Jump to content
Meelis

Alkohol

Recommended Posts

mnjaa kõik oleneb ka alkoholi kogusest, usun ,et kui tarbid sellise üks kuni kaks klaasi

cuba libret-rummkoolaga ,siis ei juhtu suurt midagi.Aga kui aus olla siis kunagi ammu sai

alkoholi ka rohkem tarbitud ning siis ei märganud küll ei lihase ning jõu kadu -kui siis ainult

suure pohmelliga :D Kuid olles juba mõnda aega lugenud artikleid alkoholi mõju kohta lihase-

kasvule siis nüüd on juba psühholoogiline tõrge -alkofoobia :D

Lihas on tyhiasi v6rreldes alkoholi m6juga ajule. Aga no loomulikult, milleks teile see... <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See väide et alkohool mõjub ajule halvasti on nii vale ja nii ümber lükatud igatpidi et lausa kahju on näha kuidas kohe kisendatakse et aju hävib jms..

Et keskmisel inimesel tekiks alkohoolist kasvõi 1%'line ajutegevuse langus peab see inimene jooma keskelt läbi 19L viina päevas..

.. ja nii 60 aastat jutti.

magu jms on juba teine jutt..

:D

Ja kui päris aus olla siis ma ei kujuta ette täis karsklase elu..

Ma hakkaks vist nutma kui mul ei oleks saunalavalt tulles kasvõi ühte jääkülma õlut käeulatuses.. :angry:

Muudetud kasutaja Goleteral poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See väide et alkohool mõjub ajule halvasti on nii vale ja nii ümber lükatud igatpidi et lausa kahju on näha kuidas kohe kisendatakse et aju hävib jms..

Et keskmisel inimesel tekiks alkohoolist kasvõi 1%'line ajutegevuse langus peab see inimene jooma keskelt läbi 19L viina päevas..

.. ja nii 60 aastat jutti.

magu jms on juba teine jutt..

:D

Ja kui päris aus olla siis ma ei kujuta ette täis karsklase elu..

Ma hakkaks vist nutma kui mul ei oleks saunalavalt tulles kasvõi ühte jääkülma õlut käeulatuses.. :angry:

Krt kui kahju,et ma enam ei joo, :angry:

NII kasulik asi teine ...

Aga kui päris aus olla,siis ma ei kujuta end enam ette ähmase peaga lällamas ja ringi kakerdamas ...

no meeldib olla kaine ..., :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt kui kahju,et ma enam ei joo, :angry:

NII kasulik asi teine ...

Aga kui päris aus olla,siis ma ei kujuta end enam ette ähmase peaga lällamas ja ringi kakerdamas ...

no meeldib olla kaine ..., :D

Raske on foorumis olevate postituste järgi järeldada kas tegemist on sarkasmiga või mitte aga..

.. ma ei väitnud enda postituses et joomine kasulik on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mnjaa kõik oleneb ka alkoholi kogusest, usun ,et kui tarbid sellise üks kuni kaks klaasi

cuba libret-rummkoolaga ,siis ei juhtu suurt midagi.Aga kui aus olla siis kunagi ammu sai

alkoholi ka rohkem tarbitud ning siis ei märganud küll ei lihase ning jõu kadu -kui siis ainult

suure pohmelliga :angry: Kuid olles juba mõnda aega lugenud artikleid alkoholi mõju kohta lihase-

kasvule siis nüüd on juba psühholoogiline tõrge -alkofoobia :D

Kui eksisteerid veel siin foorumis ,siis äkki jagaksid ka teistega neid linke. Mulle kuluks ka selline foobia ära :angry: . Ammu juba huvitab tegelt ,et mis hullu alkohol täpselt keha ja lihastega teeb ,aga neid inglisekeelseid artikkleid lugedes jääb vähemalt pool juttu arusaamataks ja lõplikult üldist ja õiget infot suudan omastada vaid 15 %.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
. Ammu juba huvitab tegelt ,et mis hullu alkohol täpselt keha ja lihastega teeb

Noh, nagu ikka - elad mõnda aega ja siis sured. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Psühholoog Tõnu Ots ehk dr. Noormann on nii mõnelgi pool väitnud, et 40g kanget alkoholi 80 kg mehele on teraapiline kogus, mis maandab nende lihaste pinge, mis ei allu tahtele (näiteks süda jt organid).

