Jump to content
Siim Kelner

Kangi tõmbed vastu kõhtu ja jõutõmme.

Recommended Posts

Küsimus oleks just haarde kohta.

Kas mängib rolli kui on pealt- või althaare?

Ja, et...

Kas on mõtet peale seda harjutust teha veel jõutummet, sest see harjutus ju niigi koormab alaselga?

Kas jõutõmmet tohib igal seljatrennil teha või tuleb mõnikord vahele jätta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus oleks just haarde kohta.

Kas mängib rolli kui on pealt- või althaare?

Ja, et...

Kas on mõtet peale seda harjutust teha veel jõutummet, sest see harjutus ju niigi koormab alaselga?

Kas jõutõmmet tohib igal seljatrennil teha või tuleb mõnikord vahele jätta?

Teen ise selja päeval mõlemat ja on täitsa okei. Ise teen pealthaardega, pole kunagi proovinud althaardega teha. Kuidagi ebaloomulik minule. Tõmmet teevad osad iga nädal ja osad üle nädala. Ise teen iga nädal ja pole ülekoormust tekkinud.

Muudetud kasutaja antz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need on mu lemmikharjutused B) See selleks, aga ma teen ka need ühel päeval, ennem jõutõmme, siis kangi tõmbed kõhuni ja pole ületreeningut tulnud.Jõutõmbel pole haare tõesti oluline, ma teen nii, et üks käsi alt, teine pealt, siis ei libise kang käest, jõutõmbes osaleb käsi niigi minimaalselt.Samas kangi tõmmetel kõhuni oleks althaardega see juba peaaegu biitsepsi harjutus ja kasutatav raskus oleks ka väiksem.Pealthaardega töötab ka käsivars ja üldiselt peaks olema võimalik teha suurema raskusega - st. rohkem koormust seljale.Kangi tõmmetel kõhuni on alaselja lihased ainult stabiliseerivad, peamised töötavad lihased on deltalihase tagaosa ja trapets, see ei tohiks õigesti tehes alaselga koormata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on mõtet peale seda harjutust teha veel jõutummet, sest see harjutus ju niigi koormab alaselga?

Kas jõutõmmet tohib igal seljatrennil teha või tuleb mõnikord vahele jätta?

Koormamine treenibki :o Ok, ok. Vaata et tehnika oleks korrektne! Alusta kergemate raskustega 70-80kg vms. Ise alustasin 85kg-ga ja tegin 3x8. Edu treeningutel!

Täiendaks siis, et koormata tuleb lihast, mitte selgroogu B)

Muudetud kasutaja rinaldo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keegi asjatundja võiks ka sõna sekka öelda selle alt/pealt haarde kohta just "kangi tõmbed vastu kõhtu" kohapealt

Alt haardega saad kasutada suuremat raskust ja biits saab rohkem koormust. Dorian Yates nt. kasutas kunagi seda varjanti just. Aga hiljem tuli tal mingi biitsa vigastus vist. Peale seda ta enam seda kasutada saanud. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina kasutan mõlemat haaret. St teengi järjest harjutused varieerides haardeid.

mul on nii:

pealhaardega (parem keskendmine seljal)

althaardega (võimaldab suuremaid raskusi, analoogiline plokki tõmbega vastu kõhtu)

käte asukoht (kitsalt, laiemalt)

ja selg on hea..

Mis puutub jõutõmmet ja tõmbeid vastu kõhtu siis ma neid ühele päevale ei paneks.

Mina saan piisavalt tugeva koormuse alaseljale kui teen tõmbeid vastu kõhtu. Eriti kui tõsta kraad 75 lähedale siis mängib alaselja õige asend ja hoiak väga tugevalt. ETTEVAATUST vigastustega!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas mängib rolli kui on pealt- või althaare?

Loomulikult mängib rolli. Eelkõige töötab muidugi selg, aga erinevate haarete puhul saab mõjutada lihase erinevaid osasi - suunata põhipinget teatud lihaspiirkonnale. kasutada tuleks mõlemaid variante - nii pealt, kui alt. samas soovitaks ka haarete laiustega mängida.

