Jump to content
ants16

Kava kohta

Recommended Posts

Leidsin siit foorumist, ühe kava endale, aga küsi teilt mis arvate sellest.

Esmaspäev:rind,triits,kõht

Rind

Lamades kangiga surumine 10,8,6,4

Käsikute lennutamine kaldpingil 3 x 8

Kahe ploki vahel alt üles ristivedu 3 x 8 -12

Surumine rööbaspuul 2 x max

Triitseps

Allasurumised plokil (peopesad üleval) 10,8,6,4

Kangisurumine lamades kitsa haardega 3 x 6-8

Kõht

Tavalise pingi peal 2 x 30 sirgelt

Tavalise pingi peal 2 x 20 viltu

Kolmapäev:biits,jalad,kõht

Biitseps

Soendus seeriad hantlitega

Seistes kangiga küünarvarte kõverdamine 5 x 5 , 4 x 8 , 3 x 10 (10 sek vahedega)

Masinal alttõmbed 3 x 8

Scott pingil 3 x 8

Jalad

Kükkimine kang turjal 10,8,6,4

Jalgadega sirutamine taga trena?ööril 3 x 8

Good morning kang seljal 3 x 8

Kõht

Tavalise pingi peal 2 x 30 sirgelt

Tavalise pingi peal 2 x 20 viltu

Jalgade kõverdamine 2 x max

Reede:selg,õlad,kõht

Selg

Traktor kahekäega 3 x 8

Tõmbed plokil ülalt rinnale 2 x 8

Tõmbed kangiga ettekallutatult 3 x 8

Keretõsted seljapingil (raskusega) 3 x 8

Kangi tõmmamine lõua alla 3 x 8

Õlad

Käetõstmine kõrvale alaplokil taga 3 x 8

Kangi surumine kukla tagant 2 x 6-8

Kangi surumine eest 2 x 6-8

Õlakehitused kangiga eest 3 x 8-10

Kõht

Tavalise pingi peal kõhulihased 2 x 30 sirgelt

Tavalise pingi peal kõhulihased 2 x 20 viltu

Kas biitsepsi ja triitsepsi võib omavahel ära vahetada, sest ma arvan et ma ei suuda triitsa rinnapäeval teha, ning kas oleks mõtekas 1 päev kõhu vahele jätta?

Ning üldse mida muuta? Kõik soovitus teretulnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leidsin siit foorumist, ühe kava endale, aga küsi teilt mis arvate sellest.

Esmaspäev:rind,triits,kõht

Rind

Lamades kangiga surumine 10,8,6,4

Käsikute lennutamine kaldpingil 3 x 8

Kahe ploki vahel alt üles ristivedu 3 x 8 -12

Surumine rööbaspuul 2 x max

Triitseps

Allasurumised plokil (peopesad üleval) 10,8,6,4

Kangisurumine lamades kitsa haardega 3 x 6-8

Kõht

Tavalise pingi peal 2 x 30 sirgelt

Tavalise pingi peal 2 x 20 viltu

Kolmapäev:biits,jalad,kõht

Biitseps

Soendus seeriad hantlitega

Seistes kangiga küünarvarte kõverdamine 5 x 5 , 4 x 8 , 3 x 10 (10 sek vahedega)

Masinal alttõmbed 3 x 8

Scott pingil 3 x 8

Jalad

Kükkimine kang turjal 10,8,6,4

Jalgadega sirutamine taga trena?ööril 3 x 8

Good morning kang seljal 3 x 8

Kõht

Tavalise pingi peal 2 x 30 sirgelt

Tavalise pingi peal 2 x 20 viltu

Jalgade kõverdamine 2 x max

Reede:selg,õlad,kõht

Selg

Traktor kahekäega 3 x 8

Tõmbed plokil ülalt rinnale 2 x 8

Tõmbed kangiga ettekallutatult 3 x 8

Keretõsted seljapingil (raskusega) 3 x 8

Kangi tõmmamine lõua alla 3 x 8

Õlad

Käetõstmine kõrvale alaplokil taga 3 x 8

Kangi surumine kukla tagant 2 x 6-8

Kangi surumine eest 2 x 6-8

Õlakehitused kangiga eest 3 x 8-10

Kõht

Tavalise pingi peal kõhulihased 2 x 30 sirgelt

Tavalise pingi peal kõhulihased 2 x 20 viltu

Kas biitsepsi ja triitsepsi võib omavahel ära vahetada, sest ma arvan et ma ei suuda triitsa rinnapäeval teha, ning kas oleks mõtekas 1 päev kõhu vahele jätta?

Ning üldse mida muuta? Kõik soovitus teretulnud.

kui rinnapäeval on surumine siis on väga mõtekas sellel päeva triitsa teha!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui rinnapäeval on surumine siis on väga mõtekas sellel päeva triitsa teha!

Olen veits algaja, aga kas nii võib ka teha, et 1 harjutus rinnale siis 1 harjutus triitsale, üks harjutus rinnale jne?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava peaks välja nägema siis: Rind,Õlad,Kolmpealihas,Sääremarjad,Kõhulihased,ühesõnaga lihasgrupid ja järekord on siiski oluline.

