Jump to content
vend vähk

VEND VÄHK PALUB ABI SPETSIALISTIDELT!!!

Recommended Posts

Tere spetsialistid! Saadan selle kirja Teile kõigile just avalikult, et ka tavalised fitness.ee kasutajad saaksid ülevaate, milliste probleemidega võib kokku puutuda. Hiljuti võttis minuga ühendust tütarlaps, kellel on päris korralik ülekaal ning väidetavalt on ta proovinud ka igasuguseid kaalu alandavaid protseduure, kuid tulutult. Siinkohal pean ära märkima, et omalt poolt enda kogemustest olen temaga rääkinud, aga sellest oli vähe kasu. Milline võiks olla Teie arvates tema menüü, et ta nälga ei sureks ning milliseid harjumusi võiks muuta? Kuna mulle endale tuleb iga päev päris palju sellise sisuga kirjasid, siis antud juhtumi puhul läheb mul üksinda selle probleemiga tegelemiseks liiga palju aega. Vajadusel saan täpsustada ka pikkuse ja kaalu ning muid andmeid, aga hetkel on teada, et ülekaal on üle 30 kg.

Ette tänades!

KIRI:

Tere!

Kuna palusid mul kirja panna nädala toidu, mida endale manustan, siis selline see nimekiri sai 15.01.2007-21.01.2007:

Esmaspäev:

Hommik – kohuke, banaan, pool apelsiini, tee.

Kohvi

Lõuna - kana-köögiviljasupp (käin tavaliselt söömas pubis 6½), banaan, tee.

Õhtu – riis, praeliha, roheline salat (kurk, tomat, paprika, oliiviõli, hiinakapsas), tee, banaan, 2 saiakest

Teisipäev:

Hommik – kohuke, saiake, tee

Kohvi

Lõuna – salat ja täidetud loomaliha seente ja juustuga, mahl, tee, apelsiin

Õhtu – ühepajatoit, viiner, jäätis, tee

Kolmapäev:

Hommik – 2 juustusaia ja tee

Kohvi

Lõuna - kodujuust makraga, juustumuhkel, tee, mahl, õun

Õhtu – ühepajatoit, salat, kana, tee, õun, shokolaad

Neljapäev:

Hommik – 2 juustusaia tomatiga ja tee

Kohvi

Lõuna – pardi-aedvilja supp, kohupiimakreem vaarikatega, tee,õun

Õhtu – pasta juurviljade ja hakklihaga, tee

Reede:

Hommik – kaerahelbepuder ja tee

Kohvi

Lõuna – hiinakapsa-majoneesi salat, pihv, tee.

Õhtu- ahjuliha, kartul, salat, tee

Laupäev:

Hommik – võileib pihviga, õun, tee

Õhtu - sünnipäev -kõike head ja paremat  (Erinevad salatid)

Pühapäev

Hommik – võileib pihviga, õun, tee

Õhtu – sünnipäev-kõike head ja paremat (Erinevad salatid)

+ iga päev 1tl ja rasvatu piima šeik dieet joogiga

Toidu kogused ei ole väga suured ja ka sooladega üritan tagasi hoida. Ma kasutan vähe poolfabrikaate või poest ostetud toitu – tavaliselt valmistan selle ikka ise.

Kuigi trenni tulemused on näha ümbermõõtudes (igalt poolt on vähenenud), siis kaalus see ei väljendu....Saan aru sellest, et lihased on raskemad, kui rasv aga mingi muutus peaks ju ometi toimuma mitte, et see seisab pea 4 kuud ühel näitajal – ei grammigi suuremaks, ei grammigi väiksemaks....

Trennis käin igal nädalal kaks korda (lihas ja kangi trenn) + iga päev kuskil 2 km kõndi tööle ja koju. Tööl istun põhiliselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei noh mis seal ikka soovitada, tegemist raudselt ülesöömisega.

Ma soovitaks siis nii -

Hommik: 1 dattel

Lõuna: 1 dattel

Õhtu: pool dattlit

Loodan , et armas Vend Nugis sai veidi abi aitamaks kenat tütarlast :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere spetsialistid! Saadan selle kirja Teile kõigile just avalikult, et ka tavalised fitness.ee kasutajad saaksid ülevaate, milliste probleemidega võib kokku puutuda. Hiljuti võttis minuga ühendust tütarlaps, kellel on päris korralik ülekaal ning väidetavalt on ta proovinud ka igasuguseid kaalu alandavaid protseduure, kuid tulutult. Siinkohal pean ära märkima, et omalt poolt enda kogemustest olen temaga rääkinud, aga sellest oli vähe kasu. Milline võiks olla Teie arvates tema menüü, et ta nälga ei sureks ning milliseid harjumusi võiks muuta? Kuna mulle endale tuleb iga päev päris palju sellise sisuga kirjasid, siis antud juhtumi puhul läheb mul üksinda selle probleemiga tegelemiseks liiga palju aega. Vajadusel saan täpsustada ka pikkuse ja kaalu ning muid andmeid, aga hetkel on teada, et ülekaal on üle 30 kg.

