Jump to content
MEE

millal on vägivald õigustatud/aktsepteeritav?

Recommended Posts

aga palun, millal võib lüüa. Laiendada võib seda teemat palju tahate...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis küsimus see selline üldse on, et millal võib lüüa?! Lüüa ei tohigi - igasugune nn. vägivallaks nimetatav asi peaks ikka olema seotud instinktiivsete refleksidega - ehk võib kasutada vägivalda enesekaitseks ja saagi püügiks. Siiski ilmselt inimaju keerukusest tingituna on meil see mehhanism teinud väikse muutuse sisse ja mängu tulevad tihtipeale emotsioonid hoopis. Samas lisaks emotsioonidele on meil veel üks oluline asi arenenud, mis peaks asjad ära tasandama - nimelt suhtlusvõimeks olev rääkimisoskus. Enamik kaklusi saab rääkimisega ära ikkagi lahendada, aga kui tõesti on ekstreemsituatsioon ja juba ripub elu juuksekarva otsas - siis miks mitte põmm kirja ja punuma ohutusse suunda (ega teist läbi pea peksma)!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis küsimus see selline üldse on, et millal võib lüüa?! Lüüa ei tohigi - igasugune nn. vägivallaks nimetatav asi peaks ikka olema seotud instinktiivsete refleksidega - ehk võib kasutada vägivalda enesekaitseks ja saagi püügiks. Siiski ilmselt inimaju keerukusest tingituna on meil see mehhanism teinud väikse muutuse sisse ja mängu tulevad tihtipeale emotsioonid hoopis. Samas lisaks emotsioonidele on meil veel üks oluline asi arenenud, mis peaks asjad ära tasandama - nimelt suhtlusvõimeks olev rääkimisoskus. Enamik kaklusi saab rääkimisega ära ikkagi lahendada, aga kui tõesti on ekstreemsituatsioon ja juba ripub elu juuksekarva otsas - siis miks mitte põmm kirja ja punuma ohutusse suunda (ega teist läbi pea peksma)!

pole rumalaid küsimusi, on rumalad vastused. Ja paistab, et sellele lollile küsimsuele sa igastahes vastasid.

Anyway, minu point on selles, et kas löömine on üldse lubatud. Vaadates ajalugu on pidevalt olnud vägivald.

Isiklikult arvan, et löömine on lubatud enda ja oma lähedaste kaitseks. Samuti on "laks" vajalik inimese afektiseisundist välja saamiseks.

Kas vägivald ka aktsepteeritav on.. ei oskagi öelda. Oleneb vast ikka situatsioonist. Isiklikult pole kellelegi väljaspool trenni kätt külge pannud ca 4a.

Ning minu kogemustel ei ole vägivalda võimalik ära hoida sõnadega... võin ka näiteid elust enesest tuua kui väga vaja

toon siin ühe drastilise näite: sa oled abielumees ja tuled koju ning näed, et sinu voodis on su naine koos mehega X. Kellele siis üle küüru väänata? Kas üldse väänata? mida teha?

Sama näidet võiksid ka naised kommenteerida (seda muidugi kui nemad on kojutulija rollis ja mees teise naisega voodis)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära isiklikult võta - ma ei üteld, et küsimus loll on (küsimus nagu iga teinegi)! Lihtsalt minu mõistusesse ei süübi need kaks sõna kokku kuidagi - VÄGIVALD ja LUBATUD! Minu arvates ei ole ta kuidagi lubatud, kui siis ainult siis kui sa oled surmasuus ja muud üle ei jää. Ja ka siis võib vajalikuks osutuda vaid üks löök, et minema pääseksid kakslusekeerisest näiteks jooksu!