Muidugi nüüd on küsimus,et mis siis see õige järjekord oleks. Ei saa öelda,et üks või teine oleks õige või vale,vaid oleneb see just tulemusest mida soovid saavutada.Kindlasti on kavasid mida on siis tegijad teinud ja parima kombinatsiooni välja töödanud.Soovitaksin kasutada mõnda tuntud tegija kava.Aga reegel on järgmine : peaksid suuremaid lihased esimesena treenima või siis neid lihased, mida sa soovid tõsisemalt kurnata.

Tegelikult arvan ,et peaksid kasutama ühte ja sama järiekorda,siis saad parema kontrolli oma lihastest,kehast ja hiljem tead täpselt,kui palju ühte või teist lihast peaksid treenima.

Ühte ja sama lihast saab treenida päris mitut moodi.Ole organiseeritud ning pane raskused kirja ja ära tee ühele lihasele pidevalt ühte ja sama harjutust,kui on võimalik siis muuda.Sa küsisid:” kas nii võib ka teha, et 1 harjutus rinnale siis 1 harjutus triitsale, üks harjutus rinnale jne”

Võib kindlasti erinevalt jagada ,aga kas nii on optimaalne?Ok vastus on kindlasti ei kuna,kui sa nii treenid võid sa üle treenida ja samas pole sa oma lihaseid piisavalt kurnanud. Mina soovitaks sul ühte ja sama järjekorda,kuna siis tunnetad paremini,kui palju sa mingit lihast treenid või tead treenida.See jutt on kõigest minu arvamus muide, nii et kes millegagi päri pole, ei ole mõtet minuga vaidlema hakata...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänud Arcane sisuka kokkuvõte eest, aga siit tuleks üks küsimus veel:

Kas see on mõtekas kui teha

Üks esmaspäev kõigepealt RIND ja siis TRIITS ning järgmise nädala esmaspäev TRIITS ja siis RIND? Või suuremad lihaskrupp aka rind peaks siiski alati enne triitsa olema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud Arcane sisuka kokkuvõte eest, aga siit tuleks üks küsimus veel:

Kas see on mõtekas kui teha

Üks esmaspäev kõigepealt RIND ja siis TRIITS ning järgmise nädala esmaspäev TRIITS ja siis RIND? Või suuremad lihaskrupp aka rind peaks siiski alati enne triitsa olema?

Reeglina peaks ikka rind enne olema, näiteks rinnaltsurumist on kole nadi teha kui triits kurnatud juba. Vahest harva, vahelduse mõttes ainult võid vahetada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Reeglina peaks ikka rind enne olema, näiteks rinnaltsurumist on kole nadi teha kui triits kurnatud juba. Vahest harva, vahelduse mõttes ainult võid vahetada.

aga tänu sellele on jälle triitsas rohkem pauerit

vahest tehakse kavasid ka täiesti tagurpidi, et rutiini ei tekiks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oleneb mis su eesmärk on, need lihased mis sulle tunduvad kõige mahajäänumad, need pane järjekorras ettepoole, kui ükski pole mahajäänud, siis tee suured ennem, vahest polegi vaja väikseid enam teha peale seda.Mulle jääb selgusetuks, miks enamasti tehakse väikseid lihaseid nagu biitseps sama palju nagu suuri, näiteks jala nelipealihast (mõni ei tee üldse jalga :) ) Tippkulturismis, kus kõik peab olema maksimaalne, pole see eriti mingi ime, aga inimesed, kes ei kavatsegi kunagi minna võistlema?Siis tekibki see asi, mida ma olen suht paljudel jõusaalivendadel näinud - käed on suured, aga keha on tavaline.Käed saavad oma koormuse alguses suuri lihaseid tehes ja lisaks veel lõpus neid eraldi tehes, suured lihasgrupid aga ainult üks kord.Tulemuseks on tüüpiline suurte kätega ebaproportsionaalne jõusaalivend.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidagi ebaloogiliselt on see kava koostatud. Esmaspäeval on rind ja triitseps - ehk siis loogika on selline, et triitseps saab rinnatrenni ajal ka koormuse ning pärast seda koormatakse triitseps lõpuni. Teistel päevadel aga kaob see loogika ära. Seljatrenni ajal saab koormuse biitseps, kuid biitsepsit üritad teha hoopis teisel päeval. Jalgade päeval ta koormust üldse ei saa ja sa teed biitsepst pmst nullist.

Treeningkavasid võiks jagada kahte rühma (tegelikult on neid rohkem, aga teisi antud juhul ei vaatle):

1) Neid lihaseid, mis töötavad koos, tehakse samal päeval.

2) Lihaseid, mis töötavad koos, tehakse erinevatel päevadel - üritatakse võimalikult palju isoleerida ning treenida lihaseid siis, kui nad täiesti puhanud on.

Sinu kava on aga mingi segu neist kahest - ma ei näe seal loogikat. Sa peaksid ikka ära valima, mis põhimõtte järgi treenima hakkad, ja siis koostama endale vastava kava.

Ma pakuks välja sellise:

1. Selg, biitseps, käsivars.

2. Rind, õlg, triitseps.

3. Jalad.

Kõht paiguta ise, kuhu tahad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alguses mõtlesin ise seda sama, et kui selg siis võiks nagu biits ka olla.

Ja küsimus sellekohta veel, et kas oleks mõtekas teha esmasp ja reedel kõhtu? Sellessuhtes et vb kurnab liiga ära ja kasv ja pidama, kuigi paljudel on kavas nii et teevad pärast igat trenni veel ntx 3xmax kõhtu ja see tundub nende puhul toimiv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×