Jump to content
Sadist2

Snatch & C. J

Recommended Posts

Ehk siis maakeeli rebimine ja tõukamine .

Suhteliselt hiljuti alustasin sellega tegelema, omaette mitte kuskil trennis . (umbes 1 nädal tegelen)

Sellega alustamisel märkasin, et mul on probleeme tasakaaluga, eriti snatchi ajal .

Raskused on mul tühised, harjutan tehnikat nö.

Mul on veel üks probleem, nimelt mul ei õnnestu hästi laskuda sügavasse kükki st alla paraleeli .

Tekkis küsimus: kas ka teil lp. tõstjad, oli alguses selliseid probleeme ?

Ja veel üks küsimus otsa: kui ma treenin praktiliselt ainult jõudu (jõutõstmine, tõstmine), kas ma pean siis teisi lihasrühmi nii samuti treenima, näiteks biitsepsile 8 ja alla kordust seerias ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Millle jaoks harjutad?

Kui teed vormi, kus ei lähe alla kükki on tegemist nö "power" versioonidega nendest harjutustest. Aga selline vahepealne variant on mõttetu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millle jaoks harjutad?

Kui teed vormi, kus ei lähe alla kükki on tegemist nö "power" versioonidega nendest harjutustest. Aga selline vahepealne variant on mõttetu.

mille jaoks ?

mulle meeldivad need harjutused .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ehk siis maakeeli rebimine ja tõukamine .

Suhteliselt hiljuti alustasin sellega tegelema, omaette mitte kuskil trennis . (umbes 1 nädal tegelen)

Sellega alustamisel märkasin, et mul on probleeme tasakaaluga, eriti snatchi ajal .

Raskused on mul tühised, harjutan tehnikat nö.

Mul on veel üks probleem, nimelt mul ei õnnestu hästi laskuda sügavasse kükki st alla paraleeli .

Tekkis küsimus: kas ka teil lp. tõstjad, oli alguses selliseid probleeme ?

Ja veel üks küsimus otsa: kui ma treenin praktiliselt ainult jõudu (jõutõstmine, tõstmine), kas ma pean siis teisi lihasrühmi nii samuti treenima, näiteks biitsepsile 8 ja alla kordust seerias ?

Muudetud kasutaja animal poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tasakaal on probleem kõigile klassikalise tõstmisega alustajaile.

Võid teha paar arvutust, et saada aimu, millal saad teha rebimist ja tõukamist nö. normaalselt.

Kehtib tõestamata reegel, et harjutuse saad selgeks siis, kui oled seda sooritanud korrektselt vähemalt 3000 korda.

Eeldusel, et sa veel tehnikast suurt ei jaga, siis senised kordused võid südamerahuga nulliks lugeda.

Ütleme, et keegi õpetab sind baasliigutused rahuldaval tasemel selgeks, siis kulub sul ligikaudu üks aasta, et saada ilma tehniliste viperusteta sooritada rebimist ja tõukamist (eeldusel, et sooritad treeningul 25 kordust rebimist ja 25 kordust tõukamist kolm korda nädalas).

Asi on seda vaeva väärt - pärast korraliku tõukamise või rebimise treeningut tekib sinus tunne, et tahaksid mööda seinu üles ronida või hobuse maha murda.

Ning muidugi, jõud ja kiirus areneb ka, aga minu arust on see vähemtähtis. Peamine, et tervis korraks oleks ja tuju hea.

Jõudu treeningutel!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ole all küki asendis tühja kangiga, liiguta keharaskust jalalt-jalale, katsu istuda võimalikult ees kandade peale. Hoia ennast seal asendis. Küll painduma hakkad. Biitsepsit korra-kaks kuus pole patt. Rebimine on raketiteadus. Tallinna inimestele teadmiseks, et Pirita Majandusgümnaasiumi spordihoones tegutseb tõsteklubi Athletichus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võid mind pooleldi tõstjaks lugeda.

Ma võin tõstmise teemal nendel lehekülgedel arutleda küll.

Siiski soovin kommentaare nende poolt, kes on juba alguse läbinud . :lol:

Muidu see kõik on loogiline, et tuleb harjutada jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siiski soovin kommentaare nende poolt, kes on juba alguse läbinud . :lol:

Muidu see kõik on loogiline, et tuleb harjutada jne.

Klassikaline tõstmine algab tegelikult veidi teisiti.

1. Esimena harjutus, mida noortõstja tegema tuleks panna, on tõukamise tõmbed maast.

2. Seejärel tehakse rinnale võttu kääri (et arendada jalgade maast lahtisaamist pärast tõmmet).

3. Lamades surumine.

...

6. Rinnale võtt poolkükki (ing. k. power clean).

Ei ole mõistlik alustada kohe rebimisest. Sul läheb liiga kaua aega, et adekvaatselt rebima hakata.

Jaan Talts on öelnud, et klassikaline tõstmine on ala edasijõudnutele.

Ta ei väida sellega, et muud spordialad on kehvemad, vaid enne kangi juurde tulemist peaks veidi füüsist olema, kordinatsiooni, painduvust, jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Harjutus "Clean and Jerk" meeldib ka mulle, ja olen samamoodi algaja selles.

