Jump to content
matti

Kaitsevägi

Recommended Posts

Mitmes aste, tähendab räägitakse küll, et ei võeta, aga siiski võetakse enamus, need "väiksed hädad" ei loe midagi, vähemalt minu puhul ei lugenud ja see aasta minek sügisel Tallinna vahi pataljoni. :D Keegi veel sinna läheb või, oleks hea teada, et ka tõsisemad jõuka mehed sinna satuvad ja saaks koos korralikult trenni teha, kui seal muidugi lastakse(pole eriti asjaga kursis). :)
kaitseväes võimalus trenni teha nii palju,kui kulub kõik muidu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Meid toitlustati väga hästi.

Võtsin kaitseväes + 10 kg juurde :)

Olin viimane sats kes tegi 12k teenistuse läbi, võite pakkuda kas me olime vihased selle peale või mitte... :D

Ajateenistus võib tunduda aja raiskamisena - nii arvasin ka mina, kuid soovitan kindlasti see pull läbi teha.

Nüüd on sõppradega hea vanu aegu meenutada :)

Sportimiseks olid meil väeosast antud dressid ja tossud.

Hommikul oli jooks ja võimlemine + "jooksvalt" kätekõverdused.

Kardan, et jõusaali jaoks aega ei jää kuna päevad on sul sisustatud.

Natukene naljakana tundus see, et kui läksid arsti juurde ja ütlesid et sul midagi valutab, siis anti selle peale Fastum geeli.

Pea valutas - Fastum Gel

Hammas valutas - Fastum Gel

Liigesed valutasid - Fastum Gel

jne

Nu ja kingaviksiga oleks võinud kogu suguvõsa ära varustada :)

Kõige parem osa on relvadest laskmine ja minule eriti meeldis distsipliin.

Kokkuvõtteks: soovitan kindlasti läbida ajateenistuse! Nüüd on teenistusaeg ainult 8k ja kord pidi ka väga nõrk olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Söömisega kaitseväes kindlasti muretsema ei pea. Olin Nii Pärnu kui Vahipataljonis ja 8 kuuga tuli pea 10kg. juurde. Vahis on paremad treenimisvõimalused ja linnaloale sai ka treeningute jaoks suht lihtsalt, aga Pärnus me passisime umbes 6 kuud metsas. Esmaspäeva varahommik linnaloalt tagasi, 5 päeva metsas, reedel pataljoni ja õhtul linnaloale. Ja nii terve talv-kevad. Omast algatusest palki tõstma ei hakkanud ja passisid niisama kaevikus ja ootasid "vaenlast". Läksin kohe peale Keskkooli ja ei kahetse, et läksin. Muidugi tagasi enam ei viitsiks küll :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ennem oli, et kriminaal korras karistatud isikuid ei pidanud sõjavägi vastu võtma, nüüd vist võtab vms? :D Kaitseväega peaks olema sama vist? Eeldan "Head" vormi sinna minejalt, tervise seisund peab korras olema, vererõhk ei tohi olla kõrge.

Kriminaalkorras karitatud isik, kes on külastanud kinnipidamisasutust ei võeta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kokkuvõtteks: soovitan kindlasti läbida ajateenistuse! Nüüd on teenistusaeg ainult 8k ja kord pidi ka väga nõrk olema.

Suvel minnes pead olema 11 kuud, sügisel 8 kuud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise lähen Tapale aega teenima. Tõesti loodan, et seal saab jõusaaliga kasvõi mingil määral tegeleda.

Keegi olukorrast Tapal ei tea midagi?

Tapal peaks valmima uutele järgmistele ajateenijatele (eelvõtmine suvel) uus sõdurikodu. Seal ka jõusaal, kus väga viisakas varustus. Praegu on see ehitamisel ja vana jõusaal remondis. Peame lühikestel linnalubadel käima Tapa jõusaalis ja seda ka L-P. Nädala sees, kui on kino, saab ka kaks korda linnaloa.

Tahaks teada, kuidas kaitseväes toitumisega on(mis kellaaegadel, mida ja kui palju?)Muidu olen harjunud 6-7 toidukorda

sööma, ja kas sinna võib toidulisandit kaasa võtta näiteks proteiini?

Üldiselt saab süüa hästi ja palju. Kolm korda päevas korralikud eined, salatid värgid. Valgupool sellise tõsisemale kangijõmmile jääb ilmselgelt väheks. Saab küll liha ja piima, kuid seda jääb väheks. Soovitan kindlasti proteiinipulbrid toidukorraasendajatena kaasa võtta. Ise kasutan Maito90 - saan sellega nii oma 6 toidukorda kätte. Lihtsalt teen sheigi toidukordade vahele ja tihti ka kohe peale toidukorda, kui valgupool vajaka jääb.

