Jump to content
R.Tamm

Kulturismi maine

Recommended Posts

Emal on ükskõik, on isegi rõõmus et tegelen spordiga, isa teeb ise ka.

Halvustavat suhtumist ei ole küll kohanud eriti, kuid tavaliselt arvatakse jõusaalis käijatest kui suhteliselt lollidest inimestest. Muidugi kui lasta kellegil põhjendada kuidas sport inimese lolliks teeb, siis eriti ei osata midagi öelda.

Leian, et treenitud keha on siiski veel soositud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile mul oli näiteks koolis söök kaasas...klassivend küsis siis,et mida ma söin ka?Vastasin,et riisi ja kanafileed...siis küsis,et mis ma sealt saan?Vastasin,et kanafileest saan valku ja riisist süsivesikuid...ta ütles selle peale mle:"Krdi keemik!"

Vot sellised vennad viivad kulturismi maine alla!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

teate mis mina arvan.asi on tegelikult nii et jõusaal on se kõige parem koht kus saab kiireid tulemusi lihase kasvus.on mul õigus?

seepärast ka tulevad sinna igasugused ülbikud,tühikargajad ja lihtsalt suure egoga inimesed ,nemad ongi need kes selle maine alla viivad.punnitavad jõusaalis omal lihase suureks ja sis lähevad linnapeale laijama.

toidulisantitest seda ,et need on mõeldud selleks , et kui sinu enda tase on juba nii kõrge ,et sa lihtsalt ei jõua süüa nii palju tavatoitu ,et sealt kõik vajalik kätte saada-siis toidulisandid aitavad sind.

olen kohand just sellist põlgavat suhtumist tipp kulturismi.eriti tüdrukute poolt.aga öelge siis kas ülekaaluline inimene on ilusam.

I don´t think so.

mõtlesin seda ,et inimestel võib olla ka se kompleks ,et kultusit ei saavuta ju otseselt midagi.Nagu näiteks sprinterid ja odaviskajad.Nemad saavad omal kindla aja või kauguse kirja.Kulturist seevast ei saa ju seliseid mõõdetavais asju.Samas võib kulturismi natuke võrrelda lauluvõistlusega.seal oleneb ju ka kõik esitlusest.kuid siiski lauljal on se kaasa sündind aga kulturistil ise treenitud kuigi palju on siiski kaasa sündind.

ok jätand teid nüüd siia edasi arutama.mul möllab arvutis mingi jube viirus ja mul pole aimugi kuda selest lahti saada ni ,et ma hakkan seda aretama :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rahvas on lihtsalt harimatu oma keha koha pealt. kui nad laiendaskid oma silmaringi ja prooviksid üht teist. siis tekiks ka mõistmine, nii nagu mina ei mõista füüsika õpetaja peeneid nalju ei mõista teised harimatuse tõttu kulturiste. inimesed kellele usk pole elu mõtet andnud otsivad seda lihtsalt mujalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu puhul ei ole siiani veel ühtki halvustavat vihjet trenni kohta visatud, selle asemel on hoopis mind nt. mingite raskemate asjade tassimisel jne. appi kutsutud! :rolleyes: Ise olen oma olemusega täiesti rahul ja nutma ei hakka kui kellelegi ei meeldi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Zz

Viimasel ajal on jõusaalis käimine nii populaarseks muutunud, et ei ole küll kuskilt kuulda olnud, et keegi sellest midagi negatiivset arvaks, või siis ei oleks sellest midagi kuulnud. Üha enam naistuttavaidki on ka leidnud tee sinna. Minu linnas vaadatakse juba natuke imelikult nende peale, kes jõusaalis ei käi. :rolleyes:

Muudetud kasutaja Zz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu tuttavad küll meeldivalt üllatunud, et jõusaalis käin. Ja tajun naisterahvaste pilke järjest rohkem :rolleyes:

Esialgu mul küll veel musklimäge pole näidata, aga rüht on paremaks läinud ja üldse sihuksem.. toekam. Enesekindlamaks olen samuti muutunud. Niiet.. minu edevus saab igal juhul toidetud.

