Jump to content
Bonsuna

Kuidas oleks õige ? ? ?

Recommended Posts

Viimastel päevadel-nädalal olen foorumis korduvalt lugenud teemasid, et "vaadake mu kava üle", "kas mu kavajaotus on õige", "kas on piisav koormus jne."

See ajendas natuke seda teemat arendama ja teretulnud on kõik alternatiivsed seletused selgitused sellel teemal.

KUIDAS SIIS OLEKS ÕIGE? Kalmuse arvates on õige nii.... ;)

___________________________________________________

See kes tahab ikka tõelist lihasmassi arendada see piirdugu ühe suure lihasgrupi treenimisega päevas. Kaks suurt l-g on ilmne liialdus. Äärmisel juhul võiks teha rinna hommikul ja selja õhtul kuid milleks?

Jaa jaaa, üsna mitmed kulturistid räägivad, et 2x nädalas ühele lihasele on õige "doseering". Õige on see selle jaoks kes ei ole kogenud kuidas areneb keha siis kui treenida lihast iga 7 päeva tagant.

Väidetakse, et lihas taastub 4 päevaga ära ja siis on vaja uut koormust, et muidu hakkab taandareng. Tõsi, see võib ju nii tõesti olla, kuid sel juhul ei suuda, ei oska need mehed vastavalt lihast ära kurnata trennis. Käiakse saalis nalja tegemas, seda minu pilgu läbi. Isiklikult on mul peale trenni alles kolmanda päeva õhtul-neljanda hommikul lihas max valulik ja alles kuuendaks päevaks on see peaaegu täiesti taastunud kuid vajan siiski veel ühte päeva, et uuesti samale lihasele "laks" anda. Vähema ajaga pole see üldse mõeldav, seda sel juhul kui tahetakse areneda-kasvada.

Väidetakse, et väikest lihasgruppi pole võimalik nii läbi võtta, et see nii pikka taastumist vajaks. On ikka küll, sest näiteks nii biits, triits, kui ka õla esi ja tagumine osa teevad tööd ka teistel päevadel. Triits nii õla kui rinna päeval, õla tagaosa seljapäeval, tapets õlapäeval, biits seljapäeval. Nagu siit näha ei ole mingitki vajadust ühte lihast treenida rohkem kui 1x nädalas kuna ka nii saavad nad vatti mitu korda nädalas. Mis veel siis saab kui neid spetsiaalselt treenida 2 või isegi 3x nädalas?)))

Jah, on neid kes treenivad lihast 2 korral nädalas aga kindlasti on siis need trennid erinevad ja ka erineva koormusega. On ka neid kes treenivad rohkem kui 2x nädalas lihast ja on väga heas vormis, kuid massi arengust ei saa me sel juhul absoluutselt rääkida, unistada ju muidugi võib.

Ka mulle soovitati enne hiljutisi võistlusi hakata treenima lihaseid 2 x nädalas. põhjendused selleks olid just sellised, et lihas taastub 4 päevaga ja vajab uut stimuleerimist. Vat ei taastu ikka küll, kui treenida oma võimekuse piiril. Taastuks ainult siis kui teha treening (minu puhul) 70-80%-ga.

Kahjuks mina enam nii treenida ei oska, ei suuda, ei tahagi, sest selline treening ei anna õiget fiilingut. Ja kui ka annaks siis ei teeks ma seda, sest ma pole kunagi olnud jõusaali DURACELLI jänes, kes käib ja keksib ühe asja juurest teise juurde ja pärast kiitleb kui kõvasti ta trenni teeb.

Selliste jaoks on bodypump või aeroobika.

Noorte ja algajate puhul, ( kuni 3 aastat) on kahel korral nädalas ühe lihasgrupi treenimine õigustatud kuna tavaliselt võtab enda keha enam-vähem tundmaõppimine nii kua aega. Samuti ei suuda päris algaja ennast trennis niipalju pingutada, et ta vajaks 7 päeva taastumist.

Kogu eelnev jutt, või õigemini see osa sellest mis propageerib 7 päevast taastumist on mõeldud neile kes tahavad, üritavad areneda-kasvada ka peale 5-dat või 10-dat treeningaastat. Sest ainult nii treenides on väikegi lootus, et peale 10-ne või enama treeninguaasta järel võiksime natukenegi edasi areneda.

