Jump to content
Capricorn

Kõrv läheb "lukku"

Recommended Posts

Millest see võiks põhjustatud olla ja kas kellelgi esineb veel sellist asja, et trenni ajal läheb kõrv nö. lukku (või ka mõlemad kõrvad)? Mul tihti (või peaaegu alati :D ) läheb üks kõrv lukku, tavaliselt treeningu lõpupoole. Väga ebamugav tunne, kuuled oma hingamist kõrvas vms ja rääkida on ka halb, kumiseb. Niimoodi kestab see kuni umbes pool tundi peale trenni lõppu (pesemas/riideid vahetamas käinud ja siis kusagil koduteel või kodus läheb normaalseks)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõrva lukku minemine tähendab seda kui rõhk on kõrva sees suurem või väiksem normaalsest. Enamjaolt siis kui suurem. Näiteks füüsilise pingutusega pääseb nina kaudu (nina ja kõrvakoobas on ühenduses) rohkem õhku kõrva ja tekitab kuulmekilele normaalsest suurema rõhu(või siis vastupidi - hakkab vaakumiga kuulmekile sisse tõmbaba) - sellest tekibki kõrva lukus olemise tunne. Teine ja lihtsam variant on see, et mingi vaigutükk on kõrva sees vastu kuulmekile läinud ja takistab kuulmist. Sel juhul laske arstil kõrva lihtsalt loputada.

Kui inimesel pole nohu, siis läheb üle- või alarõhk ise nina kaudu üsna ruttu ära. Normaalse tunde kiiremaks saavutamiseks proovige haigutada või nina kaudu välja hingata nina kinni pigistades. Nohu korral tuleks kasutada nohurohtu, et paistetus alaneks ja rõhk saaks normaliseeruda. Paistes nina kaudu õhul raske liikuda.

Minul on selline tore asi, et poksimisest korralikult viltu löödud nina tagumine sein ei lase nohu korral üldse õhku läbi ja sellel suvel olid mul umbes kuu aega kõrvad lukus. Not fun... Kuna käisin selle probleemiga kõrvaarsti jutul, siis tema mulle kõike eelnevat seletaski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli nädal nii et suurem osa ajast oli vasak kõrv lukus, kuid jõusaaliga ma seda küll seostada ei osanud. nüüdseks kadunud ning kõik korras. Ma pakun, et kõrv oli mul lihtsalt pisut kakane.

JÕukas on kõrv läinud lukku ainult siis kui tegin varem negatiivse kaldega pingil teatud harjutust, siis pingutusel valgus veri pähe vms ma pakun ja kõrv läks lukku mingi kümneks mindiks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul on paar korda väga raske trenni korral kõrv lukku läinud. ühe korra peale seda oksendanud ka.

minul oli see liiga suurest koormusest. kui tunnen, et see uuesti juhtuma hakkab, jätan pooleli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõrva lukku minemine tähendab seda kui rõhk on kõrva sees suurem või väiksem normaalsest. Enamjaolt siis kui suurem. Näiteks füüsilise pingutusega pääseb nina kaudu (nina ja kõrvakoobas on ühenduses) rohkem õhku kõrva ja tekitab kuulmekilele normaalsest suurema rõhu(või siis vastupidi - hakkab vaakumiga kuulmekile sisse tõmbaba) - sellest tekibki kõrva lukus olemise tunne. Teine ja lihtsam variant on see, et mingi vaigutükk on kõrva sees vastu kuulmekile läinud ja takistab kuulmist. Sel juhul laske arstil kõrva lihtsalt loputada.

Kui inimesel pole nohu, siis läheb üle- või alarõhk ise nina kaudu üsna ruttu ära. Normaalse tunde kiiremaks saavutamiseks proovige haigutada või nina kaudu välja hingata nina kinni pigistades. Nohu korral tuleks kasutada nohurohtu, et paistetus alaneks ja rõhk saaks normaliseeruda. Paistes nina kaudu õhul raske liikuda.

Minul on selline tore asi, et poksimisest korralikult viltu löödud nina tagumine sein ei lase nohu korral üldse õhku läbi ja sellel suvel olid mul umbes kuu aega kõrvad lukus. Not fun... Kuna käisin selle probleemiga kõrvaarsti jutul, siis tema mulle kõike eelnevat seletaski.

Ilus vastus! Suur t2nu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vägivalduri juttu lugedes hakkas üht-teist meenuma...

