Jump to content
Aile

Eestlased on joodikrahvas.

Recommended Posts

Põhjus, miks noored joovad peitub meie noores varakapitalistlikus ühiskonnas - lihtne odav võimalus stressi maandamiseks. Oleme ausad ega täiskasvanud siinjuures suurt eeskuju üles ei näita. Lisaks on alkohol ja narkootikumid kergesti kättesaadavad :rolleyes:

Tänapäeval on igasugused huviringid ja sportimisvõimalused seotud eelkõige rahakoti paksusega või teab keegi jõusaali, kus saab tasuta või mõistliku hinna eest käia(koolijõusaalid ei tule arvesse). Kui tahad mõne pallimängualaga tegeleda on ka korraikud sportimisjalatsid vajalikud, need aga jällegi maksavad(kõigil noortel kahjuks ei ole võrdseid võimalusi).

Nagu eelnevalt mainisin alkohol on ka üks stressimaandamise vahend, vähemalt on mulle ühes loengus seda väga tunnustatud psühhiaater väitnud(tema nime ma siin foorumis igaksjuhuks avadama ei hakka). Stressimaandamise top on tema sõnul järgmine: 1. seks - kõige parem; 2. sportimine - väga kasulik ja tervislik; 3 alkohol - efektiivne aga ohtlik, sest kuritarvitamisega tekib sõltuvus ja kaasnevad muud sotsiaalsed probleemid(kuritegevus, võlad - täielik allakäik).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mm, alati peab siis täis kaanima ennast? Kindlasti mitte..

Ise tarvitan ka alkoholi, aga ohooo! Mul on ajud olemas, et teada, kuna asjale piir panna.

Minu arust võid sa enda jutuga mingi mungaks kandideerida vms :D

kuule, minu esimene lõik oli ju täiesti õige.

Ega ei pea tõesti end täis kaanima, ma vihjanudki sellele et peab.

Jaa, mina tunnetan ka omad piirid ära, vabalt.

Mis sa selle mungaks kandideerimisega nüüd propageerid, ajasin mingit usulist kägu sulle? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuule, minu esimene lõik oli ju täiesti õige.

Ega ei pea tõesti end täis kaanima, ma vihjanudki sellele et peab.

Jaa, mina tunnetan ka omad piirid ära, vabalt.

Mis sa selle mungaks kandideerimisega nüüd propageerid, ajasin mingit usulist kägu sulle? :rolleyes:

ei ajanud.

vahet pole kah, ma ei viitsi seletama hakata, nagunii aru ei saa :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa ütled eestlased teostavad rahvuslikku enesetappu liikluses, alkoholi ja tubakatoodetega ning narkootikumidega,siis kellest sa räägid?Pead sa silmas ise-ennast?Või on su ema narkomaan,isa joodik-liilushuligaan?Või käib jutt kõigist ülejäänud eestlastest peale sinu(ja su lähedaste)?

Kellest sa ikkagi räägid?

Olgu, kui nii siis teevad rahvuslikku enesetappu KÕIK eestlased ühiselt, rahvusena. Siinkohal ei ole mõtet hakata ajama, et sa tead kedagi, kes teab kedagi kes midagi halba ei tee jne... ! Räägin kõikidest eestlastest, kaasaarvatud mina ise, minu vanemad, vanavanemad ja tuttavad !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sotsiaalne aktiivsus on tugevalt seotud alkoholiga. Nendega, kellega on koos pidutsetud, on kergem suhelda, samuti annavad peod võimaluse olemasolevaid sõprussuhteid tugevndada.

Tunnistan, et tarbin alkoholi. Teatud piirini on mõnus ning teatud sagedusega on mõnus, aga ülepingutamine toob tuntavaid tagasilööke.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eest...php?id=18621804

Suur hulk vigastusi saadakse purjus peaga(kaklused, kukkumised, autoõnnetused, mõtlematud vettehüpped). Raviks ja taastusraviks lähevad meeletud summad ja kuna ka meditsiinile määratud ressursid on piiratud, siis kannatab ülejäänud inimeste ravi. St siis nende inimeste ravi, kellel on mingi selline haigus, mida on veidi keerulisem vältida kui mõõdutundetust joomisest johtuvaid tagajärgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Päris huvitav teema ülepika aja püstitatud.

Kõigepealt tahaks ma teada kui palju eestlasi selles uuringus osales üldse, mille põhjal on see artikkel kirjutatud. see peaks ju kõigile teada olema et statistika on üks suur vale. Aga ega meil eestis selle alkoga kõika väga hästi ka pole.

