Jump to content
LauraR

Prednisolon ja reaktiivne artriit

Recommended Posts

Tere

Umbes kuu aega tagasi pani reumatoloog mulle diagnoosi - reaktiivne artriit. Istusin 5 päeva haiglas ja peale seda eemaldati mandlid, mis pidavat olema artriidi põhjustajateks. ????? Peale operatsiooni 10 päeva pärast hakkasin võtma Prednisoloni ja Sulfasalasini. Neid pidin võtma järjest vähemalt 4 kuud , koguseid pidin järjest vähendama. Tegelikult aga võtsion ma neid rohte ainult kuu aega , sest magu ei pidanud enam vastu ja kaal hakkas tõusma. Kaal oli eelnevalt langenud u 13 kilo võrra , u 8 kuu jooksul ja haiglas kaalusin 63 kilo. Nüüd olen juurde võtnud 2 kilo. Peale rohtude võtmise lõpetamist hakkasid käima nn.kuumahood ja nädalas korra on rinnus valud , mis kiirgavad selja peale välja . Valu on selline mis ajab iiveldama. Lisaks sellele hakkab vasak põlv jälle paiste minema , sellele lisanduvad veel puusavalud, seljavalud ja vahest harva ka õla - ja randmevalu. Ainsana on paistes olnud vasak põlv. VAlu leevandamiseks kasutan ,Arcoxiat 90 mg, vastavalt vajadusele. Oma perearsti juurde ei ole aeg minna. Kui see on oluline siis olen 20 aastane naine.

Terve see haigus on minu jaoks müstika sest arstid ise ei räägi suurt midagi. Ja siit foorumist tahaksingi siis küsida et kuidas ma peaksin sellesse haigusesse suhtuma. Ise arvan et ei ole sellesse suhtunud piisava tõsidusega ;) . Kas prednisolonile on olemas asendusravi , millel ei oleks sellised kõrvalmõjud?? Kas see haigus võib ka nö ise ära kaduda?? :D

Kui miski jäi segaseks , küsige üle , kui see aitab anda täpsemat vastust .

Äitäh neile kes võtsid vaevaks vastata!

Laura

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Miks sa siis ravikuuri pooleli jätsid, kui nii arst ettekirjutas. Kas selle kaalutõusu pärast ? Kui nii siis on see küll väga tobe põhjus. Pigem oysi põhjust mujalt. Teiseks soovid sa siit foorumist saada nõu või, kus keskmine vastajate vanus on 15-18. Mõned üksikud ehk oskavad sulle selles osas nõu anda. Ma soovitan sul ikka uuest oma arsti jutule minna. Tervis meie kõige kallim vara !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Umbes kuu aega tagasi pani reumatoloog mulle diagnoosi - reaktiivne artriit. Istusin 5 päeva haiglas ja peale seda eemaldati mandlid, mis pidavat olema artriidi põhjustajateks. ????? Peale operatsiooni 10 päeva pärast hakkasin võtma Prednisoloni ja Sulfasalasini. Neid pidin võtma järjest vähemalt 4 kuud , koguseid pidin järjest vähendama. Tegelikult aga võtsion ma neid rohte ainult kuu aega , sest magu ei pidanud enam vastu ja kaal hakkas tõusma. Kaal oli eelnevalt langenud u 13 kilo võrra , u 8 kuu jooksul ja haiglas kaalusin 63 kilo. Nüüd olen juurde võtnud 2 kilo. Peale rohtude võtmise lõpetamist hakkasid käima nn.kuumahood ja nädalas korra on rinnus valud , mis kiirgavad selja peale välja . Valu on selline mis ajab iiveldama. Lisaks sellele hakkab vasak põlv jälle paiste minema , sellele lisanduvad veel puusavalud, seljavalud ja vahest harva ka õla - ja randmevalu. Ainsana on paistes olnud vasak põlv. VAlu leevandamiseks kasutan ,Arcoxiat 90 mg, vastavalt vajadusele. Oma perearsti juurde ei ole aeg minna. Kui see on oluline siis olen 20 aastane naine.

Terve see haigus on minu jaoks müstika sest arstid ise ei räägi suurt midagi. Ja siit foorumist tahaksingi siis küsida et kuidas ma peaksin sellesse haigusesse suhtuma. Ise arvan et ei ole sellesse suhtunud piisava tõsidusega ;) . Kas prednisolonile on olemas asendusravi , millel ei oleks sellised kõrvalmõjud?? Kas see haigus võib ka nö ise ära kaduda?? :D

Kui miski jäi segaseks , küsige üle , kui see aitab anda täpsemat vastust .

Äitäh neile kes võtsid vaevaks vastata!