Kas on mõtet peale seda harjutust teha veel jõutummet, sest see harjutus ju niigi koormab alaselga?

Kas jõutõmmet tohib igal seljatrennil teha või tuleb mõnikord vahele jätta?

Mina küll ei näe põhjust miks ei võiks teha ka sellel päeval tõmmet. Ainult, et varieeri jälle harjutuste järjekorraga - üks kord tõmme esimesena, teine kord tõmbed kõhule.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jõutõmmet aeg-ajalt ikka peab tegema ja ka teen. Kangi tõmbed vastu kõhtu alt või pealt haardega on seljalailihase seisukohalt üsna mõtetu harjutus. Liigutuse amplituut on liiga väike, kui tahta lailihasele selle harjutusega natukenegi pihta saada, et kasu ka oleks peab raskus olema väga suur kangil. Sellisel juhul aga peab alaselg olema VÄGA tugev. Isiklikult ei näe sellel harjutusel mõtet, kuna , nagu ütlesin saab lailihase erinevatele osadele pihta hoopis riskivabamalt ja energiat mõistlikumalt soovitud kohta suunates rakendada. Võrdleks siinkohal harjutuse kasutegurit sellise olematu harjutusega nagu: Täiskükk kang sirgetel kätel üleval. (eesmärgiks treenida jalgu, nelipead.) Nelipea saab koormust küll, kuid kas su käed on nii tugevad, et jalg max koormuse kätte saaks???? Vaevalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõlbaks sel juhul asendada kangi tõmbeid plokil sõudmisega?

Kui seda harjutust plokil õieti teha siis igaljuhul saaksid lailihasele rohkem kasu. Seda nii kitsa kui laia haardega, laia haarde puhul võid kasutada nii pealt kui althaaret. Haardelaius ei peaks olema palju laiem õlgade laiusest, althaarde puhul isegi natuke kitsam. Oluliseim aga neid harjutusi tehes on liigutus, amplituudi pikkus ja samas lihase tunnetus. Mingi ettekujutuse saad vast fitness tv alt minu selja treeningut vaadates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangi tõmbed kõhu vastu ja hantli tõmbed küljelt peaks suhteliset sarnaseid lihaseid treenima. Aga sellegipoolest ma ei ole päris täpselt aru saanud, millisele lihasele põhirõhk langeb hantli tõmmete puhul. Mingil määral mõjub ka lailihasele, aga kas rohkem ülemisele või alumisele osale (ülemisele vist?). Ja siis vist nendele väiksematele lihastele seal trapetsi, lailihase ja õla vahel? Biitsepsit piinab ka veidi, aga millisele mõjub kõige rohkem? Või siis ütleme nii, et millisele lihasele peaks kõige rohkem mõjuma?

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jõutõmmet aeg-ajalt ikka peab tegema ja ka teen. Kangi tõmbed vastu kõhtu alt või pealt haardega on seljalailihase seisukohalt üsna mõtetu harjutus. Liigutuse amplituut on liiga väike, kui tahta lailihasele selle harjutusega natukenegi pihta saada, et kasu ka oleks peab raskus olema väga suur kangil. Sellisel juhul aga peab alaselg olema VÄGA tugev. Isiklikult ei näe sellel harjutusel mõtet, kuna , nagu ütlesin saab lailihase erinevatele osadele pihta hoopis riskivabamalt ja energiat mõistlikumalt soovitud kohta suunates rakendada. Võrdleks siinkohal harjutuse kasutegurit sellise olematu harjutusega nagu: Täiskükk kang sirgetel kätel üleval. (eesmärgiks treenida jalgu, nelipead.) Nelipea saab koormust küll, kuid kas su käed on nii tugevad, et jalg max koormuse kätte saaks???? Vaevalt.

amplituud väike? tuleb ego jõusaali ukse taha jätta, veidi väiksema raskusega, ülakeha rohkema alla kallutada ja ilma nõksutamiseta teha, ongi amplituud suurem

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
amplituud väike? tuleb ego jõusaali ukse taha jätta, veidi väiksema raskusega, ülakeha rohkema alla kallutada ja ilma nõksutamiseta teha, ongi amplituud suurem

