Jump to content
Vägivaldur

Kes on kõige targemad sportlased?

Recommended Posts

Kulturism (ma ei väsita rõhutamast) on ala kus sa oled üksik hunt .

Kellele ema, kellele tütar. Spordialasid on erinevaid, nii on ka muusikaid erinevaid, st kui sulle ei meeldi klassika, et see kohe jama muusika on.

Minule isiklikult meeldibki olla sõltumatu ja sõltuda ainult enda tahtest, vaevast, teen ennast selleks kelleks ma saan, ilma, et kellestki sõltuksin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kellele ema, kellele tütar. Spordialasid on erinevaid, nii on ka muusikaid erinevaid, st kui sulle ei meeldi klassika, et see kohe jama muusika on.

Minule isiklikult meeldibki olla sõltumatu ja sõltuda ainult enda tahtest, vaevast, teen ennast selleks kelleks ma saan, ilma, et kellestki sõltuksin.

oeh, loe mu jutt uuesti ma ausõna ei viitsi ümber jutustada. Kui aru ei saanud, et tegu ei olnud "meeldib, ei meeldi" teemaga siis pane kang maha ja võta raamat :D;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei mõelnudki sinu mõtet vaidlustada, mingit pidi vaid lihtsalt ütlesin miks see mulle meeldib.

ok, point taken ;) by MEE

Muudetud kasutaja MEE poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no seda ma kirjutaisn alguseski, et ENNE peame määratlema mis on see "tark" st kokkuleppima piirides milles diskussioon käib. Vastasel juhul saab olema raske väita üht või teist ilma, et kellegi "tark" kontseptsiooniga kollisiooni minna.

Anyway... tarkus on mõõdetav kui kokkuleppida mõõdulindi sisus ja "pikkuses".

pigem on siin arenguruumi küllaga ning mida mina soovitaks kõikidele rauatõstjatele - rohkem alandlikkust ja sõbralikkust.

Tahaks kah midagi tarka kirjutada, aga väärtuslikumad asjad on juba ära mõeldud ja välja öeldud.

Professionaliseerumine ja spetsialiseerumine jätab oma pitseri, generalistidele on vähe ruumi. Elukutselisel sportlasel, näitlejal, pillimehel reeglina ei jätku aega ega energiat enda viimiseks matemaatika mingis harus ühele tasemele elukutselise matemaatiku või südameasjades südamearstiga. Ja vastupidi. Siiski, mõned võivad enamat: Talts, Tarmak, Hackenschmidt, Salumäe; neid on. Kuid ka nemad ei suutnud mitme asjaga tegeleda samaaegselt.

Kogu arutluse viimine (või jätmine?) indiviidi tasandile on süsteemne viga, mille tõttu adekvaatsete tulemuste saamise tõenäosus on samasugune nagu pimedal kanal tera leidmise või heinakuhjast nõela leidmise tn (mida kindlasti ei saa välistada). Vaat' kui huvitav - võin seda öelda, teadmata midagi pommide tõstmisest, söömisest, matemaatikast või südameasjadest. Ja ega siin tulemuste saamine olegi ju eesmärgiks. Keerulistel küsimustel on lihtsad, aga valed vastused...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahaks kah midagi tarka kirjutada, aga väärtuslikumad asjad on juba ära mõeldud ja välja öeldud.

Professionaliseerumine ja spetsialiseerumine jätab oma pitseri, generalistidele on vähe ruumi. Elukutselisel sportlasel, näitlejal, pillimehel reeglina ei jätku aega ega energiat enda viimiseks matemaatika mingis harus ühele tasemele elukutselise matemaatiku või südameasjades südamearstiga. Ja vastupidi. Siiski, mõned võivad enamat: Talts, Tarmak, Hackenschmidt, Salumäe; neid on. Kuid ka nemad ei suutnud mitme asjaga tegeleda samaaegselt.

Kogu arutluse viimine (või jätmine?) indiviidi tasandile on süsteemne viga, mille tõttu adekvaatsete tulemuste saamise tõenäosus on samasugune nagu pimedal kanal tera leidmise või heinakuhjast nõela leidmise tn (mida kindlasti ei saa välistada). Vaat' kui huvitav - võin seda öelda, teadmata midagi pommide tõstmisest, söömisest, matemaatikast või südameasjadest. Ja ega siin tulemuste saamine olegi ju eesmärgiks. Keerulistel küsimustel on lihtsad, aga valed vastused...

palju ilusat filosoofiat, a kus see konkretiseeritud mõte jäi? või oli see vastus mõeldud kõigile erinevalt tõlgendamiseks? :D