Samas on inimesed erinevad ja olen seda jaotust soovitanud ka mõnele noorele kellele see on väga hästi mõjunud. Sellisel juhul aga peab eelnevalt korduvalt nägema kuidas noor saalis treenib, kuidas pingutab. Mõni teeb küll hirmsaid nägusid kuid pingutamisest on asi tegelikult kaugel.)) Kolm tuntumat neist on, Sten Tuudak, Tauno Suits ja Artur Schotter. Neil kõigil on ette näidata Eesti tasemel ka meistri, absoluutmeistri või karikavõitja medal. Seda siis juunioride või noorte klassis. Miks neist keegi aga enam ei võistle on juba teine teema. Sten on lihtsalt laisaks muutunud, Tauno rabab tööd teha, Artur on aga edukas jalgrattasportlane ja minu õnnistus talle selle valiku puhul.

Seega kallid rauakangutajad, kes soovib minuga sellel teemal vaielda siis teen seda hea meelega. Juhul muidugi kui teie poolne pakutud "parem" variant on esmapilgul vaadatuna korralikult põhjendatud. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaielda ei soovi, hoopis annan poolthääle. Tõesti, isegi minu puhul kes ma olen treeninud alles peaaegu 1 aasta (Jaanuaris saab aasta), oleks 2 või rohkem kordi nädalas ühte lihast treenida ilmselge liialdus, kõige parem tundub momendil iga 6 päeva tagant, 5 päeva oleks ka kuidagi ehk võimalik, kõigest 2-ks jaotatud kava praegu ka: ühel päeval rind, triitseps, õla esi- ja külgosa, reie nelipea, säär; teisel päeval selg, trapets, biitseps, õla tagaosa, reie kakspea, kõht. (Muuseas, mida sellisest jaotusest arvate?) 2-3 korda nädalas ühte lihast treenida võib küll ainult päris algajana kui teha ühel päeval kõiki lihaseid, algul niikuinii ei oska ennast korralikult pingutada ja lihaseid põhjalikult ära väsitada ning raskused on ka väikesed. Mida aeg edasi ja mida rohkem lihas kasvab, raskused suurenevad ja oskus lihast läbi võtta paraneb, seda pikemaks peaks ka minema ühe lihase treeningute vahe (kuni u. Mareki poolt mainitud 7 päevani)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaielda ei taha, aga küsiks Smolovi kükikava kohta - mis on selle kava fenomen, et üle päeva väga intensiivselt kükkides paranevad hämmastava kiirusega nii tulemused kui jala väljanägemine, samuti kadus peale teist nädalat ära trennijärgne lihasvalu.

Muidugi kui niimoodi tegema jäädagi, siis tuleb kunagi ületreening, aga samas on 2 kuud sellist piina piisavalt pikk aeg, et seda millekski enamaks kui keha shokeerimiseks nimetada. Ja just jala kiire areng pani mõtlema, et äkki mõjub selline intensiivsus ka teistele lihastele hästi. Esialgu siiski lõpetan kükikava ära ja teisi lihaseid treenin selle ajal korra nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaielda ei taha, aga küsiks Smolovi kükikava kohta - mis on selle kava fenomen, et üle päeva väga intensiivselt kükkides paranevad hämmastava kiirusega nii tulemused kui jala väljanägemine, samuti kadus peale teist nädalat ära trennijärgne lihasvalu.

Muidugi kui niimoodi tegema jäädagi, siis tuleb kunagi ületreening, aga samas on 2 kuud sellist piina piisavalt pikk aeg, et seda millekski enamaks kui keha shokeerimiseks nimetada. Ja just jala kiire areng pani mõtlema, et äkki mõjub selline intensiivsus ka teistele lihastele hästi. Esialgu siiski lõpetan kükikava ära ja teisi lihaseid treenin selle ajal korra nädalas.

