Jump to content
villu_v

Rinnalt surumise treening

Recommended Posts

Ise leidsin häid mõtteid jõu kohta "KEHALISED VÕIMED

JA ORGANISM" lektüürist:

http://treener.eok.ee/dokument_open.php?dokument_id=228

Peatükk:

JÕUD .... 93

See peatükk siis läbi sirvida.

Kohe lk 94:

Maksimaalne lihasjõud sõltub

* lihaste läbilõike pindalast

* lihaste vahelisest koordinatsioonist

* lihase sisesest koordinatsioonist.

Et siis olulised on ka 2 viimast punkti.

See on hea lektüür! Ise jõudsin arusaamisele seda lugedes, et tulemused paranevad, kui lihast mitmel viisil arendada*, selleks hea nii plahtvatuslikke seeriaid teha vahelduseks, kui ka muid viise, nagu seal kirjas. Üleüldine soovitus ogi varieerida treeningustiili, seda ka tehaksegi enamasti, inimene ei suuda ju rutiinselt kuigi pikalt ühtmoodi võimelda, ja ei pidavat see rutiinsus hea olema niikuinii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen viimasel ajal saanud ise erinevatest artiklitest palju mõtlemisainet. Tuleb see ka tõlkena, kuid põhjapanevamad seisukohad, milledele olen jälile saanud, on järgmised:

1. 50 - 100 kordust lihase/kehaosa/tõste kohta 2 x nädalas (25 - 50 per treening) on arenguks TÄIESTI piisav. See tähendab seda, et kui teil on küki kohta kasutada maksimaalselt 100 kordust, siis per treenigu kohta tuleb maksimaalselt 50 kordust. Seega siis 50 kordust ühe treeningkorra peale. See, kuidas keegi seda jagab, rakendab või kasutab, sõltub eesmärgist. Jõutõstja teeb oma kükid 10 x 5, kulturist aga 5 x 10. Need on kaks äärmust, loomulikult on terve hunnik võimalikke vahevariante (10 x 3; 5 x 5 jne.). Ja see korduste arv on kõik harjutsed ja tõsted kokku (kogumaht), see ei kehti ainult küki kohta. Minu arusaama kohaselt kehtib see soovituslik mahumäär (50 - 100 kordust nädalas maksimaalselt) nii jõutõstjale kui kulturistile. Minule kui ka "suure mahu mehele" on see tõestus sellest, et lihtsalt väljendudes, suureks ja tugevamaks saab ka poole väiksema vaevaga kui seni olen üritanud.

2. Periodiseerimine on ülioluline. Isegi kui te sellest soovituslikust mahust hoiate kinni, siis peate vahepeal KINDLASTI puhkenädalaid tegema.

3. Kulturistid näevad oma sarkoplasmaatilise hüpertroofia treeninguga asjatult palju vaeva - kui ma midagi valesti aru ei saanud moodustab see vaid 10 - 15% üldisest hüpertroofiast. Kusjuures kulturistid kulutavad 75% oma treeningu ajast ja mahust sellele, et saavutada, seda 10 - 15% - i "pump" efekti ja sarkoplasmaatilise hüpertroofiaga seotud lihaskasvu.

4. Kõige magusam lihaskasvu vahemik on ikka seesama 5 - 8 kordust. Tagab ka jõu hea ülesmineku. Kiidetakse väga 5 x 5 erinevaid variante. 5 x 5 on nii jõu kui massi suurendamise seisukohast universaalne.

5. Progressioon ja raskuste pidev teadlik ja "vähe haaval" suurendamine on ÜLIOLULINE. Kui progresseerute, siis efektiivsem on kasutada sama korduste arvu, ent sellel koguaeg raskust vaikselt suurendada. Ühe raskusega mingi kordusvahemiku täisvenitamine ei ole nii efektiivne. Nt. kui teed surumist 100 kg - ga 3 x 8, siis saades see 3 x 8 täis suurenda 2.5 kg võrra raskust ja ürita uuesti 3 x 8 täis saada. Mitte ärge hakake neid kaheksaseid seeriaid 100 kg - ga pikemaks, kaheteistkümne suunas vedama.

Võib - olla ei läinud väga siin sellesse teemasse, kuid turgatas selline vastus siinkohal pähe. Analüüsimistväärt informatsioon igal juhul!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kiire lisa veel.

