Jump to content
-advanced-

Jõusaal ja algus kõigega.

Recommended Posts

Tere! Olen 17a. pikkus 182 cm, kaal 66 kg. Kavatsesin 4 kuud tagasi hakata jõusaalis käima, et kasvatada lihaseid, kuid avastasin et peaks enne juurde võtma. nii ma sõi mingi 3 kuud jutti päevas u 5-6 korda. lisaks tavalisele toidule , mida muidu söönd, tarbisin rohkem kanamune, juustu, jogurteid jms. hakkasin ka hommikuti sööma. hommikune menüü oli kruus teed, 2 paksu viilu juustu, 6 viilu saia ja keedetud muna ja 450g petijooki Pepi. kuid praegu kaaludes avastasin et pole grammigi juurde võtnud. nii mõtlesin et peaks ostma valku. kõige odavam on American Pro Whey. 800 g-155 eeki. Küsin teilt lisaks et äkki peaks juurde võtma ka nt. kreatiine?? Ja ega vist vahet eriti pole kas on odavam või kallim? Võibolla pakute ka mingeid muid tooteid. Tahaks ikka massi juurde, et pärast enam nii kleenuke ei oleks... Tänan...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegid 3 kuud massi ilma tulemusteta ja nüüd kavatsed toidu asendada teisel kujul toiduga?

Mis muutub?

Midagi!

Telli endale parem siit toitumiskava ja on rahast ehk rohkem kasu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sa õmbled nööbi külge pintsakut, ma vaatan

esiteks, trenn ja toitumine käib käsikäes, sa ei pea ennast enne paksuks sööma. kas ma sain õigesti aru et sa pole trenni jõudnudki?

teiseks, pole sul valgust alguses niikuinii väga kasu, sest lihas tuleb alguses suht kergesti

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sa õmbled nööbi külge pintsakut, ma vaatan

esiteks, trenn ja toitumine käib käsikäes, sa ei pea ennast enne paksuks sööma. kas ma sain õigesti aru et sa pole trenni jõudnudki?

teiseks, pole sul valgust alguses niikuinii väga kasu, sest lihas tuleb alguses suht kergesti

no ausaltöeldes natuke olen teind ikka. kasvõi niisama kodus mõni õhtu igasuguseid harjutusi kätele, rinnale, kõhule. ma just mõtlesin et kui võtta neid valke ja vb ka kreatiine toidule lisaks siis saab ju keha rohkem neid. äkki hakkab paremini mõjuma ka. ega ma päris meeletult ka süüa ei jaksa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere! Olen 17a. pikkus 182 cm, kaal 66 kg. Kavatsesin 4 kuud tagasi hakata jõusaalis käima, et kasvatada lihaseid, kuid avastasin et peaks enne juurde võtma. nii ma sõi mingi 3 kuud jutti päevas u 5-6 korda. lisaks tavalisele toidule , mida muidu söönd, tarbisin rohkem kanamune, juustu, jogurteid jms. hakkasin ka hommikuti sööma. hommikune menüü oli kruus teed, 2 paksu viilu juustu, 6 viilu saia ja keedetud muna ja 450g petijooki Pepi. kuid praegu kaaludes avastasin et pole grammigi juurde võtnud. nii mõtlesin et peaks ostma valku. kõige odavam on American Pro Whey. 800 g-155 eeki. Küsin teilt lisaks et äkki peaks juurde võtma ka nt. kreatiine?? Ja ega vist vahet eriti pole kas on odavam või kallim? Võibolla pakute ka mingeid muid tooteid. Tahaks ikka massi juurde, et pärast enam nii kleenuke ei oleks... Tänan...

oot ...

sa tahad siis pekki kasvatada - sain ma õigesti aru?

Ja milleks see hea on, :)

btw ,sa hakkasid sööma 5-6 korda päevas,su ainevahetus kiirenes veelgi - paistad üldse olevat kiire ainevahetusega - ja loomulikult,juurde sa ei võtnud.

Anlt seleta ära - mille krdi pärast sul veel rohkem valku vaja,kui sa midagi ei tee?!?!?