Kommenteerikski nii, et igasugune "ehmatamine" teatud hetkel tuleb kasuks. Pikemat aega aga on ületreening selle variandi puhul ilmselge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaielda ei soovi, hoopis annan poolthääle. Tõesti, isegi minu puhul kes ma olen treeninud alles peaaegu 1 aasta (Jaanuaris saab aasta), oleks 2 või rohkem kordi nädalas ühte lihast treenida ilmselge liialdus, kõige parem tundub momendil iga 6 päeva tagant, 5 päeva oleks ka kuidagi ehk võimalik, kõigest 2-ks jaotatud kava praegu ka: ühel päeval rind, triitseps, õla esi- ja külgosa, reie nelipea, säär; teisel päeval selg, trapets, biitseps, õla tagaosa, reie kakspea, kõht. (Muuseas, mida sellisest jaotusest arvate?) 2-3 korda nädalas ühte lihast treenida võib küll ainult päris algajana kui teha ühel päeval kõiki lihaseid, algul niikuinii ei oska ennast korralikult pingutada ja lihaseid põhjalikult ära väsitada ning raskused on ka väikesed. Mida aeg edasi ja mida rohkem lihas kasvab, raskused suurenevad ja oskus lihast läbi võtta paraneb, seda pikemaks peaks ka minema ühe lihase treeningute vahe (kuni u. Mareki poolt mainitud 7 päevani)

Sinu pakutud variant tundub loogiline. Mina vahetaks mõned lihasgrupid ümber, kuid see oleks siis juba minu kava, minu keha , arengu omapära silmas pidades. Kui sulle sobib, tunned et töötab lase aga edasi.

Pean siikohal jälle ära märkima oma Iidoli A S.-i tähelepaneku. "Paljud otsivad mingit ime programmi, vahetavad pidevalt kavasid ja seda liialt tihti, jõudmata saada kehalt tagasisidet mis on muutuste tegemisel kavasse vajalik. Seni kuni kava töötab ja te natukenegi arengus edasi olete läinud pole mingit põhjust midagi muuta. Mina isiklikult kasutan ühte ja sama kava pool aastat kuni aasta ja ka siis teen sinna mõned väikesed parandused , sest keha on pidevas muutumises. Kas või juba see, et te muututue päev-päevalt ikka vanemaks."

100% sellega nõus ja enam-vähem sama teema on sobinud ka mulle. Tõsi A S-i välja pakutud 30 seeriaseid biitsepsi trenne ma välja ei kannataks, aga üsna palju sobib tema treeningutest, on sobinud ka mulle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sul nii kaua aga lihased valusad on siis ma arvan, et mitte trenn pole viimasel piiril vaid venitamine pole just parim sõber äkki ?

Muidugi võid sa nii arvata, kuid venitamisega olen ma nö sõber küll. Tegu siiski sellega kuidas ma harjutust tehes pingutan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis peks vist algaja (kes on 1 aasta trenni teinud)käima jõusaalis yle päeva 1 p rind,triitseps,õlg 2 p. selg,biitseps,3 p.jalg.Ise teen seda kava ja käin 5x nädalas .Tunnen,et kui teeks sellist kava nädalaga läbi siis oleksin liiga passiivne treenija.See tähendaks,et peaksin nädalas 4 päeva puhkama,seda ma kyll ei suudaks.Kas peaksin siis midagi juurde lisama?Või intensiivsust tõstma hoopis(endaarust annan trennis endast 100%)Aga taastun järgmiseks trenniks ilusti ära nii ,et ootan juba järgmist trenni.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sul nii kaua aga lihased valusad on siis ma arvan, et mitte trenn pole viimasel piiril vaid venitamine pole just parim sõber äkki ?

Kes otsib see leiab - trennijärgne venitamine on hea küll (võibolla) lihaste tervisele, ent trennijärgset lihasvalu vähendab keskmiselt VAID 2% nagu selgus ühes artiklis, mida ma mingi kuu aega tagasi lugesin...

Aitäh oma kogemust jagamast Marek. Ei hakka vaidlema, ent siiski näitavad olemasolevad näited (ka kulturistide seas, kui ma ei eksi), et siiski on olemas päris palju individuaalseid erinevusi. Lisaks sellele tuleb arvestada, et "rauakangutamise" eesmärk EI ole alati üheselt maksimaalne mass. Samuti tuleb arvestada sellega, et kõigil ei ole võimalik treenida 7 päeva nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kes otsib see leiab - trennijärgne venitamine on hea küll (võibolla) lihaste tervisele, ent trennijärgset lihasvalu vähendab keskmiselt VAID 2% nagu selgus ühes artiklis, mida ma mingi kuu aega tagasi lugesin...

