Jump to content
Brooklyn

korvpallur jõusaalis ?!

Recommended Posts

kui ma algul jõusaali läksin surusin ka 60kg.. kahe kuu pärast surusin 65 :) tegin algajate kava 5 päeva nädalas ja siiamaani ei tea mis viga oli..

Algajate kava on mõeldud tegemiseks 3x nädalas ülepäeviti. 5x nädalas lõppeb arvatavasti ületreeninguga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
proteiini on eluliselt vajalik tarbida kõigil ... iseasi on see, et kas seda on mõtet lisaks pulbri kujul süüa ... või piisab toidust saadavast ...

No sooviks endiselt selle vastust mitte surumise kohta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen treeninud nii umbes 2 kuud ja rinnalt surumine on paranenud 20kg võrra(trenni minnes 70kg ja nüüd 90kg). Trenni tegin täiesti suvalt, ei mingit kava ega kindlaid raskusi. Huvitav on veel see, et tegin ainult massi ja jõud paranes nii hästi.

Muudetud kasutaja s22ks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen treeninud nii umbes 2 kuud ja rinnalt surumine on paranenud 20kg võrra(trenni minnes 70kg ja nüüd 90kg). Trenni tegin täiesti suvalt, ei mingit kava ega kindlaid raskusi. Huvitav on veel see, et tegin ainult massi ja jõud paranes nii hästi.

See ongi alustajal nii, algul tuleb nii massi kui jõudu, seda ükskõik kui p..... su treening on. Keha loomulik reaktsioon sellele millega ta pole harjunud - suurenenud koormus. Peagi areng aeglustub ja kui sa midagi ette ei võta (palun ära mõtle selle all, et sa pead ette võtma proteiinipulbrid ja kreaiinid ja muu sellise), lõpuks ta ka peatub. Ja kui su treening põhjustab ka ületreeningut siis hakkab toimuma ka taandareng.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, aga et korralikult jaotada siis peaks ju igapäev käima jõusaalis või tihedamini, aga mul on aeg käia kolm korda nädalas ning ei oska väga ära jaotada seda, kuna tahaks ikkagi rohkem korvpalluri lihast juurde :rolleyes:

Üle 3 päeva poleki hea käia , sest jõutõstmise korral nt tuleb kõige kiiremini 3 korda nädalas ega lihas tahab puhata ka :rolleyes:

Muudetud kasutaja madis220 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle teemaga üks haakuv küsimus.

Jõusaaliga olen tegelenud u 5 aastat. Kõrvalt ka koguaeg korvpalli. Hakkasin ka ükspäev sügavamalt mõtlema, et mida ikka täpselt jõusaalis teha ja mida mitte. Tundub natuke loll lause ehk...

Viimase 3-4 aastaga olen lihast vahest juurde võtnud 1-1,5 kilo. Häbematult vähe ikka. Tean, et selles on süüdi kindlasti 3-4 korda korvpall nädalas ja mu puudulik söömine. Viimast püüan nüüd väga muuta. Rasvaga probleeme pole, keha välimusega olen rahul ja kaal kõigub nii 75-76 kilo vahel. Soov oleks 80 täis saada, arvan et see võiks olla optimaalne, rohkemat ei soovikski.

Siit siis küsimus, et missugused peaksid olema korduste vahemikud, millega treenida. Kuna ma kulturismis ei võistle ja rasvaprobleemi pole, ning tahan ainult massi juurde võtta, siis ise järeldan sellest, et mul pole vaja teha reljeefitsüklit. Ehk siis pole mõtet rõhuda 12 ja enam korduse peale. Kas peaksin treenima siis nii, et teen vaheldumisi jõu/massi tsükleid (6-8 kordust) ja massitsükleid (8-12 kordust).

Ise arvan, et ei saa ju koguaeg ühes tsüklite vahemikus treenida, kuna keha harjuba sellega ära ja see muutub ka tüütuks.

Loomulikult teeks aegajalt vahelduse mõttes ka 12-15 kordust, näiteks mingi lihase viimase harjutusega.

Loodan, et kes lugeda viitsis sai probleemist aru.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin ühest targast raamatust Korvpalli õpik treening kava korvpalli arendamiseks , jõusaalis muidugist ? Et kas see kava on korrektne ning võib teha selle järgi, kas peaks sealt mingi asja välja vahetama, ära võtma ?

Tabel 1:

KOGU KEHA TREENINGPROGRAMM (Total-Body Program)

Esmaspäev ja reede (Monday and Friday):

1. Kangi surumine lamades (Bench Press)

2. Tõmbed plokil, ülalt kukla taha (Lat Pull Down)

3. Kangi surumine rinnalt (Military Press)

4. Küünarvarte kõverdamine althaardes, seistes kangiga (Curl Bar Curls)

5. Ülakeha surumine rööbaspuudel (Bar Dips)

6. Jõukükk / jalgadega surumine (Squats / Leg Press)

7. Kangi rinnalevõtmine (Power Clean)

8. Jalgade kõverdamine lamades (Lying Hamstring Curls)

9. Päkkadel tõusud seistes (Standing Heel Raises)

10. Keretõsted (Back Extensions)

11. Õlavöö tõsted selililamangus (Abdominal Crunches)

34

III – KEHALINE ETTEVALMISTUS KORVPALLIS

Kolmapäev (Wednesday):

1. Kangi surumine kaldpingil (Incline Bench Press)

2. Tõmbed plokil eest (Lat Row)

3. Kangi tõmbamine lõua alla (Barbell Upright Row)

4. Küünarvarte kõverdamine, istudes käsikutega (Dumbell Curls)

5. Allasurumised plokil pealthaardes (Triceps Press Down)

6. Pingile tõusmine, kang õlgadel (Step Ups)

7. Kangi rinnaletõmbamine, tõus päkkadele (Clean Pull)

8. Jala kõverdamine lamades (Single Leg Hamstring Curls)

9. Päkkadel tõusud, ühel jalal (Single Foot Heel Raises)

10. Jõutõmme sirgete jalgadega (Straight Leg Dead Lift)

11. Jalgade tõsted (Leg Raises)

Seal on üks kava veel, muidest, kava leiab sellest raamatust lk 33-34

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×