Jump to content
Ott Kiivikas

Mida arvate paksudest?

Recommended Posts

Mulle topiti ka heeringat kuni maitsema hakkab aga näe, ikka hakanud. Pekstes ka enam sööks B)

Aga mulle topiti ühepajatoitu selle pärast, et ma lihtsalt vingusin selle toidu kallal ja tahtsin midagi nö head. Asi polnud sugugi selles, et ühepajatoit mulle tõega vastu oleks hakanud. Heeringat mulle ei topitud, sest seda ma tõesti ei tahtnud, mitte ei teinud lihtsalt nägusid lootuses saada limmarit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

-Vinguvad et ei kaota kaalu , ise ei tee selleks midagi , söövad ikka oma burgereid ja asju edasi. Nendel on lihtsalt nõrk iseloom ma arvan.. Ei viici teha ära vingu.. Pm ainul heade söprade, tutavate, pere utsitamisel osad saavad piisaval innustust et trenni minna.. Nende vastu muidu pole midagi , suhtlen , sõbrad on ikka jne.

-Need kes haiguse tõttu rasvuvad, väga kahju.

-vanemad kes söödavad lapsed trulladeks, käivad närvi, ei hooli lapse tervisest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjah.

Et mida ma arvan ...

omades - erinevalt enamusest - kogemust ,mismoodi on olla vastik ,ilge ja rõve,nagu siin öeldi ...

1.ei taha enam iial selline olla

2.paneb imestama inimeste enesealalhoiuinstinkti puudumine

3.kerget põlgust tekitab pidev halin ja imerohtudele lootmine.(Ka minu käest NÕUTI,et ma avaldaks saladuse;imerohu nime.Juttu rezhiimist ,õigemini rezhiimimuutusest,ja trennist ei tahtnud keegi kuulda)

4.Vaatamata eelöeldule EI arva ma,et tegemist on vastikute,ilgete ja rõvedate tüüpidega.

---

btw,millegipärast tunnevad erilist vihkamist paksude(s.t. endast paksemate) vastu kergelt (ja mitte väga kergelt) ülekaalulised eesti naised ..., B)

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
-Vinguvad et ei kaota kaalu , ise ei tee selleks midagi , söövad ikka oma burgereid ja asju edasi. Nendel on lihtsalt nõrk iseloom ma arvan.. Ei viici teha ära vingu.. Pm ainul heade söprade, tutavate, pere utsitamisel osad saavad piisaval innustust et trenni minna.. Nende vastu muidu pole midagi , suhtlen , sõbrad on ikka jne.

-Need kes haiguse tõttu rasvuvad, väga kahju.

-vanemad kes söödavad lapsed trulladeks, käivad närvi, ei hooli lapse tervisest.

Eks nad ikka hoolivad ja armastavad oma lapsi. Paljude puhul on tegu lihtsalt teamatusega, teadmatusega sellest kuidas peaks toituma. Pole keegi neid omalajal õpetanud ja ei oska nad ka lastele eeskujuks olla. Hiljem võidakse ju üht-teist lugeda ja õppidagi tervisliku toitumise kohta kuid siis on harjumused juba oma töö teinud. Siin saaks suure töö ära teha koolid kus peaks olema üsna põhjalik õpetus tervislikust toitumisest. Iga nädal võiks olla paar sellist tundi ja see peaks olema kohustuslik. Loomulikult peaks olema ka koolitoit vastavalt siis selle järgi koostatud. Nii see aga vist igal-pool ei ole. Tegelikult ei tuleks tervislik koolimenüü sugugi kallim sellest mis seal praegu kokku keedetakse. Lihtsalt ka siin on tegu vanade harjumuste ja ülejala suhtumisega.

Aga noh, iga koolitoit on kindlasti tervislikum kui krõpsud, burgerid coca ja saiakesed. Paljud lapsed just seepärast koolides söömas ei käigi, et sealpakutav on neile vööras, ei maitse. Kodust saadakse kooli kaasa taskuraha ja selle eest siis ostetakse seda millega väiksest peale ollakse harjunud oma keha toitma. Ja nii see läheb..............