Ma panen kirja oma kogemusi mis meelde tulid seda teemat sirvides.

See et see alko probleem hakkab kodust pihta sellega on nii ja naa. Mul ei keelatud poiskesena kuskil käia. Ma võisin kõike teha mis tahtsin lihtsalt kui mingi jama kokku keerasin siis oli karistus teada rihm välkus ja korras, rohkem ei tahtnud teha (tänapäeval seda vist väga enam ei harrastata). Aga alkoga oli selline naljakas lugu et võtsin kodus vanematega, sõpradega ja sõprade vanematega ja milles oli point vanemad arvasid et las poiss joob parem kodus kui kuskil linna peal laaberdab. Esiteks kadus see nali kohe ära et mingi kuritarvitamine, kui nina ikka täis siis ära magama ja korras. Nüüd kui ma ka just väga vana ei ole siis istume vahel sõpradega koos ja võtame natuke ja vahel ka rohkem aga see on ka loll jutt et eestlane ei oska kaine peaga suhelda. Ja alati on põhimõte kui juua siis täis, kui pidu siis hommikuni, kui naised siis paljaks:).

Tremmi ja võtmisega on ka nii et vahel tulevad peale võtmist väga head tulemused aga vahel ei lähe jälle kuidagi.

Ja kõige hullem on mitte üldse võtta. Tavaliselt juhtub üks päev midagi, hakkavad jooma ja siis on need mehed läinud.

Olengi vist juba liiga pikalt kirjutanud, aitab!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olgu, kui nii siis teevad rahvuslikku enesetappu KÕIK eestlased ühiselt, rahvusena. Siinkohal ei ole mõtet hakata ajama, et sa tead kedagi, kes teab kedagi kes midagi halba ei tee jne... ! Räägin kõikidest eestlastest, kaasaarvatud mina ise, minu vanemad, vanavanemad ja tuttavad !

Ah et kõik eestlased on joodikud,narkarid,kes kõik teevad midagi halba ....Kaasa arvatud ka imikud etc ...

Et midagi sellist väita,peab tõepoolest olema joodik ja narkar, :rolleyes:

No ole,a mille krdi pärast on sul vaja kogu eesti rahvas sopaga üle valada?

btw,kas sinu arvates sünnib eestlane joodikuna ja narkarina,kes teeb ainult midagi halba?

Pead sa eestlasi alaminimesteks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tee see minule ja mu sõpradele selgeks. Probleem ongi selles, et noorte arvates on joomine lahe.

Miks to lahe on siis? Ma ka noor ja mu meelest pole lahe.. Kui elu on läbu ja muid asju ei väärtustata siis küll. :rolleyes:

Huvitav kas sellised kavatsevad elus midagi saavutada või kuskile jõuda ka või jooks elu maha? Edu! :D

Muudetud kasutaja Wire poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Napsitanud mehed on tihti sellised, kes tahavad oma jõudu teistele ka näidata ja hakatakse tüli norima. Kui ta hakkab kaine inimesega tõuklema, siis alla jääb ikka napsitanud inimene. Niiet seda, kumb peale jääb, juhuse hooleks mitte jätta, tasub avalikes kohtades kaine olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No juuakse ikka ka mujal maailmas päris ohtrasti. Olen Iirimaal ja siin panevad ikka reede õhtust pühapäeva õhtuni enamus 14 kuni 100 aastastest. Palju saab välja vabandada kui tegid sigadusi joomase peaga. Osad maskeerivad oma joomist nn. social drinkingu taha. Erinevus Eestiga on see et äripäevadel inimestel alkoholiga proobleeme ei teki. Seega tööpostil olevad inimesed on kained või kui siis jääknähtudega esmaspäeva hommikul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eks ta tõsi ole, et igal pool pannakse kõvasti tirakat. Meil siin kipub suremus ainult kole suureks. Noored peavad reeglina kõik ikkagi ise läbi proovima, ega vanemate inimeste tarkus siin ei aita. Noorte joomine on omaette teema mille juures on määravaks tihti seltskond ja see, et miskit "targemat" pole teha - kätte võideldud vabadust koolist peab ju kuidagi teisiti tähistama, kui kodus raamatut lugedes. Eks nad saavad kah kord suureks ja teevad omad järeldused. Elu ise teeb kah teatavad korrektuurid. Aga probleem on globaalne.

