Jump to content
Nik

Õlad

Recommended Posts

Kukla tagant surumine ON liigesele koormav, mida suuremaks lähevad raskused, seda suurem vigastuse oht. alessandrol on võibolla tugevad liigesed, kõigil ei ole siiski. Minul isiklikult umbes 45 kg juurde jõudes hakkasid õlale tekkima traumad ja peale paari traumat otsustasin et see harjutus ei ole minu jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis moodi selle harjutusega traumasid saadakse? Ma olen mitu aastat seda teinud ja traumasid pole selle pärast saanud ega ka kuulnud, et keegi teine oleks saanud. Ausalt öeldes, ei kujutagi ette, kuidas see võimalik on, kuigi olen palju kuulnud, et see harjutus on ohtlik jne.

Senikaua, kuni tegin vaba raskusega oli k6ik ok. Trauma sain smithi masinal. Ise syydi ei lykanud pinki 6igesti alla. Keegi sisenes veel j6usaali ka...keskendumine h2irus...jne.

Mulle kohe yldse ei meeldi selline l22nelik suhtumine. K6ige lihtsam on harjutus 2ra keelata. L6ppkokkuv6ttes istume me k6ik ainult kodus teleri ees...voodisse ka ei julge minna, seal sureb k6ige rohkem inimesi.

Kui on sobinud siis tee edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Deltalihas on oma väikse suuruse kohta küllaltki tugev lihas ja harjunud koormusega.Samuti on tal kolm pead, seega selleks et ta korralikult valutaks järgmine päev, tuleb kõik kolm pead korralikult läbi treenida.

6lg arenes mul h2sti (k6ik kolm pead) ... ja kunagi ei olnud valus. See "valu", mida kirjeldatakse siin trenni l6pus on lihtsalt "t2is" lihase pinge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Senikaua, kuni tegin vaba raskusega oli k6ik ok. Trauma sain smithi masinal. Ise syydi ei lykanud pinki 6igesti alla. Keegi sisenes veel j6usaali ka...keskendumine h2irus...jne.

Mulle kohe yldse ei meeldi selline l22nelik suhtumine. K6ige lihtsam on harjutus 2ra keelata. L6ppkokkuv6ttes istume me k6ik ainult kodus teleri ees...voodisse ka ei julge minna, seal sureb k6ige rohkem inimesi.

Kui on sobinud siis tee edasi.

Inimesi tuleb teavitada ka võimalikest ohtudest, et pärast traumat keegi ei ütleks, oleks teadnud, oleks teisi harjutusi teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Inimesi tuleb teavitada ka võimalikest ohtudest, et pärast traumat keegi ei ütleks, oleks teadnud, oleks teisi harjutusi teinud.

Ma arvan,et päris palju teavad seda,et ei tohiks seda harjutust teha aga teevad ikkagi ja pärast hädaldavad :angry: Tean seda kuna väga paljudele kellele olen seda rääkinud ,hakkavad lausa jonnimisest seda tegema, üritavad tõestada et sa ei tea midagi ;) Aga nüüd juba paar sõpra on selle lõpetanud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen aastaid kangi kukla taha lasknud.... raskus viimasel seerial on 60 kilo ja teen 10 kordust ... valu pole tundnud õlas kordagi .... suvel kui siit lugesin et see on kahjulik siis paari kuu vältel lasin rinnale kuid siis hakkasin alaseljas valu tundma ... lasin keha ilmselt liiga vibusse ... mainin ka selle et teen seda harjutust alati seistes ... ja nüüd lasen jälle kukla taha .... võibolla lihtsalt see et ma kogu aeg olen seda teinud on mul õlad tugevaks teinud ja seetõttu polegi valu ... ptüi ptüi ptüi ... mitte et ma ära sõnun ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
olen aastaid kangi kukla taha lasknud.... raskus viimasel seerial on 60 kilo ja teen 10 kordust ... valu pole tundnud õlas kordagi .... suvel kui siit lugesin et see on kahjulik siis paari kuu vältel lasin rinnale kuid siis hakkasin alaseljas valu tundma ... lasin keha ilmselt liiga vibusse ... mainin ka selle et teen seda harjutust alati seistes ... ja nüüd lasen jälle kukla taha .... võibolla lihtsalt see et ma kogu aeg olen seda teinud on mul õlad tugevaks teinud ja seetõttu polegi valu ... ptüi ptüi ptüi ... mitte et ma ära sõnun ...