Edevusest rääkides.. tegin ükspäev trenni ja kõrval mingi tegelane kah vehkis hantlitega. Noor, pikemat kasvu ja suht kõhnapoolne. Kõhn paistis ta ilmselt sellepärast, et pikk oli. Aga koomiline oli see kuidas ta trenni tegi. Tegi parasjagu vist õlga ja peale kordusi kohe vaatab peeglist kuidas nüüd on. Keerab ja uurib ja liigutab kätt, jälgib muskleid. Teeb järgmised kordused ja jälle vaatab. Palju ei puudunud, et ma oleks naerma hakanud seal. Et noh.. eneseimetlus eneseimetluseks, aga ega siis lihas nüüd nii kiiresti kah kasva.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hea on et see teema üles võeti. Endal on probleem nimelt selles ,et fitnessi ja kulturismiga tegelevaid inimesi tutvusringkonnas polegi. Tänu sellele peetakse mind friigiks. Harvad pole küsimused, et miks sa seda ja teist sööd ja miks seda ei söö , siis hakka kedagi selles osas harima, keda tegelikult asi ei huvita. Ja kui peale rasket tööpäeva veel trenni teen, samal ajal kui töökaaslased kodus teleka ees vedelevad, mõeldakse kohe et päris soe peast. Ühesõnaga tekib vahel enda seisukohtade kaitsmisega raskusi. Asi ongi vist tõesti selles, et jõusaali alasi ei tunnustata sellel tasemel kui nt kergejõustiku, ehe näide nt suusatamine.

Aga pidage vastu siis kõik. Isiklikult arvan et kes jõusaalis külastajaid pilkavad on see eelkõige nende mitte Meie probleem!

Edu kõigile!

Muudetud kasutaja zon poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esialgu oli selline teema, et "kahtlane" jne. Ajapikku sai tiritud palju tuttavaid treeningule kaasa ning neid enam-vähem õigesti juhendatud. Pärast seda kui esimese 2...3 nädala möödudes hakkasid nood kerelolevate lihaste olemasolu täheldama, siis on muutunud suhtumine. Kindlasti tuleb kasuks, kui koolijütsid ja ka tudengid jõutreeningu kõrvalt kaalika arendamist ei unustaks, sest intellekt on pool arvamusest inimese kohta.

Eks see kergejõustik jms teema on selles suhtes inimesesõbralikum, et pealtvaatajatele jääb mulje, nagu neil oleks ka lootust samale tasemele jõuda. Nähes reljeefsete ja/või massiivsete lihastega sportlast on esimene reaktsioon "krt seda küll järgi ei tee". Eks samas ole kindlasti vastumeelsuse põhjusta alateadlik hirm teise füüsilise üleoleku pärast, mis on inimesesse nagu igasse teise loomagi sisseprogrammeeritud.

Võiks mainida, et ka steroidide kasutamine on sama mõjuga pea kõigil aladel.

Raskejõustikku eelis enamus spordialade ees on madalam vigastuste oht.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oi, mul on palju olnud vestlusi teemal steroidid :rolleyes:

asi selles, et söön valku ja vahest ka kreatiini... no olen siis naise sugulastel külas (venelased) ja need omavahel räägivad minust.. ma algul ei laksand lahti a lõpuks kuulsin, et üks sugulastest küsib, et kas ma söön steroide ka.. no ja tydruk mul vastas, et jah :P sööb küll :D

ma pidin ikka päris kaua seletama, et need pole steroidid, et söö kohupiima ja liha.. saad sama kätte jne.. (mul vene keel väga halb)

ma ei usu, et ma tol korral suutisn neile selgeks teha, et tegu pole keelatud ainetega..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

KÕIGIL KULTURISTIDEL ON SELLINE ARVAMUS, ET KUI NEID ALVUSTATAKSE, ET SIIS OLLAKSE KOHE KADE NENDE PEALE. :P

Leidub kindlasti selliseid, kuid päris nii see pole.

