Jump to content
centraL

Plusse ja miinuseid?

Recommended Posts

Ühesõnaga, ei osanud sellele teemale head pealkirja mõelda aga sisu oleks selline:

Olen 178cm ja kaalusin umbes üle kuu tagasi 80-82. Sõber, kes kaotas aastaga 50kg, rääkis, mis tema tegi, üldiselt öeldi siin, fitness.ee's, selle kohta "ulme". Nüüd olen ise üle kuu seda moodust kasutanud, mis seisneb põhimõtteliselt väheses söömises: päevas söön 1-2 korda, mida iganes koolis pakutakse ja peale kooli näiteks kaerahelbeid või muud mitte nii rasvast toitu. Päevas läheb muidugi mõni puuvili-juurvili. Peale 6te jätan külmiku rahule. Päevas joon ka umbes 4-5 tassi teed 2tl suhkruga.

Selle kuuga on madalaim kaal 76 ja kõrgeim 77.8kg, ühesõnaga ca ~4kg on maha läinud. Trenni teen tavaliselt 3 korda nädalas, mis kujutab endast saalijalgpalli + 90min kehalise tundi koolis, kus treening on täiesti olemas, kohapeal ei istu. Tulemused on märgatavad, ülakõht on palju väiksemaks muutunud, lõualott hakkab vaikselt haihtuma, nägu muutub vormikamaks.

Üldiselt kõht tühi ei ole, kui päeval juhtub ka olema, söön 1-2 inimese jagu kaerahelbeid, mis täidavad kõhtu väga hästi. Vett üritan juua 1.5l päevas ära. Magusast, Cocast jms. saastast hoian end eemale.

Tean, et sellise dieediga kaotan vist ka lihasmassist kaalu, mitte ainult rasvast, kuid targemate kommentaarid selle kohta ei teeks paha. 6 korda päevas söömist ärge soovitage, pole lihtsalt aega ja võimalust nii toimida, palju rohkem meeltmööda on vähem süüa.

Eelkõige ootan kommentaare, võib ka pisemaid soovitusi teha, tänud! (:

Muudetud kasutaja centraL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muideks lihasmass on meie kehas ainuke, mis kaloreid kulutab, kui me selle osakaalu vähendame, aeglustub meie ainevahetus ja seega alla võtta on veelgi raskem.Päevas 2 korda söömine aeglustab su ainevahetust veelgi.50kg kaotamiseks võib selline dieet isegi sobida, aga kui sul on ainult ~10kg vaja alla võtta, siis see on mõtetus.Söö vähemalt 3 korda päevas, hommikul ka, see paneb ainevahtuse hästi tööle.Üleüldse on see väga rumal dieet, mida sa praegu järgid.See kõrvale jättes, ma annan sellise soovituse, et võta mitu korda päevas 1 teelusikatäis kalamaksa või kreekapähkli õli, mul hoiab magusaisu väga efektiivselt eemal.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muideks lihasmass on meie kehas ainuke, mis kaloreid kulutab, kui me selle osakaalu vähendame, aeglustub meie ainevahetus ja seega alla võtta on veelgi raskem.Päevas 2 korda söömine aeglustab su ainevahetust veelgi.50kg kaotamiseks võib selline dieet isegi sobida, aga kui sul on ainult ~10kg vaja alla võtta, siis see on mõtetus.Söö vähemalt 3 korda päevas, hommikul ka, see paneb ainevahtuse hästi tööle.Üleüldse on see väga rumal dieet, mida sa praegu järgid.See kõrvale jättes, ma annan sellise soovituse, et võta mitu korda päevas 1 teelusikatäis kalamaksa või kreekapähkli õli, mul hoiab magusaisu väga efektiivselt eemal.

Magusaisu pole üldse mul suur tavaliselt. Siiski, kui peaks tekkima, on mul kuivatatud puuvilju, need rahuldavad selle isu ka väga mõjusalt.

