Jump to content
inside14

Kuidas rikkuda ära vorm ja kahjustada tervist ?

Recommended Posts

lugesin nagu läbi ja uurisin kuid kas see mitte süsivesikute söömine hommikul kehtib ka siis kui ma homikul jõusaalis käin .... igal tööpäeva hommikul söön kausitäie putru margariiniga ja siis 0,5 h hiljem lähen tunnikeseks jõusaali ....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lugesin nagu läbi ja uurisin kuid kas see mitte süsivesikute söömine hommikul kehtib ka siis kui ma homikul jõusaalis käin .... igal tööpäeva hommikul söön kausitäie putru margariiniga ja siis 0,5 h hiljem lähen tunnikeseks jõusaali ....

Pudrust saad ka ju valku. Kõige parem ongi kombineerida taimset ja loomset valku 1:3- le. Sööd pudrule lisaks paar keedumuna ja klaasi piima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tooks arutellu veel küsimuse natuke teise vaatenurga alt.

Nimelt milline peaks olema valkude, süsivesikute ja rasvade vahekord kui pole võimalik treenida vigastuse tõttu ent ometi on soov seada korda toitumine ning peale vigastuspausi asuda ka uuesti treenima? Eesmärgiks siis kehakaalu vähendamine rasva arvelt vähendamaks koormust taastuvale põlvele. Kas toitainete vahekord peaks jääma samaks ning samuti söögikordade arv? Oletan, et antud juhul tagaks ilmselt paremad tulemused süsivesikute % vähendamine kuna hetkel pole tugevalt treenida võimalik?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pudrust saad ka ju valku. Kõige parem ongi kombineerida taimset ja loomset valku 1:3- le. Sööd pudrule lisaks paar keedumuna ja klaasi piima.

Kes annab/rakendab taolist nõu,ei ole kontrollitud süsivesikutesisaldusega toitumise olemust mõistnud!

Tooks arutellu veel küsimuse natuke teise vaatenurga alt.

Nimelt milline peaks olema valkude, süsivesikute ja rasvade vahekord kui pole võimalik treenida vigastuse tõttu ent ometi on soov seada korda toitumine ning peale vigastuspausi asuda ka uuesti treenima? Eesmärgiks siis kehakaalu vähendamine rasva arvelt vähendamaks koormust taastuvale põlvele. Kas toitainete vahekord peaks jääma samaks ning samuti söögikordade arv? Oletan, et antud juhul tagaks ilmselt paremad tulemused süsivesikute % vähendamine kuna hetkel pole tugevalt treenida võimalik?

Mida vähem aktiivne on inimene,seda väiksem on süsivesikute vajadus - seega on Sinu oletus õige!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvutame natuke:

Kaerahelbepuder 200 g - 184 kcal

rasva 2,4 g

valke 7,2 g

sv 32 g

Või 10 g - 66,1 kcal

rasva 7,3 g

valke 0,1 g

sv 0,1 g

Keedumuna 2 tk. - 162 kcal

rasva 10,8 g

valke 14,4 g

sv 0 g

Piim 2,5 % 250 g - 130 kcal

rasva 5 g

valke 7,5 g

sv 12,5 g

Kokku energiat - 542,1 kcal

rasva 25,5 g

valku 29,2 g

süsivesikud 44,6 g

Valgud - 29,4 %

Rasvad - 25,6 %

Süsivesikud - 44,9 %

Muudetud kasutaja OldMan poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arvutame natuke:

Kaerahelbepuder 200 g - 184 kcal

rasva 2,4 g

valke 7,2 g

sv 32 g

Keedumuna 2 tk. - 162 kcal

rasva 10,8 g

valke 14,4 g

sv 0 g

Piim 2,5 % 250 g - 130 kcal

rasva 5 g

valke 7,5 g

sv 12,5 g

Kokku energiat 476 kcal

rasva 18,2 g

valku 29,1 g

süsivesikud 44,5 g

Nii, k6ik klapib, hasti rehkendatud!

Tubli , hinne 5+ :unsure:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
lugesin nagu läbi ja uurisin kuid kas see mitte süsivesikute söömine hommikul kehtib ka siis kui ma homikul jõusaalis käin .... igal tööpäeva hommikul söön kausitäie putru margariiniga ja siis 0,5 h hiljem lähen tunnikeseks jõusaali ....

Kui soovid massi teha,siis ära mu nõuandeid järgi - need on mõeldud inimestele,kes tahavad olla terved ja head välja näha;

kui tahad rasva põletada,siis pudru söömine lihtsalt raskendab seda,kuigi juurde Sa seda ei tekita,sest treeningu tõttu jääb tõus insuliinitasemes ära,kuna hakkad ju süsivesikuid treeninguenergiaks kasutama.

P.S. Margariini asemel kasuta kindlasti võid!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kuidas mõjub mu vormile - kui ma päevas saan oma süsivesikud 4st leivaviilust, ühest õunast, mingi väikse tötrsu ka kodujuustust, vähesest salatist(kurk, tomat, porgand või kapsas). Valku ja rasvu söön piisavalt - kaks korda päevas punast kala(kas võib kala nii palju süüa), mune, kodujuustu, liha. Kui kasulik on sült?Üldiselt on mul trennis energiat jätkunud ja kui on veits väsimust olnud siis olen teinud teie õpetuste kohaselt lisa rasva kogusesse.Kui palju munakollaseid võib, (on veel normi piires) süüa.Ajul vist oli normaalseks tööks päevas vaja vähemalt 40 g süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kõik ei taha kulturistideks saada. :huh:

Ega siis ainult kulturistid kangile raskust ei lisa. Seda teevad ka tõstjad, jõutõstjad, kergejõustiklased...

Oleksin võib-olla pidanud veidi täpsustama, need poisid kellest jutt käib, on sellises eas, kus jõudu tuleb mühinal juurde ka ilma trennita. Seepärast ma ei saagi aru, miks nad raskusi vägisi samal tasemel hoiavad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

<_<Hmm...ma pidasin tegelikult silmas seda artiklit: http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=3610 , aga ma ei ole kindel, et see Fredi kirjutatud on. Head artiklid on veel Effective & Permanent Fat Loss Symposium seeriast, aga need olid kirjutatud enne seda teemat.. Kui see esimene artikkel Fredi poolt kirjutatud ei ole, siis tundub, et seda ei olegi. Sel juhul ma vabandan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks siia sellise küsimuse veel, et kui teen HIIT'i või pikemat aeroobset (45min), siis kas see on soovitatav teha enne jõusaali minekut või pärast?

Eraldi päeval. Kui nii ei ole ajanappuse tõttu võimalik, siis peale jõutreeningut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma saan aru, et hommikul oleks pudru asemel mõtet süüa midagi valgurikast ja rasvast. Teoorias on küll kõik selge, aga mul tekib küsimus millest peaks siis koosnema hommikusöök või lõunasöök. Peaks sööma ainult liha, kodujuustu, kohupiima, muna, juustu? kas keegi võiks tuua näite mis peaks olema taldrikul hommikul ja lõunal, kuna ma saan aru, et õhtul võib süüa kõike seda, mida ma praegu olen harjunud liha kõrvale sööma ( kartul, makaron). Milliseid köögi- ja juurviljad ei sisalda palju tärklist? Veel tahaks teada millised toiduained sisaldavad küllastunud ja millised küllastamata rasvu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×