PS! väga tervitatav on see, et antud teemal mõtlevad kaasa ka naised ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen janariga nõus ja olen ka ise nii mõelnud. ma saan aru nii, et seda kui tark keegi sportlane muudel aladel on on individuaalne aga kui võtta tarkus oma ala kohta siis kulturistid teevad trenni jõusaalis-mõeldakse välja ise õige sobiv kava ja tehnika, variante on palju pole ühte ainuõiget nii aga see trenn pole kõik, kulturist ollakse 24h pidevalt mõeldakse mida süüa ja mis aineid manustada mis aja tagand, peab hästi tundma organismi biokeemiat ja reaktsioone millelegi ainele ja ka treeningkoormustele. üldistada ei maksa lollust ja tarkust-iga jõmm pole kulturist aga tippudele mõeldes siis 24 tundi mehed tegelevad selle teadusega ja öösel ikka magatakse ja taastutakse.

aga teised sportlased :D kindlasti mitte 24 h. sport neil piirdub enamusel trenniga, toitutakse suht suvalt nagu tavainimene ja ainetest ei teata mitte midagi, enamikel juhtudel. tean maadlejaid ja poksijaid kellel meeldib öösel taastumise asemel baaris aega veeta teistega tülinorides... jalgpallurid ja korvpallurid ei tea enamasti toitumisest ega oma kehast miskit vaid söövad ;) "sooja" :( toitu 3 korda päevas nagu tavainimesed! enamus neist! usun et ka teistel sportlastel peale kulturistide oleks kasulik oma keha tunda ja õiget toitumist et paremini, kiiremini taastuda ja paremad tulemused. telekast on ka saade olnd jalgpalluritest kes kasutasid valuvaigisteid ja mõni neist suri... nad ise ei teadnud ka treener väidetavalt ainetest midagi ja võtsid mis spordiarst määras :P. kulturistidel nii asjad ei käi, et keegi midagi määrab! kulturistid teevad ise asja omale peensusteni selgeks ja määravad ise omale ained, toitumise ja treeningreziimi, pidevalt õppides biokeemiat, dietoloogiat....

aga kui muust tarkusest rääkida siis, arnold schwarzenegger on teatavasti üks targemaid kulturiste kes lõpetand mitu ülikooli, väga laiade teadmistega ja muidu ilma ajudeta nii kaugele poleks mees jõudnud äris, filminduses, poliitikas ja ta poleks usa rikkurite topis!

samas kulturismiga ikka tegelevad pigem vaimsetöötegijad näiteks arstid jm. ehitajad ja sellised füüsilisetöötegijad ikka reeglina ei vaja lisakoormust kangisaalis.

"ütle mulle kes on su tuttavad/sõbrad ja ma ütlen sulle kes sa oled..." ilus vanasõna...

ja mis puutub malesse siis tegu on spordiga mitte lauamänguga, niiet ei ole mõtet lollusi ka päris välja sülitada. See, et kõikides sportides ei ole kangi ei tee neid veel mitte sportideks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike kokkuvõte Andreaze loogikast: mõned poksijad ja maadlejad norivad tüli ja mõned pallurid ei tea toitumisest midagi - järelikult on antud alade harrastajad enamuses aju poolest kivipallurid; mõned arstid tegelevad kulturismiga järelikult on enamus kulturiste arstid. Braavo!

Ma võin sulle täpselt vastupidiseid näiteid tuua. SFW? Loe oma iidoli elulugu ja saad teada, et Arnold noris ka tüli ja tegi lausa juuatäis peaga trenni. ;)

Andreaz, defineeri palun mõiste "sport".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui male on sport,siis võib ju spordiks lugeda pokkeri,Monopoly,"Reis ümber maailma" ja kindlasti ka aktsiaspekulatsioonid ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega ala inimest targaks tee:)

kui on ajud peas siis on, kui ei ole, siis ei ole:)

pealegi on väga edukalt tõestatud, et tähtsaim elus läbi löömiseks polegi IQ, vaid hoopis IQ ja EQ suhe:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui male on sport,siis võib ju spordiks lugeda pokkeri,Monopoly,"Reis ümber maailma" ja kindlasti ka aktsiaspekulatsioonid :D

võta spordi tunnused, kõrvuta need malega. Las ma pakun - Paul Keres oli lauamängur? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
võta spordi tunnused, kõrvuta need malega. Las ma pakun - Paul Keres oli lauamängur? ;)

Minu meelest on tähtsaim spordi tunnus see,et ala peab olema füüsiliselt kurnav ja väsitav.

Samuti peab see ala füüsiline olema :D

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest on tähtsaim spordi tunnus see,et ala peab olema füüsiliselt kurnav ja väsitav.