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Elan ise neljandat aastat USAs ja inimeste ülekaalulisuse teema on siin väga aktuaalne. Ise arvan, et inimese keha on loodud liikumiseks ja kui keegi on omale nii palju rarva peale kogunud, et raske liikuda, siis ei saa see olla positiivne. Pilt on siin väga kurb tõepoolest ja olen täheldanud ka, et paljudel juhtudel need kõige suurema isuga on kõige väiksemad liigutajad. Loomulikult on ju väga kerge süüa rohkem kui toit sind iga nurga pealt maha niidab. Jah halbadest harjumustest on raske lahti saada eriti kui neist on saanud teatud viisi sõltuvused. Siiski arvan, et kui inimesed muudaksid oma elustiili ja toitumist , kaoksid ka need hundiisud erineva nänni järgi. Kurb on tõdeda, et siin riigis(USAs) inimesed põhimõtteliselt söövad ennast surnuks, mis näitab tänapäeva inimlooma nõrkust. Ei ole kindel, kas see "heaoluühiskond" lõppkokkuvõttes nii hea ongi.

kai

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niiet praegused ja tulevased lapsevanemad tehke toitumise põhitõed endale selgeks, siis on ka lastele mida õpetada. Kooli tervisekasvatus, mulle tundub, algab liiga hilja – kodused harjumused on oma töö juba teinud.

Rõõmustav, et Eestis parema koolitoidu nimel juba töötatakse.

Pole uurinud kas ja kuidas USA-s on koolitoitlustamist muudetud, aga 10 aastat tagasi oli koolidel sageli kiirtoitlustusettevõttega leping ja toit saabus kotikeses igale lapsele... B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niiet praegused ja tulevased lapsevanemad tehke toitumise põhitõed endale selgeks, siis on ka lastele mida õpetada. Kooli tervisekasvatus, mulle tundub, algab liiga hilja – kodused harjumused on oma töö juba teinud.

Rõõmustav, et Eestis parema koolitoidu nimel juba töötatakse.

Pole uurinud kas ja kuidas USA-s on koolitoitlustamist muudetud, aga 10 aastat tagasi oli koolidel sageli kiirtoitlustusettevõttega leping ja toit saabus kotikeses igale lapsele... B)

Siin (USA s) n2idati yhte dokumentaali, kus tutvustati kooli, milles oli muudetud toitlustamist (tehti koha peal salateid ja juurvilja jne). Ys, kui ei tule kotikeses siis tulevad konservides ja purkides. :D

Hiigelburgerid panevad enamusel suu vett jooksma B)

Kui ma l2hen toidulisandite poodi ja tahan teada, mida on uut tulnud dieeti pidavate inimeste jaoks, vaadatakse mind ysna kahtlase n2oga ja teatatakse...et ma olevat niisamagi k6hna.

Ma ei saa aru, miks nende toit peab mingi saia vahel olema ja kuidas see saab maitsev olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kogu selle teema peale meenub mu ema jutt sellest, kuidas ta ühel konverentsil kohtas oma vana tuttavat, kes oli aja jooksul saavutanud päris kõrge kehakaalu. Lõuna ajal läksid nad koos sööma ja korpulentne tuttav alusanud ise juttu oma kõrgest kehakaalust, rääkides, et ta ei söö peaaegu MITTE MIDAGI (ta oli seda korduvalt rõhutanud) ja kaal ikka ei lange. Siis tõi ettekandja lauale tellitud toidu. Tuttav oli tellinud paneeritud šnitsli friikartulitega ehk MITTE MIDAGI!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kogu selle teema peale meenub mu ema jutt sellest, kuidas ta ühel konverentsil kohtas oma vana tuttavat, kes oli aja jooksul saavutanud päris kõrge kehakaalu. Lõuna ajal läksid nad koos sööma ja korpulentne tuttav alusanud ise juttu oma kõrgest kehakaalust, rääkides, et ta ei söö peaaegu MITTE MIDAGI (ta oli seda korduvalt rõhutanud) ja kaal ikka ei lange. Siis tõi ettekandja lauale tellitud toidu. Tuttav oli tellinud paneeritud šnitsli friikartulitega ehk MITTE MIDAGI!

