Jump to content

Recommended Posts

Käsil siis 11. klass ja oleks suht tagumine aeg hakata mõtlema mida teha peale keskkooli. Mulle meeldib väga kogu see fitness, kulturism ja treening ja kõik toitumise värk. Tahaks midagi selle laadset edasi õppima minna. Ma loen meelsasti päevad läbi umbes selliseid artikleid nagu Fred Antsoni "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus" ja taolisi :D Ma teen isegi märkmeid omale vihikusse, ma arvan, et ma kirjutan oma jõusaali vihikusse rohkem päeval kui ma teen koduseid töid :P Räägitakse, et inimene pidi olema õnnelik siis, kui talle meeldib väga oma töö ja ta saab oma hobi ühendada tööga. Ma tahaks ka see õnnelik inimene olla. Ma paluksingi teil midagi soovitada, mis erialasid on olemas? Mul on selline tunne, et kehakultuur jääb nadiks, vähemalt Tallinna oma. Mu jõusaalis on üks Tallinna Ülikooli kohe-kohe lõpetaja jõusaalis instruktoriks, tema tase on madal. Ma tahaks selliseid tarkusi omandada nagu siin foorumis on näiteks Alan B'Stardil, Ralf Otteril, Fred Antsonil, Rückenbergil ja teistel autoriteetidel. Milline oleks selline suund, kus ma saaks õppida treeningut/toitumist/selle laadset ja seda ka kuskil rakendada. Ma tean nii palju, et kehakultuuri lõpetajaid eriti ei vajata... Kuigi inimkond on rasvumas ja just selle koha pealt tarku inimesi läheks minu loogika järgi tulevikus vaja küll :D

Aitäh nendele, kes viitsisid selle liigendamata teksti läbi lugeda :huh: Kõik mõtted teretulnud arutamisele :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehakultuur, Treeneri koolitused, toitumis alased seminarid jms .

Leia endale oma ala proff, siis lasku treening detailidesse, kuidas kõike paremini teha..

Treeneri ala kohta on raamatuid sadu, alusta nende lugemisest, siis toimuvad ka suurtemates linnades kehakultuuri seminare.

Võta kuskil maakonnas jõusaal, hakka poisse lihtsalt õpetama ja paremini eesmärkideni jõudma, siis tuleb ka kõik see kogemus imo!

Edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käsil siis 11. klass ja oleks suht tagumine aeg hakata mõtlema mida teha peale keskkooli. Mulle meeldib väga kogu see fitness, kulturism ja treening ja kõik toitumise värk. Tahaks midagi selle laadset edasi õppima minna. Ma loen meelsasti päevad läbi umbes selliseid artikleid nagu Fred Antsoni "Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus" ja taolisi :P Ma teen isegi märkmeid omale vihikusse, ma arvan, et ma kirjutan oma jõusaali vihikusse rohkem päeval kui ma teen koduseid töid :D Räägitakse, et inimene pidi olema õnnelik siis, kui talle meeldib väga oma töö ja ta saab oma hobi ühendada tööga. Ma tahaks ka see õnnelik inimene olla. Ma paluksingi teil midagi soovitada, mis erialasid on olemas? Mul on selline tunne, et kehakultuur jääb nadiks, vähemalt Tallinna oma. Mu jõusaalis on üks Tallinna Ülikooli kohe-kohe lõpetaja jõusaalis instruktoriks, tema tase on madal. Ma tahaks selliseid tarkusi omandada nagu siin foorumis on näiteks Alan B'Stardil, Ralf Otteril, Fred Antsonil, Rückenbergil ja teistel autoriteetidel. Milline oleks selline suund, kus ma saaks õppida treeningut/toitumist/selle laadset ja seda ka kuskil rakendada. Ma tean nii palju, et kehakultuuri lõpetajaid eriti ei vajata... Kuigi inimkond on rasvumas ja just selle koha pealt tarku inimesi läheks minu loogika järgi tulevikus vaja küll :D

Aitäh nendele, kes viitsisid selle liigendamata teksti läbi lugeda :huh: Kõik mõtted teretulnud arutamisele :)

Olen ka nö. kohe-kohe lõpetaja kehakultuuri erialal TLÜ-s. Ütlen ausalt, et asi ikka paraneb aastatega. Kui mina astusin pedasse (2005), siis oli suht kerge meil. Saime varakult koju, oli nädalas üks vaba päev. Aga need, kes tulid aasta/kaks hiljem, pingutavad ikka korralikult. Aineid on juurde tulnud kõvasti. Kahjuks ei oska kommenteerida, et millised need olla võivad - pole uurinud. Ega lolliks ei jää, kui kehakultuuri õppima lähed. Palju oleneb sinust endast. Kui ei spikerda ja õpid kõik ära, siis teadmisi inimese kohta saad kõvasti teada.