Aitäh oma kogemust jagamast Marek. Ei hakka vaidlema, ent siiski näitavad olemasolevad näited (ka kulturistide seas, kui ma ei eksi), et siiski on olemas päris palju individuaalseid erinevusi. Lisaks sellele tuleb arvestada, et "rauakangutamise" eesmärk EI ole alati üheselt maksimaalne mass. Samuti tuleb arvestada sellega, et kõigil ei ole võimalik treenida 7 päeva nädalas.

Täiesti nõus ja seda kõike võid mu postitusest nii ridadelt kui ridade vahelt lugeda. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis peks vist algaja (kes on 1 aasta trenni teinud)käima jõusaalis yle päeva 1 p rind,triitseps,õlg 2 p. selg,biitseps,3 p.jalg.Ise teen seda kava ja käin 5x nädalas .Tunnen,et kui teeks sellist kava nädalaga läbi siis oleksin liiga passiivne treenija.See tähendaks,et peaksin nädalas 4 päeva puhkama,seda ma kyll ei suudaks.Kas peaksin siis midagi juurde lisama?Või intensiivsust tõstma hoopis(endaarust annan trennis endast 100%)Aga taastun järgmiseks trenniks ilusti ära nii ,et ootan juba järgmist trenni.

Usun, et annad endast 100%. Kindlasti usud ka ise seda, kuna pole raskemat treeningut veel kogenud ja ei tea, et suudaksid endast PALJU rohkem anda , seda nii ühes seerias, kui ühes trennis. Väike nõuanne kuidas treeninguid tasapisi "valusamaks" muuta!

Küsi endalt peale igat sooritatud tööseeriat, et kas ma ei oleks suutnud äkki teha harjutust puhtamalt või suurema raskusega, kas ma ei oleks suutnud teha ühe korduse rohkem, kas ma keskendusin selleks seeriaks maximaalselt (või ajasin eelnevalt sõpradega juttu). VASTA ENDALE AUSALT ja vastavalt oma vastusele tee siis edaspidi oma treeningusse parandused. Seda ei saa kindlasti muuta ühe treeninguga, ühe kuu või aastaga, kuid kui sa pidevalt neid asju jälgid siis päev päevalt muutuvad su treeningud viljakamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Usun, et annad endast 100%. Kindlasti usud ka ise seda, kuna pole raskemat treeningut veel kogenud ja ei tea, et suudaksid endast PALJU rohkem anda , seda nii ühes seerias, kui ühes trennis. Väike nõuanne kuidas treeninguid tasapisi "valusamaks" muuta!

Küsi endalt peale igat sooritatud tööseeriat, et kas ma ei oleks suutnud äkki teha harjutust puhtamalt või suurema raskusega, kas ma ei oleks suutnud teha ühe korduse rohkem, kas ma keskendusin selleks seeriaks maximaalselt (või ajasin eelnevalt sõpradega juttu). VASTA ENDALE AUSALT ja vastavalt oma vastusele tee siis edaspidi oma treeningusse parandused. Seda ei saa kindlasti muuta ühe treeninguga, ühe kuu või aastaga, kuid kui sa pidevalt neid asju jälgid siis päev päevalt muutuvad su treeningud viljakamaks.

Kahjuks on mul see jama ,et mul pole treeningkaaslast.Kuioleks teksin raudselt,et suudaksin enamaks pingutada.Aga kui yksi teha siis kyll ei taha kangi alla jääda või kedagi saalist koguaeg tylitada et tule ole nyyd abiks. Samas näen ikkagi progressi aga kaaslasega oleks see veel suurem ja see ajab ikka hinge täis kyll vahest. ;) Peab sellega harjuma,et läheb veits kauem aega arenguga ja enda suhtes olen ikka aus kyll ja samas peab ka nii aus olema,et yle treeningu ohvriks ei lange. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks on mul see jama ,et mul pole treeningkaaslast.Kuioleks teksin raudselt,et suudaksin enamaks pingutada.Aga kui yksi teha siis kyll ei taha kangi alla jääda või kedagi saalist koguaeg tylitada et tule ole nyyd abiks. Samas näen ikkagi progressi aga kaaslasega oleks see veel suurem ja see ajab ikka hinge täis kyll vahest. ;) Peab sellega harjuma,et läheb veits kauem aega arenguga ja enda suhtes olen ikka aus kyll ja samas peab ka nii aus olema,et yle treeningu ohvriks ei lange. :D