Mida ma siis räägin, T E A D M A T U S!

Või siis nii: Ma ei söögi ju ruurt midagi päevajooksul ainult "mitu kilo" väikseid komme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna meil on demokraatia ja ettevõtlusvabadus, siis on raske midagi rasvumise vastu ära teha. See ei ole millegipärast eriti populaarne vaatenurk, aga lääne inimesed on paksuks söödetud. See on miljardibusiness, alates lastele suunatud reklaamidega, jätkates isusuurendavate kiirtoitudega ja lõpetades lo-fat toodetega. Maailmas on veel palju riike, kus ülekaal on täiesti tundmatu probleem ja ainuke põhjus on selles, et neil on liiga madal elatustase, et rahvusvahelised toiduainetehiiud sinna laieneksid. Ma ei vaidle vastu, et lõpuks on inimene ise see, kes selle burksi endale näkku ajab, aga ei ole ju usutav, et näiteks Nepaalis, kus pole ülekaalu, elaksid niipalju tahtejõulisemad inimesed, kui Soomes.

Täna käisin peale trenni poes. Kõigepealt ostsin tomatit, porgandit ja lillkapsast. Nende kaupadeni jõudmiseks möödusin Küpsisteletist, mis oli niisama suur, kui leivalett. Siis ostsin kanaliha, mille kõrval oli umbes 10 jooksvat meetrit hommikuhelbeid. Siis läksin kassani, läbides tunneli, mille seinu ehtisid ühelt poolt lugematul hulgal kartulikrõpse, teiselt poolt sokolaadid. Ma ütlen ausalt, kõik inimesele tegelikult vajaminevad toitained saaks mahutada jäätiseleti asemele ja jääks isegi vaba ruumi.

See on lihtsalt hetkel niivõrd ebavõrdne võitlus tootja ja tarbija vahel, et ma ei näe muud võimalust, et see tuleb inimestel kõigepealt kaotada, kui alles midagi ette võetakse. Ameeriklaste 65% ülekaalulisi ei ole järelikult veel piisav, ise usun, et 90% peaks täis tiksuma. Siis hakatakse alles midagi ette võtma, umbes sarnaselt sellega, mida tehakse alkoholi, suitsude ja teiste sõltuvusainetega.

Kujutage ette, et keelatakse ära kõik toiduained, mille rasvad on niimoodi töödeldud, et nad on tervisele kahjulikud (ei tea kahjuks täpseid termineid). Praegu tundub see mõeldamatu, aga kunagi see keeld tuleb. Ma ei imestaks isegi, et lubataks müüa ainult selliseid valmistoite, kus on valgud, süsivesikud ja rasvad kindlalt paigas. Et kiirtoit peab tekitama inimesel võimalikult kiiresti täiskõhutunde. Jumaleest, isegi võib tulla keeld ülekaalulistele mitte sokolaadi müüa, nagu praegu ei müüda lastele alkoholi. Ja sellised regulatsioonid hakkavad varsti tulema, ühel hetkel on sellised asjad poliitiliselt kasulikud ja need tehakse ära. Aga selle ajani ei ole mõtet enda pead varjata ülekaaluliste inimeste arvustamisega, sest neid tekib igal aastal juurde, mina suhtungi neisse nagu teistessegi sõltlastesse, suitseta, kui see sulle sobib, aga mitte minu autos, söö, kui maitseb, aga mitte minu voodis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kujutage ette, et keelatakse ära kõik toiduained, mille rasvad on niimoodi töödeldud, et nad on tervisele kahjulikud (ei tea kahjuks täpseid termineid).