Õppisime inimese anatoomiat, füsioloogiat, kinesioloogiat, spordimeditsiin jne jne...Ei tulegi kõik need siinkohal meelde. Ühesõnaga kasulikke aineid leidub kindlasti. Samuti saad nö. lisaeriala võtta, milleks on terviseedendus, kus ka toitumine oli see (jäi väga nadiks just see osa, kahjuks:/). Jõusaal vabaainena näiteks - Kui mina selle võtsin, siis teoreetilist poolt polnud, praegu on. Räägitakse kavade koostamisest ja jõusaalist üldiselt....

Kui tahad targemaks saada, siis tuleb kindlasti ise juurde õppida. Peda pirita raamatukogus on erinevaid raamatuid, ükskõik mis alast, ikka väga palju. Laenutan ka ise ja üritan targemaks saada. Materjali leidub, oleks vaid tahtmist sama palju.

On küll lühiülevaade seal toimuvast, aga eks see ole sinu otsustada. Aga alati on võimalik Tartu Ülikooli minna, usun, et seal võib see parem olla. Audentesesse tuli ka midagi kehakultuuri laadset juurde. Võib julgelt uurida.

Kes see jõusaali instruktor sul on, mis ta ees- ja perekonnanime initsiaalid on. Äkki M.A või E.K?:D

Ning nende peale ei tasu sul vihastada, kui nad midagi ei tea. Tahad jõusaaliga tegeleda, tuleb neil endil ise juurde õppida.

Ju on nad ise laisad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise mõtlen ka sellele suunale peale keskooli. Targemad võiksid julgelt rääkida asjast lähemalt.

Mina tahan kindlasti selle eriala peale minna. Aga tahaks näha siin härra. Kalmuse teed personaaltreenerini, vastavat koolitust pole ta ju läbinud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka nö. kohe-kohe lõpetaja kehakultuuri erialal TLÜ-s. Ütlen ausalt, et asi ikka paraneb aastatega. Kui mina astusin pedasse (2005), siis oli suht kerge meil. Saime varakult koju, oli nädalas üks vaba päev. Aga need, kes tulid aasta/kaks hiljem, pingutavad ikka korralikult. Aineid on juurde tulnud kõvasti. Kahjuks ei oska kommenteerida, et millised need olla võivad - pole uurinud. Ega lolliks ei jää, kui kehakultuuri õppima lähed. Palju oleneb sinust endast. Kui ei spikerda ja õpid kõik ära, siis teadmisi inimese kohta saad kõvasti teada.

Õppisime inimese anatoomiat, füsioloogiat, kinesioloogiat, spordimeditsiin jne jne...Ei tulegi kõik need siinkohal meelde. Ühesõnaga kasulikke aineid leidub kindlasti. Samuti saad nö. lisaeriala võtta, milleks on terviseedendus, kus ka toitumine oli see (jäi väga nadiks just see osa, kahjuks:/). Jõusaal vabaainena näiteks - Kui mina selle võtsin, siis teoreetilist poolt polnud, praegu on. Räägitakse kavade koostamisest ja jõusaalist üldiselt....

Kui tahad targemaks saada, siis tuleb kindlasti ise juurde õppida. Peda pirita raamatukogus on erinevaid raamatuid, ükskõik mis alast, ikka väga palju. Laenutan ka ise ja üritan targemaks saada. Materjali leidub, oleks vaid tahtmist sama palju.

On küll lühiülevaade seal toimuvast, aga eks see ole sinu otsustada. Aga alati on võimalik Tartu Ülikooli minna, usun, et seal võib see parem olla. Audentesesse tuli ka midagi kehakultuuri laadset juurde. Võib julgelt uurida.

Kes see jõusaali instruktor sul on, mis ta ees- ja perekonnanime initsiaalid on. Äkki M.A või E.K?:huh:

Ning nende peale ei tasu sul vihastada, kui nad midagi ei tea. Tahad jõusaaliga tegeleda, tuleb neil endil ise juurde õppida.

Ju on nad ise laisad.

Suured tänud hea tagasiside eest! Tegelikult on jõusaalis meil Karolin V :) Ma ei vihastagi , lihtsalt imestan kui jõusaali instruktor tuleb teiste käest küsima küsimust "mis lihasele see harjutus toimib". Asi peaks nagu vastupidi olema, tema meid õpetama, mitte meie teda ;D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suured tänud hea tagasiside eest! Tegelikult on jõusaalis meil Karolin V :huh: Ma ei vihastagi , lihtsalt imestan kui jõusaali instruktor tuleb teiste käest küsima küsimust "mis lihasele see harjutus toimib". Asi peaks nagu vastupidi olema, tema meid õpetama, mitte meie teda ;D

Äkki oled valesti aru saanud? Ma ise küsin ka saalis vahel, et millise lihase treening parasjagu käsil on. Seda siis, kui tegu on ebakorrektse liigutusega, näit. biitsepsi trennis tehakse hoopis althaardes rinnalevõttu. Aga see selleks.