Mida hommikuks süüa, võileibu-saiu ei taha ka järada, putru keeta pole aega, mõni teine kerge aga toimiv söök?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga, ei osanud sellele teemale head pealkirja mõelda aga sisu oleks selline:

Olen 178cm ja kaalusin umbes üle kuu tagasi 80-82. Sõber, kes kaotas aastaga 50kg, rääkis, mis tema tegi, üldiselt öeldi siin, fitness.ee's, selle kohta "ulme". Nüüd olen ise üle kuu seda moodust kasutanud, mis seisneb põhimõtteliselt väheses söömises: päevas söön 1-2 korda, mida iganes koolis pakutakse ja peale kooli näiteks kaerahelbeid või muud mitte nii rasvast toitu. Päevas läheb muidugi mõni puuvili-juurvili. Peale 6te jätan külmiku rahule. Päevas joon ka umbes 4-5 tassi teed 2tl suhkruga.

Selle kuuga on madalaim kaal 76 ja kõrgeim 77.8kg, ühesõnaga ca ~4kg on maha läinud. Trenni teen tavaliselt 3 korda nädalas, mis kujutab endast saalijalgpalli + 90min kehalise tundi koolis, kus treening on täiesti olemas, kohapeal ei istu. Tulemused on märgatavad, ülakõht on palju väiksemaks muutunud, lõualott hakkab vaikselt haihtuma, nägu muutub vormikamaks.

Üldiselt kõht tühi ei ole, kui päeval juhtub ka olema, söön 1-2 inimese jagu kaerahelbeid, mis täidavad kõhtu väga hästi. Vett üritan juua 1.5l päevas ära. Magusast, Cocast jms. saastast hoian end eemale.

Tean, et sellise dieediga kaotan vist ka lihasmassist kaalu, mitte ainult rasvast, kuid targemate kommentaarid selle kohta ei teeks paha. 6 korda päevas söömist ärge soovitage, pole lihtsalt aega ja võimalust nii toimida, palju rohkem meeltmööda on vähem süüa.

Eelkõige ootan kommentaare, võib ka pisemaid soovitusi teha, tänud! (:

Lõpeta lollused.Kas on plaan tervis ikka päris p***se keerata?

Mis krdi dieet see on - puha süsivesikud.Aga valgud,rasvad?Miks sa rasvadest kardad?

Kuskohast sa siukse kenjaalse tjeedi üldse välja koukisid?

Ole kena,kasuta otsingut ja tutvu Fred Antsoni seisukohtadega selles küsimuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pikema aja jooksul kurnad endal organismi ära sellise dieediga. See hakab sul koolis õppimimsvõimet mõjutama jms tegema. Totiumine peaks isega dieedi korral tasakaalusutatud olema. Kindalsti teraviljad olgu sees - kaera puder on 5+, tatar, pruun riis jne. Samuti juurviljad - need just pärast lõunat olgu põhiliseks toiduks. Dieedi ajal tasub jälgida seda, et juurvilja miski hakkliha või sealihaga ei valmista. Iga söögikord PEAD saama valku. Esiteks valgud hoiavad lihastoonust, teiseks need on aeglasesti seeditavad toitained, mis aeglustavad seedimist ning kolmandaks, valgud on vajalik organite tööks - nt. aju tööks. Valke peaks saama iga 3...4h tagant, sest see on aeg, mille jooksul organism omastab valkudwest aminohapped ning on pärast seda nende näljas. Seega peab tegelikult sööma 4...6x päevas, sest siis on pidav aminohapaete varu tagatud ning ainevahetus on pidevalt aktiivne. See on üldine juhtnöör, mida pea kõik vormihoidjad alati kasutavad. Maitsestamata väherasvane kohupiim ning kodujuust on väga head allikad. Lihast on vast parim kanafilee. Vitaminide oskaalu ei tasu unustada. Seetõttu tuleb tooreid puuvilju ka süüa. Lisaks on puuviljades palju muid ained, mis soodustavad organismi tööd. Näiteks bioflavanoidid seovad organimis mürke, seeläbi parendavad taastumist, immuunsussüsteemi jne. Head rasvad saad kätte pähklitest (söö harva ja võimalusel ilma süsivesikuteta). Harva tuleks süüa ka nn hlabu rasvu (üleküllastatud). Miski seakarbonaad korra kahe-kolme nädala jooksul on kasulik süüa. Need ravad hoolitsevad hormonaalse süsteemi eest.