Oma ego juttu võid 15 aastasele rääkida. Väikeste raskustega treenimisest samuti. Ja kui sa natukenegi selja trennist mingit ettekujutust omaks siis sa nii rumalat juttu ei ajaks. EGO.. B) Hea mees krt., ei nalja ka peab tegema keegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kangi tõmbed kõhu vastu ja hantli tõmbed küljelt peaks suhteliset sarnaseid lihaseid treenima. Aga sellegipoolest ma ei ole päris täpselt aru saanud, millisele lihasele põhirõhk langeb hantli tõmmete puhul. Mingil määral mõjub ka lailihasele, aga kas rohkem ülemisele või alumisele osale (ülemisele vist?). Ja siis vist nendele väiksematele lihastele seal trapetsi, lailihase ja õla vahel? Biitsepsit piinab ka veidi, aga millisele mõjub kõige rohkem? Või siis ütleme nii, et millisele lihasele peaks kõige rohkem mõjuma?

Lailihase alumisele osale. Kui õpid ainult selga kasutama, nii et biits ainult 5% töös on, siis tunned raiska! B) Õppisin selle alles hiljuti korralikult ise ära ning nüüd ei saa hantli tõmbest ei üle ega ümber! Superhea harjutus!

Väga suureks kasuks selle harjutuse õppimisel on Dorian Yatesi treeningvideo! :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kangi tõmbed kõhu vastu ja hantli tõmbed küljelt peaks suhteliset sarnaseid lihaseid treenima. Aga sellegipoolest ma ei ole päris täpselt aru saanud, millisele lihasele põhirõhk langeb hantli tõmmete puhul. Mingil määral mõjub ka lailihasele, aga kas rohkem ülemisele või alumisele osale (ülemisele vist?). Ja siis vist nendele väiksematele lihastele seal trapetsi, lailihase ja õla vahel? Biitsepsit piinab ka veidi, aga millisele mõjub kõige rohkem? Või siis ütleme nii, et millisele lihasele peaks kõige rohkem mõjuma?

Kui sa mõtled kangi otsa tõmbeid vastu kõhtu, siis olen sinuga nõus. Mõlemad, nii hantel kui kangiots on suurepärased massi harjutused seljale. Kahjuks tehakse kangiotsaga üsna vähe meil saalides seda harjutust. Hantliga aga niipalju kui nägema olen juhtunud suhteliselt valesti. Nii kurdetaksegi, et erilist mõju ei ole ja ei saa aru kuhu mõjub. Sipsitakse lihtsalt plokkidel kergelt selg läbi ja kõik. Sa kord sullegi seda hantli harjutust ette näidatud kuid ju siis liiga vähe seletatud. Seni kuni mõjupiirkonnast sotti ei saa, teed harjutust järelikult valesti. Või, on raskus liiga väike. Just selle harjutuse puhul, uskuge või mitte paraneb lihase tunnetus raskuse kasvades. Suur raskus lihtsalt ei lase teil valede lihastega hantlit ülesse tõsta. Need kes seda harjutust tehes saalis hantlit kõigutavad-hüpitavad, nagu tõmbaks mootorsaage käima, need ei saa lailihasele pihta saamagi. Mõju piirkonnast räägib Dorian Yates väga täpselt oma , vist oli trenni kommentaaris. Uuri.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lailihase alumisele osale. Kui õpid ainult selga kasutama, nii et biits ainult 5% töös on, siis tunned raiska! B) Õppisin selle alles hiljuti korralikult ise ära ning nüüd ei saa hantli tõmbest ei üle ega ümber! Superhea harjutus!

Väga suureks kasuks selle harjutuse õppimisel on Dorian Yatesi treeningvideo! :o

Täpselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oma ego juttu võid 15 aastasele rääkida. Väikeste raskustega treenimisest samuti. Ja kui sa natukenegi selja trennist mingit ettekujutust omaks siis sa nii rumalat juttu ei ajaks. EGO.. B) Hea mees krt., ei nalja ka peab tegema keegi.

ja räägin ka 15 aastastele! Jutt oli vaid VEIDI väiksemast raskusest, et harjutuse tehnika ei laguneks. Siis kui meil on nii hea lihase tunnetus nagu 15 aastat treeninud mehel, siis pole tehnika väline pilt jah enam oluline, laome aga raskusi peale ja vibutame kangi üles.