Mis puudutab nüüd seda, et näed naist teise mehega voodis siis loomulikult väänaks enamik mehi kohe armukese sealsamas ära nii et silma ka ei pilgu. Ma arvan, et ma ise samas situatsioonis läheks väga marru, aga ma ei teeks mitte midagi - pigem hakkaksin mõtlema, kuidas edasi käituda. Ega teine mees ju vägisi naise voodisse roni - ja kui oma naine seda lubab siis on midagi valesti kas suhtega või naisega - teine mees nägi võimalust ja kasutas seda lihtsalt ära. Niiet mõlemad omamoodi süüdi. Ilmselt kakluse asemel ma pigem räägiks pärast naisega "tõsist juttu" ning arvata on et selline suhe enam edasi ei toimi ka. Mis seal enam kakelda on - ega see tehtut ju ära ei kaota!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära isiklikult võta - ma ei üteld, et küsimus loll on (küsimus nagu iga teinegi)! Lihtsalt minu mõistusesse ei süübi need kaks sõna kokku kuidagi - VÄGIVALD ja LUBATUD! Minu arvates ei ole ta kuidagi lubatud, kui siis ainult siis kui sa oled surmasuus ja muud üle ei jää. Ja ka siis võib vajalikuks osutuda vaid üks löök, et minema pääseksid kakslusekeerisest näiteks jooksu!

Mis puudutab nüüd seda, et näed naist teise mehega voodis siis loomulikult väänaks enamik mehi kohe armukese sealsamas ära nii et silma ka ei pilgu. Ma arvan, et ma ise samas situatsioonis läheks väga marru, aga ma ei teeks mitte midagi - pigem hakkaksin mõtlema, kuidas edasi käituda. Ega teine mees ju vägisi naise voodisse roni - ja kui oma naine seda lubab siis on midagi valesti kas suhtega või naisega - teine mees nägi võimalust ja kasutas seda lihtsalt ära. Niiet mõlemad omamoodi süüdi. Ilmselt kakluse asemel ma pigem räägiks pärast naisega "tõsist juttu" ning arvata on et selline suhe enam edasi ei toimi ka. Mis seal enam kakelda on - ega see tehtut ju ära ei kaota!

yeah, huvitav lähenemine. Ma arvan, et kui tegu oleks abikaasaga ning tegu on siis sügava suhte ning tunnetega siis ma pigem ei ütleks enam midagi annaks lahtise käega truudusetuse ja usalduse petmise eest piki vahtimist ja jalutaks minema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sama näidet võiksid ka naised kommenteerida (seda muigugi kui nemad on kojutulija rollis ja mees teise naisega voodis)

Isiklikult arvan, et lööma ei tormaks kumbagi, sest antud juhul ei lahendaks see tõesti midagi. Kõige rohkem oleksin selises situatsioonis pettunud sellest, et toimunu leiaks aset minu ja mehe ühises kodus ja voodis. Naise peale vihastada ma ei näe vähemalt praegu mõtet (reaalses elus pole mul õnneks sellist juhust ette tulnud), sest ilma mehe tahtmiseta ta sinna voodisse ju ei pääseks. Ja kui ta sinna juba pääses, siis tasuks ehk endalt küsida, kas olen mina ise talle sinna ruumi teinud.

Mida ma löömisest üldse arvan? Väiksena sai õdedega ikka kõvasti kakeldud. vennad olid nii palju vanemad, et nendega käsipidi kokku ei läinud, aga õdedega kiskus asi ikka tihtipeale veriseks, seda muidugi juhul, kui ema kodus polnud B) Vanemas eas pole ma õnneks ise kaklema sattunud, aga minu arust on siiki inimesi, kes teinekord konkreetselt ise küsivad rusika järele. Ja no kui inimene palub, siis tuleb talle ju vastu tulla :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma seda näidet kommenteerima ei hakkaks ,sest oma naiivsuses olen seisukohal, et selliseid asju juhtub halbades raamatutes ja b-kategooria filmides.

aga hiljuti tekkis vajadus ühele väga pealetükkivale mehele füüsiline hoiatus teha. see oli enesekaitse ja vältimatu aga jättis mulle siiski väga halva enesetunde.

mis on imelik, sest trennis mul üldiselt ei hakka halb, kui ma vastasele haiget teen.

Mis te arvate, millal naine võib meest lüüa ja kas üldse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pole rumalaid küsimusi, on rumalad vastused. Ja paistab, et sellele lollile küsimsuele sa igastahes vastasid.

toon siin ühe drastilise näite: sa oled abielumees ja tuled koju ning näed, et sinu voodis on su naine koos mehega X. Kellele siis üle küüru väänata? Kas üldse väänata? mida teha?

Sama näidet võiksid ka naised kommenteerida (seda muidugi kui nemad on kojutulija rollis ja mees teise naisega voodis)

Hmz...mida vägivald siin lahendaks?