Veel ka, et alkohol on organismile "tuttav" mürk, mida leidub igas organismis väikestes kogustes.

Ise mõtlen, et see traapiline kogus on piisavalt väike, et see mõjub lihastele nagu vesi kerisele ja samas on uni sügavam ja rahulikum (kui tarbida natuke enne magama minekut).

Nii et selles valguses julgeks väita, et on kasulik.... aga see kehtib täpselt sinna maani, kus ongi see teraapiline piir. Sealt edasi on kuritarvitamine.

Alguses tundus selline lähenemine põhimõtteliselt vastumeelne. Natukene katsetades ... aga on vastuvõetav.

Parem üks teraapiline kogus vajadusel ka nädala sees kui alla arvestust kvaliteediga uni ja sellest omakorda tulenev ületreening, kuna ei taastu ära öösel, pidevalt ärgates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kui aus olla siis kunagi ammu sai

alkoholi ka rohkem tarbitud ning siis ei märganud küll ei lihase ning jõu kadu -

Heh siinkohal tahaks öelda, et reede sai natuke võetud...täna(esmaspäeval) oli trenn kuidagi nii raske, energiat polnud ja jõudu oli ka kuidagi nigelalt, ma arvan, et siiski mõjutab natuke :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See väide et alkohool mõjub ajule halvasti on nii vale ja nii ümber lükatud igatpidi et lausa kahju on näha kuidas kohe kisendatakse et aju hävib jms..

Et keskmisel inimesel tekiks alkohoolist kasvõi 1%'line ajutegevuse langus peab see inimene jooma keskelt läbi 19L viina päevas..

.. ja nii 60 aastat jutti.

magu jms on juba teine jutt..

:D

Ja kui päris aus olla siis ma ei kujuta ette täis karsklase elu..

Ma hakkaks vist nutma kui mul ei oleks saunalavalt tulles kasvõi ühte jääkülma õlut käeulatuses.. :angry:

See ongi alkoholismi sümptom. Mina saan küll saunas käia ilma õlleta täiesti vabalt ja nutma ei hakka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Psühholoog Tõnu Ots ehk dr. Noormann on nii mõnelgi pool väitnud, et 40g kanget alkoholi 80 kg mehele on teraapiline kogus, mis maandab nende lihaste pinge, mis ei allu tahtele (näiteks süda jt organid).

Veel ka, et alkohol on organismile "tuttav" mürk, mida leidub igas organismis väikestes kogustes.

Ise mõtlen, et see traapiline kogus on piisavalt väike, et see mõjub lihastele nagu vesi kerisele ja samas on uni sügavam ja rahulikum (kui tarbida natuke enne magama minekut).

Nii et selles valguses julgeks väita, et on kasulik.... aga see kehtib täpselt sinna maani, kus ongi see teraapiline piir. Sealt edasi on kuritarvitamine.

Alguses tundus selline lähenemine põhimõtteliselt vastumeelne. Natukene katsetades ... aga on vastuvõetav.

Parem üks teraapiline kogus vajadusel ka nädala sees kui alla arvestust kvaliteediga uni ja sellest omakorda tulenev ületreening, kuna ei taastu ära öösel, pidevalt ärgates.

http://www.naistemaailm.ee/artikkel.php?id...96&hi=toime

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See ongi alkoholismi sümptom. Mina saan küll saunas käia ilma õlleta täiesti vabalt ja nutma ei hakka.

