Jump to content
Ott Kiivikas

Uued treeningkavad

Recommended Posts

Sai siin üle pika aja uuendatud treeningkavasid - minu väljamõeldud kavad, arvutikrattide tehniline pool, vaadake üle, praktisserige ja andke tagasisidet. Head proovimist - treenimist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus siis Massitsükli kohta. Et millise tasemega harjutajale see kehtiks? Pean silmas siin seda, et split kui selline väga hea, viispluss, aga seeriate arv lihase kohta on minu arvates KOLOSSAALNE. Mõtlen just seda, et kui me räägime ühest ja samast asjast, et see antud seeriate arv igas harjutuses kordusvahemikuga 8 - 12 on ikkagi suutlikkuseni ja mõeldud tööseeriatena, siis suudab seda kava teha ainult väga tõsiselt hea ettevalmistusega ja tasemel kulturist või keemiliselt assisteeritud harjutaja.

Kuigi nagu jällegi kõigega, nii kindlasti ka siin, et kõik on individuaalne, aga siiski 16 tööseeriat reie esiküljele, 20 rinnale, 20 seljale - see oleks minu jaoks hard core ja talumatu, kuigi pean ennast vähemalt keskmise tasemega harjutajaks. KÕIK MUIDUGI JUHUL, KUI ME RÄÄGIME TREENINGUST SUUTLIKKUSENI.

Et kui näiteks reie esikülg 10 - 12, rind 10 - 15 ja selg siis 15 - 16 tööseeriat suutlikkuseni ja üles püramiidides - kas sellest juba ei piisaks?

Ja ma ei usu, et ükski algaja ega keskmise tasemega suudaks teha näiteks reie esiküljele pidevalt treeningul 15 - 16 tööseeriat ja seda suutlikkuseni - arvan, et intensiivsus hääbuks - raskused langeks ja puhkepausid veniksid pikaks, mis omakorda tähendab seda, et trenni summaarne pikkus veniks ja lõppude lõpuks oleks see trenn lihtsalt nende seeriate ära tegemine ja kaelast ärasaamine.

See on minu subjektiivne arvamus, kuidas kommenteerid???

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Küsimus siis Massitsükli kohta. Et millise tasemega harjutajale see kehtiks? Pean silmas siin seda, et split kui selline väga hea, viispluss, aga seeriate arv lihase kohta on minu arvates KOLOSSAALNE. Mõtlen just seda, et kui me räägime ühest ja samast asjast, et see antud seeriate arv igas harjutuses kordusvahemikuga 8 - 12 on ikkagi suutlikkuseni ja mõeldud tööseeriatena, siis suudab seda kava teha ainult väga tõsiselt hea ettevalmistusega ja tasemel kulturist või keemiliselt assisteeritud harjutaja.

Kuigi nagu jällegi kõigega, nii kindlasti ka siin, et kõik on individuaalne, aga siiski 16 tööseeriat reie esiküljele, 20 rinnale, 20 seljale - see oleks minu jaoks hard core ja talumatu, kuigi pean ennast vähemalt keskmise tasemega harjutajaks. KÕIK MUIDUGI JUHUL, KUI ME RÄÄGIME TREENINGUST SUUTLIKKUSENI.

Et kui näiteks reie esikülg 10 - 12, rind 10 - 15 ja selg siis 15 - 16 tööseeriat suutlikkuseni ja üles püramiidides - kas sellest juba ei piisaks?

Ja ma ei usu, et ükski algaja ega keskmise tasemega suudaks teha näiteks reie esiküljele pidevalt treeningul 15 - 16 tööseeriat ja seda suutlikkuseni - arvan, et intensiivsus hääbuks - raskused langeks ja puhkepausid veniksid pikaks, mis omakorda tähendab seda, et trenni summaarne pikkus veniks ja lõppude lõpuks oleks see trenn lihtsalt nende seeriate ära tegemine ja kaelast ärasaamine.

See on minu subjektiivne arvamus, kuidas kommenteerid???