Kui sa mõtled kangi otsa tõmbeid vastu kõhtu, siis olen sinuga nõus. Mõlemad, nii hantel kui kangiots on suurepärased massi harjutused seljale. Kahjuks tehakse kangiotsaga üsna vähe meil saalides seda harjutust. Hantliga aga niipalju kui nägema olen juhtunud suhteliselt valesti. Nii kurdetaksegi, et erilist mõju ei ole ja ei saa aru kuhu mõjub. Sipsitakse lihtsalt plokkidel kergelt selg läbi ja kõik. Sa kord sullegi seda hantli harjutust ette näidatud kuid ju siis liiga vähe seletatud. Seni kuni mõjupiirkonnast sotti ei saa, teed harjutust järelikult valesti. Või, on raskus liiga väike. Just selle harjutuse puhul, uskuge või mitte paraneb lihase tunnetus raskuse kasvades. Suur raskus lihtsalt ei lase teil valede lihastega hantlit ülesse tõsta. Need kes seda harjutust tehes saalis hantlit kõigutavad-hüpitavad, nagu tõmbaks mootorsaage käima, need ei saa lailihasele pihta saamagi. Mõju piirkonnast räägib Dorian Yates väga täpselt oma , vist oli trenni kommentaaris. Uuri.

kangiotsaga on nüüd suurepärane? seal on suurte ketaste pärast veel väiksem amplituut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kangiotsaga on nüüd suurepärane? seal on suurte ketaste pärast veel väiksem amplituut.

Ongi hea tunne ju kui saad poole tonniga nõksutada.

Ok see oli provokatsioon B)

Aga mida ma tahan sulle öelda capoguy, et kui paned 10-sed kettad peale, siis on amplituud päris ok. Isegi kui neid kettaid seal peal ei oleks ei tõmba sa kangi ennast niikuinii vastu kõhtu (see on lihtsalt võimatu). Iseasi on muidugi see, kas siis saaks piisavalt raskust panna, meie saalis elu näitab, et piisab (vähemalt niipalju kui mina näinud olen).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa mõtled kangi otsa tõmbeid vastu kõhtu, siis olen sinuga nõus. Mõlemad, nii hantel kui kangiots on suurepärased massi harjutused seljale. Kahjuks tehakse kangiotsaga üsna vähe meil saalides seda harjutust. Hantliga aga niipalju kui nägema olen juhtunud suhteliselt valesti. Nii kurdetaksegi, et erilist mõju ei ole ja ei saa aru kuhu mõjub. Sipsitakse lihtsalt plokkidel kergelt selg läbi ja kõik. Sa kord sullegi seda hantli harjutust ette näidatud kuid ju siis liiga vähe seletatud. Seni kuni mõjupiirkonnast sotti ei saa, teed harjutust järelikult valesti. Või, on raskus liiga väike. Just selle harjutuse puhul, uskuge või mitte paraneb lihase tunnetus raskuse kasvades. Suur raskus lihtsalt ei lase teil valede lihastega hantlit ülesse tõsta. Need kes seda harjutust tehes saalis hantlit kõigutavad-hüpitavad, nagu tõmbaks mootorsaage käima, need ei saa lailihasele pihta saamagi. Mõju piirkonnast räägib Dorian Yates väga täpselt oma , vist oli trenni kommentaaris. Uuri.

