Jump to content
inc1

Seeriad, Kordused & Raskused

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Tõlkinud Janar Rückenberg

Seeriate ja korduste arv treeningul on otseses sõltuvuses meie eesmärkidega. Näiteks jalgpalluri ja kulturisti seeriate ja korduste arv treeningul on üsna erinevad. Isegi kulturistidel endal varieerub seeriate ja korduste arv suuresti, sõltudes treeningperioodist (massi -, jõu - või võistluseelne periood).

Veelkord üldiseks meeldetuletuseks, kuidas valida seeriate ja korduste arv treeningul, sõltuvalt oma eesmärgist:

Korduste vahemikud:

Jõud: 1 - 5 kordust

Jõud/Mass: 6 - 8 kordust

Mass (koos osalise jõu juurdekasvuga): 8 - 12 kordust

Jõuv...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tagasi uudise / artikli juurde

Tõlkinud Janar Rückenberg

Seeriate ja korduste arv treeningul on otseses sõltuvuses meie eesmärkidega. Näiteks jalgpalluri ja kulturisti seeriate ja korduste arv treeningul on üsna erinevad. Isegi kulturistidel endal varieerub seeriate ja korduste arv suuresti, sõltudes treeningperioodist (massi -, jõu - või võistluseelne periood).

Veelkord üldiseks meeldetuletuseks, kuidas valida seeriate ja korduste arv treeningul, sõltuvalt oma eesmärgist:

Korduste vahemikud:

Jõud: 1 - 5 kordust

Jõud/Mass: 6 - 8 kordust

Mass (koos osalise jõu juurdekasvuga): 8 - 12 kordust

Jõuv...

Tegelikult ei loe ju kordused vaid ikkagi aeg mis korduste tegemiseks läheb.

Need korduste arvud kehtivad siis kui ühe korduse aeg on ligikaudu 6 sekundit. Jätke parem see meelde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on see korduste arv üsna ebaoluline aspekt võrreldes lõpp-pingutusega mida seeria lõpus tehakse, kui eesmärgiks on lihasekasv. Pole olulist vahet kas teha korduseid seerias näiteks 8 või 15. Kui seeria lõpus ei toimu ikkagi maksimum pingutust siis pole ka suurt edu loota. Põhimõte on ju lihas verd täis pumbata ja sellega lõhkuda rakke. Kas seda saavutatakse väiksemate või suurtemate kordustega pole olulist vahet. Küsige seda ükskõik millise kulturisti käest, kes on aastakümneid treeninud ja nad kinnitavad seda teile. Vaielge nüüd mulle vastu ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

M.M., ei vaidle vastu. ;) Ise teen nii, et näiteks hantli tõstmisel 90 kraadi ette või küljele (õlalihase harjutus) viimase seeria viimast kordust hoian nii kaua õhus kuni jõuan, et lihasest viimast võtta. Tundub kasulik olema.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegelikult on see korduste arv üsna ebaoluline aspekt võrreldes lõpp-pingutusega mida seeria lõpus tehakse, kui eesmärgiks on lihasekasv. Pole olulist vahet kas teha korduseid seerias näiteks 8 või 15. Kui seeria lõpus ei toimu ikkagi maksimum pingutust siis pole ka suurt edu loota. Põhimõte on ju lihas verd täis pumbata ja sellega lõhkuda rakke. Kas seda saavutatakse väiksemate või suurtemate kordustega pole olulist vahet. Küsige seda ükskõik millise kulturisti käest, kes on aastakümneid treeninud ja nad kinnitavad seda teile. Vaielge nüüd mulle vastu ?

Vähe on kulturiste kelle reielihased on võrreldavad tõstjate omadega ja need on saavutatud suure mahuga ( näiteks kükk 6 korda nädalas jne.) ja kurnatuseni üldiselt ei tehta. Enamik sportlasi , üldiselt kõik peale kulturistide , saavutavad oma lihaste ja jõu juurdekasvu teistsugust treeningmetoodikat kasutades. Ma ei ütle , et kurnatuseni teha oleks vale või halb aga saab ka teisiti. http://www.bodybuilding.com/fun/core9.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vähe on kulturiste kelle reielihased on võrreldavad tõstjate omadega ja need on saavutatud suure mahuga ( näiteks kükk 6 korda nädalas jne.) ja kurnatuseni üldiselt ei tehta. Enamik sportlasi , üldiselt kõik peale kulturistide , saavutavad oma lihaste ja jõu juurdekasvu teistsugust treeningmetoodikat kasutades. Ma ei ütle , et kurnatuseni teha oleks vale või halb aga saab ka teisiti. http://www.bodybuilding.com/fun/core9.htm

