Jump to content
bowerman

Jõutsükkel

Recommended Posts

Tervist!

Tahtsin siin nõu küsida selle treeningkava kohta. http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...rcise&nr=23

Jõusaaliga olen vahelduva eduga tegelenud 1,5 aastat, mitte väga tõsiselt, eelkõige tervise eesmärgil. Nüüd on vaba aega veidi rohkem ning mind huvitaks see jõutreening. Kas keegi viitsiks äkki lahti seletada, mida tuleb võrreldes tavalise jõusaalis käimisega, minu jaoks siis 8-12 kordust seerias, teisiti teha ja kuidas see mõjub? Kui palju peaksin aeroobset tegema, kuidas see lihastele mõjub või mida veel peaksin sellest teadma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma hakkan ise järgmisest nädalast tegema midagi selle kava sarnast, aga mitte 2+2 süsteemis, vaid kolmeks jaotatuna (E, K, R). Niipalju kui mina aru olen saanud, siis jõukava eesmärk on teha harjutusi võimalikult suurte raskustega, seda korduste arvelt. Seal on küll toodud 4-6 kordust, aga ma arvan, et pole hullu kui sa vähem korduseid teed, kui raskus rohkem ei võimalda. Peaasi, et annad endast maksimumi. Aeroobse kohta on seal ju öeldud "Aeroobset ainult 10 min. Enne trenni soojendusena, võimlemine ja venitus kindlasti peale treeningut."

Nac OT, aga mul tekkis küsimus pärast treeningut tehtava aeroobse kohta (N: Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks (2)). Kas süsikad ja valgud alles pärast aeroobset või kohe peale jõutreeningut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tohib siis esitaks ka ühe küsimuse... :ph34r:

Jutt ikka samast jõutsükli kavast...

Arusaamatuks jäi mulle see, et "Jõutsükkel - esimesed kolm nädalat, treeningud 2+2 süsteemis, st. kaks trenni kaks vaba jne. Keha jaotatud kaheks üla ja alakeha, nädalas on üks raske jne......"

Aga mis peale esimest kolme nädalat tuleb :unsure: ???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma hakkan ise järgmisest nädalast tegema midagi selle kava sarnast, aga mitte 2+2 süsteemis, vaid kolmeks jaotatuna (E, K, R). Niipalju kui mina aru olen saanud, siis jõukava eesmärk on teha harjutusi võimalikult suurte raskustega, seda korduste arvelt. Seal on küll toodud 4-6 kordust, aga ma arvan, et pole hullu kui sa vähem korduseid teed, kui raskus rohkem ei võimalda. Peaasi, et annad endast maksimumi. Aeroobse kohta on seal ju öeldud "Aeroobset ainult 10 min. Enne trenni soojendusena, võimlemine ja venitus kindlasti peale treeningut."

Nac OT, aga mul tekkis küsimus pärast treeningut tehtava aeroobse kohta (N: Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks (2)). Kas süsikad ja valgud alles pärast aeroobset või kohe peale jõutreeningut?

peale aeroobset ja venitamist 10-20min jooxul

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tohib siis esitaks ka ühe küsimuse... :)

Jutt ikka samast jõutsükli kavast...

Arusaamatuks jäi mulle see, et "Jõutsükkel - esimesed kolm nädalat, treeningud 2+2 süsteemis, st. kaks trenni kaks vaba jne. Keha jaotatud kaheks üla ja alakeha, nädalas on üks raske jne......"

Aga mis peale esimest kolme nädalat tuleb :) ???

Siis võid massi kava võtta.jne. Peaasi et ühe kava järgi liiga kaua trenni ei tee,mõistlik oleks neid vahetada iga kuu,kahe tagant.Nii olen mina aru saanud,aga palun targemad parandage kui olen valesti aru saanud.Ise siis tegin nii vähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×