Nüüd peaks enam-vähem aimu saama, kuidas edaspidi toituda. Selline suhutmine toitumisse peaks jääma tegelikult kogu edasiseks eluks. Eks magusat võib ka süüa, kuid kindlasti harva ja mitte dieedi ajal. Rämpstoidust hoiaks mina eemale kui kurat välgust.

Muudetud kasutaja eintsius poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikema aja jooksul kurnad endal organismi ära sellise dieediga. See hakab sul koolis õppimimsvõimet mõjutama jms tegema. Totiumine peaks isega dieedi korral tasakaalusutatud olema. Kindalsti teraviljad olgu sees - kaera puder on 5+, tatar, pruun riis jne. Samuti juurviljad - need just pärast lõunat olgu põhiliseks toiduks. Dieedi ajal tasub jälgida seda, et juurvilja miski hakkliha või sealihaga ei valmista. Iga söögikord PEAD saama valku. Esiteks valgud hoiavad lihastoonust, teiseks need on aeglasesti seeditavad toitained, mis aeglustavad seedimist ning kolmandaks, valgud on vajalik organite tööks - nt. aju tööks. Valke peaks saama iga 3...4h tagant, sest see on aeg, mille jooksul organism omastab valkudwest aminohapped ning on pärast seda nende näljas. Seega peab tegelikult sööma 4...6x päevas, sest siis on pidav aminohapaete varu tagatud ning ainevahetus on pidevalt aktiivne. See on üldine juhtnöör, mida pea kõik vormihoidjad alati kasutavad. Maitsestamata väherasvane kohupiim ning kodujuust on väga head allikad. Lihast on vast parim kanafilee. Vitaminide oskaalu ei tasu unustada. Seetõttu tuleb tooreid puuvilju ka süüa. Lisaks on puuviljades palju muid ained, mis soodustavad organismi tööd. Näiteks bioflavanoidid seovad organimis mürke, seeläbi parendavad taastumist, immuunsussüsteemi jne. Head rasvad saad kätte pähklitest (söö harva ja võimalusel ilma süsivesikuteta). Harva tuleks süüa ka nn hlabu rasvu (üleküllastatud). Miski seakarbonaad korra kahe-kolme nädala jooksul on kasulik süüa. Need ravad hoolitsevad hormonaalse süsteemi eest.

Nüüd peaks enam-vähem aimu saama, kuidas edaspidi toituda. Selline suhutmine toitumisse peaks jääma tegelikult kogu edasiseks eluks. Eks magusat võib ka süüa, kuid kindlasti harva ja mitte dieedi ajal. Rämpstoidust hoiaks mina eemale kui kurat välgust.