Räägin sulle kuidas noor Schwarz treenis üksinda. Ta kujutas endale ette et kang ja seeria mida ta tegema hakkab on tema vastane-vaenlane. Ta kujutas endlae ette et kui ma ei suuda seerias teha plaanitud arvkordusi siis ta sureb, et vaenlane (kang) sel juhul võidab teda. Ta joonistas kriidiga seinale niipalju kriipse kui plaanis teha seeriaid. iga kriips oli üks vaenlane. Tehes seeria ära tõmbas ta ühele kriipsule risti juti peale. Selle "vaenlase" oli ta siis alistanud. Loomulikult nii tehes pead olema enda vastu aus ja laduma kangile siiki just niipalju raskust, et see tõesti oleks sinujaoks raske, mitte nii, et paned vähem ja hopaaaaaaaaa. üks vaenlene jälle vähem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kahjuks on mul see jama ,et mul pole treeningkaaslast.Kuioleks teksin raudselt,et suudaksin enamaks pingutada.Aga kui yksi teha siis kyll ei taha kangi alla jääda või kedagi saalist koguaeg tylitada et tule ole nyyd abiks. Samas näen ikkagi progressi aga kaaslasega oleks see veel suurem ja see ajab ikka hinge täis kyll vahest. ;) Peab sellega harjuma,et läheb veits kauem aega arenguga ja enda suhtes olen ikka aus kyll ja samas peab ka nii aus olema,et yle treeningu ohvriks ei lange. :P

Ainult surumisel ja kükil on ju vaja julgestajat ja ei näe midagi häbiväärset kedagi tülitada kui kindel ei ole - ise tülitan koguaeg :( ja kui mind tülitatakse lähen ka alati appi ....

Aga jh, võrdne treeningkaaslane on krdi võimas stiimul, eriti kui käib kerge võistlus üksteise vahel, et kes suudab rohkem ja kes on tugevam. Ise treenisin terve esimese aasta ühe hea treeningkaaslasega koos ja absoluutselt igas seerias tegime niikaua kuni lihtsalt alla jäime, et saada ükski kordus rohkem :D. Lisaks saab sõbra abil teha sundkordusi iga seeria!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui anda 100% endast, millest siin räägitud, siis kõnnitakse vigastuse ja arengu piirimail minuarvates. Kui õnnestub seal piirimail kaua (kuid, aastaid) jalutada, siis saabki parima arengu vast. Ma usun, et 90% endast anda pole sugugi niivale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Räägin sulle kuidas noor Schwarz treenis üksinda. Ta kujutas endale ette et kang ja seeria mida ta tegema hakkab on tema vastane-vaenlane. Ta kujutas endlae ette et kui ma ei suuda seerias teha plaanitud arvkordusi siis ta sureb, et vaenlane (kang) sel juhul võidab teda. Ta joonistas kriidiga seinale niipalju kriipse kui plaanis teha seeriaid. iga kriips oli üks vaenlane. Tehes seeria ära tõmbas ta ühele kriipsule risti juti peale. Selle "vaenlase" oli ta siis alistanud. Loomulikult nii tehes pead olema enda vastu aus ja laduma kangile siiki just niipalju raskust, et see tõesti oleks sinujaoks raske, mitte nii, et paned vähem ja hopaaaaaaaaa. üks vaenlene jälle vähem.

See on krdi hea taktika ;) , järgmine trenn üritan seda asja sedapidi võtta, siiamaani olen koguaeg kordand endale, et kang on nõrk ja mina olen tugev :D , ning isegi kui max on peal ütlen, et krdi kerge ja kusjuures see aitab küvasti, sest väga palju on psühholoogias kinni...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on krdi hea taktika ;) , järgmine trenn üritan seda asja sedapidi võtta, siiamaani olen koguaeg kordand endale, et kang on nõrk ja mina olen tugev :D , ning isegi kui max on peal ütlen, et krdi kerge ja kusjuures see aitab küvasti, sest väga palju on psühholoogias kinni...

Täpselt nii see on, esmalt me arvame, et äkki ei suuda, kui aga ei proovi siis ei hakkagi suutma.