USAs hakkas nüüd kehtima nõue trans-rasvade sisaldus eraldi pakendile märkida.

Meil ei märgita suurt midagi, mõni kirjutab koostises et "hüdrogeenitud taimerasv" aga mõni kirjutab lihtsalt "taimerasv" ehkki on ilmselge, et osa on hüdrogeenitud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore tõdeda, et teema on leidnud huvitavat arutelu.

Lisan lihtsalt jutu jätkuks veel mõned pildid, paksus võib väljenduda ka kulturismis teisel kujul.

post-22-1199868375_thumb.jpg

post-22-1199868408_thumb.jpg

Ameerika stiilinäide:

post-22-1199868429_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
paksude vastu pole midagi. pigem ei saa ma kondistest inimestest aru, et kas neile toit tõesti ei maitse ja ei tunne naad naudingut söömisest. minu arust söömine on elumõnu ja raske tagasi hoida, polegi pea sööki mis ei maitse...lagrits vast on vastik.

häh, lagrits on kogu sööginduse parim osa just

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul samamoodi et paksud ju ka inimesed, ja tihti normaalsemad kui kondised kes keeravad pidevalt käru

kuid mul paksudest kahju aint kuna ega nendel ju tervist kui sellist eriti ei ole

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eks nad ikka hoolivad ja armastavad oma lapsi. Paljude puhul on tegu lihtsalt teamatusega, teadmatusega sellest kuidas peaks toituma. Pole keegi neid omalajal õpetanud ja ei oska nad ka lastele eeskujuks olla. Hiljem võidakse ju üht-teist lugeda ja õppidagi tervisliku toitumise kohta kuid siis on harjumused juba oma töö teinud. Siin saaks suure töö ära teha koolid kus peaks olema üsna põhjalik õpetus tervislikust toitumisest. Iga nädal võiks olla paar sellist tundi ja see peaks olema kohustuslik. Loomulikult peaks olema ka koolitoit vastavalt siis selle järgi koostatud. Nii see aga vist igal-pool ei ole. Tegelikult ei tuleks tervislik koolimenüü sugugi kallim sellest mis seal praegu kokku keedetakse. Lihtsalt ka siin on tegu vanade harjumuste ja ülejala suhtumisega.

Aga noh, iga koolitoit on kindlasti tervislikum kui krõpsud, burgerid coca ja saiakesed. Paljud lapsed just seepärast koolides söömas ei käigi, et sealpakutav on neile vööras, ei maitse. Kodust saadakse kooli kaasa taskuraha ja selle eest siis ostetakse seda millega väiksest peale ollakse harjunud oma keha toitma. Ja nii see läheb..............

Vanas koolis oli krt otse söökla ees buffet, mis oli umbsel "paska" täis: šokolaadid,kommid,saiakesed,limonaadid,kõpsised ja veel eriti suur valik oli krõpse. Ning iga vahetund oli ülimalt pikk saba buffeti ees, mida edasi seda vähem hakati üldse sööklatoitu(kusjuures sealne söökla toit oli tõesti vilets, kui 100 korda parem kui see, mis puhvetist sai) sööma ja kodus vinguma, et saaks taskuraha. Kusjuures kui mina käisin algklassis oli ülekaalulisi mõni üksik aga kui lõpetasin põhikooli, olid algklassid täis mingeid julme paksmagusid, ehk siis asi läheb iga aastaga aina hullemaks. Kohati on isegi moes olla paks, nt tüdrukute seas on julmalt moes, et küljepeal "sangad" ripuvad B) või siis poistel on moes "sakulihas", mis näitab, et sa oled kõvast õllet joonud ja seega "tegija". :P Kokkuvõtteks ütleks, et tänapäeval ei kotiga kedagi sinu tervis, loeb ainult papp. Topid igalepoole "light"("naiste" jookidele) või "low fat"(kommidel jms) vms peale ja müüb kenasti! :D

Muudetud kasutaja tonn999 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minge toidukohta Babyback Tabasalus - võtke xxxxl burger ja enne friikartul peekoniga - kõrvale 1l koolat ja saate aru kuidas paksuks minnakse...

