Jump to content
Renxu

kui tihti ühele lihasgrupile võib teha trenni?

Recommended Posts

ma teen 3ks jaotatud kava 4-5 korda nädalas, kas see on liiga palju?

+ peale trenni aeroobset peaaegu alati 30 minti

vanus on veel 16 varsti 17

et kas peaks tegema 4-5 päeva kava? või tegema üldse vähem jõutrenni ,et siis aint 3 korda nädalas?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma teen 3ks jaotatud kava 4-5 korda nädalas, kas see on liiga palju?

+ peale trenni aeroobset peaaegu alati 30 minti

vanus on veel 16 varsti 17

et kas peaks tegema 4-5 päeva kava? või tegema üldse vähem jõutrenni ,et siis aint 3 korda nädalas?

Mis on su põhimõtted? Mille nimel treenid? Üldiselt on see 5 küll liiga palju. Sa ei puhka ennast järgmiseks trenniks välja. Ja puhkus mängib väga suurt rolli! Kaua oled trenni teinud juba? Soovitaksin ülepäeva hakata tegema nt. esmasp, kolmap, reede võid ka muud moodi seada, aga üks päev võiks ikka vahele jääda puhkuseks.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

siin foorumis on pidevalt küsimusi kas teen liiga palju või kas teen liiga vähe jne...tegelikult ei oska sulle 100% õiget vastust peale sinu enda keegi öelda....iga inimese treenitus...organism...taastumisvõime...jne...on erinevad...oluline on tunnetada ennast ja ennast nö tundma õppida ja vastavalt sellele treening paika panna...

4-5 korda võib olla mõne jaoks palju...teise jaoks aga täiesti piisav et normaalselt areneda...ja mõne jaoks hoopis vähe et mingist tasemest edasi liikuda...võtame näiteks Arnoldi kelle treeningmahud olid lausa ulmelised...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ise teen

esmap-rind, õlg

teisip-puhkus või õlg, sel juhul esmap aint rind

kolmap-selg

neljap-puhkus

reede-jalg

laup-käsi, biits triits

kõhtu teen pmst iga trenni lõpus u 6 seeriat erinevaid asju.

Vahel olen selga ka 2 X nädalas teinud, sest tunnen, et ei väsita päris ära. Samas vahel tuleb ka rohkem puhata, vastavalt enesetundele.

Osades kavades on rind ja biits koos aga peale korralikku rinantrenni ei ole suutnud biitsa eriti teha ;)

176 cm pikkuse juures kaal hetkel 78 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

olen korralikku trenni umbes 3 kuud järjest ja nüüd suhtun asja tõsiselt

pikkus on 184 ja kaal 72

aga mille järgi ma enamvähem võiks kindlaks teha ületreeningut?

praegu on mul enamvähem nii ,et

esmaspäev rind triitseps

teisipäev jalg

kolmapäev vaba

neljapäev selg biitseps

reede rind,triitseps

laupäev vaba

pühapäev on vahest vaba vahest trenn oleneb kuidas viitsib

eesmärk oleks jõud ja lihasmass

Muudetud kasutaja Renxu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks sa triitsa 2X nädalas treenid? Suht väike lihas, et seda nii palju treenida. Või mis harjutusi sa triitsale teed?

tegelikult ei kattu need päevad nagu iga nädal

lihtsalt põhimõtteliselt tõin näite

järgmine nädal läheb ikka edasi sealt kust pooleli jäi

kõike tuleb sama palju

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ok, vastaks konkreetselt su küsimusele. Suurtele lihasrühmadele 1 korda nädalas, kuid tõsti tunned, et saad ka 2, tee kaks, kuid soovitan 1korda nädalas. Väikestele lihasrühmadele mitte üle 1korra nädalas, kuna väikesed lihasrühmad ( biitseps, triitseps jne ) saavad vatti ka suurte lihasrühmade treeningutel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

õlg on siis samal päeval rinna ja triitsepsiga

ma ei oska öelda ,et kas ma "saan" ,siiani olen nagu saanud teha ,aga kas see nagu hea on ,see on küsimus

põhimõtteliselt on mul nagu üsna palju aega üle ja sellepärast üritangi palju trennis käia

et kas ma peaks nagu piirama trenniskäikude arvu või võtma siis nt. rohkema päevade kava või ma olen

nende jaoks liiga otseses ja kaudses mõttes väike

pigem siis 3 päeva kava 3x nädalas ja kui rohkem lähen siis teen lihtsalt aeroobset? või tasub ka seda rohkema päevade kavat kaaluda?

lugesin ka seda teist teemat ja tekkis küsimus ,et milline näeb välja kerge trenn?

kas vähem harjutusi?vähem raskuseid?

