Jump to content
fattburber

millist metoodikat rasvapõletuseks

Recommended Posts

olen keskealine mees ja soov on rasva maha ajada. olen uurinud erialast kirjandust ja tundub et on kaks peamist metoodikat mida soovitatakse, kumb valida?

1. ca 60% pulsi juures mõõdukas tempos ca tund aega aeroobset püsivat rasvapõletust. seda soovitas ka minu koormustesti läbiviija.

2. intervall treening. järjest kasvava intensiivsusega ja selliselt mitu tsüklit. see tarkus on pärit näiteks raamatust "Keha kogu eluks", aga ka mujalt. seal näiteks soovitati kokku 20 minutit joosta (või ratast vms talluda) nii et minut aega ollaks ühel tasemel, siis intensiivsemal, nii kuni 5x järjest intensiivsust tõstes ja siis jälle otsast alustades - 4 5-minutilist tsüklit.

olen nõus et 2. variant on vastupidavuse suurendamiseks. kuid kas ta ka aitab kehakaalu paremini vähendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Koguseliselt põletab teine variant rasva rohkem, kuna energiakulu on suurem. Pluss pikaajalisem mõju ainevahetuse kiirusele.

Teise puhul on aga probleemiks see, et ta on palju tahtejõudu nõudvam kui esimene. Kui pole kaua liigutanud, siis võib alustada esimesest variandist ja liikuda teiseni. Aga kui võimu endas on, siis anna kohe teisega minna. Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõigepealt toitumine!

Absoluutselt, ükskõik mis suunaga treening ka oleks, esimene asi toitumine vastavalt paika. Rasvapõletuse, lihasmassi kasvu, kiirusliku jõu, max jõu puhul peab õige toitumine olema nr 1. Ka aeroobset ja anaeroobset töövõimet suurendada soovivatel inimestel on toitumine tähtis kuid siiski mitte nii grammi pealt nagu esimese KAHE variandi puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma vaidleks natuke vastu. Tunnen keskealisi mehi, kes on kaotanud mitukümmend kilo kehakaalu täiesti toitumist muutmata. Üks ostis rulluisud, teine jalgratta ja hakkasid nendega sõitmas käima. Toitumine oli neil täiesti tavaline, hommikul paar kiiret võileiba, lõuna kontoris ja õhtul kodus mingi praad või siis väljas. Sellise söögi ja istuva eluviisiga koguneski paarkümmend kilo ülekaalu. Kui hakati lisaks 500-600 kcal päevas sportimisega kulutama, langes ka kehakaal. Ma ei räägi mingist sixpacki väljatulemisest kõhupeal, vaid tavalisest enesetunde paranemisest ja ümbermõõtude vähenemisest.

Kui küsija soovib muidugi seeniorite klassis kulturismivõistlustest osa võtta, siis muidugi toitumiskava ja trennikava.

Kui mitte, siis näiteks jalgrattaga iga päev tunnine ring, saab nii aeroobset kui intervalli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaidleks natuke vastu. Tunnen keskealisi mehi, kes on kaotanud mitukümmend kilo kehakaalu täiesti toitumist muutmata. Üks ostis rulluisud, teine jalgratta ja hakkasid nendega sõitmas käima. Toitumine oli neil täiesti tavaline, hommikul paar kiiret võileiba, lõuna kontoris ja õhtul kodus mingi praad või siis väljas. Sellise söögi ja istuva eluviisiga koguneski paarkümmend kilo ülekaalu. Kui hakati lisaks 500-600 kcal päevas sportimisega kulutama, langes ka kehakaal. Ma ei räägi mingist sixpacki väljatulemisest kõhupeal, vaid tavalisest enesetunde paranemisest ja ümbermõõtude vähenemisest.

Kui küsija soovib muidugi seeniorite klassis kulturismivõistlustest osa võtta, siis muidugi toitumiskava ja trennikava.

Kui mitte, siis näiteks jalgrattaga iga päev tunnine ring, saab nii aeroobset kui intervalli.

