Jump to content
Bonsuna

Äratundmiseks !

Recommended Posts

Artikel pärineb lehelt www.olemees.ee

Panin selle siia ülesse, kuna sügisel Tallinnas võistluste ajal tuli minu juurde üks võistlev andekas juunior ja surus mu kätt mis ei olnud just meeldiv kogemus. :lol: Mõtlesin tol korral, et kas mees ei tea millise mulje ta sellega teistele jätab. Märkasin hiljem, et ka kõigi teistega käteldes tegutses ta samamoodi.

Igaljuhul loodan, et ta juhtub seda lugema ja teeb sellest omad järeldused. Samuti soovin talle edu pühapäeval Pärnus Eesti karikal.

MK. :D

Käepigistus

06. märts 2007.

Kindlasti tead, kui oluline on saavutada hea esmamulje, on nii? Kord, kui tööandja on andnud oma hinnangu sellele, kuidas sa end tutvustad, siis mis on järgmine samm mille üle ta kohut mõistab? Õige, selleks on sinu käepigistus.

Veendu, et sinu käepigistus oleks kindel ja kuiv – see annab sulle võimaluse saavutada hea esmamulje. Olen oma karjääri jooksul surunud paljudel erinevatel inimestel kätt ja võin nüüd jagada käepigistused viite kategooriasse vastavalt nende karakteristikutele. Perspektiivid sõltuvad igas kategoorias sellest, milline käepigistus väljendab enesekindlust ja milline mitte.

„Märg” käepigistus

On olemas palju eemaletõukavaid käepigistusi, millest see on tõenäoliselt kõige hullem, nii et püüa säilitada oma peopesad kuivana. Inimesed lähevad närvi, eriti enne intervjuud, kuid sellisel juhul ei tohi unusta oma peopesasid ära kuivatada.

Siin on 2 nõuannet, kuidas hoida oma käed kuivana.

1.Pese oma käsi enne intervjuule minemist ja hoia peopesasid avatuna vähemalt hetkeni, mil jõuab kätte hetk tööandjaga kätt suruda. Nii et ära sulge rusikaid, kuna just see toodab kuumust ja higistamist.

2.Pühi käsi enne käesurumist, kanna kaasas paber taskurätte, nii saab teie käepigistus olema meeldiv teie mõlema jaoks.

„Õrnakese” käepigistus

Nõrk käepigistus demonstreerib nõrkust, enesekindluse-, huvi- ja mehisuse puudust. Need on ilmselgelt võimu ja tugevuse vastandid, mis on aga olulised tunnused austusväärse ja eduka töötaja puhul. Kui sul on õrn käepigistus, siis soovitan sul see paika panna. Tugev, enesekindel käespigistus jätab kindlasti parema mulje iga kord, kui sa kellega tahes kätt surud. Pööra tähelepanu ka sellele, kui palju survet sa vastu saad ja kas su käepigistus on ikka piisavalt kindel ning kohanda selle järgi enda oma.

„Sõrmede” pigistus

Olen kindel, et seda on sinuga juhtunud. Keegi võtab sinu neli sõrme ilma, et teie käed hetkekski üksteise külge lukustuksid ja pigistab siis neid kõvasti. See on tõesti väga häiriv ja seda tuleks iga hinna eest vältida. See võib juhtuda kiirustades või lihtsalt kogemata. Minu nõuanne on, et sellises situatsioonis tuleks sul vabandada ja paluda inimeselt teist käesurumist. See võib kõlada täbaralt, kuid see jääb tõesti inimestele meelde ja nad hindavad austust, mida neile väljendati läbi „kvaliteetse” käepigistuse.

„Laiaks litsuv” käepigistus

________________________

Seda tüüpi käepigistus on klassikaline. Tead ju küll, kuidas mõningate tüüpide egodega on – nad

________________________________________________________________________________

_

peavad olema tugevaimad isased maamunal. Osadele tõesti meeldib pigistada su kätt, nagu oleks

________________________________________________________________________________

_ tegemist sidruniga. Ära saa minust valesti aru, mulle meeldib tugev käepigistus, kuid see peab

________________________________________________________________________________

_olema selle saajale ka meeldiv ja mugav. Säästa oma jõud jõusaali jaoks.

______________________________________________________________

„Kodune” käepigistus

Neil kordadel tundub, et talle oleks käsiraamatut vaja, et lahti saada mõningatest kummalistest käepigistustest. Ma näen tattninasid tegemas igasuguseid imevigureid oma sõrmedega ja nad arvavad veel, et seda võib nimetada käepigistuseks. Palun kasva suureks ja ole mees. Aitab hookus-pookusest – lihtne, kindel käesurumine on parim valik.