Esiteks paljud naised ütlevad, et kulturistide lihased on liiga treenitud, ja vaevalt naised sellised olla tahaks.

Enamus tahab siiski olla suhteliselt lihastes, kuid "sünsuse piirides". :rolleyes:

SAAGE ARU KULTURISTID, KUI TEID KRITISEERITAKSE EI OLE NEED TINGIMATTA RASKELT RASVUNUD, VÕI ALAKAALULISED INIMESED- aga neid leidub.

Ärge tehke kritiseerijatest välja ja ajage oma asja edasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole küll eriline kapp (veel :lol: ), aga reljeefi nagu on, hiljuti ühel sünnipäeval naised olevat mind (õigemini mu keha vist) seksikaks pidanud (seda kuulsin hiljem) ja üks tahtis katsuda, õigemini katsuski. Detailidesse ei hakka laskuma. :P:D:rolleyes::P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Just eile oli mul "kerge" sõnavahetus ühe tuttavaga MSN-s. Olgu öeldud, et tüüp ise trenni ei tee ja on suitsumees juba aastaid. Ta muudkui korrutas kui nõme elu mul on, ei saa end vabalt tunda, peab muudkui reegleid järgima (sö söömine, trenn, magamine jne). Et mis rõõmu ma elust üldse niiviisi tunnen? Keemikuks ristiti ka, kui kuulis et ma valgupulbrit söön. Hea, et ma talle kõiki lisandeid üles ei lugenud, mida ma tegelikult igapäevaselt tarbin... oleks teine vist mingi raske tervisekahjustuse sellise uudise peale saanud :P Noh ja muidugi see jutt ka, et ma "lähen meheks" varsti, tiss kaob ära, nägu muutub rõvedaks...blaaa-blaaa-blaa.....jne. Et ühesõnaga ma olen loll ja MILLEKS MULLE KÕIK SEE? Minu vastus oli lihtne: "Aga miks ka mitte?".

Jõusaalis pole siiani otse keegi ütlema tulnud, aga vahtijaid on tihti. Mõni teinekord küsib, kui palju ma kuskil surun või lükkan. Aga täpselt ei saagi aru, kas imestavad või vaatavad halvustavalt. Nagu naine koos mehega jõusaalis trenni rabamas oleks mingi ebamaine nähtus :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just eile oli mul "kerge" sõnavahetus ühe tuttavaga MSN-s. Olgu öeldud, et tüüp ise trenni ei tee ja on suitsumees juba aastaid. Ta muudkui korrutas kui nõme elu mul on, ei saa end vabalt tunda, peab muudkui reegleid järgima (sö söömine, trenn, magamine jne). Et mis rõõmu ma elust üldse niiviisi tunnen? Keemikuks ristiti ka, kui kuulis et ma valgupulbrit söön. Hea, et ma talle kõiki lisandeid üles ei lugenud, mida ma tegelikult igapäevaselt tarbin... oleks teine vist mingi raske tervisekahjustuse sellise uudise peale saanud :P Noh ja muidugi see jutt ka, et ma "lähen meheks" varsti, tiss kaob ära, nägu muutub rõvedaks...blaaa-blaaa-blaa.....jne. Et ühesõnaga ma olen loll ja MILLEKS MULLE KÕIK SEE? Minu vastus oli lihtne: "Aga miks ka mitte?".

