Jump to content
Aile

fotograafia

Recommended Posts

Hmm.. Mul v2ike mure.

Ostsin endale Canon EOS digital Rebel XT ja lisaks talle veel canon EF 75-300 mm objektiivi. Veel m6ned filtrid, mida ma Eestisse kaasa ei v6tnud.

Mul oleks v2ga hea meel, kui keegi teeks mulle puust ja punaseks ette, mis v6imalused mul nendega on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mis mõttes... kas soovid teada et mida teha filtritega, või mida teha kõigi nende asjadega, et mis objektiiv see on jne?

Filtrid on põhimõtteliselt selleks et kaitsta objektiivi... kriimustuste, mustuse, UV-kiirguse eest, oleneb kui head filtrid sul on, kui on mingid odavad, siis pole väga suurt kasu ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võimalused millega? Mis aparaadiga üldse tegemist, ilmselt siis digipeegel? Eestis neid ei müüda, pole vähemalt kohanud ...

Milline objektiiv aparaadil endal on? Või ostsidki vaid nn. kesta ja siis teleobjektiivi?

75-300 on zoomobjektiiv. Millised filtrid - UV, ma loodan? Need võivad sul pidevalt objektiivil ees olla, hoiavad sattumast mustust (tolmu ja muud) , kaitseb liigse UV eest (eriti rohke valgusega pildistades).

Aga tegelikult - kui soetasid aparaadi, siis pidid ka teadma, mida sa temaga teha tahad, milliseid pilte millises keskkonnas. Ehk siis - et aidata, oleks vaja rohkem infot...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rebel XT on minuteada eestis Canoni 350D. See 75-300 objektiiv on üsna pime, siseruumides on head välku juurde vaja. Spordivõistlustel on väga hea klõpsida, päikeselisel suvepäeval on inimesi hea pildistada, ei pea kohe nina alla ronima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm.. Mul v2ike mure.

Ostsin endale Canon EOS digital Rebel XT ja lisaks talle veel canon EF 75-300 mm objektiivi. Veel m6ned filtrid, mida ma Eestisse kaasa ei v6tnud.

Mul oleks v2ga hea meel, kui keegi teeks mulle puust ja punaseks ette, mis v6imalused mul nendega on.

Võimalused on pilti teha. Filtreid on mitmeid erinevaid. Ja teleobjektiiviga väiksemates siseruumides suht võimatu pilti teha. Essugi ju kaadrisse ei mahu... või õigemini Ess aint mahubki.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rebel XT on minuteada eestis Canoni 350D. See 75-300 objektiiv on üsna pime, siseruumides on head välku juurde vaja. Spordivõistlustel on väga hea klõpsida, päikeselisel suvepäeval on inimesi hea pildistada, ei pea kohe nina alla ronima.

Kui see on 350D, siis mul omal on sarnane. Pime objektiiv on ta küll, ilmselt max ava miski 4,0. Mina ei kasuta (omal EF 70-200) pildistamisel välku, hoidun sellest kui katkust, eriti siis, kui tegemist on kõrgete lagede ja pimedate ruumidega (valgetes ruumides pole neid vajagi). Miks? Nii pika objektiivi puhul ei jõua vällk nagunii objektiivi otsast kaugemale, kuna varjuk lõikab selle lihtsalt ära. Ava max lahti ja siis mängid säriga, reeglina saab siis head pildid ikka kätte. Kontrollid aegajalt histogrammi ja voila!, tehtud nad ongi ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Temal endal on objektiiv

canon efs 18-55 mm

Siia foorumisse k2ib ju palju fotograafiahuvilisi, rohkem ja v2hem professionaale. V6ibolla teie seast on keegi nii tore ja vaataksime minu canonit koos?

Filtreid kaasa ei v6tnud.... ei ole oluline ka nagu ma aru sain.

Ostsin selle n8 k2est k2tte usa st...

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Filter võiks ikka olla, kui ta juba olemas on. Kui filter pole oluline, siis teda ei toodetaks ju?

See 18-55 on tavaline zoom, ajab asja ära küll, pole probleemi. Ise olen kahjuks Pärnus ja pealinna väga sageli just ei satu. Aga uuri Jokerilt või kelleltki veel, kes asjast midagigi jagab... Siin netis võin nõu anda küll ;)

Ja veel - Eesti Foto korraldab algajatele kursuseid kah, uuri natsa www.eestifoto.ee

Muudetud kasutaja gannibal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa näiteks üldse aru, mida Aile päris täpselt teada tahab ;)

Fotoaparaadi tutvustus kindlasti tootja lehel üleval. Õpi manuaalselt fotokat kasutama jälgi histogrammi ja valmis. Jube lihtne. Kadreerimisest nii palju, ütle et teed kunsti ja kõik on rahul ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin yhe "essu" n2ite.

Fitness.ee foorum > Galerii > Member's Gallery > Aile > IMG_0001.JPG

Muudetud kasutaja AileKuuda poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Filter võiks ikka olla, kui ta juba olemas on. Kui filter pole oluline, siis teda ei toodetaks ju?

See 18-55 on tavaline zoom, ajab asja ära küll, pole probleemi. Ise olen kahjuks Pärnus ja pealinna väga sageli just ei satu. Aga uuri Jokerilt või kelleltki veel, kes asjast midagigi jagab... Siin netis võin nõu anda küll ;)

Ja veel - Eesti Foto korraldab algajatele kursuseid kah, uuri natsa www.eestifoto.ee

Suured t2nud! Uurin asja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×