Jump to content
kossupoiss

õige toitumine

Recommended Posts

tere, ma tean et see võib olla suht vana küsimus, aga kuna hea vormi aluseks on toitumine, siis oleksin tänulik, kui saaksin teada, mida ma peaksin sööma ( nii umbes) , et toituda õigesti, ja kiiremaid ja paremaid tulemusi saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervislik toitumine tähendab, et süüa tuleb taimseid toitaineid rohkem, kui loomseid!!!

Oled sa kindel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige tervislikum võimalikest toitumistest on süüa nii nagu söödi filmis "the Matrix": kört, mis sisaldab täpselt mõõdetud kogustes puhast proteiini, süsivesikuid, rasvu ning vitamiine ja mineraalaineid. Ei mingit mõtlemist, arvutamist aj kaalumist. Lusikaga kört sisse ja TEHTUD!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõige tervislikum võimalikest toitumistest on süüa nii nagu söödi filmis "the Matrix": kört, mis sisaldab täpselt mõõdetud kogustes puhast proteiini, süsivesikuid, rasvu ning vitamiine ja mineraalaineid. Ei mingit mõtlemist, arvutamist aj kaalumist. Lusikaga kört sisse ja TEHTUD!

Kõige tervislikum...? :lol: :lol: :) :) :P:lol: :lol: :lol:

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kanafilee on hea, mina ise söön seda paneeritud kujul, kuid soovitatakse ka kala süüa.

Sea- ja veiseliha on parem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sea- ja veiseliha on parem.

Mille poolest nad paremad on?

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paremad on need lihad eelkõige raua sisalduse poolest.

Kanaliha rasvasisaldus on umbes 11%, kusjuures veiseliha tavaline rasvasisaldus on 30-40%; sealjuures kuni kaks kolmandikku kanarasvast koosneb küllastumata mitmealuselistest rasvadest.

Sealihast seedub 35-45%, vasikalihast 60%.

Sea- ja veiseliha on kõrge happelisusega, kanaliha madalaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eelkõige maitse poolest.

Kulturist sööb seda, mis kasulikum on, mitte seda, mis maitsvam.

Pealegi maitse sõltub kokast. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paremad on need lihad eelkõige raua sisalduse poolest.
Kanaliha rasvasisaldus on umbes 11%, kusjuures veiseliha tavaline rasvasisaldus on 30-40%; sealjuures kuni kaks kolmandikku kanarasvast koosneb küllastumata mitmealuselistest rasvadest.

Sealihast seedub 35-45%, vasikalihast 60%.

Sea- ja veiseliha on kõrge happelisusega, kanaliha madalaga.

Jutt oli raua, mitte rasva sisaldusest :P.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutt oli raua, mitte rasva sisaldusest :D.

Kui ma instituudis õppisin, siis mulle meeldis ka professorite tähelepanu juhtida komavigadele, aga sa ei taha teada, mida nad mulle eksamil tegid. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervislik toitumine tähendab, et süüa tuleb taimseid toitaineid rohkem, kui loomseid!!!

Oled sa kindel?

See fakt on meelde küll jäänud... Aga kas pole siis nii? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kanaliha rasvasisaldus on umbes 11%, kusjuures veiseliha tavaline rasvasisaldus on 30-40%; sealjuures kuni kaks kolmandikku kanarasvast koosneb küllastumata mitmealuselistest rasvadest.

Sealihast seedub 35-45%, vasikalihast 60%.

Sea- ja veiseliha on kõrge happelisusega, kanaliha madalaga.

missasssja? 30-40% rasva veiselihas??? sa räägid ju pigem sealiha sardellidest usun. sealiha ka ei sisalda niipalju rasva, oleneb mis lihatüki valid muidugi.

aga minuteada need looma ja veiseliha rasvasisaldused isegi hakklihal olid 5 või 10 maksimum no yle 20 kyll pole- loomaliha nii kuiv ju.

kanal on kints,koib rasvane ja maitsev, rind aga jumala kuiv-raskem alla lükata kuivana.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervislik toitumine tähendab, et süüa tuleb taimseid toitaineid rohkem, kui loomseid!!!

arvamusi on erinevaid, sa räägid taimetoitlaste eelistusest.