Mis puutub aga sellesse 100-sse% siis ei pea mitte seda kartma, et me liiga kõvasti treenime vaid seda, et me liiga vähe ei pingutame. Karta seda ei ole vaja , sest organism ütleb sulle ise kohe kui ta puhata tahab. Siis peab teda kuulda võtma, muidu võib tõesti olla vigastus või ületreening platsis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
... ning isegi kui max on peal ütlen, et krdi kerge ja kusjuures see aitab küvasti, sest väga palju on psühholoogias kinni...

Minu jaoks pole ükski raskus liiga raske, jõudu on lihtsalt vähe. Ja kui jõudu on vähe siis tuleb treenida ja just selle "kerge" raskusega.

Nagu Ronnie Colemani kuulsad sõnad on: "Light weight baby!"

Tähtis osa treeningust käib psühholoogilisel tasemel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihas võib ju ära taastuda 4 päevaga, aga närvisüsteem vajab pikemat puhkust.Kui ma teen oma seljapäeval 5 seeriat jõutõmmet, siis lihased valutavad oma 2-3 päeva, aga närvisüsteem taastub sellisest shokist veel tükk aega.

Samas ma pole eriti nõus selle 1 aasta, 1 kava põhimõttega.Ma ise olen suht algaja ja jõuksis käinud poolteist aastat ainult, aga ma vahetan oma kava iga kuu aja tagant - esiteks pakub uus kava uut väljakutset ja mõjub hästi moraalile ja teiseks saan ma peale igat kava teha kokkuvõtte, kui hästi see toimis.Kui ma ühe kavaga sain kuus oma 2kg lihasmassi (see oli 5x5 kava) ja teisega ainult paarsada grammi, siis ma ei teeks kohe sellist järeldust, et ma pean nüüd seda 5x5 kava aasta otsa tegema, kuna see toimis.Ma olen üpris kindel, et mul ei tuleks selle 5x5 kavaga iga kuu 2kg massi, kui ma vahepeale teisi kavasid ei teeks.Ma püüan iga kuu teha hoopis teistmoodi kava kui eelmine oli ja kui mõni kava annabki paremaid tulemusi, siis ei saa öelda kohe, et see on nüüd parem kava.Keha adaptsioon treeningkoormusele ei ole ju nii kiire ja vahest tuleneb see suurem lihaskasv hoopis sellest shokist, mis keha sai kui ma kavas drastilisi muutusi tegin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu küsimus Marek'ile ja teistele oleks: Puhta lihasmassi eesmärgil, millinne massikogumis ja rasvapõletuse süsteem peaks olema? Näiteks pakuks, kas sellinne süsteem oleks mõistlik: nädal aega massikasvatus(kaloraaz üle 200-300) ja nädal aega dieeti(kaloraaz alla 200-300), kas sellinne jaotus kasvatab üldse mingit massi( sest teatavasti mida rohkem kogud rasva ja pärast hakkad seda maha võtma läheb ka rohkem lihasmassi selle käigus kaduma?). Loodan, et saite mõttest aru ja keegi võiks pakkuda parima puhta lihasmassi kogumise viisi ja nö. kiireima(see tähendaks, et dieedi ajal kaotaks võimalikult vähe lihast) ja näite juurde võiks juurde lisada ka teaduslikku juttu, mis seda kinnitaks. Küsimuse juures peaks arvestama seda, et võistlustel ei käi ja eesmärk ainult pidevalt kiiresti puhast lihast koguda. :D Pikk võibolla segane jutt, aga sellinne küsimus tekkis ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lihas võib ju ära taastuda 4 päevaga, aga närvisüsteem vajab pikemat puhkust.Kui ma teen oma seljapäeval 5 seeriat jõutõmmet, siis lihased valutavad oma 2-3 päeva, aga närvisüsteem taastub sellisest shokist veel tükk aega.