Nukram asja juures on see, et tegelikult on vaba aja veetmine säärane buzinezz, et hirmus kohe. Kui õhtul tahaks miskit teha, siis kalkuleeri kuidas tahad, ikkagi on soodsaim öö läbi juua (kui "välja minna") ning joomatuuri käigus on alati võimalik erinevat reaalsust kogeda - uued inimesed, uued seiklused, nalja nabani jne ja oleks ime, kui peale tüütut töönädalat ja samade nägude vahtimist hing ei ihkaks vaheldust ja lõõgastust...

Ja veel kommentaar: Mingi asja keelamine või kättesaadavuse kunstlik piiramine pole kunagi andnud soovitud efekti ja ei anna kah. Tallinna alkoholimüügipiirang tähendab seda, et peale seitset on igas poes lihtsalt meeletu järjekord, kuna kõik varuvad joogipoolist. Igaks juhuks topelt, et puudu ei tuleks...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On välja arvutatud,et üks miljard alkoholiaktsiisi toob kaasa neli miljardit tervishoiukulutusi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ka eeskõnelejad on öelnud, asi hakkab ikka kodusest kasvatusest. Minul näiteks pole kunagi keelatud rangelt juua(kuna keelatud vili on ikka kõige magusam) ega seetõttu pole ka tahtnud. Ise pruugin alkoholi heal juhul kolm korda aastas ja siis ka kindlasti mitte nii palju kui kannab.

Kuid kahjuks ei saa ma seda öelda paljude oma tuttavate kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu tekst on ka ju mõttetu halamine

a näe said tähelepanu ka

Mina räägin vähemalt enda ja mitte kogu rahva nimel. Idiootsus kõiki püüda ühe mütsi alla toppida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on jama arvata,et eestlased pole joodikrahvas,kes seda arvab elab vist küll propagandamajakeses ;)

Tegelikuses on aga joomine eestis juba ammu ületanud igasuguse piiri ja üha tõuseb. Ja selle mõju ühiskonnale on raske ülehinnata. Näiteks kasvõi see,et statistika kohaselt on sajast lastekodulapsest on üksnes 5-6 tükki orvud. Ülejäänutel vanemad täitsa olemas. Ja pole vist vaja kaua otsida peapõhjust,miks ei saada laste eest hoolitsemisega hakkama. Kui nüüd sit pisut edasi mõelda-mis saab lastekodulastest ? Eesti statistikat ma ei tea,aga Venemaal töötavad lastekodud ligi 90% ulatuses siseministeeriumile, täpsemalt vanglaametile, st. 90 % lastest sattub lõpuks trellide taha. Ma kahtlen,et see meilgi oluliselt erinev on. Tekib surnud ring.

Tegelikult on see ainult üks väike näide kuidas alkohol ühiskonda lammutab. Võimalusi on tuhandeid. Riigivõimul pole aga huvi selle probleemiga tegeleda. Põhjusi on mitmeid ,esikohal on tõenäoliselt alkoholitootjate altkäemaksud ja ka fakt,et joodikrahvast on märksa lihtsam valitseda kui karsket rahvast, palju lihtsam. Ja lõppude lõpuks ei taha ka rahvaenamus,et alkoholitarbimisele piiranguid kehtestataks. Ja ongi veenvalt tõestatud ,et eestlased on joodikrahvas. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on jama arvata,et eestlased pole joodikrahvas,kes seda arvab elab vist küll propagandamajakeses ;)

Tegelikuses on aga joomine eestis juba ammu ületanud igasuguse piiri ja üha tõuseb. Ja selle mõju ühiskonnale on raske ülehinnata. Näiteks kasvõi see,et statistika kohaselt on sajast lastekodulapsest on üksnes 5-6 tükki orvud. Ülejäänutel vanemad täitsa olemas. Ja pole vist vaja kaua otsida peapõhjust,miks ei saada laste eest hoolitsemisega hakkama. Kui nüüd sit pisut edasi mõelda-mis saab lastekodulastest ? Eesti statistikat ma ei tea,aga Venemaal töötavad lastekodud ligi 90% ulatuses siseministeeriumile, täpsemalt vanglaametile, st. 90 % lastest sattub lõpuks trellide taha. Ma kahtlen,et see meilgi oluliselt erinev on. Tekib surnud ring.

