Jump to content
lutsukomm

Sain sellise kava?!?!

Recommended Posts

Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava ja siis sada matsi tambivad seda elu eest... meie ei ole Sind näinud, ei tea Sinu kehaehitust, eelnevat kogemust jne jne ... ja ei saa ka öelda kui hea või halb see Sinu jaoks on. Üldiselt polnud sellel kaval minu arust midagi hullu. Või tekitas Sul mingi harjutus probleeme?

Kui Sa päris täpselt aru ei saanud, miks valiti üks või teine harjutus ja milleks selline järjekord - pöördu oma treeneri poole :blink: Tema peaks olema see kõige õigem mees-naine seda Sulle seletamaks.

Jõudu treeningutel!

mnjah

Muudetud kasutaja lutsukomm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

????????? Taheti arvamust ja eriti nõme ,et kellegil oligi arvamus ning kõige nõmedam , et see arvamus ei olnud just kõige parem.WARNING. Kui midagi on öelda vaadake ,et see oleks positiivne, muidu on tegemist nõmetsemisega. Sama käib ka kava üles riputamise kohta .

Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava.

Postitust on muutnud BULDOOSER: Täna, 09:15

Kallis BULDOOSER, ära erutu palun, jätsid vist osa lausest kahe silma vahele ... "ja siis sada matsi tambivad seda elu eest". Ma ei väitnud, et arvamuse avaldamine nõme on, vähemalt mitte siis kui selles avalduses ka midagi asjalikku ja konkreetsest on, olgu ta siis kasvõi negatiivne.

Vabandan kui väljendasin ennast ebapiisavalt ja lohisevalt :blink: Oma arust mitte :ph34r:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
????????? Taheti arvamust ja eriti nõme ,et kellegil oligi arvamus ning kõige nõmedam , et see arvamus ei olnud just kõige parem.WARNING. Kui midagi on öelda vaadake ,et see oleks positiivne, muidu on tegemist nõmetsemisega. Sama käib ka kava üles riputamise kohta .

Eriline nõmetsemine kui keegi riputab siia ülesse mingi treeneri poolt koostatud kava.

Postitust on muutnud BULDOOSER: Täna, 09:15

Kallis BULDOOSER, ära erutu palun, jätsid vist osa lausest kahe silma vahele ... "ja siis sada matsi tambivad seda elu eest". Ma ei väitnud, et arvamuse avaldamine nõme on, vähemalt mitte siis kui selles avalduses ka midagi asjalikku ja konkreetsest on, olgu ta siis kasvõi negatiivne.

Vabandan kui väljendasin ennast ebapiisavalt ja lohisevalt ;) Oma arust mitte B)

Kusjuures rebisin meelega kontekstist välja selle tsitaadi , ära võta tõsiselt, lihtsalt igav oli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna juba mainiti Pärnu treenerit, siis küsiks ühe natuke teemaga seotud küsimuse.

Millalgi (võibolla 0,5-1 a tagasi) oli Tervisepardiisi jõusaalis personaaltreenerina kasutada Tanel Toomela abi. Praegu lehte sirvides ( http://www.terviseparadiis.ee/?p=79&s=47&sd= ) hakkas silma, et nüüd on treeneriks Karin Külvet. Plaan sinna jõusaali minna, ei tea kas just personaaltreeneri abi kasutaksin, aga äkki kellelgi on selle treeneriga kogemusi ja oskab midagi infoks öelda. Oleks vast eelistanud meestreenerit, aga mine tea, äkki naine ka hea. ;)

Muudetud kasutaja Capricorn poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen trenni teinud paar kuud. Eesmärk on massi- ja lihase kasvatamine. Kas on normaalne kava ja kui kaua tuleks seda teha ennem kui uus võtta? Kava siin:

Soovitavalt 4 treeningut nädalas:

1.päev

Jalg:

Säärte sirutused ette, istudes trenazööril 3 15-20

Jalapress 4 12-15

Hack-kükk trenazööril 3 12-15

Rind:

Lamades surumine kangiga 4 14,12,10,8

Kaldpinnal hantlitega surumine 4 8-12

Lamades hantlitega lendamine 3 8-12

Biitseps:

Biitsepsitele seistes kangiga (1)3 (15)8-10

Scotti pingil hantliga 3 12-15

2.päev

Selg:

Ploki tõmbed kukla taha laia haardega 3 12-15

Kraana 4 8-12

Ploki tõmbed vastu kõhtu, istudes 3 10-14

Õlg:

Hantlite surumine istudes 3 8-12

Hantlitega lendamine küljele seistes 3 10-14

Triitseps:

