Jump to content
Guest cebrax

algaja hantlite raskus

Recommended Posts

Guest cebrax

kui suur peaks olema algajal hantlite raskus alguses millega treenimist alustada?

vabandan kui loll küsimus on, aga ise tõesti ei oska hästi valida. ;)

Muudetud kasutaja cebrax poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

võta -40kg (tellitavad) siis ei pea tulevikus müüma hakkama ;)

mul jäi ka seda pudi maha, määrisin kõik eksile pähe. No mida ma teen kuni 15kg-ste hantlitega praegu :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult raske valida, sest erinevate harjutuste/lihaste jaoks on vaja väga erinevaid raskusi. Kui võtad näiteks 40 kg hantlid, siis neil arvatavasti ei saa raskust väga väikese sammu kaupa reguleerida (2,5 kg vms, mõne harjutuse/lihase jaoks võib ka 2,5kg liiga suur vahemik olla, näiteks deltalihastele hantlite tõsted kõrvale ja ette). Selles mõttes oleks hea kui oleks ühed natuke kergemad ja väiksema sammuga reguleeritavad (kuni u. 15 kg) ja ühed raskemad hantlid. Või no ega ei peagi paaris olema nad, saab ka ühe hantliga korraga enamus asju tehtud.

Algul jätkub sul arvatavasti 15 kg-st küll, jääb ülegi. ;) Kui tahad osta ühe kergema ja ühe raskema hantli ja raha palju pole praegu, siis võta alustuseks kuni 15 kg. See maksab u. 400-500 kr juba.

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina ka MEE arvamusel,vöta ikka -40 kg voi ma ei teagi voi suuremaid ka on? noh sellest küll esialgi .ja et väikesemaid raskusi ei saa juurde? küll saab .ostab kuskilt mingi "laste hantli ,kus ketaad ilusti peale sobivad ja asi lahendatud. ning kui 40 väheks jääb ja kui asjalik mees,siis ka jääb.et isegi need "biitsepskangi" kettaid ostad siis 10 kiloseid ja ei liigu ega loksu seal miskit ,isegi kui ilma katteta ketas.

Muideks esimesest postitusest nagu ei lugenud välja et ta miskit osta tahaks? :unsure:

kui tea mis raskusest alustada treeningut LOE KURRAT FOORUMIT,eks ;)

Muudetud kasutaja builder poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
mina ka MEE arvamusel,vöta ikka -40 kg voi ma ei teagi voi suuremaid ka on? noh sellest küll esialgi .ja et väikesemaid raskusi ei saa juurde? küll saab .ostab kuskilt mingi "laste hantli ,kus ketaad ilusti peale sobivad ja asi lahendatud. ning kui 40 väheks jääb ja kui asjalik mees,siis ka jääb.et isegi need "biitsepskangi" kettaid ostad siis 10 kiloseid ja ei liigu ega loksu seal miskit ,isegi kui ilma katteta ketas.

Muideks esimesest postitusest nagu ei lugenud välja et ta miskit osta tahaks? :(

kui tea mis raskusest alustada treeningut LOE KURRAT FOORUMIT,eks ;)

mm, ma mida see -40kg tähendab? kuidas kui palju seda reguleerida saab? mis hinnas see ja kus tellida saab? :(:unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
-40kg = kuni 40 kilogrammi kaaluv
palju selline hantel maksta siis võib ja kust osta/tellida saab?

tundub hea asi olevat ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vägapalju võb maksta. Erinevates kohtades muidugi erinevad hinnad. 15kg hantel maksab ~500 eeku. Muidugi Säästust oli võimalik kunagi odavamalt osta. Selle järgi saad umbes arvetsada kuhu kanti hind küündib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellised hinnad:

http://www.powerman.ee/index.php?go=produc...3&act_pr=99

Hantli kettad on maksimaalselt 5kg raskusega.

Seega 40kg hantlil ilmselt on 4 ketast (5kg) kummagil poolt.

