Jump to content
andr3s

Jooksmine lisaks? tasub?

Recommended Posts

Nii

olen 15 aastat vana, kaalun 75kg

Käin esmasp. kolmap ja reede Jõusaalis

teisipäev ja neljap on korvpall meestega

Kas tasuks veel jõusaalipäevadel lisaks jooksma minna kui jah siis kas enne või peale trenni, kas jalgade või käte päeval, või sobib mõlemal?

Kasutasin otsingut aga midagi sarnast ei leidnud.

Aitäh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minul hoopis selline küsimus,et kas piisab lihtsalt hüppenööriga hüppamisest?..või jooksmas peab igal juhul käima?

hüppenööriga on muidugi hea hüppata...aga jooksmas võiks ka ikka käia ;)

Muudetud kasutaja lõvi16 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ega jooksmisega hüppevõimet ei saa, samuti ei saa sa seda jõusaalis kükke tehes.Selleks on plüomeetrilised harjutused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastupidavustreeninguid see, et meestega mängimas käid, ei asenda. Selleks oleks ikka vajalik ka jooksmas käia. Aga kõik oleneb muidugi, jah, eesmärkidest. Niisama pallipõrgatamiseks ei ole spetsiaalselt jooksmas käia vaja.

Muudetud kasutaja antol poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise ma olen proovinud nii teha et joosta nii nagu ma eraldi seda teen, aga võin öelda et ma lihtsalt ei jaksanud. Aga niiöelda väikse soojenduse eesmärgil olen küll natuke jooksnud.

Võibolla enne või peale korvpalli oleks ehk vähe parem joosta. (ise pole korvpalli mänginud).

Küsimus, kas näiteks hüppekükk ka hüppevõimet arendab, nagu peaks ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jooksmisel on hüppekükk ka siis hea kui joosked kuskil väga mägisel maastikul... kuidagi jõudu rohkem.

Aga oskaks muidu keegi soovitada üldse jooksumehele jalalihaste treeningut. Jätaks tavalise küki välja.

Olen teinud muidu jalapressiga, hüppekükki ja siis käärkükki. Jalalihased on väga nõrgad jõutrenni suhtes.

Ja siis lihtsalt sääremarju ka.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksmisel on hüppekükk ka siis hea kui joosked kuskil väga mägisel maastikul... kuidagi jõudu rohkem.

Aga oskaks muidu keegi soovitada üldse jooksumehele jalalihaste treeningut. Jätaks tavalise küki välja.

Olen teinud muidu jalapressiga, hüppekükki ja siis käärkükki. Jalalihased on väga nõrgad jõutrenni suhtes.

Ja siis lihtsalt sääremarju ka.

Kui tavalist kükki teha ei taha, siis tee kükki kang rinnal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskad mingeid harjutusi soovitada?

Hüppekükk näiteks või siis selline harjutus kus hüppad kasti pealt maha ja siis niipea kui jalad maad puudutavad, hüppad kohe üles.Rohkem ei tea soovitada, pole selle ala sportlane.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hyppevõime arendamiseks soovitan varbseinale hypata käega kinni samas hoides, intensiivselt!

tõkked tulevad vägasi kasuks(võimalusel muidugi)

ja kui sul see kossutrenn on siis iga treni lõpus kätega vastu lauda hypata 20x3 vähemalt...tuleb kasuks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina jooksmist, korvpalli ja jalgpalli ei pooldaks puht sellepärast et need lõhuvad liigeseid. Pärast on probleemiks logisevad ja valutavad põlved mis on palju suurem probleem kui kiiresti jämedaks saadud pakud (jalad). Sellepärast soovitaks kõigepealt alustada liigeste sidemete tugevdamisega (puusad ja põlved) mis edasisel treeningul juba ettevalmistatud on ja vigastusi vähendavad.(nt hüppamise kogapealt olen kuulnud et kaugushüppajad võivad pakku tabada tonnise jõuga, pakutabamise hetkel, kujutage ette ühel jalal 1 tonnine raskusjõud, pole ime et vigastusi tekib :unsure: )

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, selles suhtes küll et jooksmine tõesti lõhub... aga kõik oleneb sellest et kuda sa jooksed.

Milliselt pinnal jooksed.

Millised jalatsid sul on.

Kuda sa astud jooksu ajal, sest seda on ka võimalik korrigeerida.

Ja kindlasti kas sa teed sooja enne jooksu.

Kuda sa jooksu alustad, kas kohe hooga või vaikselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jah, selles suhtes küll et jooksmine tõesti lõhub... aga kõik oleneb sellest et kuda sa jooksed.

Ma ise pole küll vist piisavate kogemustega, aga tõepoolest, jooksusammul ja jooksusammul on vahe sees. Mitte raksaki kand maha, vaid pehmelt mööda jalalaba välisserva veeredes. Ja pinnas samuti oluline. Metsa vahel rahulikult pool tundi kuni tund nohisedes lipata väga mõnus. Siis lõpus annab tunda mis osa ihust nõrgem on. Kas ei jõua kopsud järgi või kipuvad lihased valutama või miskit sees torgib. Ja areng on tuntav täiesti - ilma põlvede purukspeksmiseta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×