Jõusaalis pole siiani otse keegi ütlema tulnud, aga vahtijaid on tihti. Mõni teinekord küsib, kui palju ma kuskil surun või lükkan. Aga täpselt ei saagi aru, kas imestavad või vaatavad halvustavalt. Nagu naine koos mehega jõusaalis trenni rabamas oleks mingi ebamaine nähtus :rolleyes:

Stereotüüpne näide.... selline sats moodustab ühiskonnas üsna suure osa paraku :P

Ei ole kena muidugi kedagi hukka mõista, kuid jah... selline on selle inimese arusaam sellest, kuidas tuleb osata elada "õigesti", vähemasti tema arvates. Selline on tema nägemus õigest elu nautimisest ja vabadusest, kuigi ta ei mõista, et ta on ise piiratud ja ahistatud (suitsetamise poolt näiteks). Meenub saade "60 minutit", mida Tiit Made juhtis, konkreetne saatelõik Põhja-Korea lastest, kellele dikteeriti ette, mida nad peavad kaamera ees ütlema: Ameerika on see paha, kus on kõik need koonduslaagrid ja puha, neil seal Põhja-Koreas on harmoonia :D.... Ühesõnaga, udu sees olles ei märka sa udu enda läheduses, seega ei tundu, et sa oleksid udus.... sama efekt.

Kui ma ütlen, et see inimene on selle kandi pealt rumal, kas ma siis eksin? Kuid kas on see ebaviisakas, et ma sedasi ütlen? Jah. Kedagi maha teha on ebaviisakas. Kuid mis oleks siis õige käitumisviis? Vaikimine? Enda teada hoidmine?

Tema enda jaoks on elu just sellisena nagu ta seda elab kõige sobilikum tema jaoks, järelikult tema on rahul, siis see on peamine tema enda jaoks, kuid kas see on õige? Jälle jõuan selleni, mis on õige, mis aga vale? Paraku meenuvad ühe targa haritud foorumlase sõnad, et kõik on suhteline, seega ei ole olemas üldist head ega halba :lol:. Nii et minusugune rumalukene peaks hoidma madalat profiili, olema madalam kui muru, sest suurte gigantidega ei maksa ühel väikesel hiirekesel rinda pista, - võin kindel olla, et kasu see mulle ei too :P (tsiteerides Politseikroonika klassikut).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjah.Minul pole probleemi oma tutvusringkonnas olnud.Kõik ju mäletavad,milline ma 3-4 aastat tagasi välja nägin ...

nii et me siis nagu elav jõusaalireklaam, :rolleyes:

Naised ja jõusaal ...

no oma tüdrukut ma kangi sikutama ei luba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on tõesti väga huvitav, milliseid väärarusaamu rahva seas liigub. Valku, mis on tähtsaim organismi ehitusvahend, peetakse mingiks steroidiks. Ühe sõbra ema näiteks ei luba tal valku süüa. Vanemad tahavad võsukestele ju head, kuid väärarusaama tõttu teeb see ju tegelikult kahju.

mul oli ka siuke laks et ema umbes arvas et valgud on SAATANAST või ma ei tea mida :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just eile oli mul "kerge" sõnavahetus ühe tuttavaga MSN-s. Olgu öeldud, et tüüp ise trenni ei tee ja on suitsumees juba aastaid. Ta muudkui korrutas kui nõme elu mul on, ei saa end vabalt tunda, peab muudkui reegleid järgima (sö söömine, trenn, magamine jne). Et mis rõõmu ma elust üldse niiviisi tunnen? Keemikuks ristiti ka, kui kuulis et ma valgupulbrit söön. Hea, et ma talle kõiki lisandeid üles ei lugenud, mida ma tegelikult igapäevaselt tarbin... oleks teine vist mingi raske tervisekahjustuse sellise uudise peale saanud :rolleyes: Noh ja muidugi see jutt ka, et ma "lähen meheks" varsti, tiss kaob ära, nägu muutub rõvedaks...blaaa-blaaa-blaa.....jne.

