Jump to content
jazmin

Asjakohase info jätk

Recommended Posts

Panin kirja enda eelmise nädala kõik söögikorrad ning riputan selle ka siia üles, et siis saada infot selle kohta, mis valesti, mida palju, mida vähe jne. Kaalun praegu 53 kg ning olen 175 cm pikk. Soov strateegilistest piirkondadest (kõht, reied) rasva vähendamine ning lihasmassi suurendamine. Eelmise nädala kohta sai muidugi vähe treeninguid (aja nappuse tõttu).

Esmaspäev

Hommik- 11.30 pannkook maasika toormoosiga, klaas piima

Lõuna- 14.30 kanafilee-lillkapsa-pruuni riisi vorm, porgandi-ananassi toorsalat, klaas apelsinimahla

17.00 müslibar

17.30 bodycombat trenn, pld Fatburnerit (2000)

Õhtu- 19.45 kanafilee-lillkapsa-pruuni riisi vorm, porgandi-ananassi toorsalat, 100g rasvatut kodujuustu, klaas mahla, mõned india pähklid

21.00 roheline tee

Teisipäev

Hommik -8.30 kohv, teraleib kotletiviilu ja juustuga, 1 keedumuna, 1 kiivi

Tass teed

11.45 100g rosoljet, tükk tosca kooki, klaas mahla

tass teed

Lõuna-14.00 hernesupp, 1 vastlakukkel, klaas mahla

18.15 klaas piima, 2 vastlakuklit, 1 kiivi

19.30 0.33l siidrit

Kolmapäev

Hommik- 10.00 müslibar, kohupiimakreem, jogurt, klaas mahla

Lõuna- 14.00 juustupasta, suur klaas apelsinimahla

16.20 1 kiivi

17.30 step, pld vett

Õhtu- 19.30 klaas piima, kuum võileib

01.00 mahl, kohupiimakreem (öösel tööl)

Neljapäev

07.00 banaan, tass teed

Hommik- 12.00 võileib, kalevi kommid

14.00 tass rohelist teed

Lõuna- 15.00 pelmeenid, tomati-mozarella-kodujuustu salat

Õhtu- 17.15 kana, kartul, toorsalat, mahl

1900 tosca kook, mahl

Reede

Hommik- 11.45 müsli, mahl

Lõuna- 14.45 kana, kartul, tomat, mahl, kiivi

Õhtu- 17.00 makaronisalat, mahl

21.00 hapukurk, porgand dipikaste, 0.33 siider

Laupäev

Hommik- 1100 singistritslilõik, tükk torti, mahl

Lõuna- 13.40 kartul, kotletid, kaste, teraleib, mahl

Õhtu- 1800 kaalulangetaja wrap, mahl

20.00 klaas piima

Pühapäev

Hommik- 09.30 jogurt

10.30 sidrunitee

Lõuna- 12.00 kartuli-lõhevorm, mahl

14.00 hesburgeri tortilla

16.30 jogurt müsliga

Õhtu- 19.00 klaas mahla, frikadellisupp, must leib

Ise olen üsna veendunud, et võibolla tarbin liiga palju magusat, aga mulle maitseb. Ja samuti lisan märkusena, et töögraafik on mul väga ebakorrapärane (õn nii hommiku, õhtu, ning öövahetusi- vaimne töö) ning ka seetõttu on minug söögikorrad ebaregulaarsed kellast sõltuvana.

Aga ootan vastukaja, mida jätta, mida lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tahad kaalust alla võtta (ei tea ju, Sa ei kirjutanud), siis on süsivesikuid liiast.

Mul on kaal isegi väike enda pikkuse kohta. Kaalu ma langetada ei soovi, küll ainult saada lahti kehas olevast üleliigsest rasvast (kõhul, reitel)- nagu osadel naistel see probleem kipub olema. Ja soov pigem lihasmassi kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on kaal isegi väike enda pikkuse kohta. Kaalu ma langetada ei soovi, küll ainult saada lahti kehas olevast üleliigsest rasvast (kõhul, reitel)- nagu osadel naistel see probleem kipub olema. Ja soov pigem lihasmassi kasvatada.

Palun ära solvu, aga su mõttekäik meenutab natukene anoreksiku oma. Kui sul kaal on pikkuse kohta isegi väike, siis kas oled sa kindel, et sul on üleliigset rasva?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun ära solvu, aga su mõttekäik meenutab natukene anoreksiku oma. Kui sul kaal on pikkuse kohta isegi väike, siis kas oled sa kindel, et sul on üleliigset rasva?

Ma olen ka alakaaluline olnud, samal ajal oli rasvaprotsent tangidega mõõtes 24, lihast lihtsalt polnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on kaal isegi väike enda pikkuse kohta. Kaalu ma langetada ei soovi, küll ainult saada lahti kehas olevast üleliigsest rasvast (kõhul, reitel)- nagu osadel naistel see probleem kipub olema. Ja soov pigem lihasmassi kasvatada.