Jamad tulevad vanemaks saades või suuremate raskustega või mõlemad koos, nagu minu puhul. Ma võin ka 60 kg teha ja ei hullu , jama on selles , et 60 kg on liiga kerge mulle, seega teen eest.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jamad tulevad vanemaks saades või suuremate raskustega või mõlemad koos, nagu minu puhul. Ma võin ka 60 kg teha ja ei hullu , jama on selles , et 60 kg on liiga kerge mulle, seega teen eest.

No ei ole vaja siin vaja midagi vanainimestele ära panna, :lol:

me teeb seda harjutust ez-kangiga ja pole midagi hullu.Nimet harjutust tuleb lihtsalt VÄGA täpselt sooritada.

Muudetud kasutaja daemonium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ei ole vaja siin vaja midagi vanainimestele ära panna, :lol:

me teeb seda harjutust ez-kangiga ja pole midagi hullu.Nimet harjutust tuleb lihtsalt VÄGA täpselt sooritada.

Ja raskused on millised, 80,90,üle saja? Seda harjutust võib teha aga ei PEA tegama , riski ja kasu suhe on kreenis, risk on suur,kasu võrreldes ohutumate harjutustega väike, seega milleks. Ühel õnnetul päeval üks kordus sul ei õnnestu VÄGA täpselt ja nägemisst.

p.s Sa oled minust pisut vanemgi nagu selgub , sel juhul õnnitlused heade õlaliigeste puhul, ikkagi tahaks teda millised on raskused , kui on üle 80 kg , respect.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma tunnistan endale et seda harjutust tehes riskin ... kuid mul hakkas selg valutama siis kui ette (rangluule) lasin .... nagu et pean ennast suht vibusse laskma et lõug oleks eest ära ... muidu lasen ülevalt alla ja enne kui rangluuni kang jõuab jääb ju lõug ette ... ja liiga madalale(rinnalihase alaosa või keskosa) on ju liiga madal ... ja teine asi vibusse laskmisel oli tasakaal ... et raskema kangiga hakkas tasakaal kaduma .... istudes seda probleemi pole kuid mul on Fredi jutust jäänud meelde et kui on võimalik mingit harjutust püsti või istudes teha siis tuleks kindlasti valida püstine variant ... kui aga kang kuklale lasta siis tasakaalu probleemi pole ... kuna kangi raskuskese on keha suhtes samal vertikaalsel joonel ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eestlane on eestlane, las ta ise pusib, ikka ja jälle peab ta ise arusaamisele jõudma mis ja miks on temale hea.

Ailekuudal hea vastus, olen täiesti nõus.

Muudetud kasutaja delirium poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja raskused on millised, 80,90,üle saja? Seda harjutust võib teha aga ei PEA tegama , riski ja kasu suhe on kreenis, risk on suur,kasu võrreldes ohutumate harjutustega väike, seega milleks. Ühel õnnetul päeval üks kordus sul ei õnnestu VÄGA täpselt ja nägemisst.

p.s Sa oled minust pisut vanemgi nagu selgub , sel juhul õnnitlused heade õlaliigeste puhul, ikkagi tahaks teda millised on raskused , kui on üle 80 kg , respect.

Ei ole mul mingeid häid õlaliigeseid - parem õlg juba 20 aastat haige.Eest surumist teen suure vaevaga - tglt praktiliselt ei teegi - liiga valus.Samal põhjusel ei saa ka kukla tagant surumist suurte raskustega teha - teen nii 65-70kg - lihtsalt raskemat kangi ei julge hakata üle pea tõstma.

Üldiselt kasutan rohkem hantleid - kergem optimaalne asend leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×