Mina vastaks, et mitte kummalegi poleks vaja nn "yle kyyru" väänata. Pole siiani aru saanud inimestest, kes asju klaarivad karjudes vöi koguni vägivallatsedes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmz...mida vägivald siin lahendaks?

Mina vastaks, et mitte kummalegi poleks vaja nn "yle kyyru" väänata. Pole siiani aru saanud inimestest, kes asju klaarivad karjudes vöi koguni vägivallatsedes.

to Vägivaldur: vägivalla definitsioon on avatud selle teema puhul seega sa võid mõlemat teedpidi minna kas võtta vägivalda k.a poksitrenn või kõike seda mis pole nö "kontrollitud vägivald"

Ma isiklikult ei mõista jälle seda tuimust, kui sellisele pildile satutakse:D Aga eks see ole paljuski temperamendi taga... B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ütlen kohe ära, et vägivalda ma eriti ei armasta. Sellegi poolest olen enesekaitses käinud 3 aastat ja sellest peaks piisama, et ekstreemsituatsioonis ennast või ligimest kaitsta. Löömist enesekaitse eesmärgil ei pea ma vägivallaks. Vägivald minu jaoks oleks kellegi ilma põhjuseta ründamine.

Kui ma leiaksin võõra mehe oma naisega voodist siis süüdlaste nimekirjas viimane oleks see võõras mees. Isega kui võõras mees teadis naise abielust, siis ainuke eksimus tema nimekirjas oli see, et ta oli nõus abielunaist "võtma". Arvan, et enamuse süüst võib kirjutada ikka minu ja minu naise kaela. Sest ega toimivas suhtes ei lähe kumbki osapool lisa otsima .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

to MEE: kas ainult vägivaldne käitumine näitab, et inimene pole tuim? Et kui ma ei löö, siis ma olen tuim ja kui möni tegelnae armastab vägivaldselt käituda, siis on tegu erksa inimesega.

Vanasti räägiti vene rahvuse kohta, et kui ei löö, siis ei armasta. Klishee muidugi, aga ju siis sinu loogika järgi kehtib see köigi "tundlike" inimeste kohta. Ning et mitte endast "tuima" inimese muljet jätta, vaja virutada? B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
to MEE: kas ainult vägivaldne käitumine näitab, et inimene pole tuim? Et kui ma ei löö, siis ma olen tuim ja kui möni tegelnae armastab vägivaldselt käituda, siis on tegu erksa inimesega.

Vanasti räägiti vene rahvuse kohta, et kui ei löö, siis ei armasta. Klishee muidugi, aga ju siis sinu loogika järgi kehtib see köigi "tundlike" inimeste kohta. Ning et mitte endast "tuima" inimese muljet jätta, vaja virutada? :D

no kuule... ärgem juurde fantaseerigem:P Minu mõte (ennekõike) selle situatsiooni taga on selle traagilisus ning äärmus. I mean - armastus, pikk suhe, abielu, ühine voodi, seksuaalne petmine. Et tuua välja need kriteeriumid millal öelda/mõelda : aitab küll. Teadu poolest on meil kõigil see piir millal lihtsalt ei suuda enam, mind huvitab KUS on see SINU piir pärast mida enam ei suuda B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
yeah, huvitav lähenemine. Ma arvan, et kui tegu oleks abikaasaga ning tegu on siis sügava suhte ning tunnetega siis ma pigem ei ütleks enam midagi annaks lahtise käega truudusetuse ja usalduse petmise eest piki vahtimist ja jalutaks minema.

Loo puändiks võiks olla, et peale esimest lööki saaksid "selle kapi" käest hea keretäie. B)

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loo puändiks võiks olla, et peale esimest lööki saaksid "selle kapi" käest hea keretäie. B)

jah, see oleks küll hea. Esiteks naisest ilma ja siis saad oma kodus kolaka ka veel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mh... Vägivalla definitsioon võiks olla midagi sellist: Teise osapoole nõusolekuta tema peal jõu kasutamine , tema vigastamine?!