Ma soovitan enne eriala valimist sellega tutvuda. Üks asi on artiklite lugemine, teine asi on saalis viibimine ja reaalselt selle asja sees olemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki oled valesti aru saanud? Ma ise küsin ka saalis vahel, et millise lihase treening parasjagu käsil on. Seda siis, kui tegu on ebakorrektse liigutusega, näit. biitsepsi trennis tehakse hoopis althaardes rinnalevõttu. Aga see selleks.

Ma soovitan enne eriala valimist sellega tutvuda. Üks asi on artiklite lugemine, teine asi on saalis viibimine ja reaalselt selle asja sees olemine.

Ei, see oli ikka teadmatusest, mitte tema norimisest :) ta oleks parandanud meid, ta hoopis kuulas ja vaatas nagu imeasja. :huh: mingi triitsa harjutus oli, ma ei mäleta täpselt.

Ja ma olen käinud jõusaalis juba umbes 1.5 aastat, võib öelda küll, et ma olen maigu suhu saanud mis toimub :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki oled valesti aru saanud? Ma ise küsin ka saalis vahel, et millise lihase treening parasjagu käsil on. Seda siis, kui tegu on ebakorrektse liigutusega, näit. biitsepsi trennis tehakse hoopis althaardes rinnalevõttu. Aga see selleks.

Ma soovitan enne eriala valimist sellega tutvuda. Üks asi on artiklite lugemine, teine asi on saalis viibimine ja reaalselt selle asja sees olemine.

N8 "harjutused suurele varbale". :huh:

Kogu maailm ei tiirle mitte ymber p2ikese...vaid ymber puberteediealiste noorte. Kontrollitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
N8 "harjutused suurele varbale". :)

Kogu maailm ei tiirle mitte ymber p2ikese...vaid ymber puberteediealiste noorte. Kontrollitud.

sõnadega on raske seda situatsiooni edasi anda. Kahju, kui sa ei usu mind :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sõnadega on raske seda situatsiooni edasi anda. Kahju, kui sa ei usu mind :huh:

Internett ei ole just parim koht.

Ma usun, et treenereid on igasuguseid. Kui te aga k6rvutate ennast kellegagi, kes suurt midagi ei jaga... siis te meenutate mulle paksu naist, kes vaatab kedagi veel paksemat ja r66mustab, et ju ta ikka niiii paks ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen hetkel 9 klassis, olen tegelenud erinevate spordialadega, kergejõustik, judo, korvpall, jalgpall, raskejõustik(jõusaal).

Just nimelt oli mu lemmik teemasid bioloogia, na nimelt inimese keha nii seest kui ka väljast see osa oli ainuke mille tegin ilma spikerdamata 5, lihtsalt mullle meeldis seda niiväga õppida, oleks kellegil targem anda nõud, sooviksin minna õppima, spordi arstiks! on see ka võimalik ? Ise olen läbinud 2 astme spordimeditsiini kursuse mis sest et 16a vana :huh::)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen hetkel 9 klassis, olen tegelenud erinevate spordialadega, kergejõustik, judo, korvpall, jalgpall, raskejõustik(jõusaal).

Just nimelt oli mu lemmik teemasid bioloogia, na nimelt inimese keha nii seest kui ka väljast see osa oli ainuke mille tegin ilma spikerdamata 5, lihtsalt mullle meeldis seda niiväga õppida, oleks kellegil targem anda nõud, sooviksin minna õppima, spordi arstiks! on see ka võimalik ? Ise olen läbinud 2 astme spordimeditsiini kursuse mis sest et 16a vana :huh::)

Ah, et siis TY arstiteaduskond sihikul... Bioloogiast yksi on v2hev6itu, 6igekirja tuleks enne 6ppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah, et siis TY arstiteaduskond sihikul... Bioloogiast yksi on v2hev6itu, 6igekirja tuleks enne 6ppida.

Selge see ,et õigekiri....:huh: Seda küll, kuid olen saanud kinnitust kui ei hakka ropsima, kui näed inimese sisikonda, siis lahkamis osakonda saab kindlasti kui arstiteaduskond on lõpetatud !:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle ilgelt meeldib ajalugu, aga ma ei taha olla ajaloolane.

Ma enne väljendasin end võib-olla ebapiisavalt. Ma ei mõelnud, et sa ei tea jõusaalist midagi (Tuki), vaid asjal on ka reaalne/argipäevane olukord. Ehk siis üks asi on sutsti oma 1,5h trenn ära teha, teine asi on saalis kauem olemine mingil muul eesmärgil.

