Jump to content
yamikazi

Õlad ebaühtlaselt

Recommended Posts

Nimelt panin ükskord tähele trenni tehes et üks õlg(nimelt parempoolne) liigub enne ülesse kui vasak õlg.

Märkasin seda kui tegin kangi tõmbamist lõua alla(kitsa haardega)

Kui niisama sirgelt seisan siis sõber ütles, et ta ei saaks väga aru, et üks õlg teisest kõrgemal oleks, või on see vahe minimaalne ning pole märgata.

Et kuidas seda vältida ? On mingeid eri venitusi õlale vms ?

Ja mis on asja miinused ? Et areneb ükspool selle tagajärjel rohkem vms ?

Igaljuhul võtsin selle harjutuse kavast välja esialgu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui niisama sirgelt seistes üks õlg teisest kõrgelam on võib vabalt olla kerge skolioos ( selgrookõverdus).....kuid kui see nii vaevu märgatav, siis pole hullu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui niisama sirgelt seistes üks õlg teisest kõrgelam on võib vabalt olla kerge skolioos ( selgrookõverdus).....kuid kui see nii vaevu märgatav, siis pole hullu.

Kui ma ise nüüd peegli juures veits uurisin ja ajasin väga sirgu ennast siis veits on parempool kõrgemal. Kas keegi teab kas on mingeid harjutusi selle jaoks et seda vältida vms ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eem mul suht sama :) mul yks trapets teisest kohe tunduvalt suurem, äkki keegi teab kuidas seda parandada et ainult yhele teha vms ?? (vasak on suurem)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma ise nüüd peegli juures veits uurisin ja ajasin väga sirgu ennast siis veits on parempool kõrgemal. Kas keegi teab kas on mingeid harjutusi selle jaoks et seda vältida vms ?

eks sa ise tead kui hull asi on....endal oli samamoodi ja eelmisel aastal käisin selle värgi pärast opil....muidugi ma ei usu, et sul nii viltu on kui mul oli :) mingid venitamised anti mulle ka perearsti poolt...võid enda oma juurest läbi astuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult kõigil on üks õlg teisest mingil määral kõrgem, pole küll näinud inimest kelle parem ja vasak pool oleks absoluutselt sümmeetrilised.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhjuseks võib olla ka eelistatud käe poolsete lihaste parem arengutase võrreldes teise poolega. Trapets kisub paremat kätt jõulisemalt üles ning selle tulemusena tõmbab ühe õla kõrgemale. Kui see juhtum, siis piisab lihtsalt korrektse tehnikaga tegemisest, et ajapikku see erinevus kaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×