Enda peal proovitud, mõjub väga hästi http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3105

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on kaal isegi väike enda pikkuse kohta. Kaalu ma langetada ei soovi, küll ainult saada lahti kehas olevast üleliigsest rasvast (kõhul, reitel)- nagu osadel naistel see probleem kipub olema. Ja soov pigem lihasmassi kasvatada.

Sellisel juhul pead vähemalt 3x nädalas jõusaalis treenima (mitte hantleid silitama) ja menüüs pead suurendama valkude osa. Seda siis igas söögikorras olgu 20g valku. Valk olgu kvaliteetne, muna, kohupiim lahja, 4% kodujuust, lahja (juku) juust näiteks, kala, kanafilee, natuke loomaliha või maksa. (magusaid jogurteid, kohupiimasid ei soovita) 4-5 söögikorda päevas. Saavad valgud paika ei ole ka seda liigset magusaisu enam.

Rasva sa ainult reitelt ja kõhult põletada ei saa, see kaob õige toitumise puhul igaltpoolt ühtlaselt.

Erinevate toiduainete valgu sisalduse 100g kohta leiad kaloriarvutit kasutadaes. Selle leiad siit lehelt "tööriistad" alt.

Täpse kohe toimiva menüü saaksid enadale selle tellides. Võid ka ise muidugi katsetada ja asjad endale selgeks teha. Infot siin jagub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun ära solvu, aga su mõttekäik meenutab natukene anoreksiku oma. Kui sul kaal on pikkuse kohta isegi väike, siis kas oled sa kindel, et sul on üleliigset rasva?

Ei, anorektiku kohta minu jutt ei käi. Tõesõna mul on seda rasva, mis võiks olemata olla. Nimelt on mul olemas kõhulihased, mis ei paista välja, kuna väike polster on ees, samuti tuharad- nahk on sealt lõtv ning kergelt krobeline. Peeglist vaadates on näha reie väliskülgedel pehmet kude, mis on puhas rasv. Saaks aru, et selle asemel oleks tugev lihas:)

Et minust vale muljet ei jääks, siis ütlen veel et ma ei soovi kohe mitte kehakaalu vähendada, küll tahan toitumisega korda saada selle, mis mul praegu vajaka. Jõutrenni peaks ka muidugi rohkem tegema, et lihasmassi suurendada ja sellevõrra siis valgulisemat toitu veelgi enam tarbima. Samas keegi mainis siin, et süsivesikuid tarbin palju- okei, magusad koogid-vaiad välja jätta... aga samas leib, mis on tervislik kiudainete poolest, on ometi SV rikas samuti ning kõiksugu puuviljad, ka porgand jne... mida siis asendada....ootan eelkõige toitumisalast nõu:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, anorektiku kohta minu jutt ei käi. Tõesõna mul on seda rasva, mis võiks olemata olla. Nimelt on mul olemas kõhulihased, mis ei paista välja, kuna väike polster on ees, samuti tuharad- nahk on sealt lõtv ning kergelt krobeline. Peeglist vaadates on näha reie väliskülgedel pehmet kude, mis on puhas rasv. Saaks aru, et selle asemel oleks tugev lihas:)

Et minust vale muljet ei jääks, siis ütlen veel et ma ei soovi kohe mitte kehakaalu vähendada, küll tahan toitumisega korda saada selle, mis mul praegu vajaka. Jõutrenni peaks ka muidugi rohkem tegema, et lihasmassi suurendada ja sellevõrra siis valgulisemat toitu veelgi enam tarbima. Samas keegi mainis siin, et süsivesikuid tarbin palju- okei, magusad koogid-vaiad välja jätta... aga samas leib, mis on tervislik kiudainete poolest, on ometi SV rikas samuti ning kõiksugu puuviljad, ka porgand jne... mida siis asendada....ootan eelkõige toitumisalast nõu:)

Süsivesikuid on kahesugused, liit ja lihtsüsivesilud, peaksid vähendama lihtsüsivesikute osa toidus ja suurendama selle arvalt liitsüsivesikuid. Üldine süsivesikute hulk võib isegi samaks jääda. Vahe selles, et lihtsüsivesik nagu kõik magus, valgest jahust tooted imenduvad kiirelt verre ja tõstavad kiiresti insuliini tootmist. Insuliin aga ongi sellisel puhul su vaenlane ja toimetab süsivesikutest saadava energia "lattu" rasvarakkudesse enne kui sa saad hakata seda energiaks kulutama. Liitsusivesikud imenduvad aga aeglaselt ja insuliini järsku tõusu sel juhul ei toimu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×