Jump to content
maximus89

Sõudmistreening

Recommended Posts

Nii, vaja siis treenida sõudmisvõistlusteks, Tallinna koolide vaheliseks märtsi keskel.Praegu on aeg 1:27.0, aga ma sihin sinna 1:25 kanti.Distants on 500m.Äkki keegi oskab tarka nõu anda?Ma ise arvan, et on vaja treenida plahvatuslikku jõudu ja muidugi ka sõuda lühikesi kiireid intervalle?Ma praegu kujutan ette, et mu trenn peaks koosnema soojendusest, 20min-25min intervallide sõudmisest (500m/1min) ja lõppu 30min kangitrennist, aga tekib küsimus kuidas see viimane läbi viia?Kuna ma olen kuulnud, et olümpiatõstjad on väga suure plahvatusliku jõuga, siis ma arvan, et ma peaks treenima nagu nemad - tegema neid põhitõsteid, plahvatuslikult ja mitte seeriate ja kordustena vaid üksikutena ja ringtreeninguna?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui märtsi keskel, siis ma keskenduks ainult sõudmisele. Anaeroobne vastupidavus üles ajada. Piimhappetolerants.

Olümpiatõsted iseenesest pole vajalikud, nende kasutamine sõltub ka sellest, kui hästi tehnikat oskad - kui hästi käpas, siis võid jõuversioone kasutada, aga kui alles õpid, siis sõudmise jaoks kasu minimaalne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olümpiatõsteid oskan, anaeroobne vastupidavus ja piimhappetolerants tulevad nende intervallidega, aga ma ei jõua neid kauem teha, kui 20-25min.Kui ma hakkaks neid intervalle pikemaks venitama, väheneks intensiivsus märgatavalt.Ma ei saa 500m distantsiks valmistuda nii nagu valmistutakse 1000m distantsiks.1000m taandub jah anaeroobsele/aeroobsele vastupidavusele, aga 500m on nii lühike, kui ma sõuan selle 1:25, siis pole laktaati tekkinudki veel nii palju, et see tunda annaks.500m puhul loeb ainult see kui kiireid ja plahvatuslikke tõmbeid ma jõuan teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellisel juhul soovitan rasket 3x3 olümpiatõstete jõuversioonidega ja samas eraldi kergelt 15-20 kordusega seeriaid 40-50% maksimumist harjutustega nagu kangi tõmbed vastu kõhtu kangi tõmbed lõua alla, lõuatõmme jõnksuga jne...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuidas ma sellise treeningu siis ülesse ehitama peaks?Ma ise algselt plaanisin ka umbes midagi sellist.Ma tahtsin panna sinna sisse algusesse veel kükid ja jõutõmbe ka, aga neid vist pole mõtet teha.Kas ma peaks tegema umbes nii, et alustan nende olümpiatõstetega (rebimine, tõukamine, lisaks veel kangi rinnale võtmine, power clean, plaanisin ka sangpommi rebimist) ja lõppu teen kerge raskusega kangi tõmbeid kõhuni ja kaelani, lõuatõmbeid ja võibolla ka plaksuga kätekõverdusi?Endal oli plaanis teha neid olümpiatõsteid sõbraga kordamööda ja üksikuid, nii et üks tõstab, teine seni puhkab ja siis vahetus.Niimoodi teha kõik need läbi järjest, siis pikem puhkus (3min?) ja jälle ring algusest ja nii 3 korda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pärast kirjutan mis ma tä'psemalt arvan...

Selle "kerge plahvatusliku" ja "raske 3x3" treeningud peaksid eraldi hoidma. Kui sa kõik ühtekokku paned, siis kurnad ennast liiga ära ja/või ei arenda plahvatust vaid pigem üldist jõudu...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

500m distantsi puhul tee 100 - 250m pikkuseid lõike. nt 6 x 100m, paus 30s. või 4 - 8x 250m, paus 1m - 1.30. Enne intervalltreeninguid soovitan 1 - 2 nädalat sõuda lihtsalt rahulikult, 30 - 60 minutit korraga. Nii väikse ajaga jõu osas midagi ei saavuta, vajalikud lihased saavad oma koormuse sõudmisest, tähtis on, et keha kohaneks.

Nii lühikese distantsi puhul on väga tähtis element start, just sealt on võimalik 1 - 1,5s võita. Selle harjutamiseks on suurepärane distants 100m.

Enda 100m rekord on 14,9s, see tegi 500m keskmiseks 1:14,5.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no sa ei suudaks elusees 500m sõuda ajaga 1:14, keegi ei suuda :) aga eks ma panen kõrva taha selle, et starti harjutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×