Jump to content
david

Raskuse m6ju silmadele.

Recommended Posts

Nimelt, kuidas kommenteerite v6i olete te midagi kuulnud sellest, et osadel inimestel v6ib max pingutus m6juda silmadele... St. silma ymbrused v6ivad siniseks t6mmata jne.

Yhes6naga, n2gemine v6ib halveneda.

Mul paistab sama jama olevat.. ja see ei ole eriti meeldiv.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hmm. ntx Jyri Vlassovil oli minu teada sama probleem..

Ja raua puudus ei p6hjusta ju seda, et harjutuse l6pus silma ymbrus siniseks t6mbub, ehk siis katkeb aktiitve arterivere pealevool sinnakanti..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult on täitsa õige jutt, et võib silmadele kehvasti mõjuda. Raskustega tegelemine mõjutab ju suurel määral vererõhku, seega loogiline, et ka silma nägemist!!!

Mul, muideks sama probleem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui vererõhuga esineb probleeme, võib see tõusta pingutusel liiga kõrgeks küll. Kuid vererõhku saab mõõta. Kui see on kõrge, peaks vältima harjutusi, kus pea on alla, jalad üleval (näit jalapress). Samas võib olla ka teisi põhjuseid.. nt rauapuudus. Veel võib olla tegu ka sellega, et veri koguneb töötavatesse lihastesse ja peapiirkonna verevarustus nõrgeneb. Põhjuseid võib olla palju, seda nähtust peaks lähemalt uurima.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen aeg-ajalt tähele pannud, et kui väga pingutada, siis silmavalged muutuvad punaseks, nagu küülikul. Võtab mitu tundi aega kui uuesti normaalseks lähevad. Kah kuidagi vererõhuga seotud vist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täiesti õige. Olen täpselt sama kogenud. Aga probleem on siin vales hingamistehnikas - kui pingutuse ajal hinge kinni hoida, saab ka silmades hapnik otsa, mille tulemuseks on ka silmavalge punakaks muutumine ja ajutin nägemise halvenemine. Kõige parem abinõu - pingutuse ajal tugevalt välja hingata, lõdvestuse ajal sisse. Suurte sõõmudega. Ja ongi kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hele-riin'ul on täiesti õigus. Treeningu ajal tuleks mõelda kogu aeg kuidas hingad, sest tekib o2 puudus silmades ja ka lihastes. Kui hingad korralikult tuleb ka harjutus paremini välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×