Jump to content
paprica

kalamari

Recommended Posts

Hr Jaan Talts propageerib pidevalt kalamarja ja räägib sellest, kuidas kalamari oli tema "doping". Mina söön seda helgetel hetkedel pigem seetõttu, et see maitseb mulle väga. O.Kiivika, M.Kalmuse ja VendV toitumiskavadest seda ei leia. Mida arvavad siinsed toitumisspetsialistid? Kas tegemist on pigem müüdiga?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kalamarja hind eeldab kalamarja pidevaks tarbimiseks päris head rahakotti.

Vene ajal ei olnud probleemiks kalamarja hind, vaid kättesaadavus. Nii et Talts võis kindlasti ennast kalamarjaga "toppida".

Muudetud kasutaja Vägivaldur poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eriti veel kui arvestada, et ikka ehtne kalamari on ikka suht kallis...hind oleneb siiski ka kalaliigist...haruldusest, kudemis perioodist jne... Eesti on n'iteks ainult 2 kalaliiki, kelle kalamari sedasi suua kolbab.. uks neist oli joeforell, kelle kudemis periood algab augustis...

ja teine asi - a"ra lase end alt vedada tehiskalamarjadest... see palju odavam ja kasutegurist me parem uldse ei raagi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eesti on n'iteks ainult 2 kalaliiki, kelle kalamari sedasi suua kolbab.

Päris nii,see ka pole,tegelt on peale jõeforelli söödav ka lõhe,haugi,meriforelli ja vikerforelli mari.Viker on küll ameeriklane,aga mõndades Eesti jõgedes teda siiski leidub arvestataval määral.

Ja pole päris õige öelda,et kalamari oleks hirmkallis,kui omad tutvusi kalameeste seas või oled ise kalamees(mina),siis pole seda marja teab kui raske kätte saada.

Kallis on aga must kalamari e. kaaviar,mida saadakse tuurlastelt,nagu beluuga jmt.Kvaliteetne kaaviar maksab ligi 3000 krooni 300 grammi.Peamiselt imporditakse seda Venemaalt,aga nüüd on seda võimalik saada ka Eesti mõnedest kalakasvatustest.Venemaa aga plaanib vähendada tugevalt kaaviari eksporti,seoses kalavarude kahanemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täna poes just nägin lõhe kalamarja pea 900 kr kg... meeletu... pole kunagi saanud, aga jääb vist proovimata ka ;)

Kaluritelt saaksid 200 krooni kilo.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda muidugi, et on kallis, kuigi 900 kr/kg küll mitte, minu teada pigem c.a 550 kr/kg. Samas, mina ostan seda ühe korraga c.a 150 kr eest ja selle eest saan mina oma isu mõneks ajaks täis.

Aga küsimuse rõhk oli mujal, tahtsin teada, kas sellel Jaan Taltsi jutul on mingi tagapõhi ka või on tegemist pigem müüdiga?

Muudetud kasutaja paprica poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaan Taltsi juttu kommenteerida ei oska, aga see, et söödav on ainult jõeka ja lõhe (ja üldse punase kala) mari, on küll jama. Iga kala mari on söödav ja väga maitsev. Ise praen ja söön iga kala marja ja maitseb väga. Ka särje kalamari on ülihea maitsega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jaan Taltsi juttu kommenteerida ei oska, aga see, et söödav on ainult jõeka ja lõhe (ja üldse punase kala) mari, on küll jama. Iga kala mari on söödav ja väga maitsev. Ise praen ja söön iga kala marja ja maitseb väga. Ka särje kalamari on ülihea maitsega.

Olen alessandroga n6us. Iga kala mari on hea.

See on k6rge toitev22rtusega toiduaine. Valgu sisalduse p2rast teda manustada ei maksaks. V6tke toiduainete tabel lahti ja vaadake t2pselt j2rgi, mida ta sisaldab. Vitamiini E rohkus vist annab talle "pommi" m66tmed.

Ostsin viimati 499.- kilo alaska l6he marja. Eelistan seda igatsugu magusale kraamile...150 g 6htu jooksul ja ei mingeid imelikke isusid enam.

T2na just oli yks ebameeldiv juhus. Otsustasime syya vene restoranis Klafiira. Tellisin pannkoogid punase kalamarjaga ja l6he pelmeenid punase kalamarjaga, milles punase kalamarja ehtsus oli t6eliselt kaheldav. Ei soovita kellelgi minna ja proovida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Punane kalamari..

Aga vot must kaaviar on see kõige kunnim asi üldse. Vene ajal sai seda tõesti kopikate eest ja mõõtühikuks polnud mitte grammid vaid panged. Valk + vitamiinid teevad kalamarjast ühe kõige tahetuima toiduaine teadliku kulturisti laual.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga vot must kaaviar on see kõige kunnim asi üldse. Vene ajal sai seda tõesti kopikate eest ja mõõtühikuks polnud mitte grammid vaid panged. Valk + vitamiinid teevad kalamarjast ühe kõige tahetuima toiduaine teadliku kulturisti laual.

Mulle isiklikult ei ole must kalamari küll väga muljet avaldanud, punane tundub ikka maitsvam.

Ja see ei ole küll mingi jutt, et Eestis ainult kahe kala mari süüa kõlbab. Isegi Selveris müüakse lisaks lõhe- ja forellimarjale lisaks veel haugi- ja siiamarja, aga süüa kõlbavad vee paljude teiste kalade marjad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle isiklikult ei ole must kalamari küll väga muljet avaldanud, punane tundub ikka maitsvam.

Ja see ei ole küll mingi jutt, et Eestis ainult kahe kala mari süüa kõlbab. Isegi Selveris müüakse lisaks lõhe- ja forellimarjale lisaks veel haugi- ja siiamarja, aga süüa kõlbavad vee paljude teiste kalade marjad.

Usu mind, kui oleks saad beluga tuura värsket kalamarja muutub su arvamus.

Muudetud kasutaja AndresT poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×