Kolmas asi veel, treener ei pea olema ilmtingimata kehakultuuri haridusega :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Karjääri nõustamine" on su vajalik märksõna. Ma leidsin cv keskuse veebi karjäärinõustamise alt lingi, mis omakorda viis lingini nt www.rajaleidja.ee Seal lehe all viis link ka mingile karjäärikeskusele omakorda. Ülikoolide juures tegutsevad ka karjäärikeskused, kuid ei oska kommenteerida, millise ülikooli töötaja kõige avarama silmaringiga sind huvitava teema osas oleks. Uurid sealt veel kõike ise edasi. Ehk leiad midagi vajalikku.

Kui sa nt välismaale õppima tahad minna, siis ma soovitaks Soomet. Sealne haridussüsteem on ikka super õppijale. Ma ise olin Helsingi Ülikooli sotsiaalteaduskonnas see sügis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kolmas asi veel, treener ei pea olema ilmtingimata kehakultuuri haridusega :)

Millel põhineb see väide? :D

Lugedes, kuidas õpitakse TLÜ, siis olen sinuga isegi nõus. Vahet pole. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millel põhineb see väide? :D

Lugedes, kuidas õpitakse TLÜ, siis olen sinuga isegi nõus. Vahet pole. :huh:

Aga rotter... kus saab õppida spordimeditsiini... väga tahaks tulevikus õppida... aga plaanis peale sõjaväge minna lahingukooli... kunagi kaa ülikool ära lõpetada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

@bohemianrhapsody

Nõustun sinuga. Aga mulle meeldib teisi õpetada ka, ma loodan, et saalis olemine ei saa probleemiks :)

@ROtter

oli see nüüd sarkasmiga öeldud? :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millel põhineb see väide? :huh:

Usun, et bohemianrhapsody pidas silmas EOK treenerite kutseomistamise süsteemi, mille kohaselt saavad endale treeneri kutsekvalifikatsiooni taotleda ka kehakultuurihariduseta inimesed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et bohemianrhapsody pidas silmas EOK treenerite kutseomistamise süsteemi, mille kohaselt saavad endale treeneri kutsekvalifikatsiooni taotleda ka kehakultuurihariduseta inimesed.

Nii ju ongi. Teoreetiliselt võib ka IV astme treener olla ilma kehakultuuri kõrghariduseta.

Täpsustuseks jällegi niipalju, et loomulikult on heal treeneril ka vastav kõrgharidus ja see ei ole mõttetu. Lihtsalt selle asemel saaks midagi muud õppida. Aga see on vaid minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ju ongi. Teoreetiliselt võib ka IV astme treener olla ilma kehakultuuri kõrghariduseta.

Täpsustuseks jällegi niipalju, et loomulikult on heal treeneril ka vastav kõrgharidus ja see ei ole mõttetu. Lihtsalt selle asemel saaks midagi muud õppida. Aga see on vaid minu arvamus.

Oot oot, võin siinkohal eksida, aga kas mitte juba teisest astmest ei ole vaja juba erialast haridust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina tahan kindlasti selle eriala peale minna. Aga tahaks näha siin härra. Kalmuse teed personaaltreenerini, vastavat koolitust pole ta ju läbinud...

Kalmus on jah üks igavene pätt ja suli, räägib kirjutab õpetab umbluud. Ise on ta ka ennast steroididega lihastesse söönud. Treeningust ja toitumisest ei õrna oidugi.Täitsa null, mõtetu mees.

Aga teie õppige, õppige ja veelkord õppige. Küll siis ükskord saate ka teisi õpetada. Osutate näpuga seinal ilutsevale diplomile, klient vaatab ja lihas hakkab kasvama, pekk sulama ja meedia kiitma.

Jõudu! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalmus on jah üks igavene pätt ja suli, räägib kirjutab õpetab umbluud. Ise on ta ka ennast steroididega lihastesse söönud. Treeningust ja toitumisest ei õrna oidugi.Täitsa null, mõtetu mees.

Aga teie õppige, õppige ja veelkord õppige. Küll siis ükskord saate ka teisi õpetada. Osutate näpuga seinal ilutsevale diplomile, klient vaatab ja lihas hakkab kasvama, pekk sulama ja meedia kiitma.

Jõudu! :huh:

aga tööle võetakse ikkagi diplomiga suht, kui ei olda just selline tuntud mees nagu Kalmus :) mina just mõtlen selle kohapealt, et mis eriala hõlmaks kõike seda ja millega saaks tulevikus leiba teenida. Silma on hakanud ainult kehakultuur praegu, ega vist rohkemat suurt valikut pole. Teema oligi tehtud selle eesmärgiga, et äkki on seal midagi huvitavat, millest ma kuulnud pole :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×