Jump to content
ZnTro

Seljavalu

Recommended Posts

Tervist,

Sai siis aasta aega tagasi jõusaal käidud, nii umbes 8-9 kuud. Enamjaolt sai treenitud ülakeha, harvem ka alakeha.

Kuid nüüd juba viimased pool aastat seljaga probleeme tekkinud. Alaselg tundub olevat nõrk ja kergesti väsiv. Hommikuti hambaid pestes pool küürakil olles nii umbes 3-4min. siis sirgeks tõustes on juba raskuski, kuna alaselg on selle ajaga jõudnud kangeks minna ja teeb kergelt valu. Sama on ka pika ajaliselt seistes või kasvõi liikudes, alaselg muutub kangeks ja hakkab valutama.

Kardan, et asi sai alguse sellest, et jõusaalis käies ei treeninud ma piisavalt seljalihaseid. Ja nüüd on tulemus käes, alaselg on nõrk ja kergesti väsiv.

Sooviks siis mõnelt spetsialistilt mõnda soovitust, mida peaks seljaga tegema. Äkki mingeid kindlaid harjutusi, mis aitaks alaselga tugevamaks ja vastupidavamaks teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina kasutan sel puhul bandaazi (peaks olema õieti kirjutatud), enamus päevast on see peal, aga sellega toestab päris palju

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist,

Sai siis aasta aega tagasi jõusaal käidud, nii umbes 8-9 kuud. Enamjaolt sai treenitud ülakeha, harvem ka alakeha.

Kuid nüüd juba viimased pool aastat seljaga probleeme tekkinud. Alaselg tundub olevat nõrk ja kergesti väsiv. Hommikuti hambaid pestes pool küürakil olles nii umbes 3-4min. siis sirgeks tõustes on juba raskuski, kuna alaselg on selle ajaga jõudnud kangeks minna ja teeb kergelt valu. Sama on ka pika ajaliselt seistes või kasvõi liikudes, alaselg muutub kangeks ja hakkab valutama.

Kardan, et asi sai alguse sellest, et jõusaalis käies ei treeninud ma piisavalt seljalihaseid. Ja nüüd on tulemus käes, alaselg on nõrk ja kergesti väsiv.

Sooviks siis mõnelt spetsialistilt mõnda soovitust, mida peaks seljaga tegema. Äkki mingeid kindlaid harjutusi, mis aitaks alaselga tugevamaks ja vastupidavamaks teha.

kõik valud on ikkagi personaalsed, niiet sammud arsti poole kohe! seljavigastused jäävad muide väga erksalt kunagisi treeninglollusi meenutama, olen kuulnud :)! üldiselt muud vist pole (juhul kui midagi tõesti tuksi pole keeranud), kui et tasapisi ja vaikselt hakata selga treenima, mis seal muud aidata saab!

*PS! ega pole juhuslikult selline jama, et kõhulihased üle treenitud ja seljalihaseid väga vähe? see seletaks nii mõndagi ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka sarnane jama, vahel kui päris hulluks läheb siis käin kondiväänaja juures, too väänab krõmps paika ja jälle nats aega rahu maa peal. Tegelt igal spordiga tegeleval inimesel tasuks sellisest kohast läbi käia, ikka midagi kuhugi poole nats ära vajunud, ei pea iga kord ootama kuni päris kibedaks läheb. Omast kogemusest soovitaks Jaak Lille, üsna kuulus tegija omal alal. TOP'is tegutseb, netist leiab kontakti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõik valud on ikkagi personaalsed, niiet sammud arsti poole kohe! seljavigastused jäävad muide väga erksalt kunagisi treeninglollusi meenutama, olen kuulnud :)! üldiselt muud vist pole (juhul kui midagi tõesti tuksi pole keeranud), kui et tasapisi ja vaikselt hakata selga treenima, mis seal muud aidata saab!

*PS! ega pole juhuslikult selline jama, et kõhulihased üle treenitud ja seljalihaseid väga vähe? see seletaks nii mõndagi ...

Ei kõhulihased ei ole üle treenitud, pigem vähe treenitud.

Põhilised lihased olidki mida treenisin käed,õlad ja rind.

Järgmisest nädalast tekib mul nädala sees aega palju, et siis alustan ka vaikselt alaselja treenimisega kodus. Harjutuste pangast mõningaid harjutusi vaadanud, mida saan ka kodus teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tasub teha lisaks alaseljale ka muid lihaseid, mis vöökohta toestavad. Kõhulihased, kõhupõiklihased jne. Lisaks tasub arvestada, et kui alaselg on nõrk, siis võib ka ülevalt poolt selgroog nõrk olla, niiet ka seda piirkonda tasub treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks kõigele eelnevale on rangelt soovitatav/kohustuslik enne treeningut teha korralik soojendus ja venitus (see peaks olema ISEENESESTMÕISTETAV, kuid tihti unustatakse või ei peeta vajalikuks).

Hommikul tuleks teha samuti venitusharjutusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×