Ära pahanda, aga las toitumisest kirjutavad teised. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pikema aja jooksul kurnad endal organismi ära sellise dieediga. See hakab sul koolis õppimimsvõimet mõjutama jms tegema. Totiumine peaks isega dieedi korral tasakaalusutatud olema. Kindalsti teraviljad olgu sees - kaera puder on 5+, tatar, pruun riis jne. Samuti juurviljad - need just pärast lõunat olgu põhiliseks toiduks. Dieedi ajal tasub jälgida seda, et juurvilja miski hakkliha või sealihaga ei valmista. Iga söögikord PEAD saama valku. Esiteks valgud hoiavad lihastoonust, teiseks need on aeglasesti seeditavad toitained, mis aeglustavad seedimist ning kolmandaks, valgud on vajalik organite tööks - nt. aju tööks. Valke peaks saama iga 3...4h tagant, sest see on aeg, mille jooksul organism omastab valkudwest aminohapped ning on pärast seda nende näljas. Seega peab tegelikult sööma 4...6x päevas, sest siis on pidav aminohapaete varu tagatud ning ainevahetus on pidevalt aktiivne. See on üldine juhtnöör, mida pea kõik vormihoidjad alati kasutavad. Maitsestamata väherasvane kohupiim ning kodujuust on väga head allikad. Lihast on vast parim kanafilee. Vitaminide oskaalu ei tasu unustada. Seetõttu tuleb tooreid puuvilju ka süüa. Lisaks on puuviljades palju muid ained, mis soodustavad organismi tööd. Näiteks bioflavanoidid seovad organimis mürke, seeläbi parendavad taastumist, immuunsussüsteemi jne. Head rasvad saad kätte pähklitest (söö harva ja võimalusel ilma süsivesikuteta). Harva tuleks süüa ka nn hlabu rasvu (üleküllastatud). Miski seakarbonaad korra kahe-kolme nädala jooksul on kasulik süüa. Need ravad hoolitsevad hormonaalse süsteemi eest.

Nüüd peaks enam-vähem aimu saama, kuidas edaspidi toituda. Selline suhutmine toitumisse peaks jääma tegelikult kogu edasiseks eluks. Eks magusat võib ka süüa, kuid kindlasti harva ja mitte dieedi ajal. Rämpstoidust hoiaks mina eemale kui kurat välgust.

No tehniliselt koolitoit on üsnagi mitmekesine ja sealt saab juba kõike muud, rasvu, valku jne. Vahel ikka tuleb muud ka sisse, lihtsalt ei ole nii rutiinne, seakarbonaadi moodi asju tuleb samamoodi ära iga mõne aja tagant. Selle dieediga ei lähe mul üle 2 kuu veel, mis ei ole teab mis surm.

Aa, ja daemonius, see "kenjaalne djeet" on imbroviseeridud. (:

2-3 kuud mind ei tapa, peale seda on teised plaanid. Nähes, et teise peal toimis, julgen ka enda peal katsetada. Pigem on just enesetunne parem ja kõik muu läheb ludinal. Ega ma ennast ei näljuta ega sajaprotsendiliselt kinni ei ole nendes söökides. :)

Siiski võtan nõuandeid kuulda, teen mõned muudatused. Lisaks veel, et toidukorrana võib ka lugeda puuvilja-juurvilja söömist, eks? Kui süüa päevas 4-6 korda, siis et seedimist käigus hoida, on okei, kui ära süüa näiteks mandariin-õun, juurvilja, kohupiima või muud taolist?

Muudetud kasutaja centraL poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui kaloreid sood vahem kui kulutad, nagu ma naen, siis kaal kahtlemata langeb, see on positiivne eksole, eesmark puhitseb meetodi, voi kuidas seda oeldi eksole.

Ja utleks ka seda, et noorel inimesel on hea tervis, seda voib paar kuud nii ka proovile panna, enamasti maha ei surda ja tuhistusi ei teki toenaoselt.

Ma tegin sedalaadi dieeti poolteist kuud kunagi, ega ma ei uhkusta selle ule, ega pea seda oigeks, lihtsalt olid omad subjektiivsed pohjendused sellele dieedile, aga utleks, et ma maha kull ei surnud, ja ei oskaks nimetada ka mingeid tuhistusi. Aga kindlasti see hea mote pole, milleks riskida, et magu tuksi laheb, vitamiini puudusest mingi protsess organismis peatub voi kahjustub. Uks hea soovitus, mida hiljuti lugesin oli I.Otsuse hiljutises raamatus, seal oeldi ,et inimene peaks igapaev sooma viiest toidugrupist miskit, et ku iei soo ,siis ega midagi ullu pole, aga ajapikku tekivad probleemid tervises. Need 5 gruppi on siis maletamistmooda- piimandused, tervailjandused, lihandused, puuviljandused ja koogiviljandused, ei teagi ,vblla olid muud, aga point selles siis, et kui piimatooteid sa kuu aega e itarbi oma noore tugeva tervise juures siis pole ullu, aga kui juba rohkem ei tarbi, siis kukuvad hambad valja vms teisel kuul naiteks. Et siis mitmekesine toit peaks olema alati, kui sinu dieedi juures see on olemas, siis pole vast ullu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära pahanda, aga las toitumisest kirjutavad teised. :)

