Jump to content
desmond5

Eesmärk suurendada lihasmassi ning jõudu.

Recommended Posts

Kuna sain põlvevigastuse (vajas operatsiooni) ning ei saa (vaba-aja sportlasena) enam jooksmisega tegeleda, mõtlesin et üritaks siis parem lihasmassi ja jõudu kasvatada. Eriline rõhk on õlgade ning käte suuremaks saamise peal.

Olen 20a (mees), kaal 68kg, rasvaprotsent alla 5%, pikkus 181-182cm. Olen terve elu olnud väga kleenuke, nähtavat rasva ei ole kusagil, ainevahetus on väga kiire.

Praegu jaksan rinnalt tõsta ca 65 kg (võibolla punnib 70 vms ka kuidagi ära), kätekõverdusi ca 80, kõhulihaseid ka mingi 90, lõuatõmbeid ainult mõne üksiku (5-8).

Kuna jõusaalis varem aktiivselt käinud ei ole, siis mul tekkisid mõned küsimused.

1. Kuna primaarseks eesmärgiks on massi suurendamine, siis on loogiline, et ma enda kiire metabolismi juures tarbiks valku ja süsivesikuid kõvasti juurde. Kuid millist valku ? Neid on põhitüübilt ju erinevaid, st selle järgi kui kiiresti nad imenduvad. Kuna mul aga on ülikiire ainevahetus, siis kas peaksin tarbima kõige kiiremini imenduvaid (hüdrolüüsitud) valke ? Või on seal mingi pöördvõrdeline konks taga :D ? Muidu praegu mõtlesin Mass2-e kasutada.

2. Kuidas seeriaid teha ? Olen kuulnud, et kui on soov kasvada, siis peaks tegema mingi 3 seeriat ning seerias vähe kordusi. Kuid kui suure raskusega ? Selles mõttes, et kui väsinud peaks lihas olema peale seeriat optimaalseks lihaskasvuks ? Et kas nagu punnitan ühe seeria ära ja puhkan 5 minutit enne järgmist või teen kõik seeriad ming 30 sekundise pausiga ära sellise raskusega, et alles viimase seeria lõpuks olen omadega köömes.

Kas on veel midagi millele peaksin erilist tähelepanu pöörama ? Ehk mõni hea soovitus ?

Ettetänades,

desmond5

Muudetud kasutaja desmond5 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et siin on pädevamaid vastajaid kui mina (ja kindlasti nad vastavad - mul on hetkel rämekiire ka), aga ma tahaks tunnustust avaldada väga mõistlikult vormistatud küsimusposti eest. Neid kohtab siin päris harva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Aga, kas nii alguses on vajagi kohe proteiini vms. juurde tarbida? Et kuluta see raha parem õigele toidule... Ja, mis muud kui, söö palju.

Lase koostada Toitumis ja Treening kava...

Kätele, õlgadele... Harjutustepank

2. Seeriaid - 3x 8-12 (olenevalt harjutustest), seeriate vahel max 1min, harjutuste vahel 2-3min, ja teha tuleks nii, et kõik ära tehes lihas korralikult koormust saaks...

Ja kuigi teil põlvevigastus, tasuks treenida tervet keha, sest keskendudes antudjuhul ainult kätele-õlgadele läheb keha nn. tasakaalust välja..

:D

lisaks loe foorumit...

edu :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Säärte sirutamist pingil sab vist ka siis teha,kui põlv vigastatud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1. Aga, kas nii alguses on vajagi kohe proteiini vms. juurde tarbida? Et kuluta see raha parem õigele toidule... Ja, mis muud kui, söö palju.

Lase koostada Toitumis ja Treening kava...

Jätsin enne mainimata, et viibin hetkel veel ajateenistuses ning seega ei ole mul võimalik valida, mida ma süüa saan. Sõjaväes saab küll ülikorralikult süüa (hommikul, lõunal, õhtul), kuid kui päeval tugevalt jõudu ning natuke aeroobset ka teha, on mul kokkuvõttes kulutatud kaloraaž suurem kui see mis ma toidust päeva jooksul sain.

Jalale teen igasuguseid spetsharjutusi. Kevadtormile ei lähe vigastuse tõttu, nii et mul on kuu aega rahulikku treenimisvõimalust siin..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×