Samas ma pole eriti nõus selle 1 aasta, 1 kava põhimõttega.Ma ise olen suht algaja ja jõuksis käinud poolteist aastat ainult, aga ma vahetan oma kava iga kuu aja tagant - esiteks pakub uus kava uut väljakutset ja mõjub hästi moraalile ja teiseks saan ma peale igat kava teha kokkuvõtte, kui hästi see toimis.Kui ma ühe kavaga sain kuus oma 2kg lihasmassi (see oli 5x5 kava) ja teisega ainult paarsada grammi, siis ma ei teeks kohe sellist järeldust, et ma pean nüüd seda 5x5 kava aasta otsa tegema, kuna see toimis.Ma olen üpris kindel, et mul ei tuleks selle 5x5 kavaga iga kuu 2kg massi, kui ma vahepeale teisi kavasid ei teeks.Ma püüan iga kuu teha hoopis teistmoodi kava kui eelmine oli ja kui mõni kava annabki paremaid tulemusi, siis ei saa öelda kohe, et see on nüüd parem kava.Keha adaptsioon treeningkoormusele ei ole ju nii kiire ja vahest tuleneb see suurem lihaskasv hoopis sellest shokist, mis keha sai kui ma kavas drastilisi muutusi tegin.

Ütlen siinkohal, et kuu aega ainult ühe kava järgi teha on ilmselgelt vähe. Või siis nii, et kui mingi variant sulle paremini sobib siis ma ei näe põhjust miks kuu möödudes peaks hakkama midagi uut leiutama ja oma arengut sellega pidurdama. Ja eluilmaski ei saa sa kuu ajaga 2kg lihasmassi juurde. Isegi keemiat kasutades oleks see super tulemus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu küsimus Marek'ile ja teistele oleks: Puhta lihasmassi eesmärgil, millinne massikogumis ja rasvapõletuse süsteem peaks olema? Näiteks pakuks, kas sellinne süsteem oleks mõistlik: nädal aega massikasvatus(kaloraaz üle 200-300) ja nädal aega dieeti(kaloraaz alla 200-300), kas sellinne jaotus kasvatab üldse mingit massi( sest teatavasti mida rohkem kogud rasva ja pärast hakkad seda maha võtma läheb ka rohkem lihasmassi selle käigus kaduma?). Loodan, et saite mõttest aru ja keegi võiks pakkuda parima puhta lihasmassi kogumise viisi ja nö. kiireima(see tähendaks, et dieedi ajal kaotaks võimalikult vähe lihast) ja näite juurde võiks juurde lisada ka teaduslikku juttu, mis seda kinnitaks. Küsimuse juures peaks arvestama seda, et võistlustel ei käi ja eesmärk ainult pidevalt kiiresti puhast lihast koguda. :D Pikk võibolla segane jutt, aga sellinne küsimus tekkis ;)

Parim on selline lähenemine, et kalorsus on kerges plussis ja teed samas ka vähemalt 3x nädalas a`40min. aeroobset treeningut. Nii ei kogu sa eriti jama endale selga, lihasjõud ja mass aga suurenevad, seda muidugi juhul kui treeningprogramm+ taastumine (puhkus) on paigas. Ära küsi, et kuidas oleks siis see PAIGAS. Liiga individuaalne, selleks , et sulle siin nõu anda peaks sinust teadma 100 ja 1 asja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ütlen siinkohal, et kuu aega ainult ühe kava järgi teha on ilmselgelt vähe. Või siis nii, et kui mingi variant sulle paremini sobib siis ma ei näe põhjust miks kuu möödudes peaks hakkama midagi uut leiutama ja oma arengut sellega pidurdama. Ja eluilmaski ei saa sa kuu ajaga 2kg lihasmassi juurde. Isegi keemiat kasutades oleks see super tulemus.

Heaküll, väike liialdus, tuli lihtsalt 2kg massi, kõhu ümbermõõt suurenes ka omajagu, niiet eks seal pidi seda pekki ka tulema.Aga ma küsiksin, et kuidas see arengule halba teeb, iga kuu kava vahetada?Keha ju adapteerub stressile - nagu hirm põhjustab adrenaliini eritumist, mis tõstab pulssi ja laiendab veresooni, nii trenn vallandab kasvuhormooni, mis põhjustab lihaste kasvu, et paremini toime tulla koormusega.Kui ma olen kuu aega oma kava teinud, siis toimub juba kehas teatud adaptsioon, nüüd kui see kava drastiliselt muutub, siis keha saab aru, et olukord pidevalt muutub ja ta peab sellega arvestama ja pidevalt kasvama, sest ta ei või kunagi teada mis järgmiseks tuleb.On ju ka paljud kulturistid öelnud, et iga trenn peaks olema erinev ja sellised "shokiteraapia" treeningkavad mõjuvad ju praktikas hästi.Näiteks sobib tuua ka see treening mida näitlejad tegid filmi "300" võteteks.Seal oli iga trennipäev hoopis erinev ja mingist kavast ei saanud juttugi olla, lihtsalt sätiti asju nii, et lihased jõuaks ära taastuda ikka.Selle mõne kuuga said nad üsna palju kuiva lihasmassi.Rohkem kui võiks oodata traditsiooniliselt kavalt, mida teha mitu kuud jutti.