Sa räägid füüsilisest vägivallast. Minu jaoks on vägivald peamiselt vaimne, kuna mulle tundub, et just peamiselt alandus on see, mis on igat sorti vägivallas läbiv. Nii füüsilises kui vaimses. Kui keegi annab teisele jalaga tagumikku, siis tavaliselt tagumikust rohkem hakkab õhetama hing. Seetõttu ma ei tee füüsilisel vägivallal ja vaimsel vägivallal vahet. Kui näiteks üks inimene üritab teist vaimselt alandada ning selle peale hambad kurku lüüakse siis on see minu jaoks vägivald vs vägivald situatsioon. Ilmselt paljud sellist lähenemist heaks ei kiida.

Millal on vägvald õigustatud? Mina aktsepteerin vägivalda vägivalla peatamiseks. Seadus aktsepteerib seda füüsilise vägivalla puhul täielikult ja vaimse vägivalla puhul osaliselt st kasutatav vägivald peab olema proportsioonis ründega. Lisaks on mõistetav vägivalla kasutamine ka kättemaksuks. Aktsepteerida seda 100% ei saa, kuna omakohtute lubamine vallandaks kaose, aga mõista saab küll. Alles oli näiteks Venemaal juhtum, kus endine poksija lõi tema kasupoega peksnud ja vägistanud tüübi surnuks. Ei saa aktsepteerida, et kõik kurjategijad koha peal maha lüüakse (ilmselgetel põhjustel, mida pikemalt siin seletada pole vist mõtet), aga minumeelest on üsna lihtne seda endist poksijat ja tema teguviisi põhjuseid mõista. Lugu ise siin: http://www.epl.ee/artikkel/416729

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seadus aktsepteerib seda füüsilise vägivalla puhul täielikult ja vaimse vägivalla puhul osaliselt st kasutatav vägivald peab olema proportsioonis ründega.

ma ei taha küll ilkuda aga füüsilise vägivalla puhul peab ta olema ka proportsionaalne ründega B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minus ei teki vähimat kahtlust ka, et see isa tuleks vabaks lasta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vägivald sünnitab vägivalda. Alati enne löömist võid mõelda ka tagajärgedele...

Milleks võivad olla:

1. torke või kuulihaavad...

2. raskete kehavigastustega haiglas lebamine.

3. Samuti võib ka asi nii jätkuda et kaevad endale ise metsas hauda ja lõpuks saad kuuli pähe ja mulla kaela.

4. ("seod endal käed seljataha" ja ) upud ära ja jääd kadunuks...

5. ("lööd ennast paar korda noaga selga" ja) kukud kuskilt kõrgemalt alla ja saad surma...

6. jääd auto alla või lohised järel

7. süütepudel (granaat või mõni muu lõhkekeha) võib su aknasse öösel lennata.

ja loetelu läheb edasi...

Muudetud kasutaja TANK poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma defineeriks vägivalda kui eelneva kokkuleppeta toimuvat agressiooni (ükskõik, kas füüsilist või vaimset)teise isiku suhtes. poksiringis toimuvat ei saa vägivallaks lugeda, sest see toimub poolte kokkuleppel ja seega võrdsetel alustel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vägivald sünnitab vägivalda. Alati enne löömist võid mõelda ka tagajärgedele...

Milleks võivad olla:

1. torke või kuulihaavad...

2. raskete kehavigastustega haiglas lebamine.

3. Samuti võib ka asi nii jätkuda et kaevad endale ise metsas hauda ja lõpuks saad kuuli pähe ja mulla kaela.

4. ("seod endal käed seljataha" ja ) upud ära ja jääd kadunuks...

5. kukud kuskilt kõrgemalt alla ja saad surma...

6. jääd auto alla või lohised järel

7. süütepudel (granaat või mõni muu lõhkekeha) võib su aknasse öösel lennata.

ja loetelu läheb edasi...

Issand, Tank, kus sa elad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei taha küll ilkuda aga füüsilise vägivalla puhul peab ta olema ka proportsionaalne ründega :D

Ma tean. Halvasti sõnastatud lause ehk minu poolt. Füüsilise ründe puhul peab olema proportsionaalne. Vaimne eelnev vägivald on kergendav asjaolu füüsilise vägivalla kasutamise korral lihtsalt, aga täielikult seda kohus ilmselt ei aktsepteeriks. Olen seda seadust lugenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×