Jump to content
Bonsuna

Tänane SL ÕHTULEHT ! ! ! Kaalu alandamise "tõed".

Recommended Posts

Minu jaoks on tähtis süüa iga 3-4h tagant, ärkamisest magama minekuni ja vahet pole, mis kell on! Kui ikka päevas vajaminevat kalori kogust ei ületa, siis ei tule need kilod ka juurde ja toidu korrad võiksid olla päeva peale võrdselt jagatud, teatud toiduaineid õhtu poole mitte süüa, võib ka natuke õhtu poole vähendada toidukoguseid(hommikul, lõunal sööd natuke rohkem) jne. jne jne., pole midagi keerulist! Kõige tähtsam on ennast harida ja kindlasti katsetada enda peal, mõistuse piirides muidugi ja asju, mis on ikka tõestatud, et pole kahjulikud! Katsetama peab, sest igaühe peale ei toimi kõik sama moodi (inimesed on erinevad) ja kohe ei tasu loobuda, kohanda seda endale vastavalt või proovi midagi muuud. Nii olen ise teinud ja tulemused on head ja olen rahul endaga ;) .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"olen nii rihmaks tõmmanud ennast" see on vihje sulle, aga kui ikka ei saa aru, siis annan sulle teise vihje: Ü_________G

Ja vastus on: ületreening, puhkama pead rohkem või toituma paremini, eks ise mõtle, kus vea oled teinud!

Ma vahel ajan ka nii rihmaks et paha on, aga pärast külma valgukoksi puhates on seda mõnusam. Poliquin soovitas vist ka iivelduseni treenida, et piimhapet koguda. Ja Tabata tappis oma katsealused peaaegu päris maha.

Pidevalt oleks vist jah jama. Vahepeal aitas mul ACC selle vastu.

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui mul midagi kahe silma vahele ei jäänud, siis paistab, et sinu postitusele veel keegi ei olnud vastanud. Nagu mina olen asjadest aru saanud, siis pärast jõusaali peab tegema nt jooksu, mis on anaeroobse piiri lävel. Lugesin just uuesti läbi selle artikli, kus oli minu meelest nii öeldud. http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3324

Kas sa pealkirja ka lugesid ? :P

Kuskilt justkui lugesin või sain vähemalt aru, et kui pärast jõusaali veel tunnike aeroobsega müttad, siis see suisa lihast ennast "sööma" hakkab vms. Ja kuidas suhtuda jooksu/kiirkõndi enne jõusaali?! Äkki keegi targem kommenteerib seda!

Sealtsamast vbl :P

Peale tundi? intensiivset trenni hakkab kortisool kiirelt tõusma. Kortisool lagundab lihaseid (ja tegelikult vist kõõluseid ja nahka ka ?). Et peale tundi peaks justkui süsivesikuid (taastusjooki) jooma hakkama...

Samas käib see kortisooli tõus kasvuhormooniga käsikäes. Võibolla hoida kortisooli karnitiiniga kontrolli all? Poliquini soovitatud glutamiin peaks ka aitama ja loodetavasti õnnestub nii kasvuhormoonitõus säilitada.

Samas tahaks ka südametööd parandada. (Muidugi läheb mul pulss üles ka jõusaalis seeriaid tehes aga see pole ilmselt piisav südamele?!

Peaks justkui piisav olema. Sõltub seeriatest ;)

Min puhkuse ja max pulsiga peaks kõik ilus olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
"olen nii rihmaks tõmmanud ennast" see on vihje sulle, aga kui ikka ei saa aru, siis annan sulle teise vihje: Ü_________G

Ja vastus on: ületreening, puhkama pead rohkem või toituma paremini, eks ise mõtle, kus vea oled teinud!

