Jump to content
4Qlimax

TAASTUMINE.

Recommended Posts

Olen veel algaja jõusaalis käija. Umbes 3 kuud olen järjest käinud, selle aja sees on olnud 1 nädalane paus ja 4-päevane. Tean et peaksin tegema pausi, kas ühest nädalast piisaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tee nagu keha tunneb. Kui tunned, et vajad puhkust - puhka. Tunned, et energiat niiet tahaks õhku lennata - kao trenni :D :D :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oota kas sa oled kolme kuu jooksul käinud iga päev trennis? Selle aja jooksul mingi nädalane ja 4-päevane paus?

Trenni suhtes on ikka järjepidevus õige. See et teed järjest palju ja siis puhkad ka palju ei vii tulemusteni.

Võta siit tööriistade alt mingi kava endale. Ütleme kava jaotatud kolmeks.

See tähendab et sa käiksid kolm päeva nädalas trennis ja neli päeva saaksid puhata (Nt. E, K, R trenn. Üle jäänud nädalapäevadel puhkad)

Kui ka sellest puhkusest jääb väheks ehk et sa tunned ennast üleväsinult, siis võta lausa kava jaotatud kaheks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga mul ei teki sellist tunnet et vajan puhkust. Trennis käin 4 korda nädalas. Spetsialistid räägivad, et ainult puhates kasvab lihasmass...Mis peaksin tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tippsportlased(ei pea silmas ainult raskejõustikku)peavad pärast hooaja lõppu pika puhkuse kuna neil on suur treeningkoormus, palju võistlusi ning mõned kohad teevad võib-olla haiget ka. Tavalisel tervel inimesel pole küll niisugust asja vaja. Mõnikord soovitatakse võtta puhkenädal - trenni teed ikkagi, aga natuke väiksemate raskuste ja mahuga. Kui hädavajalik see tavainimesele on ei oska öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

seda teemat siin sada korda juba nämmutatud, aga jah, soovitatakse kuu aasta jooksul.

ma teen isiklikult täiesti vabasid nädalaid ja alati olen peale puhkust raskusi tõstnud. ärge üle ka pingutage

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina endale küll ei lubaks aastas kuu aega täiesti trennist puhata. Kuu aega midagi ei tee, siis mitu nädalat kogud jälle vormi. Kokkuvõttes tuleb välja, et aastas on produktiivsed vaid 10 kuud. Kui nüüd maha lahutada ka võimalikud haigused, traumad, (kellel on) eksamid/sessid, siis tuleb välja, et see periood on tegelikult palju lühem. Ja kui eesmärgiks on võistlused, siis ei taha eriti väärtuslikku aega raisata.

Ma arvan, et peab ikkagi oma organismi kuulama, mitte lootma selle peale, et aastas PEAB nii- või naapalju puhkama. Kui tunned, et vajad puhkust ja rohkem teha ei suuda, siis tuleb puhata. Ja mitte tingimata kuu aega, vaid nii palju, kui palju keha vajab. Ja kui treeningkava on õigesti koostatud, siis sellist asja ei tohikski tekkida, et tunned, et enam ei suuda ja organism on täiesti kurnatud.

Võiks ju treeninguid aasta jooksul periodiseerida. On raskemaid ja on kergemaid perioode. Kui raskema perioodi jooksul tunned, et olen kurnatud, siis teed mõnda aega kergemalt, kuid täitsa maha trenni ei jäta. Ma olen tähele pannud, et vorm langeb ainult siis, kui üldse trenni ei saa. Kui teed kas või paar korda nädalas ja kergelt, siis vorm enam-vähem säilib, kuid keha puhkab välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

novot, nagu paljude asjadega, täiesti individuaalne.

aga proovi ära ja siis saad teada

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×