Tuttav teema. Mult ka alatasa küsitakse, kas mul midagi targemat pole teha. Ja kui ma uurin, et mis see targem tegevus oleks, siis pakutakse, et raamatute lugemine või ööklubiskäimine. Miskipärast just joomise ja pidutsemisega seostatakse meelelahutust ja trennikauged inimesed ei saa sugugi aru, et jooksmine võib olla palju funim kui joomine.

Söömas üritan võimalikult palju üksinda käia, sest kolleegidega lõunal käies õnnestub alati kellelegi hambu jääda ("pead dieeti vää?").

Ja meheksmuutumise jutte kuuleb ka muidugi iga päev.

Mis puutub nartsissismi, siis eneseimetlejaid on tegelikult igal alal. Võetagu näiteks Pullerits. See tekst on kohati ikka väga haige. Iseasi muidugi, kas see mees tegelikus elus ka on "treenin-oksendamiseni" ja "ma-olin-erki-noole-vanuses-temast-palju-kõvem-mees" või on tegemist lihtsalt ajakirjanduslike liialdustega.

Ma ise muidugi ei suuda sageli varjata oma poolehoidu vastupidavusalade ja nende harrastajate suhtes, aga nii ei saa ka öelda, et kõik kulturistid on nõmedad egobuustijad ja kõik maratoonarid on jube lahedad tegelased. Sõltub ikkagi sügavalt konkreetsest inimesest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nii ei saa ka öelda, et kõik kulturistid on nõmedad egobuustijad ja kõik maratoonarid on jube lahedad tegelased. Sõltub ikkagi sügavalt konkreetsest inimesest.

Kõige hullemad pidid olema maletajad.

Kulturismi kui võistlusspordi maine ei ole vist tõesti eriti kõrge. Mu enda isiklik kogemus küll ütleb, et "tavaharjutajat" ei seosta keegi kulturismiga.

Edit: tase -> maine

Muudetud kasutaja UmbIsik poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kulturism on üks väheseid spordialasid mis on välisel vaatusel silmaga nähtav, sinna võib veel lisada poks (lömmis nina) ja maadlus (moondunud kõrvad). Väga paljudel meestel kes pole eales jõusaalis viibinud on selles suhtes kompleks. Üsna tihti olen kogenud ka halvustavat suhtumist. Alles hiljuti istusin peale trenni saunas, kui sisse astusid isa koos umbes 10 aastase pojaga. Poiss siis viitas minu peale, et vaata musklimees, mille peale isa pani näpud suhu ja näitles oksendamist. Seekord suutsin säilitada enesevalitsuse : ) Veel mida olen märganud, et jõusaalivõõrad mehed teretades kättpidi pigistavad täiejõuga, see on vist neil alateadvuses.

Üle viskab ka see, et olles kuskil sünnipäeval või muidu seltskondlikul üritusel, läheb alati varem või hiljem teemaks toit ja eriti naised oma ülekilodega. Miks nad aru ei saa, et ma tahan just sellepärast teiste inimestega suhelda, et väljuda sellest toidu- ja spordimaailmast mis mind iga päev ümbritseb. Sama lugu on ka kindlasti arstidega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulturism on üks väheseid spordialasid mis on välisel vaatusel silmaga nähtav, sinna võib veel lisada poks (lömmis nina) ja maadlus (moondunud kõrvad). Väga paljudel meestel kes pole eales jõusaalis viibinud on selles suhtes kompleks. Üsna tihti olen kogenud ka halvustavat suhtumist. Alles hiljuti istusin peale trenni saunas, kui sisse astusid isa koos umbes 10 aastase pojaga. Poiss siis viitas minu peale, et vaata musklimees, mille peale isa pani näpud suhu ja näitles oksendamist. Seekord suutsin säilitada enesevalitsuse : ) Veel mida olen märganud, et jõusaalivõõrad mehed teretades kättpidi pigistavad täiejõuga, see on vist neil alateadvuses.