Tegelikult on see ainult üks väike näide kuidas alkohol ühiskonda lammutab. Võimalusi on tuhandeid. Riigivõimul pole aga huvi selle probleemiga tegeleda. Põhjusi on mitmeid ,esikohal on tõenäoliselt alkoholitootjate altkäemaksud ja ka fakt,et joodikrahvast on märksa lihtsam valitseda kui karsket rahvast, palju lihtsam. Ja lõppude lõpuks ei taha ka rahvaenamus,et alkoholitarbimisele piiranguid kehtestataks. Ja ongi veenvalt tõestatud ,et eestlased on joodikrahvas. ;)

Ega joodikule on jah võimatu tõestada,et ümberringi kõik ei ole ikka joodikud, :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega joodikule on jah võimatu tõestada,et ümberringi kõik ei ole ikka joodikud, ;)

Tundub jah, et mingitel inimestel on soovihalus, et kõik inimesed oleksid joodikud ja kõik oleks halvasti. Siis saab lõputult uluda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ah et kõik eestlased on joodikud,narkarid,kes kõik teevad midagi halba ....Kaasa arvatud ka imikud etc ...

Et midagi sellist väita,peab tõepoolest olema joodik ja narkar, ;)

No ole,a mille krdi pärast on sul vaja kogu eesti rahvas sopaga üle valada?

btw,kas sinu arvates sünnib eestlane joodikuna ja narkarina,kes teeb ainult midagi halba?

Pead sa eestlasi alaminimesteks?

Nojah, ega midagi enamat kui nonsensi lähedast demagoogiat ongi raske sinult oodata !

Mille pärast on sul vaja elada illusioonides? Miks sulle meeldib mõelda, et kõik on hästi, kui tegelikult ei ole ?

See ei ole mingi sopaga üle valamine, vaid karm reaalsus. Sa võib-olla ei ole tänapäeva noorte pidudega kokku puutunud ? Ja ei soovita sul ennast asjaga kurssi viia kah, lihtsam on ikka pilvedes hõljuda ja mõelda, et kõik on hästi !

Statistika näitab väga selgelt, et Eesti on oma alkoholilembusega maailma tipus ! Ja kui sa selle imikuteema juba sisse tõid, siis teoreetiliselt võib öelda küll, et ka nemad on joodikud, kuna keskmine tarbitud alkoholi kogus on toodud kodaniku kohta, kuhu alla kuuluvad ka imikud. Sa võiks aru saada üldistamise mõistest, loomulikult ei saa ju keegi näpuga näidata, et näe sina oled hea, sina halb jne. Statistikat tehakse rahvuse kohta üldiselt ja see statistika on ikka väga kurb. Aga kui see sul öösel paremini magada laseb siis võin ju öelda, et kõik peale sinu teostavad rahvuslikku enesetappu, sina oled ainult see tore ja õilis kes midagi kunagi valesti ei tee jne!

Ma ei pea eestlasi alaminimesteks, aga joomine on siiski läinud ammu juba üle piiride !

P.S Sõber rääkis mõni päev tagasi sellise loo. Nad ootasid Rakvere bussijaamas bussi koos sõbraga. Nende juurde tulid siis kaks 14 aastast tüdrukut ja küsisid : "Kuuuulee, andke meile suitsu". Sõber vastas, et nad ei suitseta. Selle peale hakkasid tüdrukud naerma ja küsisid "Ei tegelt kaaaa noh" ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub jah, et mingitel inimestel on soovihalus, et kõik inimesed oleksid joodikud ja kõik oleks halvasti. Siis saab lõputult uluda.

Roosadest pilvedest tehtud majakeses ei tasuks nüüd ka ehk elada ,onju? ;) Sinu tekstist loeb välja,et meil on kõik parimas korras, kogu jant alkoholismi ümber on ainult üks suur laim,sest ei ole ju võimalik,et Eestis oleks kellelgi alkoholiga probleeme. :o See kõik on üksnesd Venemaa katse Eestis pingeid tekitada. :o Meenutab reformistide juttu,et ehk siis meil on kõik parimas korras,7 miljardit saamatu jäänud tulu on suva,see niikuinii peenraha, majandus aina kasvab ,varsti Euroopa viie rikkama hulgas jne jne jne jne.......... Tead,mul on sulle üks soovitus - kui sa veel ei ole Reformierakonna liige,siis kindlasti astu Reformierakonda,sobid nagu valatult ;):lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu tekstist loeb välja,et meil on kõik parimas korras

Palun too tsitaadina välja see koht, kus ma nii ütlesin, siis arutame edasi. Muidu on su jutt niisama lällamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×