Jump to content
Hidromek

Ergomeeter

Recommended Posts

Tere,

Olen 13 ja klassivend ka, tekkisid siis eriarvamused..

Nimelt tema, arvab, et mass loeb ergomeetri tõmbamise juures, kuid mina arvan, et ei loe ...

Et kui mass loeb, siis kuidas ?

Kas aitab kaasa või just teeb raskemaks ..

Massi vahe ei ole sugugi mitte suur, umbes 10kg .. (Mina umbes 62-64kg ja tema umbes 52-54kg)

Oleme algajad ning jõusaalis käinud mõlemad umbes 2 kuud .

Kuidas saab mass ergomeetri tõmbamise juures mõjuda kui ma tõmban ju kätega ning sis surun minimaalselt jalgadega ennast edasi .. Ma ei tõmba ju end massiga vms ? .. (minu arvamus )..

Mida arvate teie ?

Muudetud kasutaja Hidromek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas saab mass ergomeetri tõmbamise juures mõjuda kui ma tõmban ju kätega ning sis surun minimaalselt jalgadega ennast edasi .. Ma ei tõmba ju end massiga vms ? .. (minu arvamus )..

Mida arvate teie ?

Siin on arvata seda, et sa ei tea ergomeetri/sõudmise tehnikast eriti veel... :ph34r:

Ergomeetril võisteldakse muidugi kaaluklassides...

Vastust anda on tegelikutl keeruline - rohkem lihasmassi = rohkem jõudu ja see aitab kindlasti kaasa.

Aga kui me võtame hüpoteetilised kaks inimest, kellel on jõud võrdne, ent üks on pekisem, siis on küsimus keeruline ja eeldaks vastust kelleltki, kes on rohkem füüsikas kodus kui mina ja ei ole just eksamilt tulnud nagu mina...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

Olen 13 ja klassivend ka, tekkisid siis eriarvamused..

Nimelt tema, arvab, et mass loeb ergomeetri tõmbamise juures, kuid mina arvan, et ei loe ...

Et kui mass loeb, siis kuidas ?

Kas aitab kaasa või just teeb raskemaks ..

Massi vahe ei ole sugugi mitte suur, umbes 10kg .. (Mina umbes 62-64kg ja tema umbes 52-54kg)

Oleme algajad ning jõusaalis käinud mõlemad umbes 2 kuud .

Kuidas saab mass ergomeetri tõmbamise juures mõjuda kui ma tõmban ju kätega ning sis surun minimaalselt jalgadega ennast edasi .. Ma ei tõmba ju end massiga vms ? .. (minu arvamus )..

Mida arvate teie ?

Aga kuisuured nee dkaaluklasside vahed on ? Kas nt 80-85kg .. või sisi hoopis 80-90kg või veelgi rohkem ?

Ja seleta,e t miks see kaal sis mõjutab või kuidas see kaal mõjutab .. Sellele ma vastust ootangi .

Muudetud kasutaja Hidromek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelt on nii, et ergomeetril on massist kasu, kuna hakkab toimima selline füüsikanähtus nagu innerts, nii et massist, igasugusest massist on ergomeetril kasu. Samas veelpeal pole see mass sugugi nii kasuks, sest kogu seda massi peab kaasa vedama ja tööd tegema selleks. Kes natuke sõudmisega kursis, siis on nii, et need kes on maailma tipus ergomeetril need veepeal kehvemad ja vastupidi. Nii, et ergomeetril on kasuks :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelt on nii, et ergomeetril on massist kasu, kuna hakkab toimima selline füüsikanähtus nagu innerts, nii et massist, igasugusest massist on ergomeetril kasu. Samas veelpeal pole see mass sugugi nii kasuks, sest kogu seda massi peab kaasa vedama ja tööd tegema selleks. Kes natuke sõudmisega kursis, siis on nii, et need kes on maailma tipus ergomeetril need veepeal kehvemad ja vastupidi. Nii, et ergomeetril on kasuks :ph34r:

Ok, tänud . Mida tähendab / misasi on füüsikanähtus innerts ?

Muudetud kasutaja Hidromek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ju ütlesin et kaaluklassid on eelkõige sellepärast, et suurem lihasmass=rohkem jõudu. Lugege mis kirjutatud on eks.

A kui pekk on siis see inertsiküsimus on keeruline.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ju ütlesin et kaaluklassid on eelkõige sellepärast, et suurem lihasmass=rohkem jõudu. Lugege mis kirjutatud on eks.

A kui pekk on siis see inertsiküsimus on keeruline.

Inertsitekitajaks on nii mass kui ka j6ud... t6esti keeruline.

Kaalukategooriad on neil t6esti. Olen ise yhte v6istlejat ettevalmistanud (kaalu oli vaja alandada+ v6istluseelne treening).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keeruline nüüd selles mõttes et EELDUSEL et jõudu on absoluutselt võrdselt, siis mine võta kinni kumb teise üles kaaluv, kas lisamassist tekiv inerts või selle inertsi tekitamiseks kuluv energia... kes nüüd rutem väsib ja kes rohkem tõmbab...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ise tegelen veespordiga ja olen ka sõudjaid trennis jälginud. Siiski ergomeetris loeb mass aga seda lühematel distantsidel traditsioonilises 2000m distantsis mängivad rohkem rolli ka südameveresoonkonna võimekus ja seal on probleem ka hapnikutarbimises, kuna iga kilo tahab ju osa hapnikust saada. tähele olen pannud, et distantsi alguses on võimsamad suurema kaaluga isikud lõpuosas tuleb aga vajumine. Muidugi siis on teistmoodi, kui ongi tegu võistlevate vastupidavus ala sportlastega. Siiski võin kindlalt väita, et sprindidistantsidel 100-max 500 m tuleb kasuks igasugune mass. Kuid ainult ergomeetris, veepeal vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Keeruline nüüd selles mõttes et EELDUSEL et jõudu on absoluutselt võrdselt, siis mine võta kinni kumb teise üles kaaluv, kas lisamassist tekiv inerts või selle inertsi tekitamiseks kuluv energia... kes nüüd rutem väsib ja kes rohkem tõmbab...

Suuremal massil, mis seisab paigal on suurem potentsiaalne energia . Kui j6ud on v6rdsed siis suurema massiga keha paigaltsaamine on kas siis v6imatu, v6i tunduvalt aeglasem. Kas selline omadus ergomeetri juures aitab? Ma julgeks kahelda...

Kaalukategooriate tegemisel arvestatakse ikkagi sportlike inimestega, kelle suhteline j6ud on hea.

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõudmisel on esmatähtsal kohal tugevus jalgades. See kui keegi pingil ettesõites kohe kätega tõmbama hakkab, ei anna kehast maksimaalset tulemust, mis pekine või pekita tõmbaja potensiaalselt omab. Tõmme algab sirgete kätega, kestab sirgete kätega ja alles lõppeb kõverdatult. Samas tuleb siiski tunnetada keha tervikult, mitte jagada tõmme tsükliteks. Kõik käib sujuvalt :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×