Jump to content
kid

Õlid

Recommended Posts

Foorumit ja artikleid lugedes on silma jäänud 3 õli. Linaseemne, oliiviõli ja kalamaksaõli. Küsimus selline, kas on mõtekas ja üldse vajalik neid kolme korraga tarbida. Kas mõnda ainet liiga palju ei saa? Ja kuidas peaksin neid manustama. Kas kõiki koos või eraldi? Enne sööki/peale sööki?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

E hakka uut teemat tegema, aga küsimus oleks selline et linaseemne õli soovitatakse tarvitada 1,5-2 kuud, siis pidada 2-3 nädalane paus (nii on pudelil kirjas). Mina olen hommikul dessertlusikatäie manustanud ja 2 kuud saab kohe täis. Ja nüüd siis ka küsimus, et kas ja millega linaseemneõli vahepealne 2-3 nädalat asendada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
E hakka uut teemat tegema, aga küsimus oleks selline et linaseemne õli soovitatakse tarvitada 1,5-2 kuud, siis pidada 2-3 nädalane paus (nii on pudelil kirjas). Mina olen hommikul dessertlusikatäie manustanud ja 2 kuud saab kohe täis. Ja nüüd siis ka küsimus, et kas ja millega linaseemneõli vahepealne 2-3 nädalat asendada?

Kalaõliga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja miks kui tohib küsida? :D

ei seisa eriti kaua ning on kallis ja ei kannata väga valgust.

Pigem võtta kalaõli, kalamaksaõli ja oliiviõli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei seisa eriti kaua ning on kallis ja ei kannata väga valgust.

Pigem võtta kalaõli, kalamaksaõli ja oliiviõli.

Selle põhjenduse pärast ei tasu küll ostmata jätta.

Linaseemneõli on tumedas pudelis ja on võimalik ühe kuu jooksul ära tarbida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selle põhjenduse pärast ei tasu küll ostmata jätta.

Linaseemneõli on tumedas pudelis ja on võimalik ühe kuu jooksul ära tarbida.

see oli vaid minu subjektiivne arvamus, saan rasvad kätte ka ilma linaseemne õlita :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

F.A. - "Ei tohi unustada,et kalaõli on see kõige-kõige parem elutähtsate oomega-3 rasvhapete DHA JA EPA allikas,sest linaseemne- ja tudraõlis sisalduv alfa-linoleenhape on DHA ja EPA eelaste ja ainult umbes kümnendik temast muutub DHA ja EPA-ks."

Linaseemneõli peale on mõttetu kaloreid raisata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei seisa eriti kaua ning on kallis ja ei kannata väga valgust.

Pigem võtta kalaõli, kalamaksaõli ja oliiviõli.

Mind väga huvitaks mix neid õlisid ültse tarbitakse mis nende omadused siis on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
F.A. - "Ei tohi unustada,et kalaõli on see kõige-kõige parem elutähtsate oomega-3 rasvhapete DHA JA EPA allikas,sest linaseemne- ja tudraõlis sisalduv alfa-linoleenhape on DHA ja EPA eelaste ja ainult umbes kümnendik temast muutub DHA ja EPA-ks."

Linaseemneõli peale on mõttetu kaloreid raisata.

Kalatoit on üks tähtsamaid oomega-3 allikaid, kuid mis tahes kalad selleks ei sobi, sest kalad ei sünteesi oomega-3 rasvhappeid ise.

Kalad saavad vajalikud rasvhapped toiduahelast, mis algab planktonist. Kalakasvatuse toodang on kahtlane, sest kas see üldse oomega-3 rasvhappeid sisaldab, sõltub suuresti söödast, millega kalu toidetakse.

A. Heikkilä

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ühesõnaga kasulik on kalamaksaõli. Kas kapslitel ja vedelal variandil on ka mingit muud erinevused peale manustamise? Kuidas seda tarbima peaks ja kas seda võib pidevalt trabida? Kas on vajalik kalamaksaõliga samal ajal tarvitada ka oliivi -või linaseemneõli, ning kumba eelistada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalamaksaõli kannatab aint juua sidrunimaitselisena. Sain just kogemuse tavalisega, kui ostsin õli ja õhtul panin siis klähvi. Tü... sain rämeda tünga ikka, ostsin ära aga vaadanud, et see oli ilma sidrunita. Peale laksu lõi kohe kõik mustaks :lol: Meenus kohe 2-3 nädalat mädanenud kala hais ja maitse. 2 päeva oli see maitse veel suus pärast, siiani jube mõelda. Trauma ka vist sellest nüüd kogu eluks :lol::D :D :D :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalamaksaõli kannatab aint juua sidrunimaitselisena. Sain just kogemuse tavalisega, kui ostsin õli ja õhtul panin siis klähvi. Tü... sain rämeda tünga ikka, ostsin ära aga vaadanud, et see oli ilma sidrunita. Peale laksu lõi kohe kõik mustaks :lol: Meenus kohe 2-3 nädalat mädanenud kala hais ja maitse. 2 päeva oli see maitse veel suus pärast, siiani jube mõelda. Trauma ka vist sellest nüüd kogu eluks :lol::D :D :D :D