Aga ka 2.5 kg kettaid on, ja 1.25kg, siis tuleb näiteks 12.5kg hantli ketaste menüü selline:

12.5 = 2x(5kg + 1.25)

Minu soovitus on kindlasti mitte mõelda raha peale, ega kokkuhoiu peale. Soovitaks just minna seda teed, et ostad ühed kergemad esmalt, 15kg-sed näiteks, ja saad kogemuse nende toodetega ja üldse ca aasta treeningut nendega, see on nn "kooliraha" suuresti, seejärel ostad uued alles, ja saadki osturõõmu ja motivatsiooni.

Lisaksin omast kogemusest veel järgmise mõtte. Olen subjektiivselt leidnud, et peenema kangiga hantlid on mugavamad. Sedasorti hantlid tavaliselt reguleeritavad raskuse poolest pole, et ongi sellised rauatükid kindla kaaluga ja neid on käes palju mugavam hoida, kui nö jämedamaid. Selle seisukohani jõudsin ma mitme kuuga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax

mulle tundub, et see 15 kilone on võibolla algaja jaoks liiga palju. või ei ole?

ma ise ei tea, ikkagi plaanis on osta siis nüüd mingi 15kg ja hiljem see reguleeritav -40kg.

aga alguse jaoks vast kergem kui 15kg? või ei ole mõtet kergemal? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mulle tundub, et see 15 kilone on võibolla algaja jaoks liiga palju. või ei ole?

ma ise ei tea, ikkagi plaanis on osta siis nüüd mingi 15kg ja hiljem see reguleeritav -40kg.

aga alguse jaoks vast kergem kui 15kg? või ei ole mõtet kergemal? ;)

Mis sa kaks korda maksad,osta kohe suurem,saad kohe hakata end ette valmistama tulevase 40-se jaoks. :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
Mis sa kaks korda maksad,osta kohe suurem,saad kohe hakata end ette valmistama tulevase 40-se jaoks. :unsure:
aga keegi oskab siis öelda palju see -40kg reguleeritav hantel maksab?

ja kui palju seda võimalik reguleerida on? mingi 10kg on võimalik miinimum? huvi on hantli ostmisel tõsiselt suur, sellega saaks juba kodus paremini treenida. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aga keegi oskab siis öelda palju see -40kg reguleeritav hantel maksab?

ja kui palju seda võimalik reguleerida on? mingi 10kg on võimalik miinimum? huvi on hantli ostmisel tõsiselt suur, sellega saaks juba kodus paremini treenida. ;)

2X 40 kg =2800EEK

Seega suht soolane,üts hantel maksab seega 1400 krooni. :unsure:

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
2X 40 kg =2800EEK

Seega suht soolane,üts hantel maksab seega 1400 krooni. ;)

kõva investeering :unsure: aga eks peab selle ostu ära tegema juulis kui palga kätte saab, aga kui kui palju on see miinimum milleni seda reguleerida saab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mine otsi/osta kuskilt vanametalli, raudtorudest ja nt vanadest hammasratastest saad endale hantlid kombineerida. Hammasrataste asemel võib muidugi mis tahes metalljubin olla, puurid augud läbi ja olemas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära osta 40kg hantleid!

Sa ei jõua neid kojugi transportida, saad seda tehes seljavigastuse ja songa pealekauba.

Sellel 40kg-sel on 8 ketast, igaüks 5kg, seega saad sa reguleerida raskusi nii näiteks:

10kg hantel (5+5)

20kg hantel (10+10)

Seega kui 10kg ammendab sind kunagi, siis pead üle minema kohe 20kg hantli peale. Ja väikseim hantli raskus on 10kg.

Kui tunned et see sobib, siis muidugi osta see ca poolesaja kilone raud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2X 40 kg =2800EEK

Seega suht soolane,üts hantel maksab seega 1400 krooni. ;)