Ette tänades!

KIRI:

Tere!

Kuna palusid mul kirja panna nädala toidu, mida endale manustan, siis selline see nimekiri sai 15.01.2007-21.01.2007:

Esmaspäev:

Hommik – kohuke, banaan, pool apelsiini, tee.

Kohvi

Lõuna - kana-köögiviljasupp (käin tavaliselt söömas pubis 6½), banaan, tee.

Õhtu – riis, praeliha, roheline salat (kurk, tomat, paprika, oliiviõli, hiinakapsas), tee, banaan, 2 saiakest

Teisipäev:

Hommik – kohuke, saiake, tee

Kohvi

Lõuna – salat ja täidetud loomaliha seente ja juustuga, mahl, tee, apelsiin

Õhtu – ühepajatoit, viiner, jäätis, tee

Kolmapäev:

Hommik – 2 juustusaia ja tee

Kohvi

Lõuna - kodujuust makraga, juustumuhkel, tee, mahl, õun

Õhtu – ühepajatoit, salat, kana, tee, õun, shokolaad

Neljapäev:

Hommik – 2 juustusaia tomatiga ja tee

Kohvi

Lõuna – pardi-aedvilja supp, kohupiimakreem vaarikatega, tee,õun

Õhtu – pasta juurviljade ja hakklihaga, tee

Reede:

Hommik – kaerahelbepuder ja tee

Kohvi

Lõuna – hiinakapsa-majoneesi salat, pihv, tee.

Õhtu- ahjuliha, kartul, salat, tee

Laupäev:

Hommik – võileib pihviga, õun, tee

Õhtu - sünnipäev -kõike head ja paremat  (Erinevad salatid)

Pühapäev

Hommik – võileib pihviga, õun, tee

Õhtu – sünnipäev-kõike head ja paremat (Erinevad salatid)

+ iga päev 1tl ja rasvatu piima šeik dieet joogiga

Toidu kogused ei ole väga suured ja ka sooladega üritan tagasi hoida. Ma kasutan vähe poolfabrikaate või poest ostetud toitu – tavaliselt valmistan selle ikka ise.

Kuigi trenni tulemused on näha ümbermõõtudes (igalt poolt on vähenenud), siis kaalus see ei väljendu....Saan aru sellest, et lihased on raskemad, kui rasv aga mingi muutus peaks ju ometi toimuma mitte, et see seisab pea 4 kuud ühel näitajal – ei grammigi suuremaks, ei grammigi väiksemaks....

Trennis käin igal nädalal kaks korda (lihas ja kangi trenn) + iga päev kuskil 2 km kõndi tööle ja koju. Tööl istun põhiliselt.

Toitumisest nii palju ,et esmaspäevaks 3 banaani päevas on päris suur tärklise ja kalori kogus, kuigi kasulikku kaaliumi on seal palju, nii et soovitaks banaani asendada õuna, apelsini, mandariiniga.

Milleks õhrtul ahjuliha, see on raske seedida, parem näiteks minig keedu kana, kui liha vaja. Üldse õhtuse lihasõöömise asendaks minig muu valguga endal ja organismil kergem. Kui trenni oled teinud ,siis kergemat liha võib, seda teab vend vähk isegi.

2km päevas on istuva töö puhul vähe- vähemalt 5 km oleks vajalik, kui kõndida ei viitsi ,asenda kas või ratta sõiduga looduses või spordisaalis

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kohuke, saiake, viiner, jäätis: liiga palju äkki sysivesikuid ja ka rasva tema aeglasele ainevahetusele? kuigi söögikgused olid vist väixed.

aga probleem võib hoopis olla inimese tervises-mõni võib samatoitumisega olla kondine nigu anoreksik. kehakeemia ja hormoonid mängivad vb. tal kilpnääre töötab kehvasti ega tooda rasvapõletavat hormooni thyroxiini jm. vb aitab kui arstil kontrollida niuxeid asju... kui ikka kehakeemia on paigast ära, sitt siis on ikka jube piinamine ja pidev dieediga näljutamine et vähekegi vormi saada ja seda peab pidevalt kannatama...kui tolku ongi siis

Muudetud kasutaja Flex250 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kohuke,Saiakesed,Majaonees,Puhvid,Viinerid,Sokolaad,Kohupiimakreem,Praeliha,

Juustusai,Jäätis need on ju kõik suure rasva ja süsivesikute sisaldusega...

