Jump to content
catts

Rasvapõletusjooks

Recommended Posts

Hästi palju see erinevatest teemadest läbi käinud, et kõige parem viis rasva põletada on joosta ja siis muidugi trenn ja toitumine ka, aga ikkagi joosta.

Kuna ma olen tegelikult algaja nii siin foorumis ja ka jooksmises, siis hakkas huvitama, et milline see õige rasvapõletusjooks siis oleks? Ja just algajale. Sest ma ei jaksa mitte veel 45 minutit järjest mööda metsa uhada, minu jaoks praegu 20-30 min on maksimum. Viimased paar nädalat olen ikka väga korralikult metsavahel vudinud aga asi mis mitte ei põle on rasv :D

Nii ma siis mõtlesingi, et äkki minu jooksustiil hoopis vale ja sellise sörkimisega ei saavutagi midagi. Kuidas siis oleks õige, et asjast kasu ka oleks? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega kohe ei hakkagi põlema, et lähed koju peegli ette ja vaatad, kuidas rasv põleb ja sentimeetrid kaovad :)

Alguses soovitaksin joosta 20 minutit 4-5 korda nädalas, pulsiga 120 - 140 lööki minutis. Väga hea oleks, kui muretsed endale pulsilugeja. See on selline tempo, kus näiteks saad kaaslasega rääkida või siis laulda (nagu sõjaväes on).

Muudetud kasutaja Terranova poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega kohe ei hakkagi põlema, et lähed koju peegli ette ja vaatad, kuidas rasv põleb ja sentimeetrid kaovad :D

Alguses soovitaksin joosta 20 minutit 4-5 korda nädalas, pulsiga 120 - 140 lööki minutis. Väga hea oleks, kui muretsed endale pulsilugeja. See on selline tempo, kus näiteks saad kaaslasega rääkida või siis laulda (nagu sõjaväes on).

:D Ma nati kärsitu tulemuste osas jah, aga paistab, et sinu soovituse põhjal ma väga mööda polegi pannud, umbes sellises tempos jooksnud ka olen (pean iseendaga siis vestlust arendama :) )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asjalik teema, aga paljud väljendid ikka suht tundmatud ja arusaamatud mu jaoks :)

Aga kas see HIIT tehnika peamiselt sama siis nii naistele kui meestele? Ma nimelt naine ja vanust 28. (vahepeal juba mõtlesin, et äkki ma liiga vana juba, et pekk minema kaoks :D )

Muudetud kasutaja catts poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

5-10 min soojendust

30-60 sek 90% või rohkem koormusega (täiega jooksmine)

60-90 sek taastumist kerge intensiivsusega (sörk)

seda kõike siis u. 8-10 korda

5 min cool down (nagu soojendus)

sama mõlemale soole

28 on veel väga sobiv vanus rasvapõpletuseks:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt - joostes võtavad pekki maha need,kel nagu polegi eriti pekki, :)

Ehk siis sportlased.

Algajatel,eriti veel ülekaalulistel,oleks targem kas ujuda või sõita veloergomeetriga(rattaga).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldiselt - joostes võtavad pekki maha need,kel nagu polegi eriti pekki, :)

Ehk siis sportlased.

Algajatel,eriti veel ülekaalulistel,oleks targem kas ujuda või sõita veloergomeetriga(rattaga).

sul on täitsa õigus, seda ma unustasin küsida, kui palju tal seda ülekaalu on

ja peaks veel lisama, et sinna rasvapõletuse kõrvale peaks kindlasti TELLIMA toitumiskava

http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=151

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sul on täitsa õigus, seda ma unustasin küsida, kui palju tal seda ülekaalu on

ja peaks veel lisama, et sinna rasvapõletuse kõrvale peaks kindlasti TELLIMA toitumiskava

http://shop.fitness.ee/product_info.php?cP...products_id=151

Just-just, toitumiskava tellimisele olen mõelnud ka, aga esialgu püüan ise ja kuna see "ise" suht tervislikult koguaeg toitunud, siis eriti seepärast ei muretse, ainus mida nö. õpin, on vee joomine (enne ei joonud klaasi vett ka päevas ära, nüüdseks saan liitri joodud) ja söögikordade jagamine 5-6 korraks päevale ära, aga see tahab veel kõvasti harjutamist.