Ma saan aru, et sa tahad väita nagu oleks kõikidel tipptõstjatel reielihaste ümbermõõt suurem kui tippkulturistidel ? No ega ikka ei ole küll. Esiteks on tõstjatel rasvaprotsent ikka päris suur, mis annab jalaümbermõõdule ikka tublisti sentimeetreid juurde. Teiseks on tõstjad suhteliselt lühikesed, mis lisab veel effekti. Lihtsalt üks näide : Colemanil on viimaste andmete järgi reieümbermõõt 98 cm ja kui sinna lisada veel rasvaprotsent nt. 30 siis võid ainult ettekujutada millised ta jalad välja näeksid. Selge on see, et metoodikad ja eesmärgid pole samad. Kulturistidel on enamus treeningperioodist ikkagi : no pain no gain.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma saan aru, et sa tahad väita nagu oleks kõikidel tipptõstjatel reielihaste ümbermõõt suurem kui tippkulturistidel ? No ega ikka ei ole küll. Esiteks on tõstjatel rasvaprotsent ikka päris suur, mis annab jalaümbermõõdule ikka tublisti sentimeetreid juurde. Teiseks on tõstjad suhteliselt lühikesed, mis lisab veel effekti. Lihtsalt üks näide : Colemanil on viimaste andmete järgi reieümbermõõt 98 cm ja kui sinna lisada veel rasvaprotsent nt. 30 siis võid ainult ettekujutada millised ta jalad välja näeksid. Selge on see, et metoodikad ja eesmärgid pole samad. Kulturistidel on enamus treeningperioodist ikkagi : no pain no gain.

Ma saan aru, et sa tahad väita nagu oleks kõikidel tipptõstjatel reielihaste ümbermõõt suurem kui tippkulturistidel ?

Valesti saad aru , midagi sellist ma ei väitnud, mis kõikidel ja mis ümbermõõt , sellest polnud juttugi. Tõstjaid on pikemaid ja lühemaid , suurema rasvaprotsendiga ja väiksema rasvaprotsendiga jne.

Veel üks sinu tsitaat:

Põhimõte on ju lihas verd täis pumbata ja sellega lõhkuda rakke.

See on ka üks huvitav väide , pumpad lihase verd nii täis , et hakkab rakke lõhkuma.lol.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma saan aru, et sa tahad väita nagu oleks kõikidel tipptõstjatel reielihaste ümbermõõt suurem kui tippkulturistidel ?

Valesti saad aru , midagi sellist ma ei väitnud, mis kõikidel ja mis ümbermõõt , sellest polnud juttugi. Tõstjaid on pikemaid ja lühemaid , suurema rasvaprotsendiga ja väiksema rasvaprotsendiga jne.

Veel üks sinu tsitaat:

Põhimõte on ju lihas verd täis pumbata ja sellega lõhkuda rakke.

See on ka üks huvitav väide , pumpad lihase verd nii täis , et hakkab rakke lõhkuma.lol.

Mida sa siis tahad väita oma tõstjate reitega. Sa tahad öelda, et on siis tugevamad või, kui suuremad ei ole. Mille poolest siis nad pole siis võrreldavad.

Huvitav kuidas sinu arust toimub siis lihashüpertroofia, kui see nii ei toimu nagu ma väitsin ? Kuulaks hea meelega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida sa siis tahad väita oma tõstjate reitega. Sa tahad öelda, et on siis tugevamad või, kui suuremad ei ole. Mille poolest siis nad pole siis võrreldavad.

Huvitav kuidas sinu arust toimub siis lihashüpertroofia, kui see nii ei toimu nagu ma väitsin ? Kuulaks hea meelega.

Tuleb veri, lõhub rakud ja lihas kasvab. lol.Sa oled vist treener ka või ma eksin , sel juhul sa ei saa eksida, küllap see nii ongi.irw

Esimese postituse point ei olnud tõstjate reites vaid selles , et meetodeid on rohkem kui üks.

Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vähe on kulturiste kelle reielihased on võrreldavad tõstjate omadega - sinu postituses väljaöeldud lause on see ju. Sellega sa vist ikka tahtsid midagi öelda ju.

