Jump to content
ronija

Seljavalu.

Recommended Posts

Tere!

Selline asi.

Umbes aasta aega tagasi kevadel kavatsesin jookmisega tegelema hakata.

Juhtus aga nii, et pärast kahte päeva jooksmist ütles alaselg "EI!"

Valu alaseljas andis tunda siis kui kolmandal päeval jooksma läksin,

tagantjärgi mõeldes imestan üldse, et suutsin sama teelõigu sellise valuga

läbi joosta.

Olgu. Läksin ortopeedi juurde, kes samas oli ka küropraktik.

Sai paar korda mul konte ragistatud, soovitatud liigeserohtu ja määratud

mõningad harjutused seljale. Õigus jah, kõik tulenes sellest, et nii

perearst -esimesena- kui ka ortopeed pakkusid välja, et alaselja lihased

ei ole küllalt vastupidavad või midagi selletaolist. Tollal kaalusin umbes 69 kilo.

Vahepeal sai hakatud jõudu tegema ja seljale panin kenakesti rõhku, seda liialt piinamata.

Töö tõttu ei saanud pikemalt trenniga tegeleda - väsimus jne.

Nüüd kurvema asja poole. On kenakesti aasta vähemalt möödas ja suure plaanisin

suure innuga nüüd uuesti jooksmise käsile võtta. Juhtus aga sama ilus lugu, et

pärast kahte päeva jooksmas käimist - mis muideks oli vägagi mõnus - ütles selg

jälle üles. Kolmandal päeval jälle sama jama, alaselg ei kannata ühtegi jooksusammu tegemmist.

Sedapuhku ma ennast tahtejõuga piinama ei hakanud ja jätsin kolmandal päeval jooksmata.

Kaal 80kg.

Oleks meeldiv teada kas kellelgi midagi samalaadset olnud, kuidas sellest probleemist jagu saada

ja mida soovitaks.

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa oled muidu sportlikum inimene ja kunagi kõvasti trenni teinud, siis on iga uus algus selline hoog sees. Kopsudele ja lihastele ei tee sul tõenäoliselt kolm päeva järjest jooksmas käimine midagi, küll aga igasugustele närvidele ja liigestele. Võta hoogu maha, tee endale kindel plaan, näiteks jooks... kolm päeva puhkust...jooks...kaks päeva puhkust....jooks...üks päev puhkust. Psühholoogiliselt võib see raske olla, kuna jõudu nagu oleks ja tahtmist jääb ülegi. Ma ei tea, palju sul vanust on, aga üle 25 eluaasta on targem rahulikult alustada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisan veel juurde, et jutt mul oma kogemusest, kus alustasin ka kevadel jooksmisega ja juba kahe kuu pärast oli väga hea vorm käes, kuigi puhkasin pidevalt mitu päeva enne uut jooksuringi. Pärast jooksjad rääkisid, et peale pikemat pausi on Less is more, ükskõik kui kogenud sa oled.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal kah üks probleem. Nimelt kunagi sai palju jõutõmmet tehtud ja vist isegi üle pingutatud. Aegajalt esines sellist valu alaseljas. Nüüd olen juba pikka aega trennitegemise pooleli jätnud kuid valu on tagasi tulnud. See valu on selline eriti vastik, nagu keegi lõikaks noaga närvi!! või luud! Niiet kui valu lööb sisse siis võtab ikka oigama või siis peab millegi vastu toetuma, püsti jääda ei saa. See valu esineb harva ja selline korraks torge ainult. Oskab keegi öelda, millega tegu?

Kas võib olla see et mingi disk on viga saanud ja siis pudeneb seljanärvi peale midagi? SEe ju väga paha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on lugu hoopis selline,et kui pole mõnda aega(1-2 nädalat)saanud jõusaali,siis hakkab selg hullupööra lõhkuma.Lähed jõusaali on pärast esimest korda selg täitsa JOKK.

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ega seal seljas väga midagi muud valutada ei saa peale närvide

mõnikord aitab seljavalu peal põrandal lamamine v lausa magamine.

tehke korralikult soojendust ja kui asi väga hull on, minge ravivõimlemisse.

olge terved!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×