kehaehitajate ja raskejõustiklaste põhitoit: lihad, piimatooted, kalad, munad-ja sealt suurtes kogustes tuleb loomset valku. sinna kõrvale käib vähem taimseid salateid ja puu,- juurvilju ning putrusid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
arvamusi on erinevaid, sa räägid taimetoitlaste eelistusest.

kehaehitajate ja raskejõustiklaste põhitoit: lihad, piimatooted, kalad, munad-ja sealt suurtes kogustes tuleb loomset valku. sinna kõrvale käib vähem taimseid salateid ja puu,- juurvilju ning putrusid.

ei ei... ma ei räägi kellegi eelistusest, ega ka millegile spetsialiseerinud , vaid täiesti tavalistest inimestest, kes tahavad ja toituvadki tervislikult. Fakt, et söögilaual peab olema taimseid toitaineid rohkem on pärit kusagilt vikotroriinist, ja sellepärast ma selles veendunud olla ei saagi!

Aga...

[“Taldriku reegel” – alusta toidu tõstmist köögiviljadest, mida tõsta pool (1/2) taldrikut, seejärel täida veerand (1/4) täisteratoote (tatar, pruun riis, täisteraleib) või kartuliga ning ülejäänud veerand on valguallika päralt (liha, kala, muna). Kui Sinu taldriku välimus ühtib toodud reegliga on väga suure tõenäosusega valitud toit tasakaalustatud. Sama reegli põhjal saad tervisliku taldrikutäie ka pizzast, kui see katab poole taldrikust ja teise poole täidad hautatud või värskete köögiviljadega.]

Muudetud kasutaja 54321 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
missasssja? 30-40% rasva veiselihas??? sa räägid ju pigem sealiha sardellidest usun. sealiha ka ei sisalda niipalju rasva, oleneb mis lihatüki valid muidugi.

aga minuteada need looma ja veiseliha rasvasisaldused isegi hakklihal olid 5 või 10 maksimum no yle 20 kyll pole- loomaliha nii kuiv ju.

kanal on kints,koib rasvane ja maitsev, rind aga jumala kuiv-raskem alla lükata kuivana.

Kui sa silmaga ei näe rasva, arvad, et seda ei ole, jah? Aga loe ise:

http://www.tallegg.ee/?id=228

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei ei... ma ei räägi kellegi eelistusest, ega ka millegile spetsialiseerinud , vaid täiesti tavalistest inimestest, kes tahavad ja toituvadki tervislikult. Fakt, et söögilaual peab olema taimseid toitaineid rohkem on pärit kusagilt vikotroriinist, ja sellepärast ma selles veendunud olla ei saagi!

Aga...

[“Taldriku reegel” – alusta toidu tõstmist köögiviljadest, mida tõsta pool (1/2) taldrikut, seejärel täida veerand (1/4) täisteratoote (tatar, pruun riis, täisteraleib) või kartuliga ning ülejäänud veerand on valguallika päralt (liha, kala, muna). Kui Sinu taldriku välimus ühtib toodud reegliga on väga suure tõenäosusega valitud toit tasakaalustatud. Sama reegli põhjal saad tervisliku taldrikutäie ka pizzast, kui see katab poole taldrikust ja teise poole täidad hautatud või värskete köögiviljadega.]

Ideaalses söögikorras on 30 % valku : 30 % süsivesikuid : 40 % häid rasvu.

Arvuta nüüd, mis " Taldriku reegliga" juhtub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ideaalses söögikorras on 30 % valku : 30 % süsivesikuid : 40 % häid rasvu.

Arvuta nüüd, mis " Taldriku reegliga" juhtub.

No jh, et kas süsivesikuid tõesti nii vähe ?

Ja sellest ei saa välja lugeda ka seda, et taimseid toitaineid ei peaks rohkem tarbima...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No jh, et kas süsivesikuid tõesti nii vähe ?

Ja sellest ei saa välja lugeda ka seda, et taimseid toitaineid ei peaks rohkem tarbima...?

Süsivesikuid kasutatakse energia saamiseks ja mida energiaks ei kulutata, see ladestub deposiitrasvana. Ja sellest ladestunud rasvast need probleemid tulevadki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×