Loomulikult trennis me ainult lõhume ennast, alles puhates ja vajalikus koguses toitaineid saades hakkab lihas kasvama. Vahe ongi selles, et kui ei pingutata siis ei toimu ka erilist arengut. Neid niisama võimlejaid on kõik saalid täis ja neid on siin Eestis tuhandeid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vähe on kulturiste kelle reielihased on võrreldavad tõstjate omadega - sinu postituses väljaöeldud lause on see ju. Sellega sa vist ikka tahtsid midagi öelda ju.

Loomulikult trennis me ainult lõhume ennast, alles puhates ja vajalikus koguses toitaineid saades hakkab lihas kasvama. Vahe ongi selles, et kui ei pingutata siis ei toimu ka erilist arengut. Neid niisama võimlejaid on kõik saalid täis ja neid on siin Eestis tuhandeid.

Eriti Eestis võiks lisada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen Buldooseriga ühes baadis, kükk kükk jõutõmme kükk kükk =) samas eks kulturistid teevad oma moodi ja saavad ka teistmoodi suureks.

Aga seda et tõstjatel on suuremad reied seda ei teagi, tõstjad on rohkem kasti-kükkijad, vähemalt suuur enamus ja neil on rohkem puusad ja reietaga lihased suuremad kui nelipea lihased mis kulturistidel on vist kõige olulisem lihas.

Tegelt räägitakse et kulturism on ammu ülejäänud treenivast maailmast maha jäänud, 1x nädalas lihast ja 7 päeva puhkust on ammu maa tasa tehtud kui suht ebaeffektiivne vähemalt keskpärase harjutaja jaoks. Algajale töötab mingi hetkeni kõik.

Minule meeldib mitu korda nädalas kükkida, aga eks igal ühel oma ja treenitakse ikka nii nagu paremini töötab.

Seda ka et naljakas on et just maa poisid on palju rohkem lihastes kui linna poisid kelle saalid on masinaid täis. Maa poistel on kang ja raskused- kükivad, tõmbavad, suruvad ja kõik =)

minu paar mõttet

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ka et naljakas on et just maa poisid on palju rohkem lihastes kui linna poisid kelle saalid on masinaid täis. Maa poistel on kang ja raskused- kükivad, tõmbavad, suruvad ja kõik =)

minu paar mõttet

Olen nõus mitte just aint selle pärast, et ma ise ka sihukesest väiksemast kandist ;) aga me maa poisid nagu keskendume rohkem jne, oma väheste ja nappide oludega suudame isegi luua rohkem kui mõni linnast, eks kindlasti see ei ole üldine aga jääb lihtsalt selline mulje.Linna inimesed loodavad liiga kähku liiga palju ja ei taha eriti vaeva näha sellega(ei ütle et see kõigiga nii "peace" :P )Ennegi ju öeldud, et sellistest hardcore jõusaalidest kasvavad välja tegijad. :lol:

Väikene mõtte avaldus minupoolt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen Buldooseriga ühes baadis, kükk kükk jõutõmme kükk kükk =) samas eks kulturistid teevad oma moodi ja saavad ka teistmoodi suureks.

Aga seda et tõstjatel on suuremad reied seda ei teagi, tõstjad on rohkem kasti-kükkijad, vähemalt suuur enamus ja neil on rohkem puusad ja reietaga lihased suuremad kui nelipea lihased mis kulturistidel on vist kõige olulisem lihas.

Tegelt räägitakse et kulturism on ammu ülejäänud treenivast maailmast maha jäänud, 1x nädalas lihast ja 7 päeva puhkust on ammu maa tasa tehtud kui suht ebaeffektiivne vähemalt keskpärase harjutaja jaoks. Algajale töötab mingi hetkeni kõik.

Minule meeldib mitu korda nädalas kükkida, aga eks igal ühel oma ja treenitakse ikka nii nagu paremini töötab.

Seda ka et naljakas on et just maa poisid on palju rohkem lihastes kui linna poisid kelle saalid on masinaid täis. Maa poistel on kang ja raskused- kükivad, tõmbavad, suruvad ja kõik =)

minu paar mõttet

Olen sinuga päri .Elan ise ka väiksemas kohas ja kui mis jääb rahalistest vahenditest puudu,selle me korvame nutikusega.Samas maal on ka elu rahulikum saab paremini asjale keskenduda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen Buldooseriga ühes baadis, kükk kükk jõutõmme kükk kükk =) samas eks kulturistid teevad oma moodi ja saavad ka teistmoodi suureks.