Pole ime kus see kaal tuleb või miks kaal langeda ei taha...

Õhtused banaani,jäätise ja sokolaadi(süsivesikute) söömised tuleks ära unustada...

Sealt need lisa-kilod alguse saavadki ja kaal ei taha kuidagi langeda kuna õhtu aetakse sisse magusat(süsivesikuid eriti lihtsüsivesikuid) mida keha enam öö jooksul ära ei kasuta ja see omakorda salvestub keharasvana...

*Kohupiimakreemi(vaarikatega) asemel võiks ta süüa siis rasvata kohupiim( kas siis rosina,vanilje või siis neutraalse maitsega)

*Saiakeste,sokolaadi,jäätise asemel võiks ta süüa värskeid puuvilju(nt.õunaga kuna õunal on glükokeemiline indeks madal)

*Majaoneesi võiks ta asendada maitsestamata rasvata jogurti võis siis ketsupiga...

*Pihvid,praeliha,viinerid võiks ta asendada vähe rasvase lihaga(nt.veiseliha,kanafilee või kalaga)

*Sai,juustusai need asenda täistera toodetega(nt.söö saia asemel täistera leiba)

Kindlasti võiks ta ka süüa palju rohelist(aed ja köögivilju)

Nagu tema kavast välja võib lugeda sööb ta kõigest 3x päevas mida on natuke vähe...

Et ainevahetus püsiks kiirena oleks vaja süüa vähemalt 4-5x päevas...

Kui söögikordade vahel tekib nälja tunne ja on hirmus isu midagi näksida siis mina soovitan süüa porgandit...

See peletab ideaalselt nälja tunde ära ära ja tekitab täis-kõhu tunde...

Trenni poolelt soovitaksin ma tal trenni teha 3-4x nädalas ja peale kangi trenni teha kindlasti ka aeroobset trenni(käimislint,ratas,stepper vms) 30-40min. pulss umbes 130-140 lööki minutis...

Muudetud kasutaja nurmsalu poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ta tarbib praktiliselt igal õhtul süsivesikuid. Õhtul süsikad välja ja läheb mühinal, kus ta pääseb. Võiks muidugi veel päeval tihedamalt süüa, saaks ainevahetuse ka kiiremaks. Jaksu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ~ 4 aastat tagasi olin sunnitud hakkama kaalu piirama(ei jõudnud enam tööle minna),siis tegin järgmised muudatused:

1.suurendasin söögikordade arvu 6-ni

2.vahetasin ära õhtu ja hommikusöögi(nüüd saan suurima koguse kaloreid hommikul)

vigin,et hommilul ei ole isu ei ole tõsiselt võetav;järelikult tuleb õhtusöök süüa varem ja vähem.

3.loobusin vähehaaval jahutoodetest(hetkel ei tarvita üldse)

4.loobusin(õigemini - vahetasin välja) suure kalorisisaldusega puuviljadest(banaan,arbuus,papaia)

5.lisaks tuli endale pähe taguda,et nüüd kõik nii jääbki,et ei ole tegemist teatud perioodi kestva üritusega

minu puhul asi töötas.

Kuna EI OLE spetsialist,siis nõuandeid loomulikult ei tule.Vaadates neiu menüüd ...

mina võtaks sarnasega juurde kuu jooksul ~20kg.Eriti kole on laupäev&pühapäev:kaks söögikorda päevas ...,deja vu, :rolleyes:

Et neiu kaal püsib - tähendab,asi ei ole sugugi lootusetu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pea ennast mingiks spetsialistiks, kuid selliste juhtumitega kokku puutunud ka varem. Siin on juba enamus öeldud. Loetlen siis oma nägemuse järgi ära need vead mis silma hakkasid.

Alustan sellest, et kindel mis kindel hästi aeglane ainevahetuse tüüp, liiga vähe liigutab ennast, natuke palju rasvast ja süsivesikuid ühe söögikorraga ja valel ajal päevas. Soovitaksin rohkem söögikordi päevas, toitainete vahekorrad õigeks. Valku liiga vähe menüüs , sellest ka läbu söömise isu. Rohkem kõiksugu hautatud advilju, ja soola ei ole vaja eriti midagi piirata kui õieti süüa.

Kahtlused: Kardan, et selle mis ta kirja pani, veel asi ei piirdu. ( võin ka eksida) kardan, et siiski aeg-ajalt ta nö. näksib söögikordade vahel. Tema ainevahetuse ja niigi valesti koostatud menüü puhul annavad sellised vahenäksid eriti mõnusa lisaprotsendi rasvapolstri kosutamiseks.