Lamades triitsepsi sirutus 4 14,12,10,8

Ploki alla surumine seistes 3 10-12

Selg:

Seljasirutajale ülakehatõsted pingil: 3 max

Kõht:

Jalgade tõsted rippes 2 max

Kõhupink, muudetava nurgaga 3 max

Plaanis teha nii: esmas: 1.päev teisip: 2.päev kolmap: puhkus neljap. 1.päev reede: 2.päev??? ;)

Jagatud kava ei ole väga hea idee. See võimaldab osadel lihasgruppidel teistest ette areneda. Põhjus: võib tekitada vigastusi ning ei võimalda eriti hästi organismi üldist füüsilise stressi taluvust arendada. Alustajatel soovitatakse teha esimene või isegi paar aastat jagamata kava.

See kava:

Jalapress ja kükid on ligilähedased harjutused, ei ole mõtet neid koos teha -> liig suur energiakulu. Tee ühe asemel sääremarju või siis säärte kõverdamist(reie biitsepsi arendamine).

Lamades hantlitega ja kangiga surumisest võid ühe välja vahetada näiteks rööbastel surumise või pulloveriga -> mõlemad head rinnalihaste välimuse arendajad. Ka see variant on üpris hea.

Biitsepsile sobivad paremini seistes "jõnksutamata" hantlitega kätekõverdused(väänab randmeid vähem) . Lisaks võiksid teha pealthaardega biitsepsi kangi(arendab biitsepsi välimist külge, oluline massi+välimuse arendamisel).

Kavasse võiksid lisada täiendavalt ka randmete treeningu, kuna need annavad päris hea visuaalse efekti kui piitsavarred jämedate köiejupide poolt välja vahetatakse :ph34r:.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mis see push -pull split tähendab???

Lükka - tõmba jaotus, on nii parem? Üks trenn teed kõiki lihaseid , mis on seotud "lükkamisega" , rind, õlg , triitseps , teine trenn tõmbamisega seotud lihased , nagu selg ja biitseps. Jalad on tavaliselt eraldi päeval.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii selline kysimus et ise tegelen trenniga umbes aasta ( kuid on ka olnud mõningaid pause vahel ) ja olen teinud kogu aeg systeemselt trenni 3-5 korda nädalas ( vastavalt energia varudele , kuna tegelen fyysilise tööga )

1.päev

Soenduseks 10-15 minutid sörk jooksu

Lamades surumine kangiga neutraalne 5x10 + algul soendus

Kaldpinnal hantlitega surumine 5x10

Kaldpinnal hantlitega lendamine 5X10

Lamades surumine kangiga negatiivne 5X10 + algul soendus

Ploki alla surumine seistes 5X10

Kõhupink 4X10

Venitus ja lõpetuseks rahulikku kõndimist 10-15 minutit

2.päev

Soenduseks 10-15 minutid sörk jooksu

Istudes triitsepimasinal kangi yles surumine 5x10 + algul soendus

Ploki tõmbed vastu kõhtu, istudes 5x10 +algul soendus

Biitsepingil istudes kangiga 5x10 + algul soendus

Hantlite surumine istudes 4-5x10

Hantlite ette tõstmine õlgade laiuselt 5x10

Biitsepsitele seistes kangiga 5x10 ( yle nädala vahetan ja teen pealthaardega )

Ploki tõmbed kukla taha laia haardega istudes 5x10

Ploki tõmbed yles seistes 5x10

Kõhupink 4x10

Venitus ja lõpetuseks rahulikku kõndimist 10-15 minutit

Mis te arvate sellisest kavast kas oleks mõtet midagi muutma hakata ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii selline kysimus et ise tegelen trenniga umbes aasta ( kuid on ka olnud mõningaid pause vahel ) ja olen teinud kogu aeg systeemselt trenni 3-5 korda nädalas ( vastavalt energia varudele , kuna tegelen fyysilise tööga )

1.päev

Soenduseks 10-15 minutid sörk jooksu

Lamades surumine kangiga neutraalne 5x10 + algul soendus

Kaldpinnal hantlitega surumine 5x10

Kaldpinnal hantlitega lendamine 5X10

Lamades surumine kangiga negatiivne 5X10 + algul soendus

Ploki alla surumine seistes 5X10

Kõhupink 4X10

Venitus ja lõpetuseks rahulikku kõndimist 10-15 minutit

2.päev

Soenduseks 10-15 minutid sörk jooksu

Istudes triitsepimasinal kangi yles surumine 5x10 + algul soendus

Ploki tõmbed vastu kõhtu, istudes 5x10 +algul soendus

Biitsepingil istudes kangiga 5x10 + algul soendus

Hantlite surumine istudes 4-5x10

Hantlite ette tõstmine õlgade laiuselt 5x10

Biitsepsitele seistes kangiga 5x10 ( yle nädala vahetan ja teen pealthaardega )

Ploki tõmbed kukla taha laia haardega istudes 5x10

Ploki tõmbed yles seistes 5x10

Kõhupink 4x10

Venitus ja lõpetuseks rahulikku kõndimist 10-15 minutit

Mis te arvate sellisest kavast kas oleks mõtet midagi muutma hakata ?