Mis sa saad asjast nii aru ,et istud laua ääres,suur lusikas käes,ja pistad ühest purgist kreatiini,teisest proteiini ja lihas muudkui kasvab?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tegid 3 kuud massi ilma tulemusteta ja nüüd kavatsed toidu asendada teisel kujul toiduga?

Mis muutub?

Midagi!

Telli endale parem siit toitumiskava ja on rahast ehk rohkem kasu.

ei kavatse asendada. lihtsalt lisaks võtta kuna meeletult ka ei suuda süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
oot ...

sa tahad siis pekki kasvatada - sain ma õigesti aru?

Ja milleks see hea on, :)

btw ,sa hakkasid sööma 5-6 korda päevas,su ainevahetus kiirenes veelgi - paistad üldse olevat kiire ainevahetusega - ja loomulikult,juurde sa ei võtnud.

Anlt seleta ära - mille krdi pärast sul veel rohkem valku vaja,kui sa midagi ei tee?!?!?

Mis sa saad asjast nii aru ,et istud laua ääres,suur lusikas käes,ja pistad ühest purgist kreatiini,teisest proteiini ja lihas muudkui kasvab?

ei taha pekki kasvatada. sõin just valgurikast toitu. ja jõusaaliga hakkasin ka just peale. räägitakse ka seda et kui rohkem ei tarbi, kui kulutad, siis ju juurde ka ei võta. lisaallikas oleks minu arust hea asi. a ega ma ka neid asju päris täpselt ei tea. mul sõber ka võtab valku ja kreatiine ning käib jõusaalis. kaalus võttis kohe tublisti juurde.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kui sa tahad pekki juurde saad sis söö päevas nii vähe kordi kui saad ja mega suurtes kogustes hästi palju süsiveskiuid ja rasvu.

kui tahad lihast sis tee trenni mees.ja kui sa oled algaja sis parem ära söö mingeid toidulisandeid vaid söö mitmekesist toitu ja teee kõvasti trenni ma maga korralikult kül näed te need ilusad kilod ka tulevad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toidulisandid ei ole mingid imerohud, jätke see ükskord meelde, räägiks nagu seinaga. Kui sa toidust juurde ei võtnu, siis toidulisandist ammugi mitte. Ja nagu ma aru sain, oli sul toidukordi 5-6 päevas ja sa ei treeninud. Ning hetkel natuke treenid? No kui sa ei treeni, siis ei tule juurde ja ku tuleb, siis ainult rasvana. Trenn stimuleerib lihaste kasvu, lihased omakorda vajavad selleks toitained ja kui sa siis sööd 5-6 korda päevas läheb see söök õigesse kohta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
btw ,sa hakkasid sööma 5-6 korda päevas,su ainevahetus kiirenes veelgi - paistad üldse olevat kiire ainevahetusega - ja loomulikult,juurde sa ei võtnud.

see on muidugi vaieldav, kõik on individuaalne, minul, kes olen kiire ainevahetusega andis küll toidukordade lisamine plahvatuslikult juurde.

üldiselt soovitaksin proovida näiteks kuu vältel proovida ära nii toidukordade lisamise ja vähendamise ja ise järeldusi teha:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see on muidugi vaieldav, kõik on individuaalne, minul, kes olen kiire ainevahetusega andis küll toidukordade lisamine plahvatuslikult juurde.

üldiselt soovitaksin proovida näiteks kuu vältel proovida ära nii toidukordade lisamise ja vähendamise ja ise järeldusi teha:)

Loomulikult on see individuaalne.

Kuigi,minu arvates liigitud sina antud juhul sinna erandite poole peale., :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan lihtsalt trenni teha ja korralikult toituda, küll tuleb kaal ka. Endal sama asi, et tuleb aeglaselt kaalu, kuid lihased on koguaeg relfeesed (minu jaoks). Aga kui trenni teed korralikult siis hakkab kaal ka tõusma, endal oli vähemalt nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles suhtes et kui mina nüüd oma arvamust avaldan, siis on nii et minu arust ei pea üldse mingeid lisaasju tarbima, mina hakkasin mingi aeg lihtsalt tarbima energiataastajat ja seda ka ainult jooksu pärast, jõusaali koha pealt ei ole vaja olnud, sest lihtsalt ei ole prioriteet mingit suurt lihasmassi saavutada. Nii et minu arust hakka lihtsalt millegagi peale, söö samamoodi edasi ja kõik on ok, muidugi mingite ajavahemike tagant pead muutma natuke toitumist ja ka trenni.