Tore on tõdeda, et tuleb ka aktiivset vastukaja. Mõeldud on ikka kogu tsüklitreening edasijõudnud harjutajale. See, et suurtele lihastele tuleb 15 -20 seeriat, selles ei ole minu arvates midagi müstilist. Kindlasti pole mõtet kasutada treeningpartneri abi viimastel kordustel ,siis piisaks küll oliselt väiksemates seeriate arvudest. Treeningkoormusest rääkidest, enne võistlusi tuleb mul endal suurtele lihastele 24 - 36, seeriat ja väikestele 18-24, ühe trenni treeningmaht 60 - 100 seeriat, kõige pikem on olnud 120 seeriat Seda ei ole vaja hakata järgi proovima, see treeningmaht on tulnud 10 aastaga. Nenede kavade kasutaja ei pea kasutama keelatud aineid et taastuda, piisab kui süüa normaalselt ja tunnetada enesele sobiv koormus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvan, et enamus, kes niimoodi kavasid otsivad (ehk ise ei oska teha), ei ole piisavalt edasijõudnud. Kui foorumist midagi ei küsi, vaid kohe praktiseerima, siis lõppeb see ületreeninguga minu arvates. Eks see ole muidugi erinev, kuid keskmisele inimesele on see maht tappev (mulle kaasaarvatud).

Peaaegu sama, nagu võtta FLEXist Ronnie Colemani või muu mehe kava (kes keemiaga tulevad sellega toime) ja hakata seda kohe järgi tegema. Neid kavasid ma vähemalt järgi küll ei julgeks proovida, ma arvan, et see oleks tühja visatud aeg.

Kui suurte kogemustega peaks see "edasijõudnu" siis olema, et nende kavadega toime tulla? Või siis peab olema just väga algaja edasijõudnu, et ei oska veel intensiivselt treenida. Kes vähegi pingutab ja nt kahe päeva kavas teeb E rinnale 9 seeriat, siis N uue trenni ajal on rind alles valus rääkimata taastunud olemisest. Triitsepsile sain kokku 18 seeriat... hull värk. Ma pole küll kõiki kavasid vaadanud, aga need, mis ette jäid, hakkasid silma kohe HUGE VOLUME poolest.

Selg, mis on ise suurem lihas kui rind, saab ainult 2 seeriat nagu "väike" õlg, miks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et enamus, kes niimoodi kavasid otsivad (ehk ise ei oska teha), ei ole piisavalt edasijõudnud.

No ei ole kindlasti nõus.Vat mina kah otsin kavasid.Igalt poolt,kus saan.Et endale sobivat välja kujundada.Et toimuks mingi areng.Ja kui leian,siis ... paari kuu pärast hakkan jälle otsima.Asjatundjate poolt koostatud baaskavad on igal juhul suureks abiks.Mis ületreeningusse puutub - no ükski treener ei saa treenija eest mõelda.Iga kava eeldab eelkõige aju kasutamist, B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on selline küsimus. Kuidas treenigkava nii jaotada, et oleks võimalik kaks korda päevas treenida? Ühe korra jõusaalis ja teise korra kodus kangi tehes. Tihti on õhtusel ajal selline tunne, et võiks veel trenni teha. Kas on üldse mõtet kaks korda päevas rassida? Ise pole 100% kindel kas teen õigeid harjutusi. Eesmärk on massi ja jõu lisamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul on selline küsimus. Kuidas treenigkava nii jaotada, et oleks võimalik kaks korda päevas treenida? Ühe korra jõusaalis ja teise korra kodus kangi tehes. Tihti on õhtusel ajal selline tunne, et võiks veel trenni teha. Kas on üldse mõtet kaks korda päevas rassida? Ise pole 100% kindel kas teen õigeid harjutusi. Eesmärk on massi ja jõu lisamine.

ei ole mingit mõtet teha 2x päevas jõusaali, parem kasuta seda 1x päevas põhjalikumalt ja harjutused tee suhteliselt aeglaselt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ei ole kindlasti nõus.Vat mina kah otsin kavasid.Igalt poolt,kus saan.Et endale sobivat välja kujundada.Et toimuks mingi areng.Ja kui leian,siis ... paari kuu pärast hakkan jälle otsima.Asjatundjate poolt koostatud baaskavad on igal juhul suureks abiks.Mis ületreeningusse puutub - no ükski treener ei saa treenija eest mõelda.Iga kava eeldab eelkõige aju kasutamist, B)

Kuidas kellelegi sobivad, selleks on jah aju vaja. Pole tähtsust, kelle koostatud see on. Ott Kiivika mõned kavad nt ei lähe mulle mingil juhul, samas kui mõni teine kava läheb, isegi kui koostaja on Ants või Juku. Samas kui mina algaja olin siis ma ei teadnud ega osanud küll midagi peale selle, kui lihtsalt kavast kõik harjutused maha vehkida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×