Aga seda ÜLEkaalu nagu tegelikult polegi, ma tegelikult näen täitsa ok välja aga seda vaid võõraste jaoks ja riided seljas :D Ise kodus näen seda kintsu ja puusa kust saaks pekki ikka küllaga maha uhada. Aga parameetrid siis sellised, et pikkust 164, kaal hetkel 56 ja eesmärk saada 51 peale. Ja kes nüüd arvab, et unistan piitspeenikesest kehast vms, siis eksib - 51 näen ma täiesti normaalne ja kena välja, sest täpselt selline ma enne lapse sündi olin. Modelli kehast ei unista, tahan vaid ennast vormi saada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5-10 min soojendust

30-60 sek 90% või rohkem koormusega (täiega jooksmine)

60-90 sek taastumist kerge intensiivsusega (sörk)

seda kõike siis u. 8-10 korda

5 min cool down (nagu soojendus)

sama mõlemale soole

28 on veel väga sobiv vanus rasvapõpletuseks:)

Ja aitäh lühikokkuvõtte eest lihtsate sõnadega :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks ma olen ka seda "ise" proovinud, aga oleneb, kui tähtis sinujaoks see asi, on, kas tahad the easy way or the hard way. ja ise tegemine on hard way

mina soovitaks enne tellida ja sealt õppida ise tegema, vähemalt mina sain selles suhtes palju targemaks, kuigi enne arvasin et tean kuidas asjad käivad

ja jrx, ka sul on täiesti õigus, 8-10x on algajale liiga palju, asi lihtsalt selles et ma võtsin copy-paste mingist teisest teemast ja seal oli see sees.

minagi teen ainult 4 faasiga, 3-4 on täiesti normaalne number millega alustada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega kohe ei hakkagi põlema, et lähed koju peegli ette ja vaatad, kuidas rasv põleb ja sentimeetrid kaovad :)

Alguses soovitaksin joosta 20 minutit 4-5 korda nädalas, pulsiga 120 - 140 lööki minutis. Väga hea oleks, kui muretsed endale pulsilugeja. See on selline tempo, kus näiteks saad kaaslasega rääkida või siis laulda (nagu sõjaväes on).

Rääkimine raskendab jooksmist, kõige parem on ikka õigeti joosta, õigeti hingata ja hoida stabiilset pulssi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Smõttes et teen ise ka vahel 8-12 intervalli vbla, aga siis on intervalli pikkuseks 20 sekundit ja puhkepausiks 10. Ja see on siuke võistlussportlase teema juba:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ja jrx, ka sul on täiesti õigus, 8-10x on algajale liiga palju, asi lihtsalt selles et ma võtsin copy-paste mingist teisest teemast ja seal oli see sees.

minagi teen ainult 4 faasiga, 3-4 on täiesti normaalne number millega alustada

Proovisin, seda HIITi eile 3 x ja täitsa mõnus tundus, vähemalt tekkis tunne et reied teevad ka tööd. Lihtsalt jooksmine metsavahel teeb miskipärast ühe sääre jube valusaks, aga selle HIITiga kadus see säärevalu ka korraks ära. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Smõttes et teen ise ka vahel 8-12 intervalli vbla, aga siis on intervalli pikkuseks 20 sekundit ja puhkepausiks 10. Ja see on siuke võistlussportlase teema juba:)

jrx- mis spordialaga Sa tegeled ja kas oled ehk laiemas ringkonnas tuntud (ajalehes kirjutanud, telekas rääkinud, telekas sind võistlustel näidanud)?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Proovisin, seda HIITi eile 3 x ja täitsa mõnus tundus, vähemalt tekkis tunne et reied teevad ka tööd. Lihtsalt jooksmine metsavahel teeb miskipärast ühe sääre jube valusaks, aga selle HIITiga kadus see säärevalu ka korraks ära. :)

e-ee ...

mis tähendab kolm korda?

Kolm korda päevas või, :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×