Laura

Õigem oleks sealt küsida: http://www.arst.ee/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere

Umbes kuu aega tagasi pani reumatoloog mulle diagnoosi - reaktiivne artriit. Istusin 5 päeva haiglas ja peale seda eemaldati mandlid, mis pidavat olema artriidi põhjustajateks. ????? Peale operatsiooni 10 päeva pärast hakkasin võtma Prednisoloni ja Sulfasalasini. Neid pidin võtma järjest vähemalt 4 kuud , koguseid pidin järjest vähendama. Tegelikult aga võtsion ma neid rohte ainult kuu aega , sest magu ei pidanud enam vastu ja kaal hakkas tõusma. Kaal oli eelnevalt langenud u 13 kilo võrra , u 8 kuu jooksul ja haiglas kaalusin 63 kilo. Nüüd olen juurde võtnud 2 kilo. Peale rohtude võtmise lõpetamist hakkasid käima nn.kuumahood ja nädalas korra on rinnus valud , mis kiirgavad selja peale välja . Valu on selline mis ajab iiveldama. Lisaks sellele hakkab vasak põlv jälle paiste minema , sellele lisanduvad veel puusavalud, seljavalud ja vahest harva ka õla - ja randmevalu. Ainsana on paistes olnud vasak põlv. VAlu leevandamiseks kasutan ,Arcoxiat 90 mg, vastavalt vajadusele. Oma perearsti juurde ei ole aeg minna. Kui see on oluline siis olen 20 aastane naine.

Terve see haigus on minu jaoks müstika sest arstid ise ei räägi suurt midagi. Ja siit foorumist tahaksingi siis küsida et kuidas ma peaksin sellesse haigusesse suhtuma. Ise arvan et ei ole sellesse suhtunud piisava tõsidusega ;) . Kas prednisolonile on olemas asendusravi , millel ei oleks sellised kõrvalmõjud?? Kas see haigus võib ka nö ise ära kaduda?? :D

Kui miski jäi segaseks , küsige üle , kui see aitab anda täpsemat vastust .

Äitäh neile kes võtsid vaevaks vastata!

Laura

http://www.inimene.ee/pages.php3/06?haigus...22%3E%3C%2Fa%3E

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oma perearsti juurde ei ole aeg minna.

Vot see koht jäi küll segaseks, tõsised probleemid ja pole aega minna? :D Ootad kuni ise enam ei suuda minna ja viiakse?

Muudetud kasutaja hehee poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eeldame, et diagnoos on õige. Reaktiivse artriidi diagnoosi kindlale kinnitamisele eelnevad kindlad analüüsid. Haiged mandlid võtavad immuunmehhanismi reageerimisest haigusele kindlasti osa, mistõttu nende eemaldamine oli kindlasti näidustatud.

Prednizolon ja Sulfasalazin on tõesti reaktiivse vormi)valikravimiks. Väga tihti tekivad prednizoloni tarvitamisest seederatki pindmised nn kortikoidhaavandid. See on levinud kõrvaltoime.

Päris kindlasti ei oleks tohtinud ravi sellise aja jooksul, sellisel viisil katkestada. Tavaliselt korrigeeritakse siis ravidoose ja lisatakse juurde antatsiide, mis peaksid aitama. Aktiivselt kulgeva artriidi korral glükokortikoidravi vastu head alternatiivi ei ole. Arcoxia toime maole on küll leebem (aga on siiski olemas ) kuid raviefekt puudub ja enesetunnet ei paranda.

Siin ei saa muud soovitust olla kui et pead kiiresti arsti juurde tagasi pöörduma, võibolla vajab medikamentoosne ravi kohandamist, korrigeerimist. Kindlasti tuleb seda jätkata.

Liikumisharjutused iga päev, vastavalt valulävendile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa siis ravikuuri pooleli jätsid, kui nii arst ettekirjutas. Kas selle kaalutõusu pärast ? Kui nii siis on see küll väga tobe põhjus. Pigem oysi põhjust mujalt. Teiseks soovid sa siit foorumist saada nõu või, kus keskmine vastajate vanus on 15-18. Mõned üksikud ehk oskavad sulle selles osas nõu anda. Ma soovitan sul ikka uuest oma arsti jutule minna. Tervis meie kõige kallim vara !

Prednisolooni ravi m22ratakse kindla skeemi alusel. Seda ei tohi niisama katki j2tta. Kuuri tuleb l6petada ettevaatlikult ja kaalu t6us on paratamatu.

Peale mandlite operatsiooni on ette n2ha reumaatiliste protsesside 2genemist ja selline raviskeem oli v2gagi asjakohane. Kiidan sinu arsti:)

Ruttu arsti juurde! ...ja t2pselt nii nagu ta sulle ytleb, sina ka teed. Arvesta endale p2rast hormoonide kuuri aastakest paar t2ielikuks taastumiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale mandlite operatsiooni on ette n2ha reumaatiliste protsesside 2genemist ja selline raviskeem oli v2gagi asjakohane.

Mina sain just aru et mandlid olid selle haiguse põhjuseks! Kuidas saab siis peale nende eemaldamist haigus ägeneda???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×