Väga kummastavad vihjed sul, poiss ;) Ei ole ületreening, vähemalt selle klassikalises mõttes mitte. Kunagi oli mul probleeme sapipõiega ja vererõhk on ka alati mul suht kõrge olnud. Ma arvan, et see on mingite erinevate tegurite koosmõju, mis vahest iiveldama ajab - vahest ka see, kui trennieelne söögikord on liiga vara olnud ja trennis tekib kerge nõrkustunne. Spordiarsti juurde peaks ikka vist minema, pole seal ju kordagi veel käinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juttu oli arstidest, et nemad ei teadvat suurt midagi toitumisest jne. Ma t6esti loodan, et sama arvavad ka k6ik siin foorumis osalejad oma teadmistest. ;)

V6i on tegemist HIS' iga (h2bitu isehakanu syndroom).

Kui te ei oska esitada kysimusi ja ei suuda kahelda oma teadmistes... siis midagi m2da.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Juttu oli arstidest, et nemad ei teadvat suurt midagi toitumisest jne. Ma t6esti loodan, et sama arvavad ka k6ik siin foorumis osalejad oma teadmistest. :P

V6i on tegemist HIS' iga (h2bitu isehakanu syndroom).

Kui te ei oska esitada kysimusi ja ei suuda kahelda oma teadmistes... siis midagi m2da.

Ma tean,et ma midagi ei tea. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks sellised tainapead kes õhtulehes selle artikli kokku konstrueerisid tekitavadgi inimestes segadust. Kui pole leheruumi, et asju põhjalikult selgitada siis olgu sellised artiklid pigem olemata.

Peale trenni kehale taastumiseks vajalikke toitained mitte andes hakkab organism iseennast "sööma" teisisõnu on kataboolses seisundis seni kuni saab kõik vajalikud toitained kätte mis vaja. Sellel ajal kui sa peale trenni süüa ei saa, ehk siis hommikuni, "järab" organism iseennast. Jah tõsi põletab ka rasvu, sest ke neid on taastumiseks vaja, kuid muid vajalikke aineid nagu süsivesikud ja valgud, mis treeningu jooksul on enamasti varudest ammendatud on vaja ka kusagilt saada. Valgud saab organism sel juhul kätte lihaseid lagundades ja neist siis ka süsivesikuid ümber töödeldes. Nii toimides kaotame vaikselt pidevalt lihasmassi ja päeva esimesel poolel sisse laetud energiast osa viiakse "lattu" tagavaraks, ehk siis rasvarakkudesse. Vaikselt hääbuv organism võiks selle skeemi kohta öelda. Tõsi, kaal langeb ja paljudele polegi esialgu midagi muud vaja, asi töötab , tundub neile. Kuid terviseprobleemid hakkavad hiljem.

Kui inimese organism oleks loodud nii nagu on ehitatud auto, et paned hommikul paagi täis ja kulutad energiat just siis kui kulutad oleks muidugi lihtne. Kahjuks või õnneks see nii aga pole.

Piisaks kui sa peale trenni saaksid 10-15g valke ja 200g süsivesikuid. Süsivesikutest pooled peaks olema aeglaselt imenduvad (riis, tatar, aedviljad) kiired, kas siis spordijoogist, meest, magusast puuviljast. Rasvu viimase söögikorra juurde isiklikult eriti ei soovita.

Aitäh kõigepealt vastuse eest ! ;)

Minu lihtne ja loogiline järeldus sellest kõigest: kuulake vähem meediat...

Tahad ilus, sale ja terve olla- söö tihti, keskmisi, aga tervislikke portse ja tee trenni... Õige? :lol:

Tegelikult ajab mind see päris vihale, et inimesed, kes lihtsalt, et raha teenida, kirjutavad igast suvalisi asju lehtedesse/ajakirjadesse, sealjuures ei taipa kui palju selle ühe artikliga halba võib teha :S

On küll jah nii, et iga inimene otsustab siiski ise keda/mida kuulab eks....aga vaesed teenagerid :S :angry:

Tänapäeva arusaam ilusast kehast on kah nagu seamuna- kannad null-suurust? jah!oled ilus! Vahet pole, et anoreksiast peaaegu surnud...Mõnus tulevik meie kallitel tütardel :P:):P:):o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×