Jump to content
MEE

Jalgadega surumine trenažööril (jalapress)

Recommended Posts

Hela

Tekkis küsimus jalgadega surumise kohta masinal. Nimelt tehnika - seda tavalist siputamist ma ei tee, kus põlved kõverduvad minimaalselt vaid lasen ilusti põlved vastu rinda aga olen täheldanud kerget ebamugavustunnet alaseljas ülejärgmisel päeval.

Te kes olete kogenud suurte raskustega jalgadega surujad võiksite jagada mõningaid näpunäiteid, et kuidas mõistlikum oleks - eesmärk on jõud.

Tänud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas sa mõtled jalgadega surumise all jalapressi?

Kui alaselg jalapressi pingilt lahti tuleb, siis võib tekkida ebamugavustunne. Eriti soodustavad seda vanemat tüüpi jalapressid, kus raskus liigub praktiliselt otse üles ja ise lamad põrandal. Lase raskus nii sügavale, et alaselg püsiks pingil. Mõnele ei sobi üldse jalapress nende kehaehituse tõttu.

Kui sa ei mõelnud jalapressi siis on mu jutt suhteliselt kasutu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jep, jalapress indeed :)

Hmmm.. no siit see dilemma tulebki, et kui lasta põlved vastu rinda siis alaselg (puusad) tõuseb aamen taevas ülesse poole. Pooliku amplituudiga tehes aga pole mõtet varbaid treenida IMO. Muidu poleks hullu aga kui raskused suuremad siis annab ikka päris mõnusa põntsu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jep, jalapress indeed :)

Hmmm.. no siit see dilemma tulebki, et kui lasta põlved vastu rinda siis alaselg (puusad) tõuseb aamen taevas ülesse poole. Pooliku amplituudiga tehes aga pole mõtet varbaid treenida IMO. Muidu poleks hullu aga kui raskused suuremad siis annab ikka päris mõnusa põntsu.

Kas jalaplaadi asendit (nurka) saab muuta? Ja jalgade asendit plaadil saad ka muuta ju, proovi erinevaid kõrgusi. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas jalaplaadi asendit (nurka) saab muuta? Ja jalgade asendit plaadil saad ka muuta ju, proovi erinevaid kõrgusi. :)

good point, katsetan täna ja annan teada ;)

Tänud kõigile!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hela

Tekkis küsimus jalgadega surumise kohta masinal. Nimelt tehnika - seda tavalist siputamist ma ei tee, kus põlved kõverduvad minimaalselt vaid lasen ilusti põlved vastu rinda aga olen täheldanud kerget ebamugavustunnet alaseljas ülejärgmisel päeval.

Endalgi kunagi täheldanud sama asja, kuigi kyll juba järgmisel päeval

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli sama probleem, ennem seda ei täheldanud,aga kui jõusaali toodi uus jalapress siis hakkas jama peale. Raskused suuremaks läksid alaselga valu lõi. Lõpetasin jalapressi tegemise üldse ära ja panin suurema rõhu kükile.

Kui kükkides selg tunda ei anna siis soovitan hoopis kükkida rohkem ja kui jalapressi teha siis väiksema raskusega puhtalt doonuse jaoks.

Muudetud kasutaja Tzaby poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alaselga ei tohigi seljatoe pealt lahti lasta, kogu aeg peab tugevalt toetama. Samuti pole vaja põlvi lõua alla lasta, piisab täisnurgast sääre ja reie vahel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei saa näiteks jalapressi üldse teha, sest alaselg hakkab kohe valutama. Küll aga saan teha hack-kükki ja eeskükki kangiga. Võib-olla proovid midagi muud? Jalapress ei ole ainuke jalgade harjutus maailmas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei saa näiteks jalapressi üldse teha, sest alaselg hakkab kohe valutama. Küll aga saan teha hack-kükki ja eeskükki kangiga. Võib-olla proovid midagi muud? Jalapress ei ole ainuke jalgade harjutus maailmas.

seda küll aga nii veider kui see ka pole, minu keha ei kannata eriti kükki :S Kükk annab põlvedele räige koormuse ja uisutajatele see hea ei ole... aga jalapress on seni olnud parim alternatiiv millega jõudu teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kükki tehes ei tohi põlved varvastest "üle" minna. Õige tehnika on siis kui selg on sirge või kergelt nõgus ja tagumik läheb taha nagu istuks millegi peale. Samuti põlvi ei tohi lasta sügavamale kui 90 kraadi. Paljud, kellel on põlved nii-öelda läbi, teevad kükki smithi kangiga (fikseeritud kang, liigub ainult üles-alla) ning hoiavad jalgu 20-30 cm ülakehast eespool. Selline asend võtab rõhu põlvedelt ära ja asetab tuharatele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kükki tehes ei tohi põlved varvastest "üle" minna. Õige tehnika on siis kui selg on sirge või kergelt nõgus ja tagumik läheb taha nagu istuks millegi peale. Samuti põlvi ei tohi lasta sügavamale kui 90 kraadi. Paljud, kellel on põlved nii-öelda läbi, teevad kükki smithi kangiga (fikseeritud kang, liigub ainult üles-alla) ning hoiavad jalgu 20-30 cm ülakehast eespool. Selline asend võtab rõhu põlvedelt ära ja asetab tuharatele.

olen täitsa teadlik küki aspektidest :) As i said, ei meeldi mu kehale kükk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

osadel jalapressidel on see plaat kuhu sa jalad paned ,et ülesse tõugata üpris suur , kui sa jalgu ülesse poole või allapoole paned kas siis ka selg ja tagumik tõuseb maast lahti ? kui selline võimalus üldse olemas on ..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas sa kakspead treenid? Jalapress + uisutamine = nelipea räme üleareng kakspea suhtes = potentsiaalsed lihasrebestused, põlvevigastused ja seljavalud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas sa kakspead treenid? Jalapress + uisutamine = nelipea räme üleareng kakspea suhtes = potentsiaalsed lihasrebestused, põlvevigastused ja seljavalud.

Kiiruisutamise asend on enamasti poolkükk, biceps femorise arengu üle kurta ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kiiruisutamise asend on enamasti poolkükk, biceps femorise arengu üle kurta ei saa.

Isomeetriline. + nelipead koormab ikkagi rohkem. Ma lihtsalt tahan öelda, et see on asi, mida kindlasti peab jälgima selliste harjutuste juures - vbla laskma mõnel füsiol ära hinnata lihastasakaal vms. Kui juba tehtud ja jälgid siis kõik ok ju.

Ja loomulikult 20 minutit venitust alati peale trenni :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Isomeetriline. + nelipead koormab ikkagi rohkem. Ma lihtsalt tahan öelda, et see on asi, mida kindlasti peab jälgima selliste harjutuste juures - vbla laskma mõnel füsiol ära hinnata lihastasakaal vms. Kui juba tehtud ja jälgid siis kõik ok ju.

Ja loomulikult 20 minutit venitust alati peale trenni ;)

No ma üldse jalgade puhul püüan hoomata kasvu, ehk hoida seda minimaalsel tasemel. Ega see nelipeagi nüüd teabmis suur pole.

Ma olen enda jaoks avastanud venitused seeriate vahepeal :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×