Samuti peab see ala füüsiline olema ;)

meeldib see sulle või mitte, aga male ON sport

nimeta seda kasvõi ajugümnastikaks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega ala inimest targaks tee:)

kui on ajud peas siis on, kui ei ole, siis ei ole:)

pealegi on väga edukalt tõestatud, et tähtsaim elus läbi löömiseks polegi IQ, vaid hoopis IQ ja EQ suhe:)

Arvad, et selline asi nagu EQ on olemas:P? Aga see on hoopis teine teema...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

On mis on, aga malet küll spordi alla panna ei tohiks. Male on mõtte mäng, sinna alla paneks ma veel pokker, mälumäng, ristsõnadelahendamine jne.

Sporti on muidugi raske defineerida, aga minu meelest on sport midagi sellist, mis kutsub inimese organismis esile teatud muudatusi. Näiteks vastupidavus, kiirus, füüsiline jõud, kordinatsioon, kiirem taastumine, rahuolekus madalam puls, tugevnenud kopsud, süda, luud, ainevahetus jne. Neid asju on veel. Ma ei ütle need kõik omadused peaksid kajastuma ühel sportlasel, aga kindlasti on ta nende omaduste põhjal tavainimesest eristatav. Maletajat eristab tavainimesest aga üksnes see, et ta oskab malet paremini mängida. Võta korvpallurid, ratturid, judokad, suusatajad või kes iganes, kõik need inimesed erinevad tavainimesest mitte ainult selle põhjal, et nad oskavad oma ala neist paremini, vaid neil on kindlasti ka tugevamad lihased või vastupidavus, või kordinatsioon jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvad, et selline asi nagu EQ on olemas:P? Aga see on hoopis teine teema...

Ma olen jah paraku selle koolkonna pooldaja ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On mis on, aga malet küll spordi alla panna ei tohiks. Male on mõtte mäng, sinna alla paneks ma veel pokker, mälumäng, ristsõnadelahendamine jne.

Sporti on muidugi raske defineerida, aga minu meelest on sport midagi sellist, mis kutsub inimese organismis esile teatud muudatusi. Näiteks vastupidavus, kiirus, füüsiline jõud, kordinatsioon, kiirem taastumine, rahuolekus madalam puls, tugevnenud kopsud, süda, luud, ainevahetus jne. Neid asju on veel. Ma ei ütle need kõik omadused peaksid kajastuma ühel sportlasel, aga kindlasti on ta nende omaduste põhjal tavainimesest eristatav. Maletajat eristab tavainimesest aga üksnes see, et ta oskab malet paremini mängida. Võta korvpallurid, ratturid, judokad, suusatajad või kes iganes, kõik need inimesed erinevad tavainimesest mitte ainult selle põhjal, et nad oskavad oma ala neist paremini, vaid neil on kindlasti ka tugevamad lihased või vastupidavus, või kordinatsioon jne

Ja kuhu panna vormelisõitjad, autorallijad, ringrajasõitjad ja teiste motospordialadega tegelejad? Ja purilendurid ja langevarjurid ja purjetajad? Laskmine? Vibulaskmine? Korraldatakse vist isegi maailmameistrivõistlusi ...

Kui sport on midagi, mis kutsub ihus esile muudatusi, siis on nii liigsöömine, kontoritöö kui kraavikaevamine spordialad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kuhu panna vormelisõitjad, autorallijad, ringrajasõitjad ja teiste motospordialadega tegelejad? Ja purilendurid ja langevarjurid ja purjetajad? Laskmine? Vibulaskmine? Korraldatakse vist isegi maailmameistrivõistlusi ...

Kui sport on midagi, mis kutsub ihus esile muudatusi, siis on nii liigsöömine, kontoritöö kui kraavikaevamine spordialad.

Autosport on tõesti kaheldava väärtusega.

Aga üldiselt on su kommentaar nii rumal, et ma ei tahaks seda eriti arvustadagi

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
meeldib see sulle või mitte, aga male ON sport

nimeta seda kasvõi ajugümnastikaks

thank you, vähemalt üks kellel on silmaringi ;)

nii ja aitab mölast !