6. Kokkuvõttes - te jõuate kiiremini oma eesmärkideni, kui treenite sagedamini, ent vähem korraga ja mitte nii ribadeks (+ kergemad nädalad). Olen nüüd juba praktiliselt 100% selle teooria pooldaja, et lihaskasvuks ei ole "pump" vajalik. See on ehk oma ego kergitamiseks ja trenni lõpus hea tunde tekitamiseks - kui lihas on täis, punnis ja väsinud, siis on tunne justkui midagi oleks teinud. Mõni seeria selliseid seeriaid on loomulikult õigustatud - kui on pikem seeria tuleb "pump" efekt ju niikuinii. Ent koguaeg selle suhtumisega treenida on lihtsalt jama!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milline oleks parim rinnalt surumise kava, et jõudu juurde tuleks???

Mina pooldan ainult püramiidi kus lähed iga trenn oma max välja(keegi olgu julgestuseks). Niimoodi näed iga trenn kuidas jõud kasvab ja ületad oma max raskuse nagu naksti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oskar, mis aja tagant peaks neid puhkenädalaid tegema? Ja kui tihti peaks harjutusi ja nende järjekroda vahetama (olen kuulnud, et iga 2-3 kuu tagant, et lihased ei harjuks), aga kas võib ka igal nädalal vahetada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina pooldan ainult püramiidi kus lähed iga trenn oma max välja(keegi olgu julgestuseks). Niimoodi näed iga trenn kuidas jõud kasvab ja ületad oma max raskuse nagu naksti.

Vat kui tore.

Lõppude lõpuks on meiega liitunud kodanik Jumal isiklikult,kes teab Viimase Instantsi Tõde, :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vat kui tore.

Lõppude lõpuks on meiega liitunud kodanik Jumal isiklikult,kes teab Viimase Instantsi Tõde, :o

Väidan vaid seda, mida olen enda naha peal proovinud ja mis on tulemust andnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väidan vaid seda, mida olen enda naha peal proovinud ja mis on tulemust andnud.

Nii et too oma naha peal proovitu - ilmselt aastakümnete jooksul siis - annab sulle aluse väita,et olemas üks ja ainuõige treeningmeetod , :o

No lihtsalt suurepärane,et taoline ainuõige asi ikkagi olemas on, :D

btw,kui võimsa tulemuse too teadmine on sul aidanud saavutada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Charles postitas ennist lingi, vaadake ja teie küsimused peaksid vastuse saama. Oskar on 423423 artiklit ka ära tõlkinud. 2x nädalas treening mõjub väga hästi, st üks raske trenn ja üks kerge. :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii et too oma naha peal proovitu - ilmselt aastakümnete jooksul siis - annab sulle aluse väita,et olemas üks ja ainuõige treeningmeetod , :o

No lihtsalt suurepärane,et taoline ainuõige asi ikkagi olemas on, :D

btw,kui võimsa tulemuse too teadmine on sul aidanud saavutada?

Ma ei väitnud, et ainuõige. Ütlesin, et selline variant on hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei väitnud, et ainuõige. Ütlesin, et selline variant on hea.

Mina pooldan ainult püramiidi - no üpris üheselt mõistetav oli..., :o

Ekstreemsed ja kategoorilised väljendid ei lisa väidetele jõudu, :D

seda teevad argumendid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lühikese aja jooksul saab kõige kiireminie jõudu juurde SST Canada "Devils Workoutiga". Kuid seda tuleb õigesti teha, vastasel korral või päris kiiresti endale mõne vigastuse saada. Paremusel teine oleks Westside kava. Westsidei kava korral tuleks triitsepsi ning õlgade vormi jälgida. Kui peaks miskil põhjusel pausi tegema, siis tuleks arvestada, et nende vorm kaob piisavalt kiiresti, et võimaldab vigastuse teket.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lühikese aja jooksul saab kõige kiireminie jõudu juurde SST Canada "Devils Workoutiga". Kuid seda tuleb õigesti teha, vastasel korral või päris kiiresti endale mõne vigastuse saada. Paremusel teine oleks Westside kava. Westsidei kava korral tuleks triitsepsi ning õlgade vormi jälgida. Kui peaks miskil põhjusel pausi tegema, siis tuleks arvestada, et nende vorm kaob piisavalt kiiresti, et võimaldab vigastuse teket.

Saad sa mingi lingi anda selle "devils workouti" kohta? Kuugeldasin aga midagi tarka ei leidnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldiselt väga hea sait surumise arendamiseks (kui mitte parim): http://www.criticalbench.com/bench-press-workouts.htm. Sealt õnnestus kunagi see Devils Workout kätte saada.

Seda SST Canada asja ei suuda kodukalt kuidagi kätte saada. Paistab, et nad on asja lihtsalt mahavõtnud ning edaspidi tutvustavad seda ainult seminaridel. Nende kodukas on : http://www.sportsspecifictraining.com/?page_id=988. Seal ajakava keskel on kuskil "The Devil method". See ongi ilmselt see. Varem oli nimeks "Devils Workout".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×