Käesurumine on väga lihtne žest, kuid see võib olla otsustav tegur intervjuudel ja seltskondlikel kogunemistel. Suru kindlakäeliselt oma kaaslase kätt ja vaata talle otse silma. See on lihtne, ent efektiivne liigutus, mis aitab loodetavasti sul endast suurepärast esmamuljet jätta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvata on jah, iseasi kas ta ise märkas mida ta tegi. :lol:

Minus tärkas nüüd huvi, et millise käepigistuse liigiga siis tegu oli. Mina pean ausalt ütlema, et kui tegu ei ole uue ja tähtsa tutvuse sõlmimisega .... siis mina kätt ei pigista... kuskilt tuleb aga komme inimestel ... alati ja ükskõik kellel kätt pigistada - eriti Tallinnast pärist inimestel :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juhtusin kunagi lugema selle kohta, et käesurumine ehk kätlemine siis, pärineb ajast kui meie "esiisad" kandsid relva. Käe välja sirutamine pidi siis sümoliseerima usaldust, Näitamaks samas, et ma ei ole relvastatud ja ei ole vastase suhtes agressiivselt meelestatud.

Ju siis on Tallinna inimesed sõbralikumad kui mujal Eestis. :huh: Näiteks esines Eestis N-LIIDU ajal kätlemist tunduvalt vähem. Valitsusisandatel oli siis kombeks kallistada ja musitada. Lihtinimesed aga lihtsalt tervitasid suusõnaliselt kohtudes. Ju sel ajal oldi teise suhtes rohkem kahtlustav ja usaldamatum kui praeguse riigikorra ajal. Näiteks olid 10 aastat tagasi "kantpead" suured kätlemise austajad meil. Maffiajõugu liikmeid oleme filmides samuti näinud kallistamas ja musitamas. Arvan et siin ei maksa paralleele otsida N-LIIDU aegadest vaid rohkem rahvuslikust kombest mis pärineb Itaaliast. Ei tea ei tea, igaljuhul kui soovite kellegiga kätelda siis tehke seda viisakalt.

Huvitav kuidas on kätlemise juures vanusega? Kui esimest korda kohtuvad suhteliselt noor inimene ja soliitses vanuses härrasmees. Kas noorel on viisakas terekäsi esimesena ette sirutada???

Mida rahvas arvab? ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peaaegu kõigi venerahvusest meestega tuleb kättpidi teretada, see lihtsalt on neil selline komme. Osade Eestlaste komme on üldse mitte teretada, see on väga nõme komme.

See ei puutu teemasse aga öelge kas või üks venelanna eesnimi mis ei lõppe a tähega ? Kui teate siis auhinnaks on minu poolt jalgsimatk Keilasse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Huvitav kuidas on kätlemise juures vanusega? Kui esimest korda kohtuvad suhteliselt noor inimene ja soliitses vanuses härrasmees. Kas noorel on viisakas terekäsi esimesena ette sirutada???

Mida rahvas arvab? :huh:

Etiketi järgi ulatab terekäe esimesena ikka auastmelt-ametilt-vanuselt vms. kõrgem/tähtsam isik. Kui ta seda ei tee, siis pole viisakas seda ka teisel poolel teha. Kui teine seda siiski teeb (teadmatusest näiteks) - oleks viisakas käsi vastu anda. Nii et, mõnes mõttes kahe otsaga asi... ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ei puutu teemasse aga öelge kas või üks venelanna eesnimi mis ei lõppe a tähega ? Kui teate siis auhinnaks on minu poolt jalgsimatk Keilasse.

LJUBOV - (Suusataja Ljubov Jegorova näiteks ;) )

A rohkem ei tea kah :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peaaegu kõigi venerahvusest meestega tuleb kättpidi teretada, see lihtsalt on neil selline komme. Osade Eestlaste komme on üldse mitte teretada, see on väga nõme komme.

See ei puutu teemasse aga öelge kas või üks venelanna eesnimi mis ei lõppe a tähega ? Kui teate siis auhinnaks on minu poolt jalgsimatk Keilasse.

Ljubov

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
LJUBOV - (Suusataja Ljubov Jegorova näiteks ;) )

A rohkem ei tea kah ;)

Ei tea, kas nüüd võime koos Keilasse minna, kuigi Sinu vastus jõudis vist siiski varem kohale :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaksin M.M küsimusele, et 20-30 ndatel oli Venemaal päris populaarne naise nimi Ninel. Miks, selleks lugege nime tagurpidi. Aga see Ljubov on vist see, mis kvalifitseerub nö. päris vene nimena.

Aga rahva arvamuse osas ühinen täielikult enzo öelduga.

Muudetud kasutaja Rossbach poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui mina olin veel väikene mees,( üks helin mul helises rinna sees...), surusin ma kätt ainult vanematel onudel sünnipäevadel. Pärast seda oli mul tähelepanek, et kätt suruvad venelased teretamisel. Ja nüüd kui ma linnas elan ja jõusaalis vahest aega viitmas käin, olen õppinud teretamisel iga kord jõusaalionudega kätt suruma.

Ja kes see juunior küll võis olla?Ainult üks võimalus on. Aga see selleks, mis vahet sel on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

peab arvestama ka teiste inimestega ja nende harjumustega. näiteks pooli oma tuttavaid ma teretan kättpidi, pooli mitte. lihtsalt sellepärast et osad ei harrasta seda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aastaid töötasin venekeelses kollektiivis. Seal õppis ruttu kättpidi teretamise ära. Minu meelest väga viisakas komme. Venelased on selles mõttes eestlastest palju sotsiaalsemad.