Aga seda et tõstjatel on suuremad reied seda ei teagi, tõstjad on rohkem kasti-kükkijad, vähemalt suuur enamus ja neil on rohkem puusad ja reietaga lihased suuremad kui nelipea lihased mis kulturistidel on vist kõige olulisem lihas.

Tegelt räägitakse et kulturism on ammu ülejäänud treenivast maailmast maha jäänud, 1x nädalas lihast ja 7 päeva puhkust on ammu maa tasa tehtud kui suht ebaeffektiivne vähemalt keskpärase harjutaja jaoks. Algajale töötab mingi hetkeni kõik.

Minule meeldib mitu korda nädalas kükkida, aga eks igal ühel oma ja treenitakse ikka nii nagu paremini töötab.

Seda ka et naljakas on et just maa poisid on palju rohkem lihastes kui linna poisid kelle saalid on masinaid täis. Maa poistel on kang ja raskused- kükivad, tõmbavad, suruvad ja kõik =)

minu paar mõttet

Mõtlesin klassika tõstjaid , jõutõstjad on hoopis teine jutt, vaata Ano Turtiainenit , kükib 500 kg jalalihased aga suhteliselt tagasihoidlikud. ok siin on 480 kg http://www.youtube.com/watch?v=3zurZetymhU

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise olen Buldooseriga ühes baadis, kükk kükk jõutõmme kükk kükk =) samas eks kulturistid teevad oma moodi ja saavad ka teistmoodi suureks.

Aga seda et tõstjatel on suuremad reied seda ei teagi, tõstjad on rohkem kasti-kükkijad, vähemalt suuur enamus ja neil on rohkem puusad ja reietaga lihased suuremad kui nelipea lihased mis kulturistidel on vist kõige olulisem lihas.

Tegelt räägitakse et kulturism on ammu ülejäänud treenivast maailmast maha jäänud, 1x nädalas lihast ja 7 päeva puhkust on ammu maa tasa tehtud kui suht ebaeffektiivne vähemalt keskpärase harjutaja jaoks. Algajale töötab mingi hetkeni kõik.

Minule meeldib mitu korda nädalas kükkida, aga eks igal ühel oma ja treenitakse ikka nii nagu paremini töötab.

Seda ka et naljakas on et just maa poisid on palju rohkem lihastes kui linna poisid kelle saalid on masinaid täis. Maa poistel on kang ja raskused- kükivad, tõmbavad, suruvad ja kõik =)

minu paar mõttet

*See pole tegelt ajast maha jäämine. Lihtsalt steroididega hakkasid kulturistid nii treenima, nii on neile kõige kasulikum. See jutt on tipptasemel professionaalidest, nt IFBB Prod. Aga ülemaailma vist nüüd enamus arvavad, isegi mitte steroidide kasutajad, et nemad on sama tegijad, ka tipptasemel ja näevad samasugused välja, kui samamoodi treenivad.

*Jõutõstjatel on kükkimisel jah kõige tähtsamad ikka tagumik, jala tagaosa, puus.

*Masinate juttu ma küll ei usu. Pigem on asi võibolla pingutamises ja tahtejõus vms?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
...

*Masinate juttu ma küll ei usu. Pigem on asi võibolla pingutamises ja tahtejõus vms?

Vahest olen väga imelik, kuid mulle siiski just nii tundubki, et masinatel tavaliselt päris pingutuseni ei jõua.

Ei maksa tähelepanna, see oli selline uit mõte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Masinad on rohkem isoleerivamad kui baasharjutused.

Viimased nõuavad õigeks sooritamiseks väga paljude erinevate lihaste koostööd ning sellepärast jääb peale trenni ka mulje, et keha on ikka korralikult läbi võetud. Masinatega võibolla sellist väsimuse effekti ei teki, küll aga peaks lihas mida masinaga töödeldud, palju paremini vatti saama kui ainult baasharjutustega.

Endal on alati tunne, et enne annab kangiga pingil surudes triitseps alla kui rind. Isegi väga laia haardega tehes kipub rinnal jaksu veel ülegi jääma, samas kui triitseps juba oigab. Kuid viimasel ajal on siiski asi veidi paranenud, ei tea kas tehnika on korralikum, või hakkab nõrgem lihas järgi jõudma.