Võtaks parema meelega kalja vms. õlle asemel :D Palju parema maitsega ju...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

eks igas asjas võib midagi head leida....a`la õlles on b-vitamiini on plussiks, aga et temas sisalduv alkohol c-vitamiini organismist jõudsalt välja viib on suurem miinus...sama on siin foorumis liikuvate toitumiskavadega - võib ilgelt hea olla lihasmassi kasvuks jne kuid maole (loe seedimisele) oleks midagi muud vaja....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan aru, et alkoholi teema on noateral käimine. Antud artikkel on aga ülesehitatud argumentidele, mis ületavat seda teraapilist kogust.

Kas on üldse midagi, millest nõrk inimene sõltuvesse ei satuks?

Jätsin jah mainimata, et samas tuleb tõsiselt aru anda mida, kui palju ja kas üldse, endale lubada võib.

Tavaliselt on selle teema tõstatamise ajendiks õigustuse otsimine kuritarvitamisele.

Sel juhul loomulikult tuleb manipuleerida argumentidega nii, et vastus oleks üheselt - EI.

Aga kui jätaks sõltuvuse korraks kõrvale, kas siis eksisteerib teraapiline kogus või mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti mõjub kange alko treeningule halvasti. Ma ei ole kunagi nautinud treeningut, mis järgneb mõnele peole, kus sai napsitatud.

104 aastane Kalju Plutus ( tõenäoliselt kõige tervem üle 100 aastane) ütles, et suitsust hoia eemale aga mõõdukas kogus napsu on kasulik. Lisan veel, et mees oli pool elu karsklane aga arstid käskisid kerge konjaki teha aegajalt.

Liigjoomine ja täiskarsklus mõlemad pidid tervisele kehvasti mõjuma:D

Naudinõlut@õhtuti.ee

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alkoholijoobes olles on kuidagi selline laialivalguv tunne,pole enam seda meelte teravust ja ka füüsiline teravus on kadunud, keha ei ole 100%-s mobilisatsiooniseisundis :D Seetõttu tarbingi viimasel ajal alkoholi suhteliselt harva, puhast ja kvaliteetsed viina võtan ainult aeg-ajalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen loobunud täiesti lampi joomisest, niiet pohmakas on järgmine päev. Liigne alkohol on ikka organismile nii kurnav ja energiatnõudev minu meelest. Eriti, kui veel trenni ka teed ja kogu aeg jälgid, et taastuda saaks korralikult. Korralik mõll on sama hea kui 3-4 päeva ületrenni järgmine päev. Aga olen märganud, kui juua natuke, ilma, et väga väsitaks ja pohmakat ei teki (umbes nii 3-4 viskit), siis järgmine päev on selline jurakas sees, nagu oleks ma ei tea mida teinud. Hommikul on uni ära, enesetunne hea ja trenn on nagu eriti võimas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minu arvamus on, et kes lahjast õllest kangemat joob nagu viin ja vanatallinn need peaks psühholoogi juurde minema, ju siis mingid probleemid mured, milleks muidu seda sisse vägistada, mis põhjusel?

No ma just arvan seda et lahja alkoholi tarbijate kohta. 2 meest keda tean joovad end õllest kummuli, võtavad kasti näkku ja ausalt joovad seni kuni jaksavad. Siis kui üks magama jääb peksab üles, lahtiseid nii et teisel ninast veri jookseb, peaasi et koos saaks ära lahendada joogid <_< Ise eelistan kangemat, koksid on päris head, nt rumm koolaga jms viin ja mahla peale, seda tavaliselt joongi :D

Sellepärast inimene täis peaga nii sitasti näebki, sest C vitamiin läheb välja, C vitamiin peaks nägemisele mõjuma või oli see A?

Muudetud kasutaja Madz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast inimene täis peaga nii sitasti näebki, sest C vitamiin läheb välja, C vitamiin peaks nägemisele mõjuma või oli see A?

A-vitamiin on nägemisele vajalik, kuid kohe kindlasti ei ole halb silmanägevus purjus peaga seotud vitamiinide väljaminemisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×