Mis ma siis nii mööda panin, et selline vastus? Vastasin enam-vähem õigesti ju? Vbolla need ajalised asjad mäletan valesti, aga muude koha pealt küll ise ei oska aimatagi, mis nii valesti on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis ma siis nii mööda panin, et selline vastus? Vastasin enam-vähem õigesti ju? Vbolla need ajalised asjad mäletan valesti, aga muude koha pealt küll ise ei oska aimatagi, mis nii valesti on?

http://www.neti.ee/cgi-bin/cache?query=val...s%2FIGETOIT.doc

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...mp;top=top.lime

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna tegu on kooliõpilasega, siis igasugust kulturistide ja kontoriinimeste toitumissoovitusi pole mõtet soovitada. Selles vanuses on ülekaal tingitud ainult ühest asjast ja see on junkfood. Võileivad hommikul, koolitoit päeval ja emme poolt tehtud õhtusöök on täiesti piisavad normaalkaalu saavutamiseks. Las need Fred Antsonid ja pähklid ja toitumiskavad jäävad sellistele inimestele, kes ise poest toitu ostavad.

Ühesõnaga, mõtle ise, kus viga on tehtud ja muuda seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuna tegu on kooliõpilasega, siis igasugust kulturistide ja kontoriinimeste toitumissoovitusi pole mõtet soovitada. Selles vanuses on ülekaal tingitud ainult ühest asjast ja see on junkfood. Võileivad hommikul, koolitoit päeval ja emme poolt tehtud õhtusöök on täiesti piisavad normaalkaalu saavutamiseks. Las need Fred Antsonid ja pähklid ja toitumiskavad jäävad sellistele inimestele, kes ise poest toitu ostavad.

Ühesõnaga, mõtle ise, kus viga on tehtud ja muuda seda.

Lisaks veel järsult spordi vähendamise aka. vähese liikumise. Kusjuures ostan ise toitu poest, vastavalt vajadusele, kaasa aitab ka ema, kes toitub ise tervislikult.

Selle võileib-koolitoit-õhtusöök variandi jätame pärastiseks, kaalu säilitamiseks. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tuleb siiski süüa rohkem eelkõige, et ainevahetus toimiks. Kella 6 reegel pole päris õige. Oleneb, mis kell sa magama lähed. 1-2 korda on vale. Minul polnud ka aega süüa, kuid ma leidsin selle aja. Kadusid ka algul lihased, eriti kui kaalujälgimisega alustasin. Siis kadus kaal hästi kiirelt, kuid pärast 2 kuud hakkas väga aeglaselt langema.

Ma leian, et eesmärk on süüa korralikult, treenida ja mida aeglasemalt tulemus tuleb, seda kauem see püsib!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sellel teisel artiklil mingisugune teaduslik alus ka on? Või on selle jutu autor lihtsalt ise välja mõelnud? Ma ei leidnud ühtegi tsitaati ega viidet uuringutele. "Ühes kohas tegi keegi ükskord kunagi mingi uuringu" ja selle põhjal tehakse suuri järeldusi.

Ma ei ole küll mingi teadlane ega toitumisspetsialist, aga see artikkel ei jätnud küll usutavat muljet.