Aga mida sa üldse saavutada tahad?

Muudetud kasutaja rantel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ilma trennita ei kasva küll midagi ... kui lihasele tööd ei anna siis pole tal ka stiimulit areneda ... seega hakka kõvasti trenni tegema ja söö samuti 5-6 korda päevas ...kuid kuna trenn võtab ka oma osa siis söö sutsu rohkem kui praegu sööd ..... aga ikkagi tähtsaim on trenni teha ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hakka kõigepealt trennis käima vaikselt, nii et ei teed peamiselt vaid põhiharjutusi, kuna kui sa varem trennis ei ole käind siis algul pole mõtet palju asju teha, sest kiiresti edasi arened igatahes. Valku võid ju ka osta aga esmalt soovitan hoopis osta peale trenni toiduks pakk kohupiima. :) Üks 250g pakk on täpselt paras ära süüa. Ise sõin varem pikka aega kohupiima peale trenni ja soovitan sul ka esijalgu nii teha :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hakka kõigepealt trennis käima vaikselt, nii et ei teed peamiselt vaid põhiharjutusi, kuna kui sa varem trennis ei ole käind siis algul pole mõtet palju asju teha, sest kiiresti edasi arened igatahes. Valku võid ju ka osta aga esmalt soovitan hoopis osta peale trenni toiduks pakk kohupiima. ;) Üks 250g pakk on täpselt paras ära süüa. Ise sõin varem pikka aega kohupiima peale trenni ja soovitan sul ka esijalgu nii teha :ph34r:

ok.üritan siis peale trenni rohkem valgurikast süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loomulikult on see individuaalne.

Kuigi,minu arvates liigitud sina antud juhul sinna erandite poole peale., ;)

jah. kiire ainevahetus paistab mul küll olevat. üritan süües natuke ´juurde võtta. võibolla ostan ikka valku ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selles suhtes et kui mina nüüd oma arvamust avaldan, siis on nii et minu arust ei pea üldse mingeid lisaasju tarbima, mina hakkasin mingi aeg lihtsalt tarbima energiataastajat ja seda ka ainult jooksu pärast, jõusaali koha pealt ei ole vaja olnud, sest lihtsalt ei ole prioriteet mingit suurt lihasmassi saavutada. Nii et minu arust hakka lihtsalt millegagi peale, söö samamoodi edasi ja kõik on ok, muidugi mingite ajavahemike tagant pead muutma natuke toitumist ja ka trenni.

Aga mida sa üldse saavutada tahad?

sooviks kaalus umbes 5 kg juurde võtta ja lihaseid kasvatada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et sa oleksid võinud kohe trenniga alustada ning samal ajal toitumist parandada. Egas jah ilma trennita ei taha kilod suurt tulla. Võta korralik treeningkava-tee sellega. Mul hakkas kaal tõusma hüppeliselt kuskilt peale 2-3kuud( kehakaal tõusis kuuga vähemalt 4-5kilogrammi). Ise olen samuti 17. Et oota vähe nende toidulisanditega ja tee korralikult trenni. Ära unusta puhkust sealjuures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei viitsinud teisi postitusi läbi lugeda(sry). loodan et ei ole juba sama vastust antud talle.

Jõusaal ongi hea abivahend JUURDE VÕTMISEKS. miks peaks enne jõusaali minekut juurde võtma?

Jõusaali külastamise peale mõeldes on PÕHILINE alla suruda oma ego. Kui sisended jõusaali, siis jäta ego uksepeal maha!

Astu julgelt treeneri juurde ning räägi oma eesmärkidest, usu mind ta aitab sul neid saavutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kommenteerimiseks logi sisse või loo konto

You need to be a member in order to leave a comment

Loo konto

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Logi sisse

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×