Paar aastat tagasi mingi aparaadiga mõõdeti midagi kõrvades, siis ühel kõrval oli see tulemus kuidagi kehvavõitu. Vist isegi öeldi, et trummikile on veidi lõtv, et see võib tulla ka sellest kui tihti liiga tugevalt nuuskad. Pärastpoole vaadati, et nina vahesein on traumade tõttu kõver, ühelt poolt nina üsna kinni. Veel hiljem avastati, et teises pooles oli ka mingi jama, see ka osaliselt kinni. :D Teostati siis mõningad (loomulikult ebameeldivad) protseduurid asja parandamiseks, aga ega vist päris korda ei saadud või igatahes üsna tihti on nina osaliselt kinni. Ju siis ikka jah tavalisest tugevama hingamise tõttu see kõrv lukku läheb.

Vägivaldur, kui vahesein kõvasti kõver (luu katki olnud), siis vist arst soovitas sulle ka operatsiooni? Mulle tehti, Vend Vähile ka (mõned kuud tagasi blogis kirjutas ka sellest).

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Juttu sellest oli jah. Ütles, et enne pole väga mõtet ninas puurida kui poksimise lõpetad - ninaluu võib hakata kergelt murduma. Ma veel ikka poksin natuke ja nii hullult pole segama hakanud, et kohe oleks vaja lõigata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma just hiljuti mõtlesin, kui jõusaali treningutega alustasin, et võiks ka mingit nö. võitluskunsti õppida, aga nüüd enam nina pärast vist eriti ei saa, ega ma nende erinevate aladega kursis pole, poksi kindlasti ei saaks, aga võibolla midagi saab ka nö. ninasõbralikult harrastada, mingit väheke rahulikumat asja. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vägivalduri juttu lugedes hakkas üht-teist meenuma...

Paar aastat tagasi mingi aparaadiga mõõdeti midagi kõrvades, siis ühel kõrval oli see tulemus kuidagi kehvavõitu. Vist isegi öeldi, et trummikile on veidi lõtv, et see võib tulla ka sellest kui tihti liiga tugevalt nuuskad. Pärastpoole vaadati, et nina vahesein on traumade tõttu kõver, ühelt poolt nina üsna kinni. Veel hiljem avastati, et teises pooles oli ka mingi jama, see ka osaliselt kinni. :D Teostati siis mõningad (loomulikult ebameeldivad) protseduurid asja parandamiseks, aga ega vist päris korda ei saadud või igatahes üsna tihti on nina osaliselt kinni. Ju siis ikka jah tavalisest tugevama hingamise tõttu see kõrv lukku läheb.

Vägivaldur, kui vahesein kõvasti kõver (luu katki olnud), siis vist arst soovitas sulle ka operatsiooni? Mulle tehti, Vend Vähile ka (mõned kuud tagasi blogis kirjutas ka sellest).

Nuuskama peavad k6ik ettevaatlikult. Yhest ninas66rmest korraga. Teise ninas66rme surute kinni ja ettevaatlikult nuuskate ja j2lle vastupidi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul aitab lukus kõrvade vastu see, kui pead ette kallutada. Mul paistab pingelise jõutrenniga üldse tugev alarõhk tekkivat, kuni pildi virvendamiseni. Kui aega saan lähen Audentesesse uurima.

Noh ja näotraumasid on mul rohkem kui teistel siin kokku vist. Vahepeal olid õhukanalid täitsa umbes, siis natuke opereeriti.

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal jõutrennis ei ole juhtunud, aga äkki tekib sellest, et sa pingutuse faasis hoiad hinge kinni ja sellega tekitad kõrvadesse suure rõhu????

Ise olen ka käinud ninaoperatsioonil- tegin seda eelmine sügis ja elukvaliteet paranes 100 % hoobilt. Varem ei lasknud nina üldse õhku läbi ja hingama pidin vaid suu kaudu. Hea kirurg, vähemalt Tartus, on dr Lieberg, soovitan soojalt. Ilma järjekorrata on hind kusagil 5 000.

Viimased obadused sain Tartus poskitrennis Eesti parimalt raskekaalu poksijalt ja seda järjepidevalt ja suht pik aja jooksul:-)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul tekib pingelise jõutrenniga alarõhk, nii kõrvades kui veresoontes üldiselt, kui kummardan, hakkab parem. Ilmselt veresooned lihastes laienevad nii palju et pähe jääb väheks.

Muudetud kasutaja blind12 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×