Muide kõhutäis on garanteeritud igaühele! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ka nö normaalsest toidust on end võimalik üleka´aluliseks süüa. selleks ei pea olema kindlasti burger, friikad ja coca. mäletan, et kui ma viimati cocat jõin( 2a tagasi oli see), oli mul järgmisel päeval nii halb olla, et pidin otsad andma B)

aga laste toitumisharjumusega on nii, et kui talle algusest peale normaalset toitu ei anna, on asi metsas kah. näiteks vastikus kala(üldse valgu) suhtes tekib just siis, kui laps seda varakult saanud pole. see ei ole mingi pirtsutamine vaid nagu kood juba- kui kala näeb, siis süda pahaks läeb :P

rasvane-magus ja rasvane-soolane on kõige hukutavamad kombinatsioonid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minge toidukohta Babyback Tabasalus - võtke xxxxl burger ja enne friikartul peekoniga - kõrvale 1l koolat ja saate aru kuidas paksuks minnakse...

Muide kõhutäis on garanteeritud igaühele! B)

No ma arvan et seal igapäev söömas käia, siis pigem ennem saab rahakott tühjaks kui lähed paksuks :D

Kui ise seal pizzat söömas kunagi käisin, siis sõime ühte suurt pizzat 4-kes ning veel sai kaasavõetud sest ülejäi sellest portsust :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei arva paksudest midagi halvasti, kuna tihti peale on neil süda õige koha peal B)

Samas on olemas erinevaid pakse inimesi - need kes räägivad et ohh kui paks ma olen, et peaks dieeti pidama hakkama ja sporti tegema, kuid ei tee selle heaks tegelikult midagi, pigem ainult räägivad et plaanivad kunagi hakata tegema ja söövad edasi.

Aga Respect neile kes kohe võtavad kindlasti midagi ette kui nad plaanivad enda heaoluks midagi tegema hakata. Ning mõni inimene on oma loomuselt kohe selline, kes on rahul oma kehaga et ta pontsakam on, ning seda ei saagi talle siis pahaks panna :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
paksude vastu pole midagi. pigem ei saa ma kondistest inimestest aru, et kas neile toit tõesti ei maitse ja ei tunne naad naudingut söömisest. minu arust söömine on elumõnu ja raske tagasi hoida, polegi pea sööki mis ei maitse...lagrits vast on vastik.

Paksu ja peenikese vahe ei ole sageli söömises vaid baasainevahetuse kiiruses ja energiatarbevõimes, mõne organism tarvitab rasva energiaks ja ei väsi, teine väsib glükogeeni lõppemisel ja vajab uut sööki.

Lagrits on muuseas mingite saledustoodete koostises vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paksu ja peenikese vahe ei ole sageli söömises vaid baasainevahetuse kiiruses ja energiatarbevõimes, mõne organism tarvitab rasva energiaks ja ei väsi, teine väsib glükogeeni lõppemisel ja vajab uut sööki.

Lagrits on muuseas mingite saledustoodete koostises vist.

Ta on loodustoodetes sees... Yks n2ide:

KLUX - toidulisand, taimede baasil valmistatud tõmmis.

Põhikomponendid:

Lagrits (Glycyrrhiza glabra), must kardemon (Elettaria cardamonsum), ingver (Zingiber officinalis), glütseriin, alkoholi sisaldus kuni 28%.

Näidustused:

Looduslik vahend mao ülihappesuse ja kõrvetiste korral.

Tasakaalustab mao funktsiooni, neutraliseerib tekkinud hapet maos ja normaliseerib söögitoru limaskesta. Rahustab kurgu kõdi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×