Muudetud kasutaja Renxu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=8989 Loe Fred Antsoni vastust. Mina arvan,et võib teha kasvõi üle päeva , aga sel juhul peab koormus olema õige. Kord nädalas ühte lihast tehes võid lihtsalt lihasest viimase võtta , see nii suurt planeerimist ei nõua. Muudetud kasutaja BULDOOSER poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina treenin 2 korda nädalas.korraga kaks tundi.Kui alustasin tegin trenni iga 7 või 8 päeva tagant.Ei kasuta ühtegi toidulisandit.peale trennin võtan 5g kreatiini ja see on kõik.Mina kasutan toidu aineid.

Siiamaani on mu jõud ja lihased pidevalt kasvanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina treenin 2 korda nädalas.korraga kaks tundi.Kui alustasin tegin trenni iga 7 või 8 päeva tagant.Ei kasuta ühtegi toidulisandit.peale trennin võtan 5g kreatiini ja see on kõik.Mina kasutan toidu aineid.

Siiamaani on mu jõud ja lihased pidevalt kasvanud.

Ei kasuta ühtegi toidulisandit ja siis järgmine lause oli et peale trenni võtad 5g kreatiini? ;) Siis ikkagi kasutad ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see jooks enne trenni väsitab suht ära. soovitan hommikuti tühja kõhuga 30 -40 min aeroobset. 2-4 korda nädalas . parim viis rasva põletada. üldiselt on parema vormi saavutamiseks parem kui anaeroobset ja aeroobset trenni eraldi teha. arvan et ei eksi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see jooks enne trenni väsitab suht ära. soovitan hommikuti tühja kõhuga 30 -40 min aeroobset. 2-4 korda nädalas . parim viis rasva põletada. üldiselt on parema vormi saavutamiseks parem kui anaeroobset ja aeroobset trenni eraldi teha. arvan et ei eksi?

Miks tühja kõhuga parem on teha,sellesmõttes,et lähen hommikul trenni ja ei söö absoluudselt midagi?! ;) Et see on see asi,et hakkavad põlema rasvad,mis...ei ma parem ei paku midagi ootan tegija vastust ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovige Hiiti ;) Soovitan soojalt sai hiljuti proovitud ja võib niipalju öelda, et toimib.Kulutad vähesema ajaga rohkem kaloreid. ;) Aga muidugi ei tasuks madala pulsisagedusega aeroobset ära unustada kuna see väga hea südamele mida jälle hiit ja jõusaal ei arenda.Ise teen nii rasvapõletust muidugi enne kõike toitumine siis trenn :blink: Tegin siis ühe nädala 4x jõusaal ja peale igat jõusaali päeva jooksmine madala pulsisagedusega u 40 min korraga (ainult peale jalapäeva ei tee).Teise nädala 4x jõusaal 2x Hiit ja jõusaali vabal päeval madala pulsisagedusega jooksmine. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see asi ei lähe enam üldse teemasse ja võiks nagu mind aidata need kes oskavad.. :/

Minuarust on siin küllalt vihjeid loobitud. ;) Mõtle oma peaga ka nata ega ikka kõike ette küll sööta pole mõtet. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks tühja kõhuga parem on teha,sellesmõttes,et lähen hommikul trenni ja ei söö absoluudselt midagi?! ;) Et see on see asi,et hakkavad põlema rasvad,mis...ei ma parem ei paku midagi ootan tegija vastust ;)

ise olen seisukohal, et erilist eelist hommikune aeroobne ei anna. piisab kui jälgid päevast kaloraazi ja kalorikulutust ja peaks sama tulemuse andma teed seda aeroobset päeval või õhtul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
see jooks enne trenni väsitab suht ära. soovitan hommikuti tühja kõhuga 30 -40 min aeroobset. 2-4 korda nädalas . parim viis rasva põletada. üldiselt on parema vormi saavutamiseks parem kui anaeroobset ja aeroobset trenni eraldi teha. arvan et ei eksi?

väsitab ta jee....ok, väsitab jah, kui sa need 15 minti anaeroobses faasis viibid ehk siis paned "täiega". See enne jõusaali jooks on mõeldud, Madis, eelkõige soojenduseks, mitte eraldi treeninguks. Kui liigselt väsitab, ära tee trenni. Ja see pole samuti õige soovitus, et aeroobset tuleb jõusaalipäevast lahus hoida...kustkohast küll sellised soovitused tulevad ;) Need saavad olla ainult personaalsed ja spetsiifilised soovitused, mitte üldised, mida hetkeline abivajaja soovib. Seega soovitaks antud juhul just enne ja pärast jõusaali teha.

Minu "kerge trenn" näeb välja selline:

teen soojendust tavapärasest kauem ca 20...25 min. Seejärel sooritan samu harjutusi, mis "raskel" päeval, kuid raskused on ca 50% tavapärasest väiksemad ning seetõttu on korduste arv ka suurem - kuni 20. Seeriate vaheline aeg on samuti väiksem (kui tavapäraselt on 1-1,5min, siis kergel päeval 30sek-1min). Alati lõppu veel ka lõdvestus 30min kuskil aeroobsel masinal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×