Mina olen võtnud alla sõjaväes, peale peaaegu juba 10ndat kuud 3kg. Alguses peale SBK-d oli kaalulangus ikka oluliselt suurem (alla 10 kg), kuid peale SBK-d kosub ilusti mingi massi tagasi.

Muudetud kasutaja joey poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vot mina pole küll veel aru saanud, mis on need kindlad haigused, mille puhul kindlasti teenistusse ei võeta :)

Olen näinud mehi, keda ei võeta sellepärast, et on põdenud neeruvaagna põletikku või kroonilist angiini, samas teenisin koos noormehega, kelle oli lülisamba vigastus ja disk surus seljanärvile. Ühed pääsevad ja teised teenivad sama haigusega edasi. Hea tervis on ikka väga oluline ja kui mingi tõsine viga küljes, mis ei lase asju korralikult kaasa teha, siis ei tasu ikka purunematut mängida. Mitte et ma slange pooldaks - ma pooldan ajudega suhtumist :D

Söögi "headus" oleneb VÄGA PALJU väeosast ja kokkadest (ja nende vahetusest). Tavaliselt on hommikusöök sinna 7-7:30 kanti, lõuna 12-13 ja õhtu 18-19:30. See oleneb väga paljudest väeosa määramatutest määravatest asjaoludest :)

Nälga ei tohiks jääda ... kuid siiski on hea kui endal ka miskit kapis varuks. No mõnes väeosas jällegi ei tohi kapis toitu hoida, nii et võta sa kinni, kas saab vahepeal nosida või mitte.

Trenn: no ma usun, et toredam on neil, kes soojemal ajal lähevad - kevadel-suvel-sügisel saab joosta ja puha. Sidepatis on täitsa OK jõusaal, kuid vahipatis oli paar aastat tagasi veel väga mõtetu (praegust seisu ei tea). See pilt, mis seal ÜVP kodukal üleval on, see on kaadri jõusaal, sinna ajateenijad nagunii ei saa :lol: Julm, kas pole ;)

Muude väeosade kohta ei tea.

Ühesõnaga ... kes sporti tahab teha, see seda ka teha saab. No joosta ikka saab kui muud teha ei lasta ja kätekõverdusi kaaaaa muidugi. Muidugi iseasi on see, kui palju seda viitsimist õhtuks jääb kui metsas või muus kohas ringi trippida. Ja oi kui palju oleneb ülemustest ja ka nende spordilembusest :) Te lihtsalt ei kujuta ette ... kui rühmaülem või siis rühmavanem armastab pikki vahemaid joosta, siis kõik sporditunnid ikka jooksed ja jooksed ja jooksed ... kohati ka okserefleksini, aga see pole ju primaarne :lol:

Minu arust oli see ajateenistus täitsa aktiivne periood. Kuid hoolimata üldisest reeglipärasusest (söök-uni ja muud rõõmud) ei saa vähemalt mina nende sportimise reeglipärasuste kohta küll miskit head öelda, aga kindlasti on ka see suhteline ja oleneb ... juhuste kokkulangevusest :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tapal peaks valmima uutele järgmistele ajateenijatele (eelvõtmine suvel) uus sõdurikodu. Seal ka jõusaal, kus väga viisakas varustus. Praegu on see ehitamisel ja vana jõusaal remondis. Peame lühikestel linnalubadel käima Tapa jõusaalis ja seda ka L-P. Nädala sees, kui on kino, saab ka kaks korda linnaloa.

STVG autojuhtide kursus tassis selle jõusaali rakverest sinna (meie ajal oli küll remont... a uued saavad seda kindlasti nautida).

See Tapa jõusaal on kahtlane teema, kuna meie seast ei saand sinna keegi vist :lol:

Ajateenistus = suurte inimeste lasteaed

Räägitakse, et on meeste ja naiste loogika. Käitseväes mõistad, et on ka kaitseväe loogika (sellest pole veel keegi aru saanud)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kokkuvõtteks: soovitan kindlasti läbida ajateenistuse! Nüüd on teenistusaeg ainult 8k ja kord pidi ka väga nõrk olema.

Suvel minnes pead olema 11 kuud, sügisel 8 kuud.

Veneajal k2idi s6jav2es 2-3 aastat :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vastuseks matti-le siis, et arvatavasti sind siiski võetakse ajateenijaks. Ajateenijana saab ka suht kergelt ära vingerdada lampjalgsusega - kui sul nende kraadidega veab. ja eks see rohkem on ikka puhtalt südametunnistuse küsimus(peab ambulantsis ussima palju). aga kas lampjalgsus paremaks ei lähe(või sootukski kaob), kui näiteks kõndida rohkem- spetsiaalsete taldadega vms? kuskilt kuulsin midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ärge halisege nüüd. Praegu on sõjaväes ikka asjad kõvasti paremad kui siis kui ma ajateenistuses olin (5 a. tagasi). Loomulikult palju sõltub konkreetsetest inimestest, kellega koos töötad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ärge halisege nüüd. Praegu on sõjaväes ikka asjad kõvasti paremad kui siis kui ma ajateenistuses olin (5 a. tagasi).