" Eestis algas sihipärane spordi-, eelkõige raskejõustikuharrastus 1890. aastatel. Raskejõustik jäigi kauaks kõige menukamaks spordialaks. Kui 19. ja 20. sajandi vahetusel asutati esimesed spordiseltsid, lisandusid jalgrattasport, jooks, võimlemine, jalgpall, poks, ujumine ja uisutamine. 1912. aasta Stockholmi olümpiamängudel kuulus Venemaa võistkonda ka eestlasi. Selleks ajaks oli teiseks edukaks alaks saanud kergejõustik. Iseseisvas Eestis saavutasid kõrge rahvusvahelise taseme laskesport, purjetamine, jääpurjetamine, male ja meeste kergejõustik, endiselt võidukad olid raskejõustiklased "

+

"Sport on mänguline kehaline või vaimne võistluslik tegevus ja meelelahutus"

vot teile väljavõte vikist, niiet aitab spekuleerimisest ,et äkki on see ja see - kui EI TEA siis SUU KINNI :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kulturist on nagu bioloog, farmatseut, dietoloog...lisaks peab anatoomiat tundma, läbinisti inimeseorganismi mida rohkem seda parem ja kui oma teadmisi praktiliselt endapeal rakendab siis on edu.

minuteda teised sportlased näiteks ka eesti tippkergejõustiklased käivad otikäest toidulisandeid ostmas ja ott annab neile nõu kuidas neid kasutada ja õieti toituda. kasulik oleks neile kui nad huvi tunneks oma organismi funktsioneerimise vastu ja ka toitumisele tähelepanu hakkavad pöörama. kui mõne kulturisti puhul rumalusest rääkida teistel elualadel siis põhjusel et pole aega muude asjadejaoks.

et ikkagi selge on see, et reeglina mistahes teistel spordialadel piirdub sport-treeninguga põhiliselt siis, kulturistil on see üks osa...

minuarust tehke või küsitlus erinevatele sportlastele-korvpallurid, poksijad jne. trenni kohta ja siis edasi kuidas paremini taastuda ja mida peab sööma ja organismi funktsioneerimise kohta, mis teha et saavutada oma alas edu? arvan et kulturistidel on palju õpetada pallimängijatele ja teistele kuidas naad saaks ka oma tulemusi parandada toitumise jm aineteläbi... olen kuradi kindel et kulturistid teavad kõige rohkem.

mis tarkust teie aga mõtlete?äkki miskit muud et need teised sportlased on teistel aladel targad nigu universaalsemad siis vä?

kindlasti on ka enamik tippkulturiste targemad enamikest perearstidest ja endokrinoloogidest ja apteekritest!

kui me võistleksime toitumisteadmistes siis te oleksite maailma parimad... mis puutub sporti siis propaganda on mõttetu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

julgeks vastu vaielda. Kui me nüüd puhtalt võistluskulturismist räägime mille eesmärk on (mille üle ma eeldan, et te härrased ei vaidle) suured lihased - ehk siis esteetiline kehakunst. Mida hinnatakse selle järgi kui suur ja kui proportsioonis ja kui kuiv sa oled jne.

Siit võiks vabalt järeldada, et klassikalises mõistes spordiga tegu ei ole, kuna teie ponnistused piirduvad ülalnimetatuga. ERALDI eesmärgiks ei seata ei jõudu ega vastupidavust ega ka kiirust või muud sellist.

Kitsalt tõlgendades, on kulturismi eesmärk olla esteetiliselt ilus just muskulaarses mõttes.

See, et te süüa oskate ja omal alal ka taastuda ei anna veel klassikalise spordi mõõtu välja kus eesmärk ei ole NÄIDA vaid eesmärk on "to perform" (vabandust, eesti keeles paremat vastet hetkel ei leidnud)

NB! lugupeetud rauatõstjad ning kehakasvtajad - mul ei ole absoluutselt mitte midagi teie spordi vastu ja täielikult respekteerin teie tahet ning oskust kasvada. St selle kogu teema mõte minu silmis ei ole mitte öelda, et "näe kulturism ei ole seda ja ta ei ole seda" vaieldamatult te olete oma ala parimad, mis puutub aga targimaks kuulutamist siis olen endiselt seisukohal, et see on liialdus. See vaidlus ei toimu mitte igavusest vaid just sellest ,et see teema on huvitav. Ainuke puudus miks see teema "loksub" on see, et artikli autor ei defineerinud selle "tarkuse" piirid/mõõdikud.

Niiet... oleme sõbrad edasi ning tunnustagem üksteist ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu meelest on tähtsaim spordi tunnus see,et ala peab olema füüsiliselt kurnav ja väsitav.

Samuti peab see ala füüsiline olema ;)

Kui 100 kg naabritädi sulle näkku istub, siis sinu definitsiooni järgi on see sport. Palju õnne!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Autosport on tõesti kaheldava väärtusega.

Aga üldiselt on su kommentaar nii rumal, et ma ei tahaks seda eriti arvustadagi

Mulle meeldib tarkadega suhelda. Võibolla jääb endalegi midagi külge kuigi üks laulusalm ütleb: 'Inimene õpib kogu elu, sureb aga ikka lollina, lollina, lollina ... '.

Aga kuidas sa aru said, et see on üldiselt nii rumal?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
Teema on suletud.

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×