Lihtsam ja kergem on päevast toitumist vähendada kui 1-1,5 tundi trenni teha. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma vaidleks natuke vastu. Tunnen keskealisi mehi, kes on kaotanud mitukümmend kilo kehakaalu täiesti toitumist muutmata. Üks ostis rulluisud, teine jalgratta ja hakkasid nendega sõitmas käima. Toitumine oli neil täiesti tavaline, hommikul paar kiiret võileiba, lõuna kontoris ja õhtul kodus mingi praad või siis väljas. Sellise söögi ja istuva eluviisiga koguneski paarkümmend kilo ülekaalu. Kui hakati lisaks 500-600 kcal päevas sportimisega kulutama, langes ka kehakaal. Ma ei räägi mingist sixpacki väljatulemisest kõhupeal, vaid tavalisest enesetunde paranemisest ja ümbermõõtude vähenemisest.

Kui küsija soovib muidugi seeniorite klassis kulturismivõistlustest osa võtta, siis muidugi toitumiskava ja trennikava.

Kui mitte, siis näiteks jalgrattaga iga päev tunnine ring, saab nii aeroobset kui intervalli.

Täiesti nõus, olen ka ise sellisel viisil 15 kilo kaotand, kuid nüüs maitse suus ja tahaks ka lihaseid näha, nii et lõpuks ikka tuleb appi võtta toitumis ja treeningkava, kuid ma pole ka veel keskeas, aga no aeg jookseb :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsam ja kergem on päevast toitumist vähendada kui 1-1,5 tundi trenni teha. :D

Tervislikum on ennast ju siiski liigutada ja päevapinged maha laadida ning saavutada hea enesetunne kui muuta ainult toitumisharjumusi. Muidugi toitumise muutmine on ka vajalik, aga mitte ainult, sest ...

...regulaarselt sporti tegevad inimesed on isegi väikese ülekaaluga palju parema tervisliku seisundiga kui istuvat tööd tegevad saledad inimesed, kellel liikumine ja sport võõras.

:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihtsam ja kergem on päevast toitumist vähendada kui 1-1,5 tundi trenni teha. :D

Minu tähelepanekud on vastupidised, ennem ollakse nõus kaks tundi kepikõndi tegema, kui sokolaadist loobuma. :D Vähem söömine tundub olema inimesele Mission Impossible nr 1. Ei osanud paremini kirjeldada...

Kui hea vorm maksaks 1 miljoni, siis oleks pangas ületamatult populaarseim toode "terviseliising".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervislikum on ennast ju siiski liigutada ja päevapinged maha laadida ning saavutada hea enesetunne kui muuta ainult toitumisharjumusi. Muidugi toitumise muutmine on ka vajalik, aga mitte ainult, sest ...

...regulaarselt sporti tegevad inimesed on isegi väikese ülekaaluga palju parema tervisliku seisundiga kui istuvat tööd tegevad saledad inimesed, kellel liikumine ja sport võõras.

:D

Aga kui sul põlveliigesed pidevalt valutavad, siis eriti ei kipu kepikõndi tegema jooksmisest rääkimata. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui sul põlveliigesed pidevalt valutavad, siis eriti ei kipu kepikõndi tegema jooksmisest rääkimata. :D

Hmm ... no seda muidugi :) jalutut ka jooksma ei sunni ja kätetut kepikõndi harrastama, aga ... valutavate põlveliigeste puhul saab teha ju mõõdukalt rattasõitu ja miks mitte ujumist või vesivõimlemist (viimase jaoks pole ka ujumisoskus eriti tähtis). Kindlasti võib harrastada ka jõusaalis näiteks ringtreeningut, jättes põlvedele riskantsed harjutused välja või lihtsalt kodus võimelda. Kindlasti aitab selle puhul (nagu ka igasuguste muuda haiguste-vaeguste puhul) vestlus-konsulteering mõne oma ala spetsialistiga, kes oskab sobivat liikumisviisi (treeningut) soovitada.

Kuidas see ütlemine oli, et ... "ainult loll ei leia vabandust, miks ..." või miskit sellist :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu tähelepanekud on vastupidised, ennem ollakse nõus kaks tundi kepikõndi tegema, kui sokolaadist loobuma. :D Vähem söömine tundub olema inimesele Mission Impossible nr 1. Ei osanud paremini kirjeldada...

Kui hea vorm maksaks 1 miljoni, siis oleks pangas ületamatult populaarseim toode "terviseliising".

Olen nõus. Kui mul oleks sama eesmärgi saavutamiseks valida, kas ainult regulaarne treening või söömise kontrolli all hoidmine, siis ma valiksin kindlasti esimese, aga kahjuks tuleb siiski mõlemad võtta. Mitte, et ma šokolaadi tahaksin, ma olen lihtsalt hea isuga :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×