Jump to content
chron

Rinnaltsurumine & treening.

Recommended Posts

Olen varem tegelenud mitme erineva spordialaga, neist enim maadluse ja jooksuga. Mingid kokkupuuted on ka kulturismiga. Vanust 15.

Südamehaiguse tõttu peatasin treeningud kaheks kuuks. Kuna ei tõhi väga ennast kurnata siis maadlusega taas tegelema ei soovi hakata -> sealt idee, et võiks rinnaltsurumisega tegelema hakata. Ehk keegi annaks nõuandeid kuidas alustada ning arenguga treeningut muuta. Kooli ajal on jõusaal kasutada E-R, hetkel pole jõusaali, kuid miskid agregaadid ja harjutused saab ka raskusketaste ja kangiga kombineerida.

Ehk keegi oskab anda suuna kätte...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeningkavasse oleks vaja paigutada ka kõhulihaste treening. Kõhulihased on küll tugevad, kuid tahaks, et nad välja paistaks.

Toitumist vaadates tunduvad need kavad väga müstilised olevad, kuna kodus ja eriti veel koolis sa nii toituda ei saa. Ehk keegi annaks mingid rusikareeglid kuna ja mida syya.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kehakaal kõigub 72kg kandis. Vahel rohkem, vahel vähem. Pikkus on 181cm.

Hetkel surunud olen 4x10 50kg peal. See on paras raskus, st. jõuan lõpuni ära teha, aga rohkemat ei suuda enam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõht ja toitumine. Tahad, et kõhulihas paistaks välja, aga korralikult süüa ei soovi. Tahad rusikareeglit!? Seda ei ole. Sa näed täpselt niihea välja kui sa välja nägema pead sellise suhtumise juures. Miks ei ole võimalik koolis või ükskõik kus korralikult süüa? Teised hakkavad naerma? Enne sa mingit tulemust ei näegi kui sa suudad endas maha suruda selle valehäbi. Tõsi koolis sulle seda süüa ei anta mida sportlane vajaks, ammugi mitte seda mida peaks sööma jõumees või kulturist. Lahendus selline mida on kasutanud ja kasutavad kõik taolised tegelased üle maailma. Oma söök karpidega kaasa! Midagi targemat ei oska sulle keegi soovitada. Sa ei saa oma kehalt lihtsalt nõuda enamat kui sa talle annad. Oled sa sellega nõus? Kui ja siis võime ka edasi rääkida. Head uut aastat ja EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei mõelnud seda niimoodi.

Pidasin pigem silmas ntx. profikulturistide spetsiaaldieete. Kui korralik s88k on kartulid, salat, kohupiim jne. siis ma toitun korralikult.

Lihtsalt pidasin silmas just sellist väga erilist dieeti. Sellel on kaks põhjust: 1) See läheks palju maksma 2) Õpilasel pole alati aega endale valmistada sellist toitu.

Rusikareegli all pidasin silmas, et treeninguaegade suhtes kuna süüa ning, mis aineid vaja kätte saada ja kui palju, ning mis toidust milliseid aineid saada. Seega olen sellega ikka nõus:) Head aastat Teilegi:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tore siis. Mõned punktid sulle järgimiseks. 1. Vähemalt 2g. valku keha kg. kohta. 2. jaga see vähemalt neljaks söögi korraks. 3. Ära jäta ühtegi toidukorda vahele. 4. Söö alati aeglaselt . 5. Toidulisadest piisab sulle kui kasutad peale trenni kohe valgujooki kus on ka 5g. kreatiini ja natuke s.vesikuid. 6. Enne trenni olgu söök vähemalt 1,5h seedinud. 6. Ära treeni ühtegi lihast üle 2x nädalas, ka kõhtu mitte. 7. Ära unusta ka aeroobset treeningut, mida varem mõistad selle vajalikkust seda kaugemale võid oma arengus jõuda. OK. Veelkord Edu ja jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobne tr. Rattasõit , jooks, ujumine mis iganes. Vähemalt 3x30 min. nädalas. Kui oled nii noor nagu kirjutad, peaksid treenima kõiki lihaseid. Surumiseks kõige olulisemad on siiski triitseps , rind ja õla esimene osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Harjutused pole veel päris paika pandud, aga äkki midagi sellist:

Esmaspäev Jooks 30min Rind

Teisipäev Kõht Triceps

Kolmapäev Puhkus

Neljapäev Jooks 30 min Õla I osa

Reede Kõht Rind

Laupäev Jooks 30min Biceps

Pühapäev puhkus

Kõht:

kehatõsted 4x15 raskustega (olen teinud 10kg)

jalatõsted rippes 4x15

kehatõsted ning lõpus pööre vasemale ning paremale 4x15 raskustega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ma kõhulihsate trennis mingeid korduste arve paika pannud ei ole vaid teen nii palju kui jõuan ja 3 seeriat niimoodi. Siiani on mul kõik hästi, ainult ma ei tea kui õige see on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

aeroobne treening on sulnadisti paigutatud! enne kangi trenni on väga halb aeg selleks, sest võtab tublisti energiat, mida läheb kangisikutamisel tarvis ja on ka veel muid halbu külgi. sobivam oleks kohe peale kangi trenni teha sul see aeroobne osa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellise programmiga sa surumises küll edu ei saavuta.

Kui sa tahad max. jõudu teha ja su kava koosneb enamasti jooksust ja kõhulihastest, siis ei saa nii.

Soovitan sul kindlasti teha suur ja väike lihas korraga (näit. ühel päeval rind/triitseps, teisel selg biitseps).

Sinu vanuses ei jätaks ma kindlsti treenimata selga ja jalga.

Kõhtu võid vabalt teha 2xnädalas trenni lõpus.

Aeroobne samuti trenni lõppu.

Kirjutan pärast veel....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kava sobib küll, ainult jooks tee peale kangi. Soovitan sul siiski mõelda ka jalgade treenimisele. Kui sa ei taha neid otseselt kasvatada, siis võiksid kasutada raskusi kuni 70% ja kordusi seerias kuni 20. NELIPEALE PIISAKS 5 SEERIAST JA KAKSPEALE 3-4 SEERIAST. TREENI NEID KASVÕI KORRA KUUS AGA PÄRIS ÄRA NEID KÜLL UNUSTA.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sulle kui 15-aastasele algajale surujale soovitaks järgmist kava.

ESM.

Rind (3harjutust näit. surumine4x8, lendamine3x8, rinna venitus plokil2x10)

Triitseps (2harjutust)

Kõht

Aeroobne

TEISIP.

Selg (3harjutust)

Biitseps (2harjutust)

KOLM.

Puhkus

NELJAP.

Kerge rind

Kõht

Aeroobne

REEDE

Jalg

Õlg

Seda kava võid teha seni kuniks on vähegi korralik põhi all. Pärast saab edasi minna juba erinevate püramiididega ja tõsisemate (näit. Westside) programmidega.

Veel ei tohi unustada, et maailma tippsurujatel EI OLE kellelgi naljalt ilusat kõhtu:(.

Samuti on jõutõstjatel aeroobne osa väga piiratud. Näit. Westside programmis on lubatud ainult käimine.

Need on kahjuks sellesed faktid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Räägid, et oled kokku puutunud kulturismiga aga nüüd tahad ainult sitaks suruda ja hullu kõhulihast. Jutt sul hästi kokku ei lähe. Tuleb treenida ikka kõiki lihaseid, et proportsioonid normis oleksid. Kui ainult surumist teed ja teisi lihaseid ei treeni siis pole areng eriti kiire. Kui tahad palju suruda siis tuleb teha seeriaid suurte raskuste ja väikeste kordustega. Ka süüa tuleb palju valku ja süsivestikuid. Jõutõstjate toidusedel sisaldab rohkem süsiverikuid kui kulturisti oma ja sellepärast ei olegi jõutõstjatel nii reljeefsed lihased ning kõhulihas ei pruugi üldse välja paista. Sul tuleb oma prioriteedid uuesti paika panna ja vastavalt sellele tuleb ka kava. Loomulikult tuleks treenida kõki lihaseid või siis vähemalt teha surumist, jõutõmmet ja kükki, set normaalne oleks ju tervet keha arendada ning kui ainult surumist teha siis võivad teised treenimata lihased kergesti traumasid saada. Surumisel aitavad kaasa ka deltalihase esiosa, triitseps, selg....Keha tuleks ikka sümeetriliselt arendada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×