Ma ei ela küll linnas ja ma ei tea palju seal jõusaali külastused maksavad aga sellise raha eest võiks juba jõusaali külastada mitte kaks hantlit koju osta! :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ahh mis te mehed pabistate... äkki palju äkki palju. Kunagi poisi oma naisel sünnitada lasete siis on kellele pärandada. Ega raud siis mädane ja odavamaks ka ei lähe. Investeering kümneteks aastateks ju... ostke kummeeritud kraam ja 40kg hantel on täitsa reguleeritav - mul endal 40kg- sed ;)

arvestage kuskil 30.-/kg

ehk siis 80x30 = 2400.-

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
ahh mis te mehed pabistate... äkki palju äkki palju. Kunagi poisi oma naisel sünnitada lasete siis on kellele pärandada. Ega raud siis mädane ja odavamaks ka ei lähe. Investeering kümneteks aastateks ju... ostke kummeeritud kraam ja 40kg hantel on täitsa reguleeritav - mul endal 40kg- sed ;)

arvestage kuskil 30.-/kg

ehk siis 80x30 = 2400.-

nüüd jällegi tekib küsimus kas osta 2 tükki? ei ole vast mõtet ma arvan.

ja see kui 10 kilolt peab 20 kilosele hantlile üle minema, tekitab ka kahtlust, ma pean selle 10 kiloga algul kaua kaua treenima siis, mingi pool aastat või nii.

ikkagi mingid väiksemad pean ka vist muretsema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina ostsin kunagi 2 15kilost reguleeritavat.

nendest sai kokku panna ühe suurema.

ja kui sellest ka väheks jäi, ostsin veel lisaraskusi.

lihtne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
mina ostsin kunagi 2 15kilost reguleeritavat.

nendest sai kokku panna ühe suurema.

ja kui sellest ka väheks jäi, ostsin veel lisaraskusi.

lihtne

see on märksa parem variant, mitme kilosed kettad neil olid? oletan et 5kg. asi on selles ka, et ma ise peaksin alustama mingi 5kg ja siis nii edasi minema, kuna pole veel nii palju trenni teinud. saab neid 15 kiloseid 5 kilosteks ka teha? ;)

ja palju sa nende eest maksid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nüüd jällegi tekib küsimus kas osta 2 tükki? ei ole vast mõtet ma arvan.

ja see kui 10 kilolt peab 20 kilosele hantlile üle minema, tekitab ka kahtlust, ma pean selle 10 kiloga algul kaua kaua treenima siis, mingi pool aastat või nii.

ikkagi mingid väiksemad pean ka vist muretsema.

Su küsimus on imelik , kuna inimesed kes sulle midagi soovitavad ei tea kui, kui raske sa oled, millises sportlikus vormis sa oled ja kui vana sa oled jne ... niiet selles suhtes on sulle raske vastata ja noh kui valida kahe ja ühe hantli vahel siis eelistada kindlasti kahte ja valida raskus selline, et sellega saaks ka kükki ja jõutõmmet teha, nii et sellest ka kasu oleks ja kui küki ja jõutõmbe jaoks on sobiv raskus siis saad ka kõik muud lihaskrupid ka ära teha kuna selg (alaselg e jõutõmme) ja jalad on üldjuhul kõige tugevamad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest cebrax
Su küsimus on imelik , kuna inimesed kes sulle midagi soovitavad ei tea kui, kui raske sa oled, millises sportlikus vormis sa oled ja kui vana sa oled jne ... niiet selles suhtes on sulle raske vastata ja noh kui valida kahe ja ühe hantli vahel siis eelistada kindlasti kahte ja valida raskus selline, et sellega saaks ka kükki ja jõutõmmet teha, nii et sellest ka kasu oleks ja kui küki ja jõutõmbe jaoks on sobiv raskus siis saad ka kõik muud lihaskrupid ka ära teha kuna selg (alaselg e jõutõmme) ja jalad on üldjuhul kõige tugevamad.

vabandan, ma siis mainin ära, olen 17a. 182cm pikk ja kaalun 62kg ainult.

kui gmasteril oli minu jaoks kõige parem variant, nüüd on mul vaja ainult teada mis nende 15kg hantlite miinium kaal on, siis kui neid saab minimaalselt 5kg teha siis on need minu jaoks täiesti sobivad.

Muudetud kasutaja cebrax poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vabandan, ma siis mainin ära, olen 17a. 182cm pikk ja kaalun 62kg ainult.

kui gmasteril oli minu jaoks kõige parem variant, nüüd on mul vaja ainult teada mis nende 15kg hantlite miinium kaal on, siis kui neid saab minimaalselt 5kg teha siis on need minu jaoks täiesti sobivad.

Saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×