20 aastat ja rohkem tagasi sõjaväes olnud eestlased naeraksid selle kõige peale...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
20 aastat ja rohkem tagasi sõjaväes olnud eestlased naeraksid selle kõige peale...

Miks naeraksid? Ma arvan, et nad peaks nutma, sest nemad raiskasid mõttetult aega.

Olen praegu reservohvitseride kursustel ja kui ma kuulan seal nende meeste jutte, kes kunagi nõukogude armees käisid, siis nad õppisid seal vähem kui mina ajateenistuses ja praegu ma arvan, on see õpe veel mõistlikum. Eriti kui veel arvestada, et teed ja õpid oma riigi jaoks ja kodu on nii lähedal, et saad seal puhkamas käia kenasti.

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kallid fitness.ee kasutajad, mul oleks teile üks väga asjakohane küsimus. Nimelt ma sooviksin teada, milliste tervisehädade korral armeeteenistusse ei võeta? Endal on mul lampkalad,kas nendega võetakse?

Ette tänades :lol:

Igas polikliinikus on psühhiaatrid.Lähed räägid ,et naine peksab.Nad kirjutavad iga jutu peale Cipramilli välja,saavad selle eest komisjoni tasu ravimifirmalt,see on antidepressant. Halvemal juhul saad pool aastat pikendust :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka plaanis minna peale keskkooli, vaja veel 12. klass läbida. Juba praegu kogun massi, kurgumandlite tõttu langes see väga madalale. Nõme on see, et peale kooli peab kuskil aasta ootama, et sõjaväkke saada. Need, kes käisid see aasta arstlikus, lähevad teenistusse järgmine aasta, järelikult kohad täis ka siis.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muide kui paljusid potensiaalsetest ajateenijatest reaalselt selle ka läbi teevad? Selles mõttes, et olen kuulnud linnalagendi, et 1989. aasta noormeeste "väljalase" on nii suur, et kõik ei mahugi ajanteenistusse. Kuulun ise ka sellesse gruppi kuid olen hetkel ülikoolis ning kui läheks ajateenistusse, siis alles pärast lõpetamist.

Ning teiseks, mis juhtub kui sa veedad kogu ajateenistuskõlbuliku aja ehk kuni 27 eluaastani (vist oli see arv, parandage kui eksin) välismaal aga koju on sõjaväekutse tulnud? Mida saadakse sulle selle aja sees teha ja mida saadakse teha kui sa päras seda aega kodumaale naased?

Mul ei ole sellist plaani ning tõenäoliselt teen ajateenistuse läbi aga tahaks lihtsalt huvi pärast teada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik mahuvad ajateenistusse, ega need korraga ei võeta. Trahvi saad, kui jätad arstlikusse komisjoni või ajateenistusse minemata. Pole vahet, kus sa sellel ajal olid. Ise olen 1990, ega selle aasta "väljalase" ka eriti väiksem ei olnud. Ise peaksin järgmise aasta lõpu poole minema.

Muudetud kasutaja Aken poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise kah olen 1990 ja lähen suurima rõõmuga Ajateenistusse...juba ootan seda lapsest peale...

Kui keegi on Siit Kuperjanovis teeninud aega, siis oleks küsimus neile...Kas seal on üldse jõusaal olemas? Kui siis, kui korralik ja kas teid lasti sinna tegutsema?

Tänud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise kah olen 1990 ja lähen suurima rõõmuga Ajateenistusse...juba ootan seda lapsest peale...

Kui keegi on Siit Kuperjanovis teeninud aega, siis oleks küsimus neile...Kas seal on üldse jõusaal olemas? Kui siis, kui korralik ja kas teid lasti sinna tegutsema?

Tänud :D

ise olen 1991. hetkeseisuga ei tea kuhu lähen, tahaks luurese saada, arvatavasti kuppi... ja kupis jõusaal olemas, eestikaitseväes olevatest kõige suurem ja kõige uuem... sellised masinad seal et jubeeee, juba tahan juba tahan....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ise olen 1991. hetkeseisuga ei tea kuhu lähen, tahaks luurese saada, arvatavasti kuppi... ja kupis jõusaal olemas, eestikaitseväes olevatest kõige suurem ja kõige uuem... sellised masinad seal et jubeeee, juba tahan juba tahan....

Ise ma ka veel kahjuks ei tea kuhu ma lähen...kuigi ootuses ma loodan ära rääkida komisariaadis, et saaks Kuperjanovisse, kuna ma nii vabatahtlikult juba ootan sinna minekut :D:D

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×