Seni on nagu tundunud, et mõjub põhiliselt selja ülaosale, kui seda pilti "Harjutustepangast" vaadata, siis nendele lillat värvi lihastele seal trapetsi, õla ja lailihase vahel ja võibolla ka selja peal olevale trapetsile, aga tõesti lailihase alumist osa ei ole hästi tunnetanud. Aga võibolla on asi lihtsalt selles, et ma lihtsalt ei teadnudki täpselt millisele osale see harjutus põhilist koormust peaks pakkuma ja harjutust tehes mõtlesin ülaselja peale, kuigi võibolla lailihas töötas ka. Raskus liiga väike ei tohiks olla, alustasin aasta alguses 20 kg-ga, siis mõne aja pärast tuli 25, suvel 32,5 ja praegu 35 kg hantel (sellega siis 2 seeriat, esimeses venitan 12 kordust ära, teises 8-10), raskemaga ei jõuaks.

Aga tänud, püüan järgmiseks seljatrenniks mõne video läbi vaadata ja asja selgemaks saada. B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seni on nagu tundunud, et mõjub põhiliselt selja ülaosale, kui seda pilti "Harjutustepangast" vaadata, siis nendele lillat värvi lihastele seal trapetsi, õla ja lailihase vahel ja võibolla ka selja peal olevale trapetsile, aga tõesti lailihase alumist osa ei ole hästi tunnetanud. Aga võibolla on asi lihtsalt selles, et ma lihtsalt ei teadnudki täpselt millisele osale see harjutus põhilist koormust peaks pakkuma ja harjutust tehes mõtlesin ülaselja peale, kuigi võibolla lailihas töötas ka. Raskus liiga väike ei tohiks olla, alustasin aasta alguses 20 kg-ga, siis mõne aja pärast tuli 25, suvel 32,5 ja praegu 35 kg hantel (sellega siis 2 seeriat, esimeses venitan 12 kordust ära, teises 8-10), raskemaga ei jõuaks.

Aga tänud, püüan järgmiseks seljatrenniks mõne video läbi vaadata ja asja selgemaks saada. B)

35kg on ilmselgelt sinu puhul soojendus raskus. Ütlen nii, kuna olen näinud milline sa välja näed ja seda teades olen veendunud, et sa jõuaksid hoopis suuremat raskust kasutada seda harjutust tehes. (tuleta meelde oma rinnatreeningut 5-dal novembril) Et seljalailihase alumisele osale seda harjutust tehes pihta saada on väha oluline väljasirutsufaas, see peab olema maximaalne, tunne oleks siis selline et kohe kohe läheb käsi õlaliigesest välja. Seda aga karta ei maksa, ei ta lähe. Ribu nagu ma siin veel kuuaega tagasi olin, 98kg siis oli minu max seeria hantel seda harjutust tehes 90kg. Hetkel teen seda 95kg ga ja teadmiseks, et max raskus millega ma seda teinud olen oli 115-120kg. Sooritus on ja oli neid raskusi kasutades täiesti "söödav" ja käed on endiselt õlaküljes kinni.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et sa ajad mind kellegagi segamini. B) Olen üsna kindel, et sa pole mind näinud, va. mõni pilt neti kaudu, mille saatsin mingi ettekujutuse saamiseks toitumiskava tellides veebruarikuus. Ja rinna trenni 5-ndal novembril ei olnud mul, 6-ndal oli. :o

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et sa ajad mind kellegagi segamini. B) Olen üsna kindel, et sa pole mind näinud, va. mõni pilt neti kaudu, mille saatsin mingi ettekujutuse saamiseks toitumiskava tellides veebruarikuus. Ja rinna trenni 5-ndal novembril ei olnud mul, 6-ndal oli. :o

Võimalik tõesti, pidasin sind kellekski teiseks kuid see ei muuda mu eelmise postituse sisu harjutuste sooritamise ja raskuste suhtes. Ka sinu puhul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võimalik tõesti, pidasin sind kellekski teiseks kuid see ei muuda mu eelmise postituse sisu harjutuste sooritamise ja raskuste suhtes. Ka sinu puhul.

ok, aga eks ma siis püüan järgmisel korral veel raskemaga teha, näit. 37,5 kg (kuigi alles mõni nädal tagasi läksin 35 kg peale üle ja tundub, et võibolla päris hea tehnikaga ei jõuagi veel teha), vähemalt esimese seeria. Kui liiga vähe kordusi jõuan, siis teise vast teen astme võrra kergemaga. B)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×