Kui see inimene seda loeb siis oleksin nõus tegema talle menüü kus ta saab süüa rohkem kui oskab ette kujutada. (koguseliselt) ja olen veendunud, et poole aasta möödudes (kui ta sõna kuulab) on tema kaalunäit miinus 20kg. Aastaga aga võiks oma kaalu täiesti normi saada.

Anna endast märku kui on huvi marek.kalmus@mail.ee aadressil.

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere spetsialistid! Saadan selle kirja Teile kõigile just avalikult, et ka tavalised fitness.ee kasutajad saaksid ülevaate, milliste probleemidega võib kokku puutuda. Hiljuti võttis minuga ühendust tütarlaps, kellel on päris korralik ülekaal ning väidetavalt on ta proovinud ka igasuguseid kaalu alandavaid protseduure, kuid tulutult. Siinkohal pean ära märkima, et omalt poolt enda kogemustest olen temaga rääkinud, aga sellest oli vähe kasu. Milline võiks olla Teie arvates tema menüü, et ta nälga ei sureks ning milliseid harjumusi võiks muuta? Kuna mulle endale tuleb iga päev päris palju sellise sisuga kirjasid, siis antud juhtumi puhul läheb mul üksinda selle probleemiga tegelemiseks liiga palju aega. Vajadusel saan täpsustada ka pikkuse ja kaalu ning muid andmeid, aga hetkel on teada, et ülekaal on üle 30 kg.

Ette tänades!

KIRI:

Tere!

Kuna palusid mul kirja panna nädala toidu, mida endale manustan, siis selline see nimekiri sai 15.01.2007-21.01.2007:

Esmaspäev:

Hommik – kohuke, banaan, pool apelsiini, tee.

Kohvi

Lõuna - kana-köögiviljasupp (käin tavaliselt söömas pubis 6½), banaan, tee.

Õhtu – riis, praeliha, roheline salat (kurk, tomat, paprika, oliiviõli, hiinakapsas), tee, banaan, 2 saiakest

Teisipäev:

Hommik – kohuke, saiake, tee

Kohvi

Lõuna – salat ja täidetud loomaliha seente ja juustuga, mahl, tee, apelsiin

Õhtu – ühepajatoit, viiner, jäätis, tee

Kolmapäev:

Hommik – 2 juustusaia ja tee

Kohvi

Lõuna - kodujuust makraga, juustumuhkel, tee, mahl, õun

Õhtu – ühepajatoit, salat, kana, tee, õun, shokolaad

Neljapäev:

Hommik – 2 juustusaia tomatiga ja tee

Kohvi

Lõuna – pardi-aedvilja supp, kohupiimakreem vaarikatega, tee,õun

Õhtu – pasta juurviljade ja hakklihaga, tee

Reede:

Hommik – kaerahelbepuder ja tee

Kohvi

Lõuna – hiinakapsa-majoneesi salat, pihv, tee.

Õhtu- ahjuliha, kartul, salat, tee

Laupäev:

Hommik – võileib pihviga, õun, tee

Õhtu - sünnipäev -kõike head ja paremat  (Erinevad salatid)

Pühapäev

Hommik – võileib pihviga, õun, tee

Õhtu – sünnipäev-kõike head ja paremat (Erinevad salatid)

+ iga päev 1tl ja rasvatu piima šeik dieet joogiga

Toidu kogused ei ole väga suured ja ka sooladega üritan tagasi hoida. Ma kasutan vähe poolfabrikaate või poest ostetud toitu – tavaliselt valmistan selle ikka ise.

Kuigi trenni tulemused on näha ümbermõõtudes (igalt poolt on vähenenud), siis kaalus see ei väljendu....Saan aru sellest, et lihased on raskemad, kui rasv aga mingi muutus peaks ju ometi toimuma mitte, et see seisab pea 4 kuud ühel näitajal – ei grammigi suuremaks, ei grammigi väiksemaks....

Trennis käin igal nädalal kaks korda (lihas ja kangi trenn) + iga päev kuskil 2 km kõndi tööle ja koju. Tööl istun põhiliselt.

Mis sodi inimesed kyll s88vad... :rolleyes:

Las Marek teeb talle n2idismenyy... Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

T2hen2rija ja Bitch nagu ma olen...

Nimetav k22ne on:

KOHV

Kohv, kohvi, kohvi. Palun mulle yks kohv!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui oled ülekaaluline siis ei soovita väga palju jala käia eriti joosta(mõjub liigestele halvasti).parem sõku ratast või midagi

Ratas oleks kõige mõistlikum,aga praegu oleks kõige tähtsam toitumine paika seada,sest see on ikka Väga metsas!!

Muudetud kasutaja SiimN poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×