Nagu ma aru saan,on sul olnud mingi üliraske trauma,nii et sa enam jalgu kasutada ei saa.Ilmselt halvatus siis.Anlt et kuidas sa jalutuna sörkjooksu teed?

Ja miks sul vaja küürakana välja paista - ilma selga tegemata nii juhtub ...

arumaisaa ..., :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu ma aru saan,on sul olnud mingi üliraske trauma,nii et sa enam jalgu kasutada ei saa.Ilmselt halvatus siis.Anlt et kuidas sa jalutuna sörkjooksu teed?

Ja miks sul vaja küürakana välja paista - ilma selga tegemata nii juhtub ...

arumaisaa ..., :unsure:

mmh jah see oli selline kava põhimõtteliselt mida ma yldjuhul teen , kuid jah ei sa öelda et ma selga ei tee minu meelest ploki tõmbed vastu kõhtu kui ka kukla taha on otseselt seotud seljaga ,kuid võimalik et olen asjast valesti aru saanud !

Ja seoses jalgadega on tõesti nii et ma neile praktiliselt eraldi harjutusi ei tee ,ainult sellisel juhul kui ma tunnen end mõnel päeval peale antud kava täitmist mitte piisavalt väsinuna !

Ole hea anna siis mõni soovitus kuda asja muuta !

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mmh jah see oli selline kava põhimõtteliselt mida ma yldjuhul teen , kuid jah ei sa öelda et ma selga ei tee minu meelest ploki tõmbed vastu kõhtu kui ka kukla taha on otseselt seotud seljaga ,kuid võimalik et olen asjast valesti aru saanud !

Ja seoses jalgadega on tõesti nii et ma neile praktiliselt eraldi harjutusi ei tee ,ainult sellisel juhul kui ma tunnen end mõnel päeval peale antud kava täitmist mitte piisavalt väsinuna !

Ole hea anna siis mõni soovitus kuda asja muuta !

Vaata siia ehk saad abi.

Ja kui ei saa,siis siit ikka saab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ok eks ma siis uurin endale sealt mingi kava ka jalgade kohta ja mingit täiendust seljale , kuid kas ylakeha jaoks on see kava mis mul hetkel normaalne või peaksin seda kah muutma ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ok eks ma siis uurin endale sealt mingi kava ka jalgade kohta ja mingit täiendust seljale , kuid kas ylakeha jaoks on see kava mis mul hetkel normaalne või peaksin seda kah muutma ?

Muretse jah endale uus kava. Praegune nagu kohugi eriti ei kõlba.

Lühidalt kokkuvõttes on peamised asjad:

1. Rind saab liiga palju seeriaid (eriti võrreldes tiste lihasgruppidega).

2. Selg saab liiga vähe seeriaid.

3. Lihaste treenimis järjestus on täiesti sassis. PEA MEELES: Suuremad lihasgrupid (jalg, selg, rind) teha enne väiksemaid lihasgruppe (biitseps, triitseps, ranne, kõht, säär).

4. Eriti oluline oleks siis see mis juba teistel mainitud, et jalgu ka ikka regulaarselt treenida. Jalad pole millegi poolest halvemad lihased kui kõik teised!

5. Ka alaselga pole kavas sees.

6. Õla esiosale teed sa 10 seeriat - nii "Hantlite surumine istudes" kui ka "Hantlite ette tõstmine õlgade laiuselt" treenivad mõlemat õla esiosa. Õla kesk ja tagaosa aga sa ei treenigi.

7. "Biitsepsitele seistes kangiga 5x10 ( yle nädala vahetan ja teen pealthaardega )" Harjutust pealthaardega tehes treenid peamiselt siiski rannet, mitte biitsepsit (mis iseenesest ei ole halb... sea enda kavasse ka rendme treening)

Rohkem praegu silma ei hakanud.

NB! Biitsepsi ja triitsepsi trenni kohta nagu midagi öelda ei osanud, kuna kava on nii sassis ja ma ei saanud aru mis harjutus lõppude lõpuks mis lihasele mõeldud on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×