Kuid küsiksin, et kui eesmärgiks on just seda harjutust lihvida, siis kuidas üks 60 min trenn välja võiks näha? Millised harjutused, kui palju kordusi ja seeriaid?

Ise teen enamasti nii:

1) C&J, st, et tõmban kangi maast plahvatuslikuma tempoga rinnule, jalad paigal, hingan sisse ja surun kangi pea kohale astudes parema jalaga sammu taha, toon jala tagant tagasi, ja langetan kangi aeglaselt põrandale, kogu sooritusel peatähelepanu hoian sellel, et selg oleks korrektselt. Puhkan 2 sekundit, ja sooritan järgmise samasuguse korduse. Kokku teen järjest 3-6 kordust, ja selliseid seeriaid 4-5 tükki kokku.

2) Seejärel harjutus Svung. Hoian kangi rinnul ja surun üles sirgetele kätele, aidatates surumise alguses jalgadega ülemisminemsie hoogu kaasa kangile omajagu kergendamiseks, lasen kangi rinnule tagasi aeglaselt, ja taas surun üles, nii teen korduseid 5-8 tükki, seeriaid ca 4 tükki.

Seejärel teen õlatagaosale ja esiosale mingi hantliharjutuse, või trenasööri harjutuse ja muud ei midagi.

Äkki peaks treenima siis muudmoodi? Kuidas soovitate? Äkki tuleks üks trenn teha ainult ja ainult rinnule võtmist nö? Vms. Eesmärgiks oleks harjutuse C.J arendamine paremaks.

Riho või keegi võiks kommenteerida.

--

Riho juba vastas minu postitamsie ajal, loen...

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Standartne klassikalise tõstmise trenn koosneb neljast osast:

1. Harjutust põrandalt,

2. Tõmbed põrandalt,

3. Pukiharjutus,

4. Kükk eest/tagant või seljakallutused.

Vaatame nüüd sinu treeningut veidi lähemalt.

1. Sa võtsid rinnale. Väga hea, kuna esimeseks sobib just kiirust nõudev harjutus.

2. Tõmbeid sa ei teinud. Tõmmete eesmärk on rinnalevõtu või rebimise jaoks vajalike lihaste täielik "läbitõmbamine". (Tulemuseks on suur trapets ja võimas alaselg.)

3. Pukiharjutuseks valisid surumise švungi. Väga hea, ülekeha ei arene ise, seda on vaja forseerida. Sobivad on ka rinnalt tõukamine, kukla tagant tõukamine jne.

4. Kükk eest/tagant sa seekord ei teinud. Mingi hetk lõpeb ära tehnika lihvimisest saadud areng ja tõstjate omavaheline võrdlus käib jõunäitajate kaudu. Seepärast on kükk number üks jõuharjutust.

Kokku kestab 1-4 umbes 60-120 minutit, olenevalt mahust.

Seejärek algab pumbamine: biitsepts, triitsepts, kõht, selg, masinad. Ilma selleta oled mees, kellel on küll tehnika, aga rinnale võtta ei jõua.

Kas siis oleks mõtekas praegust ainult tõugata ja natuke rebimist harjutada ?

Mis võiksid olla need harjutused, mis aitaksid paremini rebida ?

Õige, alusta pigem rinnale võtmisega.

Rebimine on raketiteadus.

1. Rebimishaardega kükk, kang pea kohal.

2. Tõukamishaardega kükk, kang pea kohal.

3. Hulk erinevaid harjutusi, mida peaks ette näita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kohe alguses tasub alustada (nt. soojenduse osana) ka väikese raskusega overhead squatiga.

See harjutus on vist sama, mida riho nimetas "Tõukamishaardega kükk"?

Et võtta kergem kang sirgetele kätele ja teha soojenduskükke esimese harjutusena trennis siis nagu ma aru saan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See harjutus on vist sama, mida riho nimetas "Tõukamishaardega kükk"?

Et võtta kergem kang sirgetele kätele ja teha soojenduskükke esimese harjutusena trennis siis nagu ma aru saan.

Tegelikult tasub esimese asjana selgeks teha tõmbed maast. See peakohal kükk (modernses keeles overhead squat, minu emakeel on eesti keel, muide) on juba üsna tehniline värk. Soojendusharjutuseks on hea venitada, joosta jne.

Teemast kõrvale minnes: ma ei saa aru, mis mõte on soojendusharjutusel? Et väsitada?

Iga harjutust tuleb võtta täie tõsidusega. Kui mingi harjutus nimetada ümber soojendusharjutuseks, siis sellest saadav kasu on ka pigem soojendusharjutuse tasemel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma lugenud, et alustatakse rebimise ja tõukamisega poole pealt mitte maast.

Arvestades harjutuste keerulisust, siis peab tõdema, et sellel ka mõte taga!

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

peakohal kükk ongi päris korralik venitus:) ega harjavars ilmaasjata tõstjate sõber ole.

Soojendusharjutuse mõte on harjutada lihast suurema liikumisulatusega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun jätkake, hea teema, tahaks ise ka klassikalisest tõstmisest natsa rohkem teda saada :lol:

Siin juba piisavalt seda vast arutatud ja on pandud ülese ka erinevad lingid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×