Jump to content
MEE

küsimus vere kohta ja "haiguse" nimega "roos"

Recommended Posts

Tere spetsialistd!

Arstiabi meil siin riigis on nagu ta on ja hiljuti tekkis mu väikesel sugulasel jama nimega "roos" (misiganes see ka pole) nimelt pidi probleem olema verega. Kas keegi oskab midagi selle kohta öelda, on lugenud, kuulnud, muidu kogemusi? Mis toiduained (juur- ja puuviljad) oleks head vere "puhastamiseks" ?

Tänud ette..

MEE

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean ainult üht sorti roosi ja see on siis kui antakse pudeliga pähe, ning see haav mis tekib ongi nn. roos :huh:

Ole kuss, MEE räägib üldse teisest asjast. :)

Mul sugulasel sama asi, tahaks ka teada selle haiguse kohta rohkem...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma tean ainult üht sorti roosi ja see on siis kui antakse pudeliga pähe, ning see haav mis tekib ongi nn. roos :huh:

ma küll ei küsinud seda aga see roos millest sa räägid, on nii, et lüükase pudelilt põhi küljest ära ja sellega pussitatakse. Roosiks nimetatakse katkist pudelist.

Antud teemas huvitab mind pigem meditsiiniga seotud haigus kui katkine pudel..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Roos ehk meditsiinilises keeles rohkem tuntud kui erüsiipel.. Kui sa seda mõtled, siis on tegemist nahapõletikuga, mis on põhjustatud tavaliselt Streptococcus pyogenes'e nimelise bakteri poolt.

Tavakodanikule sobib see tekst: http://www.inimene.ee/pages.php3/06?haigus...22%3E%3C%2Fa%3E

PS: see vere puhastamise asi... ma ei nimeta ennast kindlasti spetsialistiks... kuid minu arvates on sellega kergelt mööda pandud... Selle haiguse puhul millest mina räägin (kui see on üldse õige asi), sobivad antibiootikumid. Juurikatest sel juhul kasu pole. (See viimane lisa ei ole üldsegi mitte halvustavalt kirjutatud, vabandan, kui see kuigagi nii näida võib)

Muudetud kasutaja Priit poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas googeldad ise või kirjutan, milleks on vaja organismile omega-3.

ei, ma olen täitsa teadlik nüüd :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Isik nimega "Anton Julius Friedrich Rosenbach" andis muidu esmakordselt nime "Streptococcus Pyogenes" sellele bakterile.

("It wasn't named until 1884 by Rosenbach."

http://answers.yahoo.com/question/?qid=20080123083509AAx2mER

)

Ja haigus "Erüsiipelas" (ing.k "Erysipelas") ehk "Roosipõletik" ongi oma lillelise nime võib-olla saanud haigust tekitava mikroobi autorist, Rosenbach'ist, tema nimes ka see lillenimi ju sees. Aga võib-olla see pole nii, oleks huvitav teada igatahes:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Roospõletik on A-grupi B-hemolüütiliste streptokokkide poolt põhjustatud naha ja nahaaluse koe põletik, mis levib mööda naha lümfisooni. Haigustekitaja sissepääsuks on nahamarrastused (nt seenhaiguse korral nahalõhed varvaste vahel) ja muud nahavigastused. Roospõletiku korral nahk punetab tugevasti, temperatuur tõuseb, vastav piirkond on turses, tavaliselt piiritletud teravate villidega, kuid villid võivad ka puududa. Sagedamini esineb roos säärtel, kuid ka näol või kätel. Lööbe piirkond on valulik, võib esineda sügelust, sageli kaasneb kõrge palavik koos vappekülmaga. Haigus kestab nädalaid ja võib korduda. Roos võib olla hilisema lümfiturse põhjus, ka on roos sagedasim komplikatsioon lümfitursega patsientidel. Raviks kasutatakse antibiootikume – penitsilliini või erütromütsiini 10 päeva jooksul, soovitatakse vähem liikuda (liikumine soodustab mikroobide levikut). Rasketel juhtudel peaks jääma voodirežiimile ja sääre roospõletiku korral tõstma jala kõrgemale.

Allikas: "Kodutohter"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×