Aga kangiga kükke tehes on pärast küll nii, et terve keha vaikselt nutab. Hea kui pilt taskusse ei lähe ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loen nii seda kui teisi foorumi teemasid ja ootan ikka ja jälle et "tegijad" viitsiksid rohkem sõna võtta. Kas M.M.`ga näiteks tasub vaielda teemal, millest eelpool juttu oli?? Vaadake siis mehe pildiseeriat. Kas tulemusi on näha - ON. Millega need tulemused saavutatud on? Eks ikka põhinedes sellele teooriale, mis ta siin välja on pakkunud. Niisiis kas on mõtet vaielda tegijatega? Töötasin ise kunagi ettevõttes, kus oli persetäis insenere ja oli seal veel üks vana, kel oli proffessori kraad. Insenerid targutasid ja mölisesid igal teemal ja vahet pidamata. Proffessor aga oli vait. Küsisin ühe vana olija käest: Miks proffessor vaikib? "Ta on juba aru saanud", vastas too. "Millest", küsisin mina. "Sellest, et ega ta kõike ei tea", vastas mees.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loen nii seda kui teisi foorumi teemasid ja ootan ikka ja jälle et "tegijad" viitsiksid rohkem sõna võtta. Kas M.M.`ga näiteks tasub vaielda teemal, millest eelpool juttu oli?? Vaadake siis mehe pildiseeriat. Kas tulemusi on näha - ON. Millega need tulemused saavutatud on?

Oled kunagi kuulnud väljendit, et enamiks sportlasi saavutab oma tulemused treeningu kiuste ;) ?

Pealegi... miks arvad, et see, mis sobib Morozovile sobib sulle või kellelegi teisele?

(ma ei ütle hetkel midagi halba M.M. meetodite kohta, lihtsalt vihjan sellele, et niiviisi "vaata selle mehe pildiseeriat! teeme ka trenni nii nagu tema" ei ole just kõige mõistlikum käituda)

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal on alati tunne, et enne annab kangiga pingil surudes triitseps alla kui rind. Isegi väga laia haardega tehes kipub rinnal jaksu veel ülegi jääma, samas kui triitseps juba oigab. Kuid viimasel ajal on siiski asi veidi paranenud, ei tea kas tehnika on korralikum, või hakkab nõrgem lihas järgi jõudma.

Aga kangiga kükke tehes on pärast küll nii, et terve keha vaikselt nutab. Hea kui pilt taskusse ei lähe ;)

kuidas rinna areng ka on - kasvab? tuleb surumisel jõudu juurde?

kas eelkurnamist oled proovinud. sellist asja ikka ma ei saaks lubada, et rinnatrennil väsib ennem mingi muu lihas kui rind. proovi hoida õlavarsi surumisel kehaga 90kraadi, siis peaks rinnatöö suurem olema.

teema juurde tagasi tulles olen tähele pannud seda, et lihas harjub isoleeritud harjutusega kiiremini, kui baasharjutusega. samas võib ka see tunduda mulle nii. sellepärast ma muudan isoleerharjutusi iga trenn, baasharjutusi mitte nii tihti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas rinna areng ka on - kasvab? tuleb surumisel jõudu juurde?

kas eelkurnamist oled proovinud. sellist asja ikka ma ei saaks lubada, et rinnatrennil väsib ennem mingi muu lihas kui rind. proovi hoida õlavarsi surumisel kehaga 90kraadi, siis peaks rinnatöö suurem olema.

teema juurde tagasi tulles olen tähele pannud seda, et lihas harjub isoleeritud harjutusega kiiremini, kui baasharjutusega. samas võib ka see tunduda mulle nii. sellepärast ma muudan isoleerharjutusi iga trenn, baasharjutusi mitte nii tihti.

Kasvab ikka jah, jõudu tuleb ka, aga otseselt jõud pole eesmärk seega on selles vallas asi tagasihoidlikum.

Õiget tehnikat ma valdan, aga rohkem on probleemiks see, et minu surumispink jätab soovida.

Rinna saan ma muidugi läbi kurnatud, sest teen veel hantlitega lendamist, vahelduseks väga aeglaselt ja pingutades kätekõverdusi jpm. Lihtsalt surumisega ainuüksi ei pruugi rinda täiesti läbi võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×