Jump to content

Recommended Posts

Kes seleteks natuke seda, miks soovitatakse igal pool piirata puuviljade tarbimist.

Igast toitumis nõustajate jutu järgi ongi puuvili see, millest me kõik rasva läheme :rolleyes:

Tundub üsna liialdatud see puuviljadest rasva söömise jutt.

Või olen ma puhta lollakas:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes seleteks natuke seda, miks soovitatakse igal pool piirata puuviljade tarbimist.

Igast toitumis nõustajate jutu järgi ongi puuvili see, millest me kõik rasva läheme :rolleyes:

Tundub üsna liialdatud see puuviljadest rasva söömise jutt.

Või olen ma puhta lollakas:)

Neis on palju süsivesikuid, aga just neid tuleb kärpida, kui tahad kaalu langetada või hoida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süsivesikuterikkad toitained on: Täisteraleib, kartulid, riis, kaerahelbed, nisuhelbed, müslid, herned, oad, banaanid, õunad, kiivid, mesi, kuivatatud puuvili, puuviljamahl, puuviljasiirup, spordijoogid, teraviljatooted, nuudel.

Olen 20 aastat juba vältinud valget jahu, suhkrut (söön suhkru asemel puuvilju), rasvast (söön kana ja kala), komme jms, limonaade jms. Olin kaalus, kuid vananedes ainevahetus ilmselt aeglustub ja vaikselt on mõned üleliigsed kilod lisandunud.

Mis siis nüüd veel teha? Trenni? Käin trennis 3-4 X nädalas. Vähendada toidukogust? Njahh, kui söön üle 1200 kcal, siis juba kaal kasvab. Alla selle on aga puhas kõhutühjus. Kuidagi ei oska end kohandada selle ainevahetuse aeglustumisega nii, et mitte pärs nälgima hakata

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Süsivesikuterikkad toitained on: Täisteraleib, kartulid, riis, kaerahelbed, nisuhelbed, müslid, herned, oad, banaanid, õunad, kiivid, mesi, kuivatatud puuvili, puuviljamahl, puuviljasiirup, spordijoogid, teraviljatooted, nuudel.

Olen 20 aastat juba vältinud valget jahu, suhkrut (söön suhkru asemel puuvilju), rasvast (söön kana ja kala), komme jms, limonaade jms. Olin kaalus, kuid vananedes ainevahetus ilmselt aeglustub ja vaikselt on mõned üleliigsed kilod lisandunud.

Mis siis nüüd veel teha? Trenni? Käin trennis 3-4 X nädalas. Vähendada toidukogust? Njahh, kui söön üle 1200 kcal, siis juba kaal kasvab. Alla selle on aga puhas kõhutühjus. Kuidagi ei oska end kohandada selle ainevahetuse aeglustumisega nii, et mitte pärs nälgima hakata

Mitu korda päevas sa sööd? Kui 3-4, ja vähe, siis ei saa tühja kõhu tunnet imeks panna, liiga pikad vahed on toidukordadel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõike mõõdukalt. Vaevalt küll, et puuviljad on peamised rasvumise põhjused. Aga kui nendega ülepingutada, siis tõstavad nad tarbitavate kalorite hulka nagu iga teinegi toiduaine. Peamised rasvumise põhjused on siiski: ülesöömine (sh eriti rasvumist soodustavad transrasvad ja tärkliserikkad toiduained), stress ja ebasportlik eluviis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes seleteks natuke seda, miks soovitatakse igal pool piirata puuviljade tarbimist.

Igast toitumis nõustajate jutu järgi ongi puuvili see, millest me kõik rasva läheme :D

Tundub üsna liialdatud see puuviljadest rasva söömise jutt.

Või olen ma puhta lollakas:)

Tglt on hoopis rohkem levinud seisukoht,et puuviljad ei tee paksuks,et neid võib süüa palju tahad.

Olen isiklikult taolisega korduvalt kokku puutunud.Äärmuslikem näide on,kui töökaaslane 2 nädalat pidas dieeti kuivatatud banaanidega;neid kulus tal 3-4 pakki (~600g) päevas ...

Tulemus oli silmaga näha, :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Värske puuvili on üsna süütu kraam, ärge seda nüüd jahu ja teraviljaga küll ühte patta pange.

Alanil on õigus... värskes puuviljas tuleb see suhkur koos rohke kiudainete ja veega, nii et pole seal midagi nii hullu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alanil on õigus... värskes puuviljas tuleb see suhkur koos rohke kiudainete ja veega, nii et pole seal midagi nii hullu...

Enamus puuvilju on happelised toidud, organismile on just vaja aluselisi köögivilju, et tasakaalustada organismis aluse-happe tasakaalu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enamus puuvilju on happelised toidud, organismile on just vaja aluselisi köögivilju, et tasakaalustada organismis aluse-happe tasakaalu.

A mina olen just kuulnud et mida happelisem puuvili seda aluselisem on lõppreaktsioon :D Küll on ikka keerulised need maailma asjad, ei tea ise ka mida uskuda :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
A mina olen just kuulnud et mida happelisem puuvili seda aluselisem on lõppreaktsioon :D Küll on ikka keerulised need maailma asjad, ei tea ise ka mida uskuda :(

Üks hea väljend on selle kohta. "Ära usu kõike mida kuuled, ära räägi kõike mida tead! " :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Puuviljad sisaldavad küllaltki palju suhkrut siiski, nii et nendega tasub kindlasti piiri pidada.

Puuviljade GI on üsnagi madal, seega see suhkur ei puutu asjasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes seleteks natuke seda, miks soovitatakse igal pool piirata puuviljade tarbimist.

Igast toitumis nõustajate jutu järgi ongi puuvili see, millest me kõik rasva läheme :(

Tundub üsna liialdatud see puuviljadest rasva söömise jutt.

Või olen ma puhta lollakas:)

Asi on fruktoosi ületarbimises, kuid selleks pead sa sööma korraga vähemalt 5-6 korraliku suurusega õuna. Kusjuures tavaliselt saadakse enamus fruktoosikogusest mitte otse puuviljadest, vaid limonaadidest, lauasuhkrust, HFCS siirupitest jne.

"Some people—like those with diabetes, see fructose as a superior simple sugar because it doesn't get used as quickly or as efficiently. What they don't realize, is that fructose is normally consumed at the same time as glucose, which speeds up the absorptive process."

"If you have a lot of fructose in your diet, it only has one place to go: your liver. If your liver glycogen levels are full, which is the case all times of the day except before you eat breakfast, then that fructose is turned into fat!

Since your liver doesn't want to store this new fat, it ships it to other parts of your body; places you don't want it, like your abdomen or lower back."

Allikas: Cassandra Forsythe, PhD©, CSCS, CISSN. Evils of Fructose

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×