M.M-ile - aastaid tagasi öeldi juba, et 3 venekeelset naisterahva nime, mis ei lõpe a-ga on: Ljubov, Traktor ja Tank.

Kardan, et 2 viimast ei ole enam eriti populaarsed (aga 20-40-ndatel olla neid kohanud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aastaid töötasin venekeelses kollektiivis. Seal õppis ruttu kättpidi teretamise ära. Minu meelest väga viisakas komme. Venelased on selles mõttes eestlastest palju sotsiaalsemad.

M.M-ile - aastaid tagasi öeldi juba, et 3 venekeelset naisterahva nime, mis ei lõpe a-ga on: Ljubov, Traktor ja Tank.

Kardan, et 2 viimast ei ole enam eriti populaarsed (aga 20-40-ndatel olla neid kohanud).

Missa ajad...

Tank pole naise nimi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise võin öelda, et leedukad ja lätlased on samasugused käesurumis-kätlemis-katsumis "peded". Tundub, et see on omane slaavi juurtega rahvustele. Samas iga päev kui siin (leedus) tööle lähen ja päeva jooksul 20-30 inimest kätlen, siis 90% on selline katsumine ei midagi enamat. Ja samas on väga ebameeldiv kui hommikul peale 15-20 inimesega kätlemist on parem käsi sõna otseses mõttes must - ehk siis kleepuv ja higine... Eesti inimesele on see kätlemise värk siiski võõras, pigem on see omane tähtpäevade puhul. Sama võin öelda ka lõuna poolsete eurooplaste kohta, kes siin komandeeringus käivad. Ka nendele harjutatakse kohalike poolt see kätlemine külge, sest esimene nädal kui nad saabuvad on see neile võõras ( pean silmas belglasi, sakslasi, hollandlasi, hispaanlasi kes siit läbi on käinud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teretamistega on vahest ikka jama kyll :huh:

USA s olen ma Georgia osariigis ja nagu yks tyypiline l6unaosariik on nad ylis6bralikud ja avatud (reeglina). Kui sa oled nende jaoks inimene, kes kuulub nende l2hiringkonda, siis tervitamisel sind emmatakse ja suudeldakse... Esimene segadusse ajav asjaolu oli minu jaoks, et kuidas 2ra tabada, mis p6ske keegi rihib, et asjad sujuksid ladusalt ;)

Teine probleem oli eelviimasel korral see, et ma olin lennujaamast mingi n6meda viiruse hankinud... Kolme, nelja p2eva p2rast oli samade symptomite all kannatajaid juba m2rkimisv22rne hulk...

K6igest hoolimata eelistan ma ikka soojemat ja s6bralikumat suhtlemist.

M6nede Eestlase ebaviisakus (mitteteretamine...) on t6esti ebameeldiv. Eelistan teretada pigem rohkem kui v2hem. Kui ei tunne kedagi 2ra...ikka vastan, kui teretatakse.

Meie kodukohas US is ytled k6igile vastutulijatele tere hommikust. Uskuge mind, heas tujus 8eldud tervitus annab ilusa p2eva alguse ja juurib v2lja igatsugu "ohmaeiteakesseeveelniisuguneon" suhtumise kaasinimestesse.

Algatati teema yhe juuniori tervitamisharjumuse kritiseerimiseks. No, kui 6udne see siis oli?????!!!! Tundus teile liig higine?? Pyhi oma k2si siis p2rast 2ra ja lase asi enda jaoks vabaks. Kah mul teema, mille yle heietada. Tore, et tervitas. Tore, et n2itas oma positiivset suhtumist jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no teil veab et te ungaris pole

seal antakse suud

see oleks palju naljakam olnud

ja pealegi, rääkige mulle ka, mis see juunior tegi siis? hoidis käest kinni? pigistas ühte sõrme?

Muudetud kasutaja gmaster poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no teil veab et te ungaris pole

seal antakse suud

see oleks palju naljakam olnud

ja pealegi, rääkige mulle ka, mis see juunior tegi siis? hoidis käest kinni? pigistas ühte sõrme?

Tule Pärnusse võistlust vaatama, teen teid tuttavaks siis näed tunned ise. :huh:

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tule Pärnusse võistlust vaatama, teen teid tuttavaks siis näed tunned ise. ;)

K6ik see mees P2rnusse juuniori tervitama!! :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Härrased kirp ja kentaur teie sugu on raske määrata...

kentauri kohta saab ainult öelda et tal on hobuse per$e aga kelle genitaalid?

aga vaadake tank on kõige mehisem asi mis inimene on iial loonud.

mis seostub tanki sõna ja pildiga

* suur

* tugev

* raske

* ja mis kõige tähtsam suur ja pidevalt vinnas toru on ees...

pole kahtlustki et ISANE

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×