Hm, mul ka see tavaline, sest sidruniga oli otsas. Maitseb nagu keegi oleks tooreid heeringaid mahlapressist läbi ajanud :D Aga ei midagi tapvat. Alguses oli üllatav, sest mulle maitseb reeglina igasugune kala igasugusel kujul (khm, seda rootsi rahvustoitu pole tglt proovind veel), aga see õli on küll veidike rõvekas. Ma võtan supilusikatäie õhtal ja kohe lonksu apelsinimahla peale. Ja kui tuunikalakonservi söön, siis sobib sinna vahele ka võtta, niikuinii kalamaitse suus juba :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hm, mul ka see tavaline, sest sidruniga oli otsas. Maitseb nagu keegi oleks tooreid heeringaid mahlapressist läbi ajanud :lol: Aga ei midagi tapvat. Alguses oli üllatav, sest mulle maitseb reeglina igasugune kala igasugusel kujul (khm, seda rootsi rahvustoitu pole tglt proovind veel), aga see õli on küll veidike rõvekas. Ma võtan supilusikatäie õhtal ja kohe lonksu apelsinimahla peale. Ja kui tuunikalakonservi söön, siis sobib sinna vahele ka võtta, niikuinii kalamaitse suus juba :D.

Nujah, kuna ma ka eriti kala fänn pole, siis oli see mulle eriti dramaatiline :lol: Aga nende eest, kellele kala meeldib ei kommi :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hm, mul ka see tavaline, sest sidruniga oli otsas. Maitseb nagu keegi oleks tooreid heeringaid mahlapressist läbi ajanud :D

No kui tooreid heeringaid siis on need heeringad küll juba kaks kuud päikese käes toored olnud :lol:

Enne on maitse ikka nende Rootsi heeringate moodi või hullem :lol:

Kallasin sidruni eeterlikku õli ka sinna sisse aga see küll midagi paremaks ei teinud. Higistasin selle pudeli siiski lõpuni. Pain and suffering in various styles and tempos...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lõpetasin hiljaaegu ühe venelaste linaseemneõli ära (apteegis muid polnud), ning see oli ka ikka ütlemata rõve rüübe. Igast mahladega läks alla, aga siis ei saanud enne poolt klaasi mahla hingata - muidu lõi maitse üles uuesti.

Hakkama ma sellega sain, peab vist ka kalaõli proovima, ehk võtan siit poest selle Eesti enda linaseemneõli ka ära, ehk see on tiba parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on ka linaseemneõli selles tumedas vene pakendis, aga ma hoian kylmkapis seda juba mitmendat kuud ja pole minumeelest rääsund...täiesti selge läbipaistev nagu õli ikka.. kylmpressitud oliiviõliga oli nii et kui kylma panin muutus see selliseks tykjaks ja nagu kylmus tavaliselt kylmkapi temperatuuril.nyyd hoian seda kapis toatemperatuuril ja täitsa norm on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kalaõliga.

Kle mis rasvu peaks päevas sööma ja mitu g/keha kg kohta või mille järgi seda tarbitakse ?

Lugesin kuskilt siit foorumist et vähene rasva tarbimine toidus põhjustab vähest testesterooni tootmist, seega milliseid rasvu peaks päevas sööma ja mis on nende põhilised allikad ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekkis selline küsimus, et kuna ookean ja meri olevat juba suht saastunud ja raskemetalle täis, siis kas kalamaksas ei peaks neid kontsentreeritult olema? On keegi uurinud, palju seal õlis on kahjulikke asju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tekkis selline küsimus, et kuna ookean ja meri olevat juba suht saastunud ja raskemetalle täis, siis kas kalamaksas ei peaks neid kontsentreeritult olema? On keegi uurinud, palju seal õlis on kahjulikke asju?

sellepärast ei soovitatagi mitte kalamaksa vaid kalaõli :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×