Muidugi ma mainiks veel, et need põharjutused nagu surumine, jõutõmme, kükid, lõuatõmbed, svungimine jne. on mul kuust kuusse samad, lihtsalt muutub päevade asetus, seeriate arv, korduste arv, superseeriad (vahemikus 5x-12x) ja abistavad harjutused.Sellesmõttes, et põhiplaan - soojendus, venitused, baasharjutus(ed), isoleerivad harjutused, kardio - see on mul ikka sama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heaküll, väike liialdus, tuli lihtsalt 2kg massi, kõhu ümbermõõt suurenes ka omajagu, niiet eks seal pidi seda pekki ka tulema.Aga ma küsiksin, et kuidas see arengule halba teeb, iga kuu kava vahetada?Keha ju adapteerub stressile - nagu hirm põhjustab adrenaliini eritumist, mis tõstab pulssi ja laiendab veresooni, nii trenn vallandab kasvuhormooni, mis põhjustab lihaste kasvu, et paremini toime tulla koormusega.Kui ma olen kuu aega oma kava teinud, siis toimub juba kehas teatud adaptsioon, nüüd kui see kava drastiliselt muutub, siis keha saab aru, et olukord pidevalt muutub ja ta peab sellega arvestama ja pidevalt kasvama, sest ta ei või kunagi teada mis järgmiseks tuleb.On ju ka paljud kulturistid öelnud, et iga trenn peaks olema erinev ja sellised "shokiteraapia" treeningkavad mõjuvad ju praktikas hästi.Näiteks sobib tuua ka see treening mida näitlejad tegid filmi "300" võteteks.Seal oli iga trennipäev hoopis erinev ja mingist kavast ei saanud juttugi olla, lihtsalt sätiti asju nii, et lihased jõuaks ära taastuda ikka.Selle mõne kuuga said nad üsna palju kuiva lihasmassi.Rohkem kui võiks oodata traditsiooniliselt kavalt, mida teha mitu kuud jutti.

Muidugi ma mainiks veel, et need põharjutused nagu surumine, jõutõmme, kükid, lõuatõmbed, svungimine jne. on mul kuust kuusse samad, lihtsalt muutub päevade asetus, seeriate arv, korduste arv, superseeriad (vahemikus 5x-12x) ja abistavad harjutused.Sellesmõttes, et põhiplaan - soojendus, venitused, baasharjutus(ed), isoleerivad harjutused, kardio - see on mul ikka sama.

Ma tahan sulle seda öelda, et mis mõtet on kava vahetada kui see veel sinupuhul töötab? Ei saa ju olla kindel, et järgmine variant sama hästi mõjuks. Loomulikult kui vana kava enam arengule mõju ei avalda siis lihtsalt tuleb midagi uut välja mõelda. Seni aga kui asi töötab pole vaja leiautada. Ja ma ütlen veelkord. ÕIGE ASI TÖÖTAB KAUA! Mis aga puutub nendesse näitlejatesse, siis ükskõik mis kava või süsteemi järgi nad oleksid seal treeninud oleksid nad arenenud, sest vaevalt nad enne seda väga regulaarsed trennimehed olid. Sõnaga nagu algajad, tee mis teed ikka kasvad. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nendest näitlejatest ja ERITI kaskadööridest olid enamus ikka enne väga heas vormis. Seal oli muidugi eesmärgiks arendada jõudu JA vastupidavust JA alandada rasvaprotsenti.

Aga asi mida ei tasu unustada on see, et hoolimata sellest, et harjutused selles ja teistes sellistes "kavades" pidevalt vahetuvad, on seal siiski ikka üldine skeem paigas. Lihtsalt arusaam sellest, mis on "kava" on natuke üldisem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×