Jump to content
Risto17

treeningsagedus

Recommended Posts

Tere , olen internetist ja siit foorumist otsinud infot lihaste treenimise sageduse kohta. Selle tulemusena on inimesed jagunenud kahte leeri (ühed ütlevad et piisab 1 korrast nädalas kindlale lihasegrupile , teised arvavad et vähemalt 2 korda peaks lihast nädalas treenima ) Kumb siis oleks õigem ? Kas hea arengu tagab ka treening kus lihasgruppi treenitakse ainult 1 kord?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere , olen internetist ja siit foorumist otsinud infot lihaste treenimise sageduse kohta. Selle tulemusena on inimesed jagunenud kahte leeri (ühed ütlevad et piisab 1 korrast nädalas kindlale lihasegrupile , teised arvavad et vähemalt 2 korda peaks lihast nädalas treenima ) Kumb siis oleks õigem ? Kas hea arengu tagab ka treening kus lihasgruppi treenitakse ainult 1 kord?

sina alusta kindlalt 1x nädalas, 2x nädalas on suur ületreeninguoht, 1x nädalas tagab võibolla parema kui 2x sest lihas kasvab kui magad ja puhkad.

Nii et alusta 1x nädalas, 3-4 korda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sina alusta kindlalt 1x nädalas, 2x nädalas on suur ületreeninguoht, 1x nädalas tagab võibolla parema kui 2x sest lihas kasvab kui magad ja puhkad.

Nii et alusta 1x nädalas, 3-4 korda

suured tänud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sina alusta kindlalt 1x nädalas, 2x nädalas on suur ületreeninguoht, 1x nädalas tagab võibolla parema kui 2x sest lihas kasvab kui magad ja puhkad.

Nii et alusta 1x nädalas, 3-4 korda

Mis tähendab "sina", nagu sa loeksid kuskilt välja, et ta läheb esimest korda trenni vms. Minuarust ta ei maininud enda kohta midagi, esitas lihtsalt küsimuse kumb parem oleks. Ok, siin ei saagi anda ainuõiget vastust, ise pead katsetama, mõnele sobib üks mõnele teine variant.

Kui sa nüüd vaatad siinseid kavu mis üles riputatud, siis on just nii, et algaja teeb nädalas mitukorda lihased läbi, miks, sest algaja niguinii ei oska oma trennidest viimast võtta. Edasijõudnu jagab pigem mitmeks ning siis korra nädalas tõmbab lihasrühma korralikult läbi. Aga nagu öeldud ei saa öelda kumb on õigem, tuleb proovida mõlemad läbi, siis saad teada mis sulle paremini sobib! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere , olen internetist ja siit foorumist otsinud infot lihaste treenimise sageduse kohta. Selle tulemusena on inimesed jagunenud kahte leeri (ühed ütlevad et piisab 1 korrast nädalas kindlale lihasegrupile , teised arvavad et vähemalt 2 korda peaks lihast nädalas treenima ) Kumb siis oleks õigem ? Kas hea arengu tagab ka treening kus lihasgruppi treenitakse ainult 1 kord?

Sa ei ole olnud vist piisavalt tähelepanelik.

Mingit kahte leeri ei ole.Inimesed on erinevad,koormused kah,samuti eesmärgid ...

Üldiselt - mida suuremate koormustega ja suurema intensiivsuega treenid,seda pikemat aega vajab lihas puhkuseks.

Siin eelnevalt kõlanud soovitus algajale teha iga lihast vaid korra nädalas on intellektuaalselt äärmiselt huvitav soovitus, :D

Mina toda soovitust kohe mitte ei järgiks - no ei ole sattunud ette algajate kava,kus iga lihast korra nädalas;küll treenivad nii tipptegijad.

Aga võib-olla olen mina loll ..., :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sina alusta kindlalt 1x nädalas, 2x nädalas on suur ületreeninguoht, 1x nädalas tagab võibolla parema kui 2x sest lihas kasvab kui magad ja puhkad.

Nii et alusta 1x nädalas, 3-4 korda

Kui tegi algajaga, siis võib just teha ühte lihast mitu korda nädalas. Tegijamatel pole lihased taastund veel ja ei saa teha ühte sama lihast mitu korda nädalas. Just see viib ületreeninguni, kui lihas pole eelmisest treeningust taastunud ja tehakse veel peale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tegi algajaga, siis võib just teha ühte lihast mitu korda nädalas. Tegijamatel pole lihased taastund veel ja ei saa teha ühte sama lihast mitu korda nädalas. Just see viib ületreeninguni, kui lihas pole eelmisest treeningust taastunud ja tehakse veel peale.

jah sul õigus, minu jutt käis rohkem nagu üldistatud arusaama järgi, kus staaz ei mänginud rolli, kui algaja siis tehakse 3x nädalas samu lihaseid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×