Ja noh, absoluutset tõde polegi olemas, mulle tundub. Üks uuring näitab ühte, teine uuring näitab midagi muud. Üks spetsialist soovitab ämbritäie süsivesikuid süüa, teine soovitab kilo seapekki ja liiter hapukoort päevas. Igaüks usub seda, mis tema puhul toimib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sellel teisel artiklil mingisugune teaduslik alus ka on? Või on selle jutu autor lihtsalt ise välja mõelnud? Ma ei leidnud ühtegi tsitaati ega viidet uuringutele. "Ühes kohas tegi keegi ükskord kunagi mingi uuringu" ja selle põhjal tehakse suuri järeldusi.

Ma ei ole küll mingi teadlane ega toitumisspetsialist, aga see artikkel ei jätnud küll usutavat muljet.

Ja noh, absoluutset tõde polegi olemas, mulle tundub. Üks uuring näitab ühte, teine uuring näitab midagi muud. Üks spetsialist soovitab ämbritäie süsivesikuid süüa, teine soovitab kilo seapekki ja liiter hapukoort päevas. Igaüks usub seda, mis tema puhul toimib.

Tänapäeval tervislikuks peetav toit, milles pearõhk on asetatud süsivesikutele, on inimajaloos üsna uus nähtus. Inimene sööb, et saada energiat ja organismi ülesehitamiseks vajalikku ehitusmaterjali. Kuigi täiskasvanuks saades kasv peatub, uuenevad inimkeha rakud elu jooksul mitmeid kordi. Tervisehäired tekivad siis, kui meie toidulaualt mõni tähtis ehitusmaterjal puudub. Inimkeha on üles ehitatud vesi 70%, proteiinidest 7%, rasvadest 20% ja mineraalidest 3%. Kes tahab teada tõde, peab ajas tagasi liikuma. Milleks imetleda üksikuid komeete kui tähed on olnud taevas miljoneid aastaid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega Zilmer ka miski muinasjutukana ei ole, kes ainult kuldmune muneb.

Aga Eintsius jah - hari ennast veel:) Praegu on sinu nõuannetes alati segamini faktid, sinu isiklik arvamus, teiste isiklik arvamus ja fiktsioon, nii et ei ole võimalik eristada mis on mis. Sellise asja vältimiseks üritan ka ise vahel moka maas hoida ja mitte lahmida (nagu ma siis tegin kui selle foorumiga liitusin:P).

Teine artikkel on iseenesest õige KUID esimene müüt kujul, et „Organism saab korraga seedida ainult teatud koguse valku...” on siiski tõsi mitte müüt. Müüdid on need, mis ütlevad, et tegemist on mingi kindla orienteeruva kogusega (näiteks tüüpiline 30 grammi). Reaalselt sõltub see indiviidist, valgu tüübist ning muudest toiduainetest, mis valguga koos tarbitakse.

Tegelikult on orienteeruv ühe korra orienteeruv imenduvus väga lihtsalt välja selgitatav katse-eksituse meetodil:

Tarbi olukorras "N" valku "X" kogus "Y". Kui tunned end pärast seda hästi, tarbi järgmisel korral olukorras "N" valku "X" kogus "Y+Z". Kui tunned peale seda puhitust, gaase või ebamugavust kõhus, siis vähenda kogust, kui ei siis suurenda.

Seda kõike loomulikult eeldusel, et inimesel on soov teatud (suures) koguses valke tarbida üldse ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga Eintsius jah - hari ennast veel:) Praegu on sinu nõuannetes alati segamini faktid, sinu isiklik arvamus, teiste isiklik arvamus ja fiktsioon, nii et ei ole võimalik eristada mis on mis. Sellise asja vältimiseks üritan ka ise vahel moka maas hoida ja mitte lahmida (nagu ma siis tegin kui selle foorumiga liitusin:P).

Täitsa õigus. See faktide ja miskite intuitsioonide segamine on hakanud mul üle piiride minema. Võin enda vabanduseks öelda, et enam päris täpselt ei mäleta enamus asju, mida kunagi lugenud olen. Elu surub liiga palju uut infi peale muudest valdkondadest. Eks võtan ennast käsile sel teemal ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×