Üle viskab ka see, et olles kuskil sünnipäeval või muidu seltskondlikul üritusel, läheb alati varem või hiljem teemaks toit ja eriti naised oma ülekilodega. Miks nad aru ei saa, et ma tahan just sellepärast teiste inimestega suhelda, et väljuda sellest toidu- ja spordimaailmast mis mind iga päev ümbritseb. Sama lugu on ka kindlasti arstidega.

Heh, Marek, ma maadelnud aastatel 1982 - 2005 ja mu kõrvad pole moondunud :P Aga see vist sellest, et nad sellised pisikesed :rolleyes: Kuid eks ta ole - maadlejatel on kõrvad murtud küll ja juba eemalt võib neid ära tunda ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kulturism on üks väheseid spordialasid mis on välisel vaatusel silmaga nähtav, sinna võib veel lisada poks (lömmis nina) ja maadlus (moondunud kõrvad). Väga paljudel meestel kes pole eales jõusaalis viibinud on selles suhtes kompleks. Üsna tihti olen kogenud ka halvustavat suhtumist. Alles hiljuti istusin peale trenni saunas, kui sisse astusid isa koos umbes 10 aastase pojaga. Poiss siis viitas minu peale, et vaata musklimees, mille peale isa pani näpud suhu ja näitles oksendamist. Seekord suutsin säilitada enesevalitsuse : ) Veel mida olen märganud, et jõusaalivõõrad mehed teretades kättpidi pigistavad täiejõuga, see on vist neil alateadvuses.

Üle viskab ka see, et olles kuskil sünnipäeval või muidu seltskondlikul üritusel, läheb alati varem või hiljem teemaks toit ja eriti naised oma ülekilodega. Miks nad aru ei saa, et ma tahan just sellepärast teiste inimestega suhelda, et väljuda sellest toidu- ja spordimaailmast mis mind iga päev ümbritseb. Sama lugu on ka kindlasti arstidega.

tõsiselt hea jutt. sellele et poiss näitas näe musklimees võid aind uhke olla! aga "isa" kes oksendamist näitas - see ei saa õige mees olla! nagu eit, pole midagi teha, kui vaadata aind ylevalt alla yleoleva pilguga kui hunnikut sitta.

ja see dieedjutt-muidugi ei viizi hakata seal seltskonnas seletama paarilausega õigest toitumisest mitteteadlikele, mittehuvilistele...

Muudetud kasutaja Flex250 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Heh, Marek, ma maadelnud aastatel 1982 - 2005 ja mu kõrvad pole moondunud :lol: Aga see vist sellest, et nad sellised pisikesed :rolleyes: Kuid eks ta ole - maadlejatel on kõrvad murtud küll ja juba eemalt võib neid ära tunda ...

Maadlejate kõrvad on rõvedad.

Kõrvakõhred on murdunud ja päris tihti ka nendes olevad koed on surnud.

Kõrvad verd täisjooksnud ja siis on liigliha tekkinud.

Ma arvan, et nende kõrvade pärast on paljud maadlemisest loobunud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maadlejate kõrvad on rõvedad.

Kõrvakõhred on murdunud ja päris tihti ka nendes olevad koed on surnud.

Kõrvad verd täisjooksnud ja siis on liigliha tekkinud.

Ma arvan, et nende kõrvade pärast on paljud maadlemisest loobunud.

Kes ikka tõsiselt alaga tegeleb, see ei loobu murtud kõrvade pärast. Kui keegi kardab aga alustada sellepärast, et on oht saada murtud kõrvad - see on teine asi. Pealegi on võimalus kasutada nn. kõrvakaitsmeid (midagi sellist, nagu poksijatel maskid on, kuid pehme), ka võistlustel on need lubatud ja Eestiski kasutusel.

Igasugune kahevõitlusala on tugevatele ning nõrgad lihtsalt lahkuvad trennist. Neist, kes kardavad saada haiget - neist ei saagi asja!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×